Sony DSC-QX100 ja DSC-QX10 – objektiivi moodi kompaktkaamerad mis kasutavad nutitelefoni LCD-ekraani
autor: Lauri Veerde

DSC-QX100_DSC-QX10_InSituation_02_Xperia-Z-1200 

Sony teeb fotomaailmas innovatsiooni. Eile õhtul avalikustatud “objektiivkaamerad” on julge samm mõelda teistmoodi, teha midagi täiesti uut. Sony Cyber-Shot DSC-QX100 ja Sony Cyber-Shot DSC-QX10 on oma iseloomult tegelikult kompaktkaamerad – ainult et nad näevad välja nagu objektiivid ning neil ei ole LCD-ekraani. Need ühilduvad nutitelefoniga WiFi abil ning kasutavad nõnda parasiitidena telefoni suurt ja ilusat LCD-ekraani. Tähele tuleb panna, et objektiivkaamerad ühilduvad – erinevalt äsja avalikustatud Samsungi nutikellast – kõikide tootjate nutitelefonidega, olgu selleks siis Samsung või HTC või Sony ise. 

DSC-QX100 olulisemad tehnilised andmed:

  • Sensor: 18.2 MP 1/2.9″ BSI-CMOS
  • ISO vahemik: 100-3200
  • Värinsatabilisaator: optiline
  • RAW faili salvestamine: ei ole!
  • Objektiiv: F3.3 – F5.9, 25-250mm, 10x suum. lähim teravustamiskaugus: 5 cm
  • Maks. säriaeg: 1/1600 sec
  • Välklampi ei ole
  • Video. MPEG-4 video (H-264). 1440 x 1080 (30 fps). Stereomikrofonid
  • Liitiumaku peab vastu 220 fotot ühe laadimiskorraga
  • Kaal koos akuga: 105g
  • Mõõtned: 62 x 62 x 33 mm

DSC-QX100 olulisemad tehnilised andmed:

  • Sensor: F1.8 – F4.9,  20.2 MP 1″ BSI-CMOS (sama, mis RX100 II kaameral)
  • ISO vahemik: 100-6400
  • Värinsatabilisaator: optiline
  • RAW faili salvestamine: ei ole!
  • Objektiiv: 28-100mm, 3.6x suum. lähim teravustamiskaugus: 5 cm
  • 1/2000 sec
  • Välklampi ei ole
  • Video. MPEG-4 video (H-264). 1440 x 1080 (30 fps). Stereomikrofonid
  • Liitiumaku peab vastu 200 fotot ühe laadimiskorraga
  • Kaal koos akuga: 179g
  • Mõõtmed: 63 x 63 x 56 mm mm

QX10_with_Xperia-i1_1-1200 QX100_with_Xperia-i1_1-1200 DSC-QX10_Lifestyle_11_Xperia-Z_EXP201412E-1200

Sony ametlik pressiteade:

Ole valmis täiesti uueks pildistamiskogemuseks

Cyber-shot™ DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaamerad muudavad sinu nutitelefoni voimsaks kaameraks

  • Ühendub telefoniga Wi-Fi abil, teeb suurepäraseid fotosid
  • NFC tagab holpsa ühe puutega ühenduse
  • Suure eraldusvoimega andur, optiline suum, Optical SteadyShot ja manuaalsed juhtnupud voimaldavad teha kaunimaid fotosid
  • Pildista mis tahes nurga alt, siis lisa pildile telefoni puuteekraanil raam ja kohanda seadeid
  • Täiuslik kaaslane uuele Xperia™ Z1-le ning teistele Androidi ja iOS-i nutitelefonidele

Nutitelefonidega pildistatud digitaalfotode arv üha kasvab. Sony toob turule kaks uut toodet, mis parandavad oluliselt nende fotode kvaliteeti, ühendades selleksesmaklassilise kaamera loomingulisuse ja nutitelefoni mugavuse.

Nüüd saad oma nutitelefoniga teha ja jagada rabavaid fotosid ning korglahutusvideoid, mille pildikvaliteet ja loomingulised voimalused konkureerivad esmaklassilise kaamera omadega. Cyber-shot™ DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaamerad on täiuslikud kaaslased uuele Xperia™ Z1-le ja teistele nutitelefonidele, muutes sinu telefoni voimsaks kaameraks.

