Pentax esitleb K-01 hübriidkaamerat. Uudne disain, suur sensor ja vanad head peegelkaameraobjektiivid
autor: Lauri Veerde

Pentaxi suure sensoriga hübriidkaamerat oodati juba eelmisel aastal. Siis tuli aga Q, ning arvati, et Pentax sellega piirdubki. Kaugel sellest. Täna esitleb Jaapani kaamerameister hübriidkaamerat, mis on eriline nii oma välimuse kui ka kontseptsiooni poolest. Pentax K-01 on ametlikult väljas.

Pentax K-01 on hübriidkaamera – täpselt nagu Panasonicu G-seeria või Sony NEX-seeria aparaadid. See tähendab, et tal ei ole peegelkaamerale omast optilist pildiotsijat koos peegli ja prisma ja muu sinna juurde kuuluvaga ja kadreerimine toimub LCD-ekraani abil. Erinevalt nimetatud süsteemidest ei ole aga Pentax K-01 jaoks disaininud täiesti eraldi objektiiviseeriat. K-01 ette sobivad täpselt samad objektiivid, nagu Pentaxi tavaliste peegelkaamerate ette. See tähendab, et uue kaamera ees kasutatavate objektiivide hulk on väga lai. Teisalt tähendab see muidugi ka seda, et K-01 kaamerat ei ole võimalik disainida nii õhukeseks nagu konkurentide pakutavad alternatiivid.

Pentax K-01 kaamera on disaininud kuulus disainer Marc Newson. Ümberringi lokkava retrostiili evivate kaamerate buumi taustal peegeldab see taas kord Pentaxi püüdu teistest erineda. Pentax K-01 tehnilised andmed on väga sarnased fotoentusiastidele suunatud ja kõikjal ülevaadetes kiidusõnu pälvinud K-5 peegelkaamerale. Sarnane sensor, sama hea LCD-ekraan, RAW faili pildistamise võimalus, manuaalsed ja poolmanuaalsed pildistamisrežiimid. Samas ei tundu see kaamera oma väheste juhtnuppude ja tagumise valikurattaga just kõige mugavam manuaalse särijuhtimise jaoks.

Hea on näha, et edasi on arenenud videorežiim – nimelt pakub K-01 Full HD videosalvestust 30, 25 ja 24 kaadrit sekundis MP4 koodekiga. Sealjuures on olemas välise mikrofoni pesa ja manuaalne heli salvestamise tundlikkuse reguleerimise võimalus. Loodetavasti ka täismanuaalne säri filmirežiimis.

Üliõhuke PENTAX-DA 40mm f/2.8 XS fiksobjektiiv

Kaameraga koos esitleb Pentax uhiuut, spetsiaalselt K-01 jaoks disainitud smc PENTAX-DA 40mm f/2.8 XS fiksobjektiivi. See on kõige õhukesem vahetatav objektiiv maailmas – kõigest 9,2 mm paks. Ümara diafragmaavaga objektiivi optiline konstruktsioon on laenatud suurepäraselt PENTAX-DA 40mm f/2.8 Limited objektiivil, mis tähendab, et uuelt optikalt võib oodata esmaklassilist kvaliteeti.

Pentax K-01 väljendab taas Pentaxi alalist püüdu teistest erineda ja peab tunnistama, et see on tal õnnestunud. Ametlik eestikeelne pressiteade tuleb pärast tootefotode kaskaadi.

Pentax K-01 ja smc 40mm XS objektiiv on turule oodata alates 15. märtsist 2012

Soovituslikud jaehinnad:

 • 699,00 € K-01 kere
 • 769,00 € K-01 kere + the 40mmXS objektiiv
 • 769,00 € K-01 kere + 18-55 mm suumobjektiiv
 • 899,00 € K-01 kere + 18-55 mm ja 50-200 mm suumobjektiivid

PENTAX K-01

Unikaalne ja stiilne tipptasemel hübriidkaamera

Disain: Marc Newson

2. veebruar 2012. PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. teatab uhkusega uuest PENTAX K-01 digitaalsest hübriidkaamerast. Selle kaamera unikaalse disaini on loonud Marc Newson, kes on üks maailma enim tunnustatud disainereid. Ajakiri Time paigutas ta 100  maailma enim mõjutanud inimese hulka. Tema teosed on väljas muuseumides üle kogu maailma, sealhulgas MoMA New Yorgis, Londoni Disainimuuseumis ja V&A, Centre Georges Pompidou ja Vitra Design muuseumis.

