Pentax esitleb uusi veekindlaid kompaktkaameraid WG1 ja WG1 GPS
autor: Lauri Veerde

Pentax toob täna lavale uued veekindlad kompaktkaamerad Optio WG1 ja Optio WGI GPS. Nagu nimedestki aru saada on, erinevad need mudelid teineteisest vaid sisseehitatud GPS-mooduli poolest. WG1 kaameral erinevalt tema kaaslasest seda nimelt ei ole.

Optio W90 järglastena on aga mõlemail alumiiniumsulamist valmistatud ja veekindlate tihenditega varustatud korpus, mida võib muretult uputada kuni 10 m sügavusele vee alla ja kukutada 1.5 m kõrguselt.  WG1 ja WGI GPS taluvad kuni 100g survet ning toimivad tõrgeteta kuni -10°C külmas.

Pilti teevad need kaamerad muidugi ka. Selleks otstarbeks on neil olemas 14 MP CCD sensor, 5x suumiga objektiiv (28mm – 140mm ekv) mis ei ulatu kaamerakerest välja, 2,7″ diagoneeliga ja 230 000 pikslit mahutav LCD-ekraan. Objektiivi ümber olevaid makro-LED lampe on W90 mudeliga vrreeldes kahe võrra rohkem. Makrolampidega toimiv ” Digital Microscope” režiim suurendab pildistatavat kaadrit kuus korda.

Pentax Optio WG1 ja WGI GPS veekindlaid kompaktkaameraid on turule oodata märtsikuu lõpus. Pentaxi soovituslikud jaehinnad Euroopas on: Optio WG1 – 299 € ja Optio WG1 GPS – 349 €.

Canon esitleb peegelkaamertat EOS 600D
autor: Lauri Veerde

Kuulujutud Canon EOS 600D peegelkaamera tulekust ei olnud liialdatud. 600D tuleb täna, võttes kaasa täpselt sama 18 MP sensori ning muudki olulisemad tehnilised andmed, mis  tema eelkäijal 550D. Kui rääkida tehnilistest omadustest, siis on 600D olulisemad erinevused võrreldes 550D-ga välja keeratav ja pööratav (sama hea lahutusvõime ja 3″ diagonaal) LCD-ekraan ning sisseehitatud saatja juhtmevaba välgu juhtimiseks.

Muud edasiarendused on tarkvaralist laadi. Kõige intrigeerivam on ilmselt uus filmirežiim nimega “Video Snapshot”. See lubab kasutajal filmida 2,4 või 8 sekundilisi lühikesi klippe mis pärast kaameras üheks filmiks kokku pannakse. Pärast saab videole kaameras isegi taustamuusika lisada. Veel on Canon lisanud võimaluse valida pildistatava kaadri külgede suhet, täiustanud oma rohelist automaatrežiimi ja Auto Lighting Optimizer säriparandust. Juurde on siginenud “Info” nupp, seni pildiotsija vasakul käel olnud “Display” nupp on liikunud kaamera peale “ISO” kõrvale.

Koos EOS 600D kaameraga tuleb ka uus kitobjektiiv EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II. See värinastabilisaatoriga varustatud standardsuum vahetab välja senise kitobjektiivi EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS.

Canoni ametlik pressiteade

Canonilt uued kompaktsed supersuumkaamerad PowerShot SX230 HS ja SX220 HS
autor: Lauri Veerde

Tundub imelik, kuid tõepoolest ei ole Canonil siiamaani olnud valikus ühtegi GPS-kiibiga varustatud fotokaamerat. Nüüd on. Täna esitleb Canon kahte 14X suumiga kompaktkaamerat PowerShot SX220 HS ja PowerShot SX230 HS. Mõlemad kujutavad endast edasiarendust senisest PowerShot SX210 IS supersuumist, kusjuures uus tähis “HS” aparaatide nimekujus tähistab tundlikku sensorit.

Mõlemal kaameral on laia fookuskauguste vahemikuga (28-392mm ekv) objektiiv, 12.1 MP sensorid, 3.0″ 460 000 px LCD ekraanid, P/A/S/M särirežiimid ja 1080p24 Full HD filmirežiim. Lisaks on kaamerail sellised huvitavad režiimid nagu “Super Slow Motion”, mis salvestab 340×240 px klippi kiirusega 240 fps (nii saab klippi pärast aeglustamist sujuvalt ette mängida) ning “Movie Digest”, mis salvestab mõnesekundilise klipi enne igat päästikule vajutamist ja paneb neist pärast pikema filmi kokku.

Mõlemal kaameral on niisiis identsed tehnilised andmed. SX230 HS erineb oma kambamehest aga selle poolest, et on saadaval vaid Euroopas ja sellesse on sisseehitatud GPS.