See on ideaalne lahendus koigile, kes armastavad oma nutitelefoni, kuid kes soovivad ka fotokvaliteeti, mida suudab pakkuda ainult hästi varustatud kaamera. DSC-QX100 ja DSC-QX10 näevad välja nagu objektiivid, kuid on tegelikult täiesti iseseisvalt toimivad kaamerad.

DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaameraid saab kaasasoleva seadme abil hetkega nutitelefoni külge kinnitada. Seade sobib mitme populaarse nutitelefoni mudeliga (laius 54–75 mm / max paksus 13 mm). Telefoniga ühendumine toimub Wi-Fi abil, Sony PlayMemories Mobile’i uusim versioon käivitub automaatselt. NFC-ga nutitelefoni omanikele on ühendumine veelgi holpsam: ühe puutega ühendus luuakse lihtsate seadete abil.

Nüüd oledki valmis pildistama, ühtlasi on sinu päralttäiesti uus loominguline maailm. Kasuta oma telefoni suurt ja eredat ekraani reaalajas pildiotsijana ning kohanda seadeid. Mälestusi saad vahetult jagada oma tavapäraste nutitelefoni rakenduste abil.

Telefon ja kaamera ei pea isegi füüsiliselt ühendatudolema. Aseta Cyber-shot™ täpselt sinna, kuhu soovid, pildistamiseks aga vajuta telefoni nupule – see on suurepärane moodus teha pilte ülalt voiiseendast.

Cyber-shot™ DSC-QX10 kaalub koigest 105 grammi (koos aku ja mikro-mälupulgaga) ning see käib kokku 18,2-megapikslise Exmor R™ CMOS-i anduri ja kvaliteetse Sony G objektiiviga. Samuti on sel kümnekordne optiline suum, millega saab inimestest teha voimsaid lähivotteid, pildistada meeleolukaid sündmusi ja eemal asetsevaid maastikuobjekte, ühesonaga teha koike seda, mis ei olnud spetsiaalse suumiga objektiivita voimalik. Kaamerat käeshoides tehtud pilte ja filmitud videoid aitab stabiilse ja selgena hoida sisseehitatud värisemisvastane Optical SteadyShot, seda isegi hämara valguse korral.

Cyber-shot™ DSC-QX100 objektiivkaameral on 20,2-megapisline suur 1.0 tüüpi Exmor R™ CMOS-i andur. Uhkete ja vähese müraga piltide puhul on vahe märgatav, seda isegi ruumis voi hämaral ajal pildistamisel, millega jäävad paljud kaamerad ja kaameratelefonid hätta. Nutitelefoni suurel puuteekraanil on lihtne lisada piltidele raame ja muutakaamera seadeid, nt objektiivi ava, särikompensatsioon ja foto/video salvestamise režiimi. Samuti saab sellega olla palju loomingulisem kui telefoni tavakaameraga ja teha kauneid uduse taustaga pilte. Kaamera kasutamine on lihtne: korpusel on suumi jaoks sormeotsaga juhitavad ja katiku vabastusekskasutatavad lisanupud. Kaasas on ka laia avaga Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektiiv, millel on 3,6-kordne optiline suum ja Optical SteadyShot, mis tagab pildikvaliteedi, mida tavaliselt voib oodata esmaklassiliselt taskukaameralt.

Loomulikult kaunite ja detailsete piltide ning korglahutusvideo saamiseks lihvib teie fotot DSC-QX100 ja DSC-QX10 voimas BIONZ-i protsessor. Kvaliteetne automaatrežiim Superior Auto aitab teha igast stseenist parima pildi – see režiim tunneb ära erinevad pildistamistingimused ja seadistab kaamera neile vastavalt. Lisaviimistluseks pakub DSC-QX100 spetsiaalset juhtrongast, mille abil saab fookust ja suumi sättida käsitsi, samamoodi nagu tavakaameral.