“Tahtsin esitada nägemuse kvaliteedist ja kogemustest fotograafia vallas. Mõned minu eelistatuimad fotograafilised seadmed on olnud Pentaxi tooted. Seega tahtsin tulla tagasi kaubamärgi kvaliteedi juurte juurde ning üritada luua midagi, mis oleks tõeliselt unikaalne ja ka ikooniline.” Marc Newson.

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY soov on pikka aega olnud pakkuda unikaalseid, kvaliteetseid tooteid. Oma koostöö kaudu Marc Newsoniga soovib PRI jätkata oma erinevuse rõhutamist. Oleme olnud esimene ettevõte, mis koostöös erinevate firmade ja kunstnikega töötas välja värvilised digitaalsed peegelkaamerad, muudetava esipaneeliga digikompaktid ning ka mitmeid ideemudeleid.

PENTAX K-01 tehnilised andmed on muljetavaldavad. Kaameral on APS-C mõõdus 16,28 efektiivse megapiksliga CMOS sensor, sarivõte kiirusega kuni 6 kaadrit sekundis, lai tundlikkuse ulatus kuni ISO 25600 ja stereoheliga kõrglahutuslik Full HD videosalvestus.

Kaameral on PENTAX K bajonett ning tegemist on ainukese hübriidkaameraga turul, mis võimaldab kasutada nii laia objektiivide valikut. Kaamera omanik saab kasutada täielikku K bajonetile loodud objektiivide kogu – isegi neid, mis on loodud filmipeegelkaamerate jaoks. Firma loomisest alates teeb see kokku 214 Pentax objektiivi (sealhulgas uus 40mm XS objektiiv). Kokku tähendab see 20 miljonit müüdud objektiivi.

K-01 on täiuslik valik originaalsust ja stiili hindavatele fotograafidele, kes soovivad soetada esimese vahetatavate objektiividega digikaamera, mis oleks lihtsasti kasutatav. Neile, kel PENTAX digipeegel juba olemas, võib see olla ka suurepärane uusi võimalusi pakkuv varukaamera.

Marc Newsoni disainiskeemi kasutati ka uue smc PENTAX-DA 40mm F2.8 XS fiksobjektiivi väljatöötamisel. Tegemist on kõige õhema vahetatava objektiiviga maailmas*, mis jõuab müügile samaaegselt PENTAX K-01 kerega. Koos moodustavad need kaks tervikliku disainiga paketi.

* Maailma kõige õhem vahetatavate objektiividega peegelkaamerale mõeldud objektiiv, seisuga 1. veebruar 2012 (põhineb PENTAXi uurimusel).

K-01 ja smc 40mm XS objektiiv peaksid müüki jõudma alates 15. märtsist 2012

Soovituslik jaehind: 699,00 € (ainult kere) ja 769,00 € (kere + the 40mmXS objektiiv)

Peamised omadused

1. Marc Newsoni unikaalne disain

PENTAX K-01 kere koosneb puhastest sirgetest joontest, mis optimeerib nii funktsionaalsust kui ka visuaalset atraktiivsust. Originaalse disainiga nupud ja hoovad on paigutatud efektiivselt ning kahe peamise nupu eristamiseks on kasutatud elavaid värvitoone: punane videosalvestuse nupp ja roheline funktsionaalne nupp. Režiimiketas ja pealüliti on valmistatud kvaliteetsest alumiiniumsulamist, mälukaardipesa ja ühendused asuvad mugavalt käes püsiva kummiga kaetud käepideme sees. Veelgi enam, Marc Newsoni originaalne disain puudutab kõiki K-01 elemente, sealhulgas toote logo, kaamera rihm (kaameraga kaasas) ja isegi avalogo, mis kuvatakse ekraanile K-01 sisselülitamisel.