Canoni ametlik pressiteade

Pentax keskformaatkaamera 645D esitlusüritus toimub 19. veebruaril
autor: Lauri Veerde

2005 aasta märtsil tõi Pentax Tokyos toimunud Photo Imaging Expo messil avalikkuse ette fotoaparaadi, mis tõotas maastikupildistajaile vabanemist täiskaadersensori ahistavaist kütkeist. Pentax 645D oli digitaalne keskformaatkaamera, loodud edasi kandma Pentaxi kuulsusrikaste keskformaatkaamerate traditsioone uuel digitaalsel ajastul. Kaamera arendusprotsess kestis kaua – kuni 2010 aasta kevadeni, mil see 40 MP sensori ja imeliselt avara pildiotsijaga võimas tööriist valmis sai. Nüüd toob Pentax 645D digitaalse keskformaatkaamera Eestisse.

Pentax 645D esitlusüritus algab 19 veebruaril kell 12.00. Toimumiskohaks Radisson Blu konverentsikeskus Tallinnas. Üritusele on oodatud nii professionaalsed fotograafid kui ka asjaarmastajad. Üritus on tasuta – vajalik on vaid lihtne eelregistreerimine. Üritusel saab 645D kaamerat uurida ning sellega pildistada. Samuti saab uurida 645D aparaadiga Tallinnas pildistatud fotode suuri väljatrükke. Kõikide registreerunud osalejate vahel loositakse välja Pentaxi binokkel DCF NV 10×36

PRESSITEADE

31 jaanuar 2011

Pentax esitleb Pentax 645D keskformaatkaamerat 19 veebruaril Tallinnas

2005 aasta märtsil tõi Pentax Tokyos toimunud Photo Imaging Expo messil avalikkuse ette fotoaparaadi, mis tõotas maastikupildistajaile vabanemist täiskaadersensori ahistavaist kütkeist. Pentax 645D oli digitaalne keskformaatkaamera, loodud edasi kandma Pentaxi kuulsusrikaste keskformaatkaamerate traditsioone uuel digitaalsel ajastul.

Nüüd, kuus aastat pärast Pentax 645D esmaesitlust Tokyos, toob Pentax selle ainulaadse aparaadi Eestisse.  19 veebruaril kell 12.00 algab Tallinnas, Radisson Blu konverentsikeskuses eksklusiivne esitlusüritus, kuhu on Pentax 645D keskformaatkaameraga tutvuma oodatud kõik huvilised algajatest fotohuvilistest kuni professionaalsete fotograafideni välja.

Pentax 645 keskformaatkaamerat on esitlemas igapäevaselt Pentax kaameratega töötav profifotograaf Maksim Tšetšerin. Olles mitu nädalat 645D kaamerat intensiivselt kasutanud, jagab Mr  Tšetšerin oma kogemusi ning esitleb sealsamas ka näitust Pentax 645D kaameraga Tallinnas pildistatud fotodest. Fotod on trükitud ArtPrint poolt suureformaadilisele fotopaberile, kust 40 MP sensori teravus ja keskformaadile omane perspektiivitunnetus iseäranis hästi esile tuleb.

Kohapeal on üles seatud fotostuudio, kus huvilised Pentax 645D fotovõimekust omal käel järele proovida saavad. Enda kaasa võetud SD mälukaardilt saab üritusel pildistatud 40 MP fotosid kodus edasi uurida. Vaatamiseks ja proovimiseks on lisaks 645D keskformaatkaamerale välja pandud ka Pentaxi uuem fototehnika eesotsas peegelkaameraga Pentax K-5.

Sissepääs esitlusüritusele on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume kõigil huvilistel eelregistreerida aadressil blog.photopoint.ee/regi. Registreerimine lõpeb 14 veebruaril 2010. Registreeritud osalejate vahel loosime välja Pentaxi binokli DCF NV 10×36 (väärtus 279 €).

Canonilt uued IXUS seeria kompaktkaamerad: 310 HS, 220 HS ja 115 HS
autor: Lauri Veerde

Canon toob täna välja kolm IXUS-seeria digikompaktkaamerat. Kõiki neid ühendab valgustundlik taustvalgustusega 12,1 MP sensor – sama sensorit nägime ka täna esitletud Powershot SX230 HS ja SX220 HS sees. Kõigil kolmel on ka “Super Slow Motion” filmirežiim mis jäädvustab toimuvat kiirusega 240 fps ja taasesitab niimoodi filmitud klippe sujuvalt aegluubis. Samuti filmivad kõik 1080p suurusega 24 fps kiirusega Full HD videot.

Trio vingeim tegija on IXUS 310 HS oma terasest kere, 3,2″ puutetundliku ekraani ja P/A/S poolmanuaalsete särirežiimidega. IXUS 220 HS trumbiks on kompaktne, vaid 19,5 mm (õhimast punktist) paksune korpus ja 5X suumiga objektiiv. IXUS 115 HS on… lihtsalt kahest esimesest pisut soodsama hinnaga, lisaks sellele on tal tavapärased iseloomustajad nagu 3,0″ LCD-ekraan, optiline värinastabilisaator ja 28 – 112 mm ekv. 4X suumiga objektiiv.

Kõigi kolme kaamera tootefotod allpool:

Canon IXUS 310 HS digikaamera

Canon IXUS 220 HS digikaamera

Canon IXUS 115 HS digikaamera