Lisatarvikute valikusse kuulub pehme kandevutlar[1] ja spetsiaalne lisatarvikute vutlar[2], mis sobivad suurepäraselt Sony Mobile’i viimastele mudelitele – ka tuttuuele nutitelefonile Xperia™ Z1.

Uusi Sony Cyber-shot™ DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaameraid saab ette tellida leheküljel sony.co.uk. Eestis tulevad kaamerad müügile 2013. aasta oktoobris, DSC-QX10 hinnaga 200 eurot ja DSC-QX100hinnaga 450 eurot.

Karbist välja: EOS 70D peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-22

Kui Canon EOS 60D peegelkaamera kolme aasta eest avalikkuse ette toodi, olid fotohuvilised üsna pettunud. Kujutas see 50D järglane ju enda plastise korpuse, lihtsamate juhtnuppude ja aeglaseme sarivõttega mõnes mõttes hoopis pisendatud versiooni mõnusalt tummisest 50D kaamerast. Nüüd on Photopointi poodidesse jõudnud EOS 60D järglane, kauaoodatud Canon EOS 70D – ja fotohuvilised on rahul. On ju Canon sellesse kaamerasse koondanud enamiku oma viimase aja digipeeglite disaini-ja tehnoloogiasaavutusi nagu näiteks WiFi, suurepärane puutetundlik ekraan, EOS 7D stiilis juhtnuppude süsteem IPB ja ALL-I videorežiimid jne.

Lisaks nendele funktsioonidele on aga Canoni 70D kaameral midagi, mida pole mitte ühelgi teisel fotoaparaadil maailmas – pildisensor, millel iga piksel on jaotatud kaheks. Üks pool on tegelemas pildiinfo salvestamisega ja teine teravustamisega. Ning see tähendab, et 70D autofookus 1) LCD-ekraanilt kadreerides ja 2) filmimise ajal on kiirem kui ühelgi teisel peegelkaameral maailmas.

Selliselt on Canon EOS 70D oluline verstapost just videorežiimi arengus sest see on esimene kaamera, millega filmides töötab automaatne jätkuv teravustamine aktsepteeritavalt kiiresti. Peegelkaameraga filmides ei pea enam teravustama käsitsi objektiivi teravustamisrõngast keerates. See on kõva sõna.

 canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-1

Canon EOS 70D olulisemad omadused

  • 20,2-megapiksline APS-C mõõdus CMOS-sensor. Iga piksel on jagatud kaheks osaks – üks osa on pildiinfo salvestamiseks, teine faasituvastusega teravustamiseks
  • sarivõte kuni 7 kaadrit sekundis
  • 19 risttüüpi punktiga autofookussensor (sama mis EOS 7D kaameral)
  • Dual Pixel CMOS AF automaatse teravustamise tehnoloogia
  • kaugjuhtimine ja andmete edastus WiFi kaudu
  • välja pööratav ja nurga alla seatav 3-tolline puutetundlik LCD ekraan (1,04 miljonit pikslit)
  • ISO tundlikkus kuni 12 800 (laiendatav kuni 25 600)

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-2

Canon EOS 70D kaameraklassis on konkurents väga kõva. Samas hinnaklassis on näiteks sellised aparaadid nagu Nikon D7100, Pentax K-5 II ja Sony a77. Canoni trumbiks nende ees võibki nimetada sensorist tulenevaid võimalusi filmimise ja LCD-ekraanilt kadreerides pildistamise juures. Samuti ka WiFi ühendust ning puutetundlikku ekraani, mis piltide vaatamise ja ka kaamera seadistamise tihti päris mugavaks muudab ja ka igatpidi nurga alla seatav on.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-3

Karbis on: Canon EOS 70D peegelkaamera kere, Canon EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS STM suumobjektiiv, kiirjuhend, kaamerarihm, CD-plaat portree- ja maastikufotograafia õppevideotega, USB-kaabel, LP-E6 liitiumaku ja akulaadija (samad, mis EOS 5D Mark III kaameral) ning toitekaabel.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-4

Võtame siin karbist välja 18-135 mm STM objektiiviga komplekti. Photopointis on aga ka olemas EOS 70D koos standardse 18-55mm STM objektiiviga ning lihtsalt kerena.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-5

Video filmimise ja LCD-ekraanilt kadreerides pildistamise korral tuleks kiire autofookuse jaoks kaamera ees kindlasti kasutada STM tähistusega objektiive. Need on valmistatud spetsiaalselt töötama Live View režiimil teravustamisega. Tavalise objektiiviga – olgu see nii hea L-seeria klaas kui tahes – ei saa innovaatiline sensor oma täit potentsiaali ära kasutada.