2. Eeskujulik pildikvaliteet – tagatud digitaalse peegelkaamera süsteemi poolt

PENTAX K-01 on varustatud hiljuti väljatöötatud CMOS sensoriga, mille mõõdud on 23,7 × 15,7 mm. 16,28 efektiivse megapiksliga ekstrasuur sensor tagab pildiandmete kiire lugemise. K-01 on varustatud ka uue PRIME M pildiprotsessoriga, mis tagab esmaklassilise soorituse videosalvestusel. Kaameral on ka eriti lai tundlikkuse ulatus – ISO 100 kuni 12800 või kuni ISO 25600 (laiendatav erifunktsiooni abil) ning minimaalne digitaalse müra tase kõigil tundlikkustel.

3. Ühildub kõigi PENTAX objektiividega

Vahetatavate objektiividega kaamera tohutu eelis on võimalus kasutada erinevaid objektiive. Seetõttu ongi PENTAX K-01 disainitud nii, et see võimaldab kasutada PENTAX objektiivide laia valikut**, mille hulka kuuluvad ka filmipeegelkaameratele mõeldud objektiivid. Tänu sellisele ulatuslikule ühilduvusele saab kasutaja valida pildistatavast stseenist lähtuvalt sobivaima objektiivi ning luua soovitud visuaalseid efekte ja perspektiive kerge vaevaga.

** PENTAX K-01 kaameraga saab kasutada K-, KA- KAF, KAF2 ja KAF3- bajonetiga objektiive. Keermega (M42), 645- ja 67-süsteemi objektiive saab kasutada adapteri abil. Teatud objektiividega ei pruugi kõik funktsioonid toimida.

4. Kõrge kvaliteediga videosalvestus

PENTAX K-01 võimaldab salvestada kõrge kvaliteediga täis-HD videolõike mõdus 1920 × 1080 pikslit. H.264 salvestusvorming pakub spetsiifilisteks rakendusteks ka erinevaid kaadrisagedusi: 30, 25 või 24 kaadrit sekundis. Videosalvestuse täiustamiseks on kaameral kaks uut omadust: Punane nupp, mis käivitab salvestuse kaamera režiimist sõltumata koheselt ning realistlikku heli jäädvustav stereomikrofon. Tehtud videolõikudele saab rakendada erinevaid Custom Image töötlusvõtteid. Samuti võimaldab kaamera salvestada intervallvideot. PENTAX K-01 varustuse hulka kuulub ka välise mikrofoni sisend ja HDMI C pesa, mis võimaldab edastada täis-HD videolõike koos stereoheliga.

5. Uue põlvkonna HDR režiim

Visuaalsete väljendusvõimaluste laiendamiseks on kaamera varustatud uuendatud HDR (High Dynamic Range) režiimiga, mis moodustab kolmest erineva säritusega kaadrist eriti laia dünaamilise ulatusega liitpildi. Uuendatud HDR režiimi saab silmapilkselt režiimiketta abil aktiveerida. Kasutajal on võimalus valida kolme särituse sammu hulgast ning määrata efektide tase. Automaatne asendi parandus hoolitseb kolme kaadri täpse ühendamise eest isegi siis, kui K-01 kaamera pole võtte ajal statiivil.

6. Pilditöötlusvahendite valik loovuse väljendamiseks

PENTAX K-01’s Custom Image funktsioon pakub kasutajale võimalust valida pildistatud stseenist lähtuvalt oma loomingulise kavatsuse või maitse väljendamiseks sobivaim viimistlus. 11 Custom Image funktsiooni hulka kuuluvad ka: Bleach Bypass, mis loob filminduses kasutatava dramaatilise visuaalse efekti ja Cross Process, mis jäädvustab ulmelise, ebatavaliste värvidega pildi. K-01 valikusse kuuluvad ka 19 erinevat digitaalfiltrit, sealhulgas Miniature filter, mis annab pildile miniatuurse maketi efekti. Kasutala on võimalus olla veelgi loovam ning rakendada ühele pildile mitmeid digitaalfiltreid korraga.

