Kes on see GEENIUS?
autor: Lauri Veerde

Kas tead, kes on kõige erilisem inimene maailmas? Klikka kindlasti allolevale lingile ning saad teada. Filmi tegi Pentax – firma, kes valmistab juba enam kui 90 aastat erilisi kaameraid erilistele inimestele. Kaameraid, nagu RS1000 või K-r.

Kes on see Geenius?

Pentax peegelkaamera K-5 pälvis Dpreview hinnaliseima kuldse auraha
autor: Lauri Veerde

Kõikide fotograaafide veebimeka Dpreview.com on valmis saanud põhjaliku ülevaate Pentaxi uusimast peegelkaamerast K-5. Aparaat, mida fotofoorumid selle dünaamilise ulatuse, kiiruse ja ergonoomilisuse poolest ülistavad, sai vägagi sooja vastuvõtu osaliseks ka Dpreview meeskonna poolt. Iseäranis selgelt toodi heade külgedena välja K-5 sensori detsilsus ning dünaamiline ulatus. Samuti muljetavaldavalt madal digimüratase kaadri varjualades ning suurepärane koostekvaliteet ning kasutamismugavus.

Lõppsõnas välja toodud miinuste hulgas olid esireas automaatse teravustamise süsteem (selle paidlikkus jäävat alla konkurendile Nikon D7000), lukustatav programmiratas ning eraldi nupu puudumine video filmimise alustamiseks. Samas mainitakse, et kaamera puudused on üpris tühist laadi ning ühelgi neist ei ole piisavalt kaalu eelistamaks muud peegelkaamerat K-5-le. Kõige selle tulemusena teeb Dpreview K-5 peegelkaamerale pika pai ja riputab objektiivi külge kuldse auraha. K-5 skoorib 83 protsendipunktiga, mis on läbi aegade teine tulemus.

Fotomeenekruusid Tartu Lõunakeskuses poole tunniga valmis
autor: Lauri Veerde

Tahad tellida oma pildiga fotomeenekruusi, aga viie tööpäeva pikkune ootamine tundub liiga pikk? Pole probleemi. Tartu Lõunakeskuse Photopointist saad nüüd tellida fotomeenekruuse ka kohapeal ootetööna.

Võta oma fotod andmekandjal ühes ning mine kohale – kui parasjagu järjekorda ei ole, teeme sulle kruusi valmis kõigest poole tunniga! Tegutseda tuleb aga kiirelt, sest populaarsemad kruusid kipuvad jõulumöllus vägisi otsa saama. Vaata kruusid valmis fotomeened.ee veebilehelt.

Võta Facebookist sada krooni ning osta jõulukingid soodsamalt
autor: Lauri Veerde

Jah, Photopoint jagab Facebookis kõigile soovijatele sada krooni. Mis selle rahaga aga peale hakata? Toidupoes seda punakat tõendit muidugi kasutada ei saa – seal seda nimelt maksevahendina ei tunnistata. Küll aga asendab see uhke sertifikaat sinaka jumega Koidulat Photopointi kauplustes, kus sellega palju vägitükke korda saata saab.

Näiteks võid osta jõulukingitusteks albumeid, arvutihiiri, hiirematte, pildiraame ja muud kaupa. Kui 500 krooni eest ostad, saad ühe sajalise endale jätta ja selle asemel Photopointile välja prinditud sooduskupongi anda. Teiseks näiteks võid osta midagi, mis on juba soodushinnaga. 50% lõpumüügist sooduskupongi abil üle 500.- väärtuses kaupa ostes saad allahindlust juba 70%!

Kiika siis Facebooki lehele, võta sealt oma 100 krooni ning mine vaata Photopointi poes, kuidas selle raha kõige mõnusamalt ära kulutada saad. Võta 100 krooni siit.

Snäpis pool miljonit pilti täis
autor: Lauri Veerde

See oli 13. novembril 2009, mil snap.ee veebileht uhkelt avalikkuse ette astus. Oma värske disaini, originaalsete toimimislahenduste ning funktsionaalsuse poolest eristus Snäp selgelt oma kodumaistest sõpradest, saades juba esimeste kuude jooksul koduks sadadele fotodele. Täna – enam kui aasta hiljem – on snap.ee veebilehe meeskonnal rõõm teatada, et poole miljoni pildi piir on ületatud. 500 000ndes foto laeti Snäpi veebiserverisse täna öösel.

Aastaga pool miljonit fotot – Maarjamaa meestele omase tagasihoidlikkusega võib mainida, et see pole sugugi paha tulemus. Selle esimese aasta jooksul on aga Snäpi veebilehel toimunud muudki, kui pelgalt uute fotode lisandumine. Viimasteks täiustusteks on olnud Facebooki konto sidumine Snäpi kontoga ning pildi teinud kaamera nimetuse lisamine fotode juurde. Lisaks sellele on Snäpi veebilehel pea kogu aeg toimumas erineva temaatikaga fotokonkursid – praegugi on käimas konkurss nimega „Parim talvefoto“, mille auhindadeks Sony uhked hübriidkaamerad. Palju täiustusi ning arendusi on veel oma järge ootamas – nendest esimeseks on tihedam integreeritus Snäpi ning Facebooki vahel.

Snäpi veebilehe toimekas meeskond teeb pidevalt tööd selle nimel, et fotode hoidmine, vaatamine ja tellimine oleks Snäpis võimalikult mugav ja meeldiv. Täname kõiki, kelle fotod on üheks osaks sellest poolest miljonist ning soovime kõigile snap.ee veebilehe praegustele ja tulevastele kasutajaile ilusaid jõulupilte.