Nagu ka ülalt pildilt veidi näha on, on 18-135mm STM objektiiv metallist bajoneti ja tummise olemusega. Pildile see jäänud ei ole, kuid objektiivi allääres on teravustamise ja stabilisaatori nihikutele sarnanev nupp, millest saab suumi kõige laiemasse asendisse lukustada. Tegelikult ei vaju objektiiv pikemaks ka kaamera tugevama raputamise korral, kui see siiski probleemiks peaks osutuma, saab suumi sellest nupust lukustada.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-8
canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-10

EOS 70D vasakul küljel on SD mälukaardi pesa. Paremal pool kahe kummist lapatsi all on aga ühenduspesad. Ülemise taga on 3.5mm mikrofonisisend ja kaugjuhtimispuldi port. All on mini USB ja HDMI pesad.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-9

Suur LP-E6 liitiumaku lubab ühe laadimiskorraga teha 920 võtet (pooltel kordadel sisemist välklampi kasutades). See on väga hea tulemus, kuigi Nikon D7100 andmetes võib näha 30 võrra suuremat numbrit. Objektiivikinnituse allääres võib näha pisikest ümara kujuga nuppu, mis täidab teravussügavuse eelvaate funktsiooni.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-23

Canon EOS 70D pealmine külg on üsna sarnane EOS 60D kaameraga. LCD-ekraani juures olevas reas täidavad kõik nupud ühte funktsiooni – erinevalt näiteks 5D-seeria kamaeratest, millel ühe nupu alt kaks funktsiooni avaneb (üks eesmise, teine tagumise valikukettaga muudetav). Väga tervitatav on 5D Mark III stiilis pisikese nupu lisamine otse päästiku juurde. Sellele vajutades saab valida hetkel aktiivset teravustamispunktide arvu. Ülal välgukinga mõlemal pool võib näha augukesi, mis annavad mõista, et kaamerasse on sisse ehitatud stereomikrofon.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-14
canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-15

Nupud ei ole mitte päris sileda plastikpinnaga – nagu näiteks EOS 700D või EOS 100D kaameratel, vaid pisut teralisena tunduva tekstuuriga.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-11

Ekraan on üks elementidest, mis Canon EOS 70D kaamerat teistest omataolistest eristab. Esiteks on see välja pööratav ning nurga alla seatav. Teiseks on see puutetundlik.

Puutetundlik ekraan paneb pildistajat senisest enam vajutama tagaküljel olevat Q-nuppu (kiirseadete nupp) Nimelt aktiveerib see nupp puutetundlikkuse standardsel infoekraanil. Nüüd saab ühe puudutusega valida sealt soovitud parameetri ja siis selle väärtust eesmise valikurattaga muuta. Kui soovid aga väärtuse seadeid täpsemalt näha, siis võid puutuda teist korda sedasama parameetrit ning siis võid juba näppudega väärtust paindlikumalt muuta. Säriaja seadmine näpusõbralikul viisil toimib näiteks nii, et ekraanile kuvatakse skaala ning vastavat väärtust saab siis näpuga paremale-vasakule vedades muuta.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-25

Q-nuppu Live View režiimis vajutades kuvatakse olulisemad seadistusvõimalused ekraanile nii, et kadreering jääb nähtavaks. 

