Sony jätkab üleujutuste tõttu katkenud SLT ja NEX-kaamerate tootmist
autor: Lauri Veerde

Juba enam kui kuu aega tagasi lõi viimase 50 aasta rängim üleujutus Tais rivist välja kõik piirkonnas olevad tehased – sealhulgas Nikoni, Canoni ja Sony olulised tootmisüksused. Eile andis Sony USA teada, et on sensorite tootmise üleujutatud Ayuthaya tehasest üle viinud lõuna pool asuvasse Chonburi tehasesse ning vahepeal peatunud SLT ja NEX seeria kaamerate tootmine jätkub.

A65, A77 ja NEX-5n kaamerad jõudsid kitsikuste kiuste hiljuti ka Photopointi. Palavalt oodatud NEX-7 on aga kogu maailmas veel turule jõudmata. Veel ei osanud Sony öelda, millal kaamerate normaalne tarnevoog taastub. Üleujutuste põhjustatud kahju hindab elektroonikagigant aga 25 miljardile jeenile (240,9 miljonit eurot).

Allikas: dpreview.com

Jahi autosid ja võida Pentax Q!
autor: Anni Proosa

Soovid endale kaamerat, millel on digipeegli võimekus ja kompakti mõõdud? Pead olema kiire, osav ja järjepidev ning väike hübriid Pentax Q võib saada Sinu omaks! Nimelt korraldab Pentax mängu “Pentax Q fotojaht”, mille peaauhinnana loositakse välja Pentax Q.

Mööda Eestimaad on ringi liikumas viis Pentax Q kleepsudega autot. Sinu ülesandeks on silmad lahti hoida ja Q autot märgates sellest pilt teha. Foto võid teha ükskõik millega, olgu selleks siis peegelkaamera, kompaktkaamera või mobiiltelefon. Autot võib pildistada ükskõik millisest suunast, tabada liikumise pealt või hiilida ligi parkimise ajal. Oluline on vaid, et pildil oleks äratuntavalt uhkete maalingutega Pentax Q auto. Oma foto lae üles Pentaxi Facebooki lehele ning täpsusta, kus ja millal on pilt tehtud. Kõigi pildisaatjate vahel loositakse välja Pentax Q.

Liitu Pentaxi Facebooki lehel kindlasti ka Pentaxi meililistiga, sest vihjeid autode asukoha kohta antakse lisaks Facebooki lehele ka meilide kaudu.

Mäng kestab: 15. november – 15. detsember.

Tingimused

1. Mängus osalemiseks hakka Pentax Eesti Facebooki lehe fänniks.

2. Üks osaleja saab loosimises osaleda ühe nõuetele vastava fotoga.

3. Pildil peab äratuntav olema autodele kleebitud Pentax Q reklaam.

4. Lisa pilt Pentax Eesti Facebooki lehe seinale ja kirjuta kindlasti juurde, kus ja millal on pilt tehtud.

5. Pilti saad esitada kuni 15. detsembrini.

6.Korraldajal on õigus tingimustele mitte vastavad pildid võistluselt eemaldada.

7. Korraldaja jätab endale õiguse ülalolevaid tingimusi mängu kestel muuta või täiendada.

8. Auhind Pentax Q loositakse välja 16.12.2011 kõigi pildisaatjate vahel, kelle foto vastab tingimustele.

Fotojaht on alanud!


Tamroni 70-300 mm objektiivi fotod ja ülevaade Penelope Fotoblogis
autor: Lauri Veerde

Hea mitu nädalat tagasi otsis Tamron Eesti Maarjamaa fotoblogijaid, kes oleksid nõus testima Tamroni objektiive. Nüüd on esimesed viljad valminuks saanud ning on rõõm need ka sinuni tuua, hea Photopiointi ajaveebi lugeja. Penelope Russak`i fotoblogi paelus Tamroni komisjoni just oma blogilikkuse ning muidugi mõista huvitavate piltide poolest. Enamik eesti fotoblogisid sisaldavad loodusfotosid. Penelope fotoblogis on aga esikonal portree- ja glamuurifotod. Ning seda vägagi heal tasemel.

Portree ja glamuurifoto jaoks sobivad eelkõige ikkagi valgusjõulised fiksobjektiivid. Penelope näitas aga läbi oma fotode, et ka Tamroni 70-300 mm f/4,0 – 5,6 VC on sellist laadi fotosessioonide jaoks sobilik. Oma muljetes kiitis Penelope Tamroni värinastabilisaatorit, mis oma tööd hästi tegi ning tänu millele 300 mm fookuskaugusega pildistatud fotod teravad tulid. Lisaks meeldisid Penelopele veel selle objektiivi kirkad värvid ja hea kontrastsus. Suurimaks miinuseks oli objektiivi autofookuse aeglane toimimine hämaras pildistades ning väike maksimaalne ava.

Vaata pilte:

Vaata veel näidispilte ja loe Penelope arvamust Tamron 70-300 mm VC USD objektiivi kohta Penelope fotoblogist.

Mis on säriaeg? Lihtne seletus fotokursus.ee veebilehel
autor: Lauri Veerde

Säriaeg on pildistamise juures üks olulisemaid seadeid. See aitab meil jäädvustada pildile efektset liikumist ja aitab mahutada aja nõelteravalt ühele kaadrile. Kui säriaega kasutada ei osata, võib see aga kogu pildi hoopis uduseks muuta ja nii selle sootuks rikkuda. Kui sa veel täpselt ei tea, mida säriaeg endast kujutab ning mida sellega teha saab, siis astu läbi fotokursus.ee blogist. Seal kirjutan ma ise lihtsalt ja selgelt lahti selle, mis on säriaeg ning mida säriaeg meil teha võimaldab. “Mis on säriaeg?” fotokursus.ee veebilehel.

Osale fotokonkursil “Esimene lumi”
autor: Anni Proosa

Linnud on teele saadetud, lehed on riisutud ja nüüd võib oodata esimest lund. Õrn ja kaduv hetk, mil maapind sel sügisel esimest korda lumekihiga kaetub saab, on kindlasti väärt pildile püüdmist, sest Artprint ja Snap.ee korraldavad fotokonkursi “Esimene lumi”. Iga autor saab võistlusele esitada kolm tööd ning konkurss kestab 15. detsembrini. Kõikide konkursil osalevate piltide seast valib žürii välja kolm parimat. Esikolmikusse kuuluvad autorid saavad auhinnaks fotolõuendid, kuhu trükitakse võitjate soovitud fotod.

I koht: Fotolõuend 75×50. Väärtus 59.90 €
II koht:  Fotolõuend 60×40. Väärtus 39.90 €
III koht: Fotolõuend 30×45. Väärtus 19.90 €

Tutvu konkursiga ja loe täpseid tingimusi. Vaata võimalusi suureformaadiliste fotode trükiks.