7. Sujuv ja vaikne kiire sarivõte

PENTAX K-01 kiire sarivõtterežiim on käepärane kiirestiliikuvate objektide jäädvustamisel, sest pildistab kiirusega kuni kuus kaadrit sekundis. Tänu peegli puudumisele on K-01 mehaaniline töö nii vaikne, et see pole võrreldav ühegi olemasoleva PENTAX digipeegelkaameraga. Vaikne töö võimaldab kasutajal keskenduda pildistamisele ka vaiksetes tingimustes.

8. Avar, laia vaatenurga ja suure punktitihedusega 3-tolline LCD ekraan

PENTAX K-01 tagaosas on suur ja kergesti nähtav kõrge lahutusvõimega 3-tolline LCD ekraan, millel on 921 tuhat pildipunkti. Lai vaatenurk tähendab seda, et monitori pilt on selgelt nähtav umbes 170° all nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. See omadus tuleb kasuks madalate ja kõrgete pildistusnurkade kasutamisel.

9. Teravad pildid – PENTAXi väljatöötatud pildistabilisaator

PENTAX K-01 kasutab PENTAXi poolt väljatöötatud pildistabilisaatorit, mis toimib kõigi ühilduvate objektiividega. See mehhanism aitab jäädvustada teravaid, värinavabasid pilte ka keerukates pildistustingimustes nagu teleobjektiivi kasutamisel ja hämaras ilma välguta pildistamisel.

10. Lihtsad ja kasutajasõbralikud automaatrežiimid: Auto Picture ja Scene programmid

PENTAX K-01 on varustatud ka PENTAXi poolt väljatöötatud kasutajasõbraliku Auto Picture automaatrežiimiga, mis valib pildistatavast stseenist lähtuvalt sobivaima pildiprogrammi ning kaamera seadistused. Tänu sellele on kasutajal võimalik keskenduda kompositsioonile ja õige võttemomendi ootamisele. K-01 pakub ka 19 erinevat stseeniprogrammi, mis lihtsustavad pildistamist keerukates või nõudlikes oludes – näiteks hämaralt valgustatud taustaga öine portree, lemmiklooma programm ja kontravalguses silueti programm. Stseeniprogrammi aktiveerimiseks tuleb vaid valida sobiv ikoon kaamera LCD ekraanil.

11. Muud omadused

 1. TTL särimõõtmine pildisensori abil, multi-segment, keskmestatud ja punktrežiim
 2. Kontrastituvastusega teravustamise süsteem, 81 valitavat fookuspunkti
 3. DR (Dust Removal) tolmueemaldusmehhanism CMOS pildisensori puhtana hoidmiseks
 4. CTE värvustasakaalu juhtimine konkreetses stseenis (näiteks päikeseloojang) domineeriva värvitooni rõhutamiseks
 5. Neli erinevat pildi külgede suhet (4:3, 3:2, 16:9 ja 1:1) loomingulisuse kasutamiseks
 6. Mitmekordse särituse režiim (kuni üheksa säritust ühes kaadris) automaatse särituse kompensatsiooni funktsiooniga
 7. Intervallvõtte režiiim maastike ja taimede/lillede jäädvustamiseks samast võttekohast
 8. Ühilduvus uute SDXC ja UHS Speed Class 1 mälukaartidega
 9. Kaasas SILKY Developer Studio 3.0 for PENTAX – RAW piltide ilmutamise tarkvara (välja töötatud Ichikawa Soft Laboratory poolt); RAW faile saab ilmutada ka kaamera abil.

PHOTO OF THE 40mm XS

smc PENTAX-DA 40mm f/2.8 XS objektiivi peamised omadused

1. Marc Newsoni poolt disainitud välimus

Lisaks PENTAX K-01 kaamera kerele lõi Marc Newson ka selle objektiivi disaini. Komplektina moodustab objektiiv koos K-01 kerega vägagi stiilse pildiaparaadi.