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-12

Peamenüüsse sisenedes on ekraani ülaäärt silmitsedes näha, et sakke on seal päris palju. Mõne keskmise sakini jõudmiseks on päris mugav lihtsalt näpuga soovitut puudutada. Edasi saab ka ekraanile kuvatavatest valikutest vajaliku valida näpu abil. Kaks pisikest liigutust ketaste käristamise või paljude nupuvajutuste asemel – see ongi puutetundliku ekraani eelis. Lisaks muidugi teravustamispunkti valimine Live View režiimis pildistades või taasesitusrežiimil kahte näppu kokku-lahku vedades fotode sisse-välja suumimine.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-17
canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-16

Üks oluline uuendus võrreldes EOS 60D kaameraga on video/Live View nupukombinatsioon kaamera tagaküljel, pildiotsija kõrval. Nihiku abil saab kaamera lülitada kas foto- või filmirežiimi. Nupp nihiku all aga vahetab vastavalt režiimile oma funktsiooni. Fotorežiimis saab selle abil aktiveerida Live View režiimi ekraanilt kadreerimiseks. Videorežiimil saab sellest nupust videosalvestust alustada ja lõpetada. See on väga mugav lahendus.

Tagaküljel on valikuketas, millest saab manuaalrežiimis muuta ava, poolmanuaalrežiimis särikompensatsiooni ja menüüdes liikuda vastava saki parameetrite vahel. Valikuratta keskel on kaheksasuunaliselt tundlik suur nupp – täpselt sama funktsionaalsusega nagu 7D või 5D Mark III joystick, kuid ehk ebamugavam kasutada. Selle süsteemi keskmes on “SET” nupp, millega saab kõike kinnitada ja kõikjale siseneda.

canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-24

WiFi funktsionaalsuse on 70D pärinud aasta eest esitletud EOS 6D täiskaadersensoriga peegelkaamera seest. WiFi ühendust aktiveerides saame teada, et kui WiFi on sees, siis ei saa filmida videot. Samuti ei toimi siis USB-ühendus. Muidu on aga võimalik WiFi abil teha igasuguseid põnevaid  - ning tihti ka päris vajalikke asju. Näiteks saata fotot ühest 70D kaamerast 6D kaamerasse, saata pildistatud fotosid automaatselt enda mobiilsesse seadmesse, juhtida kaamerat (nii päästikuid kui ka säriparameetreid) juhtmevabalt arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoniga jne. Usun, et enamik 70D omanikke leiavad WiFi funktsioonile ka tarvilikku kasutust.

 canon-eos-70d-peegelkaamera-photopoint-70

Canon EOS 70D olulisimaks trumbiks on kahtlemata automaatse teravustamise kiirus filmirežiimil ja ekraanilt kadreerides pildistamisel. See on tõepoolest üllatavalt kiire ning jätab EOS 700D kaamera kaugele selja taha. Testisime EOS 70D kaamerat, võrreldes seda väidetavalt kõige parema autofookusega hübriidkaameraga Olympus E-P5. Videorežiimis oli Canon EOS 70D autofookus oluliselt kiirem ja täpsem. Fotorežiimis aga oli siiski tunda Olympuse hübriidkaamerate lipulaeva üleolekut Canon EOS 70D kaamerast. Kuid andkem peegelkaameratele aega – 70D on ju alles esimene omataoliste seas ning küllap Canoni järgmised sarnased sensorid veelgi paremaid tulemusi näitavad. 

Kes ekraanilt kadreerides pildistama hakata ei kavatse ja videot ei tee – nende jaoks pole aga kogu see pooldunud pikslitega sensorist tulenev autofookuse kiirus sugugi oluline. Aitab see ju vaid pildistamisel Live View režiimil ja filmimisel. Traditsiooniliselt pildiotsija abil fotografeerijatele peaks meeltmööda olema EOS 70D eraldi faasituvastusega teravustamissüsteem, mis on päritud hinnatud EOS 7D kaamerast. Samuti WiFi, igatpidi nurga alla seatav ja puutetundlik LCD-ekraan ja üsna äkiline 7 kaadrit sekundis sarivõte. Peab ütlema, et sellise omadustekaskaadiga on Canonil nüüd viimaseid järelejäänud 7D kaameraid üsna keeruline maha müüa.    

 

 

Ricoh uuendab Pentax DA Limited seeria objektiive
autor: Lauri Veerde

 

pentax-limited-seeria

Ricoh esitleb täna koguni viit Pentax peegelkaameratele mõeldud objektiivi. Tegemist on pisut uuendatud versioonidega kõrgelt hinnatud Pentax DA Limited seeria optikapärlitest. Need fikseeritud fookuskauguse ja metallist korpusega objektiivid on endale saanud uue ilme. Pentaxi ilus helesinine-kollane teravustamisskaala on asendunud valge numbrilauaga ja roheline rõngas on nüüd Ricohilikult punane. SMC vääristus on asendatud HD vääristusega, mis Ricohi sõnul neelab senisest vähem valgust ning saab paremini hakkama võitluses sisepeegelduste vastu. Uute objektiividega tehtavad fotod on seeläbi kontrastsemad ja teravama joonisega.

Kolmanda uuendusena on objektiivide diafragmaava nüüd senisest ümaram. See tähendab ilusamaid fookusest-väljas alasid (bokeh). Kahjuks ei kirjuta Ricoh täpsemalt, kuidas see ava siis ümaramaks muutus. Diafragmalabade arv on uutel Limited`idel vanadega võrreldes identne.

Loe ka Margus Männiku artiklit vanematest DA Limited objektiividest

Ricohi ametlik pressiteade

 H1_Limited

HD PENTAX-DA 70mm F2.4 Limited

70mm_0731-5

HD PENTAX-DA 40mm F2.8 Limited

40mm_0808-7

HD PENTAX-DA 35mm F2.8 Macro Limited

35mm_0731-3

HD PENTAX-DA 21mm F3.2AL Limited

21mm_0731-6

HD PENTAX-DA 15mm F4ED AL Limited

15mm_0731-4

 

Ricoh esitleb uusi Pentax välklampe. Lisatud ilmastikukindlus ning LED-valgusti video filmimise jaoks
autor: Lauri Veerde

AF540FGZII copy

Ricoh toob täna lagedale kaks Pentax välklampi – Pentax AF540FGZ II ja Pentax AF360FGZ II. Need on täiustatud mudelid senistest AF540FGZ ja AF360FGZ välkudest ning nende kõige olulisem uuendus võrreldes senistega on ilmastikukindel korpus. See tähendab, et sarnaselt K-50 ja K-5 II peegelkamaeratele ning ilmastikukindlatele objektiividele ei karda uued välklambid vihma ja veepritsmeid ega tolmu. Just see oli Pentaxiga pildistajail veel tõeliselt vastupidavast fotokomplektist puudu.

pentax-valklambid

28 tihendit muudavad Pentaxi uued välklambid vihma- ja tolmukindlaks

Mõlema välklambi esiküljel on LED videovalgusti, mis on eelkõige mõeldud valgustama kaadrit video filmimise ajal kuid abistab pildistajat ka pikkade särituste korral. Lisaks töötab LED-valgusti autofookuse abistaja rollis. Viimane funktsionaalsus toimib Ricohi sõnul 645D, K-r, K-5, K-30, K-5 II, K-5 II s ja K-50 kaameratega – seda aga ainult siis, kui nende kaamerate tarkvara on korralikult uuendatud viimasele versioonile.

Tagaküljel on toimunud olulised muutused nuppude asetuses. Nihiknupud on kadunud, valikuketas koos selle keskel oleva nupuga on liikunud tsentrisse ja ülejäänud nupud on sellevõrra suuremad. Loodetavasti on välklambi juhtimine tänu muudatustele juhtnuppude paiknemises ja kasutajaliideses ka mugavam.  Mõlemad välklambid peaksid Ricohi sõnul olema senisest kiirema taaslaadimisega. AF540FGZ II peaks uueks laksuks valmis olema 5 sekundi,  AF360FGZ II 2.5 sekundi jooksul pärast. Seda nii leelis- kui ka liitiumakude kasutamise puhul.