2. Lihtsasti kasutatav superõhuke objektiiv igapäevaseks pildistamiseks

Selle fiksfookusega standardobjektiivi fookuskaugus 35mm kaamera ekvivalendina on 61 mm. Tänu oma 9,2 mm pikkusele on see objektiiv maailma kõige õhem vahetatav objektiiv. Väikesed mõõtmed tähendavad ka seda, et objektiivi on äärmiselt mugav kaasas kanda. Optilise süsteemi disain põhineb tunnustatud smc PENTAX-DA 40mm f/2.8 Limited objektiivil. Maksimaalne f/2.8 ava jäädvustab teravaid ja selgeid pilte vägagi erinevates tingimustes.

3. Erandlik pildikvaliteet

Lisaks hulga erinevate testseadmete poolt tehtud hinnangutele hindas PENTAX ka sadade selle objektiiviga tehtud piltide kvaliteeti. Tulemusena selgus, et lisaks silmapaistvatele tehnilistele omadustele jäädvustab see objektiiv pilte erandlikul ja unikaalsel moel. Objektiivi diafragma ava on ümar, mis jäädvustab fookusest välja jäävad tausta alad loomulike ja pehmetena.

4. SP vääristus tolmu ja mustuse vastu

Objektiivi esiläätsele on aurufaasist sadestamise protsessiga kantud spetsiaalne fluoriühend, mis moodustab SP (Super Protect) vääristuse. SP vääritus hülgab tolmu, vett ja mustust ning muudab näiteks sõrmejälgede eemaldamise märksa lihtsamaks.

HDMI, HDMI Logo ja High-Definition Multimedia Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
♦ Kõik muud brändi- ja tootenimed on vastavate ettevõtete kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
♦ Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.


Marc Newson

Marc Newson on oma põlvkonna tunnustatuim ja mõjukaim disainer. Ta on töötanud vägagi erinevatel aladel, luues kõike alates mööblist ja majapidamisobjektidest kuni autode, jalgrataste, lennukite, jahtide ja arhitektuurini välja.

Sydneys sündinud Newson veetis lapsepõlves palju aega reisidel Euroopas ja Aasias. Üliõpilasena hakkas ta katsetama mööblidisainiga ning pärast lõpetamist andis Australian Crafts Council talle stipendiumi. Selle abil korraldas ta oma esimese näituse, kus oli muuhulgas väljas ka Lockheed Lounge nimeline tool – mööblitükk, mis on 20 aastat hiljem oma hinna poolest püstitanud maailmas kolm korda järjest maailmarekordi.

Newson on elanud ja töötanud Tokyos, Pariisis ja Londonis. Praegu elab ta Londonis ning jätkab reisimist. Tema klientide hulka kuulub suur hulk tuntud ja prestiižseid brände alates tootmissektorist ja tehnoloogiast kuni moe ja luksuskaupade sektorini. Paljud tema tööd on taganud klientidele tohutu edu ning saavutanud kaasaegse disaini ikooni staatuse. Lisaks põhitööle on ta mitme eduka ettevõtte asutaja ja juht. Samuti on ta kuulunud mitmete klientide tippjuhtkonda.

Marc Newson on abielus, tal on kaks last.

Fotokonkurss “Looduse Aasta Foto 2012″ alustab täna
autor: Lauri Veerde

Looduse Aasta Foto: 2011 Grand Prix Sven Začek "Kevadkuldne hommik"

Looduse Aasta Foto: 2011 Grand Prix Sven Začek “Kevadkuldne hommik”

Täna algab piltide vastuvõtt fotokonkursile “Looduse Aasta Foto 2012“.  Veebilehe Looduse Omnibuss poolt korraldatud iluproovile on oodatud nii täiskasvanute kui ka noorte ja laste loodusfotod. Töid on aega esitada kuni veebruarikuu lõpuni, võitjad kuulutatakse välja 28. aprillil Estonia kontserdisaalis. Tunnustatud fotograafidest koosnev žürii hindab pilte kaheksas erinevas kategoorias. Uhiuuena on sel aastal lisandunud kategooria “Mustvalge looduspilt”. Võistlustöid saab üles laadida veebilehel http://laf2012.looduseomnibuss.ee