Mõlema lambi välgupead liiguvad nüüd 90° üles, 135° vasakule, 180° paremale ning ka 10° allapoole. Mõlemal on metallist välgujalg mõlema särikompensatsiooni saab muuta -4 kuni +2EV vahemikus 1/3 või 1/2 EV sammude kaupa.  Kahe välklambi erinevuseks lisaks AF540FGZ II soolasemale hinnale on eelkõige võimsus. AF360FGZ II juhtarvuks on eellasega identsed 54 m. AF360FGZ II on muutunud oma eelkäijast võimsamaks ning evib nüüd juhtarvu 36 m.

Pentax AF540FGZ II ja Pentax AF360FGZ II välklampe on Pentaxi peegelkaameraga kasutajad pikisilmi oodanud ning hea on tõdeda, et Ricoh ei petnud ootajate lootusi. Iseäranis hea tundub olevat just AF360FGZ II, mis, võrreldes senise AF360FGZ välklambiga on igast küljest oluliselt funktsionaalsemaks ja võimsamaks muutunud. Kuulda on, et uusi välklampe on aga vanadega võrreldes lettidele oodata pisut kallima hinnaga. Seetõttu – kelle Pentaxil veel välklampi ei ole ja kes äsjakirjeldatud uutest omadustest ei hooli – viimane aeg enda kaamerale osta üks tõsine välklamp soodsama hinnaga.

Pentax välklambid Photopointis

Ricohi ametlik pressiteade

Pentax AF540FGZ II välklamp

 AF540FGZII copy

Pentax AF360FGZ II välklamp

AF360FGZII copy

 

NFC toega hübriidkaamera nutikatele – Sony NEX 5T
autor: Taavi Tänava

Nex-5T-2

 

Sony on keskmiselt välja tulnud ühe uue NEX hübriidkaameraga aastas. Mõnikord suurte, mõnikord väikeste uuendustega. Antud uuenduskuur paraku fotosid paremaks ei muuda – tegemist on põhiliselt kaamera nutikamaks ning mugavamaks muutmisega, tagamaks parem ühilduvus seadmetega. Sony vahetab uue NEX 5T hübriidkaameraga välja mudeli 5R, mis mõnede üksikute omaduste tõttu erineb eelkäijast.

Põhiline huvi antud kaamera vastu tekitatakse neile huvilistele, kes kasutavad erinevaid nutiseadmeid – telefonid-tahvlid, millel jookseb Android, Blackberry, Symbian või Windows Phone operatsioonisüsteem. Samuti on tarvilik lisa NFC tugi,  mida tänapäeval lisatakse üha enam uutesse seadmetesse.  Sony on liitunud laevaga ning lisanud antud kaamerale samuti NFC (Near Field Communication) toe, mis hõlbustab seadmete omavahelist suhtlemist. NFC aitab ära hoita tüütute Wi-Fi paroolide sisestamise ja muudab piltide edastamise kiiremaks. Kahjuks on kurb uudis Apple seadmete omanikele, kuna Apple ei ole veel oma seadmetele NFC liidest juurde lisanud ja seetõttu jääb läbi nutiriistade omavahelise puudutamise mugav piltide jagamine ära ning tuleb kasutada WiFi varianti või muid tavapäraseid alternatiive. Selleks, et kasutada piltide edastamiseks NFC tuge, tuleb vastuvõtja asetada telefoni külje peal oleva NFC logo vastu, kuna viimase all peitubki saatja, mille kaudu edastatakse andmeid.

Lisaks NFC toele on üheks täiustuseks uuenenud ekraani mehhanism, mis võimaldab ekraani keerata 180 kraadi üles, võimaldades eelnevaga võrreldes ladusamalt kas siis endast või seltskonnast pilti teha. Ekraani saab alla keerata endiselt 50 kraadi

nex5t-1

Märgatavaks muutuseks võib tuua ka KIT objektiivi muutuse. Sony asendas suurema 18-55mm F3.5 – 5.6 OSS objektiivi kompaktse ning video-sõbralikuma 16-50mm 3.5 – 5.6 PZ OSS vastu, mis peaks paremini funktsioneerima ning on ka märgatavalt kergem.

Uuendatud mudelit NEX-5T on oodata meie turule tänavu sügisel.

NEX-5T_front NEX-5T_fside nex5t-2 nex5t-3