Uuri konkursi kohta lähemalt siit

Otse Jaapanist – Tamroni 18-200 mm näidisobjektiiv Sony NEX kaameraile
autor: Lauri Veerde

Täna hommikul jõudis Photopointi ajaveebi salajastesse maa-alustesse laboritesse Tamroni 18-200 mm F/3,5-6.3 suumobjektiiv Sony NEX hübriidkaameratele. Otse Jaapanist siiapoole teele pandud objektiiv on ainuke Eestis ning saadetud siia eesmärgiga valmistada teed järgmistele, mis juba peagi Photopointi poodide lettidele kargavad. Kui sul on Sony NEX-seeria hübriidkaamera, kui sa pead aktiivselt fotoblogi ning oskad lisaks pildistamisele ka oma mõtteid objektiivi kohta kirja panna, siis võta meiega ühendust. Võid saada esimeseks, kes keerab sellesama ülal pildistatud objektiivi enda kaamera ette ning seda proovida saab. Vaata veel pilte ja loe esimesi muljeid:

Ma ei valeta ega liialda, kui kirjutan, et see objektiiv jättis mulle väga hea mulje. Karbist välja võttes sain aru, et selle koostekvaliteet ja välimus on palju paremad kui ma tootefotosid näinuna eeldasin. Kõige tähelepanuväärsemaks on teravustamisrõnga sujuv liikumine. Plusse annab juurde metalne pealispind ja lai suumirõngas. Üldse on see objektiiv kuidagi… ilus ja sobib kindlasti hästi NEX-kaamera ette. Kahju, et mul siin ühtegi ei ole, et proovida teravustamismootorit videorežiimil ja värinastabilisaatorit ja kujutuse lahutusvõimet. Luban, et juba peagi saab nende ja paljude muude aspektide kohta lugeda korralikust täispikast ülevaatest.

Tamroni tegemistega saad kõige paremini olla kursis Tamron Eesti Facebooki lehe vahendusel

Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC tehnilised andmed:

Mudel: B011
Fookuskaugus: 18-200 mm
Maks ava: F/3.5-6.3
Vaatenurk: (diagonaal) 76˚ 10´-8˚ 03´; (horisontaal) 66˚ 16´-6˚ 43´; (vertikaal) 46˚ 51´-4˚ 27´
Optiline konstruktsioon: 17 elementi 13 grupis
Lähim teravustamiskaugus: 0.5 m (kogu suumi ulatuses)
Suurendus: 1:3.7 ( f=200mm: MFD 0.5m)
Filtrikeere: φ62 mm
Pikkus: 96.7mm
Maksimumpikkus: 102.0mm
Diameeter: φ68mm
Kaal: 460 g
Diafragmalabade arv: 7
Väikseim ava: F/22 – 40
Lisa: lillekujuline päikesevarjuk (objektiiviga kaasas)
Bajonetile: Sony E-bajonett

Sony DSC-TX200V kompab kompaktkaamerate piire
autor: Lauri Veerde

Sony toob täna lagedale kolm uut ja tõsiselt uhket kompaktkaamerat. Trio silmapaistvaim esindaja on 16 mm paksuse veekindla korpusega  DSC-TX200V. Selle seest leiab sensori, mille lahutusvõimele ei saa vastu ükski teine turulolev kompaktkaamera – 18 MP. Jäägu selle numbri mõttekus lugeja otsustada.

Kaamera esipaneel on valmistatud klaasist ning tagapaneelil laiutab suur ja puutetundlik 3.0″ OLED-ekraan, mille lahutusvõime headuses pole küsimust. 1 229 760 pikslit on parem kui kiiretud Canon EOS 600D ekraan, näidates pildistatud fotot eriti teravalt ja hästi. Sony sõnul on kaamera teravustamiskiirus hämaras eriti kiire. Objektiiviks on korralik 25-125mm fookuskaugustega süsteem ning pildid salvestatakse Micro SD mälukaartidele. Olulisemad tehnilised andmed ja fotod:

Sony Cyber-shot DSC-TX200V kompaktkaamera

 • 18.2 MP Exmor R CMOS sensor
 • “Extra High Sensitivity tehnoloogia parandab hämaras pildistamise võimet”
 • F3.5-4.8, 5X optilise suumiga objektiiv, 26 – 130 mm ekv fookuskaugus
 • Optiline värinastabilisaator, “active” režiim lisastabilisaatorina videovõtte jaoks
 • Kompaktne korpus tugevdatud klaasist esipaneeliga on veekindel kuni 5 m, külma- ja toimukindel
 • 3,3″ puutetundlik OLED ekraan 1.2 miljonit pikslit
 • “Välkkiire” autofookus, teravustab heas valguses 0.13 sekundiga ja hämaras 0.25 sekundiga
 • Sarivõte 10 kaadrit sekundis
 • Uus “Clear Image Zoom” reklaamib end kui 2X pea kadudeta digitaalne suurendus. Kusjuures pildi suurus jääb maksimaalseks.
 • Anti Motion Blur, Backlight Correction HDR režiimid sarnaselt NEX-hübriidkaameraile
 • Digifiltrid, panoraamvõtted (ka veealused), 3D fotode salvestamine
 • Full HD video @ 60p stereoheli ja AVCHD koodekiga
  • Optiline suum toimib filmirežiimil
  • Filmides saab pildistada 13 MP fotosid
 • 105MB sisemälu + Memory Stick Micro või microSD/SDHC mälukaartide pesa
 • NP-BN1 liitiumaku, 220 säritust ühe laadimiskorraga
 • Turul alates märtsikuust

Sony Cyber-shot DSC-WX50 ja DSC-WX70
autor: Lauri Veerde

Sony lisab kõiksugu tehnikaröögatusi täis pakitud DSC-TX200V kaamerale kaks pisut tagasihoidlikumat aparaati. Aga ainult pisut tagasihoidlikumat. DSC-WX50 ja DSC-WX70 erinevad üksteisest vaid LCD-ekraani poolest. Kui esimesel on tavaline 2.7″ ja 460 800 pikslit mahutav paneel, siis WX70 tagant leiab puutetundliku, 3″ diagonaali ning peaaegu miljoni piksliga ekraani.

Mõlemal kaameral on 16 MP taustvalgustusega CMOS sensor, 5X optilise suumiga ja värinastabilisaatoriga objektiiv, Full HD videorežiim ja 10 fps sarivõte. Vaata olulisemaid tehnilisi andmeid ning suuremaid pilte altpoolt.

Sony Cyber-shot DSC-WX50 digikaamera

 • 16.2 MP Exmor R CMOS sensor
 • Sama “Extra High Sensitivity” võimekus nagu TX200V kaameral
 • F2.6-6.3, 5X optilise suumiga objektiiv, 25 – 125 mm ekv
 • Optiline värinastabilisaator, “active” režiim lisastabilisaatorina videovõtte jaoks
 • 2.7″ LCD-ekraan, 460800 px
 • Clear Image Zoom suurendab kaadrit 10X “vaid minimaalse pildikvaliteedi halvenemisega”
 • Sarivõte 10 kaadrit sekundis (kuni 10 säritust järjest)
 • Uus “Clear Image Zoom” reklaamib end kui 2X pea kadudeta digitaalne suurendus. Kusjuures pildi suurus jääb maksimaalseks.
 • Anti Motion Blur, Backlight Correction HDR režiimid sarnaselt NEX-hübriidkaameraile
 • Digifiltrid, panoraamvõtted (ka veealused), 3D fotode salvestamine
 • Full HD video @ 60i stereoheli ja AVCHD koodekiga
 • Optiline suum toimib filmirežiimil
 • Filmides saab pildistada 12 MP fotosid
 • 105MB sisemälu + Memory Stick Pro Duo või SD/SDHC mälukaartide pesa
 • NP-BN1 liitiumaku, 240 säritust ühe laadimiskorraga
 • Turul alates märtsikuust

Sony Cyber-shot DSC-WX70 digikaamera (erinevused WX50 kaamerast)

 • 3.0″ puutetundlik LCD-ekraan 921 000 px