Pentax Ricoh Imaging lubab “dünaamilist dialoogi”
autor: Lauri Veerde

Esimesel oktoobril võttis Ricoh Pentaxi ametlikult enda juhtimise alla. Täna alustab Ricoh USA-s, Suurbritannias, Kanadas ja Filipiinidel mainekujunduskampaniat. Seesama kampaania on juba reedest käimas Jaapanis ning nädala pärast kavas Hiinas, Prantsusmaal, Saksamaal, Taiwanil ja Hong Kongis.  Kampaania ise on lihtne: nimetatud maades lükatakse ülal pildil nähtav visuaal üles Amazoni, Facebooki, Dpreview (USA`s), Google`i (Jaapanis) jt veebilehtedele. Pentaxi ja Ricohi ühinemist kuulutav bänner suunab huvilise pikema tervitusteksti juurde (vaata postituse lõpus).

See tervitustekst koosneb küll peaasjalikult turundusmulliks paisutatud sõnadest. Siiski on vahu sisse pikitud ka üks lubadus, mis kõlab järgnevalt: “Sel põhjusel tahame me ehitada uue PENTAX RICOH IMAGING haru dünaamilisele dialoogile oma klientidega – küsides pidevalt keerulisi küsimusi selle kohta mis teeb suurepäraseks foto ja mis fotokaamera.”

Selline lause annab lootust arvata, et Ricoh on otsustaud Pentaxi senisest avalikumalt suhtlevamaks muuta. Samuti näitab sellises ulatuses lansseeritud kampaania, et Ricoh on valmis Pentaxisse investeerima. Teadjad mehed teavad rääkida, et Pentaxi eelmine omanik, Hoya, olevat reklaami- ja muude rahadega üsnagi kitsi olnud. Rahaga võib aga suuri asju korda saata – eriti kui portfoolios on sellised aparaaid nagu Q, K-5 ning 645D.

Sveni pildilood – 13. Külma ootel
autor: Lauri Veerde

©Tekst ja fotod: Sven Začek


Pool oktoobrit on juba läbi ja Lõuna-Eestis polegi veel öökülma tulnud. Imelik aasta. Läänemaal lõi möödunud nädalavahetusel juba maa valgeks. Siinmail peab veel esimeste härmapiltidega ootama.

Kui esimeste öökülmade saabumine toob küll uued pildimotiivid, kuid lõpetab suuresti hommikuse loomapildistamise, sest külmunud maapind teeb loomadele ligihiilimiseks liiga palju lärmi. Niisiis tuleb praegust pikenenud soojaperioodi kasutada loomade pildistamiseks.

Põtradel sai septembrikuuga jooksuaeg läbi ja nüüd panevad nad rõhku talvistele ettevalmistustele. Oktoobrikuu tähistas ka põdrajahi algust, mis tähendab, et nädalavahetustel on metsas liikumine ja põtrade pildistamine raskendatud. Nüüd tasub pöörata pilgud looduskaitsealade poole, kus on tihti jahipidamine keelatud ja kõik arukad ning lähedalasuvad põdrad ja ka muud loomad, keda jahipidamine häirib, kogunevadki looduskaitsealadele, et kuuli ja lärmi eest pakku pääseda.

Üldse muutuvad loomad sügisel palju nähtavamaks. Esiteks, langetab mets oma varjava rüü ja teiseks on tarvis koguda piisav hulk rasva naha vahele elamaks üle kuulujuttude kohaselt viimaste aegade rängima talve, mis meid kõiki tänavu ees pidavat ootama.  Mina ootan põnevusega!

Pildi esitlus ja tehnilised andmed:

Pildiformaat – 3:2 kaadrist lõigatud panoraamformaat. Lõikamise tingis ühtlane ja pilvitu taevas kaadri ülaservas.

Kadreering – Pildi tasakaaluks on ühel pool põdrakolmik ja teisel pool põõsastik. Taustal olevad puud annavad aimu jõe lähedusest.

Ava – F5,6. Täisava, et loomi võimalikult hästi taustast esile tuua.

TehnikaNikon D3x + Nikkor  300mm F2,8 VRII + Nikkor TC-E20III. F5,6, 1/1250, ISO 400. Statiivilt.

Valgus – Tund aega pärast päikesetõusu. Pildistatud vastu valgust.

Salvestus – RAW formaadis, konverteeritud Photoshop CS4 tarkvaraga.

Sigma paiskab turule vineerist peegelkaamera. Kas sulle meeldib?
autor: Lauri Veerde

Magneesiumsulam on algajaile. Sigma SD1 oma 46 MP Foevon X3 sensoriga ei ole aga mitte mingi algajate kaamera ning nii on Sigma selle otsustanud maskeerida hoopis vineerist korpuse sisse. Otse loomulikult ei ole see mingi Maarjamaa kaskedest kokku laabitud vineer vaid hoopis luksuslikust ja hirmkallist aasia puidust “Amboyna Burl” käsitsi nikerdatud meistriteos. Ühe korpuse lõikamine, lihvimine ja poleerimine võtab aega 60 tundi ja komplekt ise maksab 9999 €. Seega on täiesti arusaadav, et see luksuslik seeria vaid 10 eksemplariga limiteeritud on.

Küsitluses osalemiseks külastege palun Photopointi ajaveebi

Nädala nipp: kokkuhoidlikumad puidufännid saavad oma peegelkaamerale sama välimuse anda lähimas ehituspoes müüdava puitimitatsiooniga kleepkile abil

Allikas: dpreview.com

Canoni 1D Mark V profikaamera võib tulla juba järgmisel nädalal
autor: Lauri Veerde

Kõlakad lendavad paremalt ja vasakult ning kogu info viitab sellele, et Canonil on lähinädalateks varuks üks uus profiklassi peegelkaamera. Milline see täpselt olema saab – selle kohta kuulujutusepad üksmeelele jõudnud ei ole. Kõige enam panustatakse aga kiire profikaamera 1D Mark IV järglase peale. Canon EOS 1D Mark V kaameral arvatakse olevat täiskaadersensor,  16-18 miljonit pikslit, kuni 51 200 ISO, 12-14 fps ülikiire sarivõte ning 61 autofookuspunkti.

Uute kaamerate/kaamera pilte veebi siiani lekkinud ei ole, samuti ei ole vettpidavaid andmeid aparaatide omaduste kohta (ülalolevad võivad olla lihtsalt kellegi soovunelmate peegelduseks). Küll on aga teada kuupäevad, mil Canon uut tehnikat esitlema asub. Juba järgmise nädala teisipäeval – 18.10 – saab toimuma “oluline ülemaailmne esitlus”. Kutsed sellisele üritusele on välja saadetud nii Hollandis kui ka Singapuris. Lisaks veel muidugi pressiüritus 3. novembril Hollywoodis, kust oodatakse EOS bajonetiga profiklassi videokaamerat.

Kui sind Canoni uued kaamerad huvitavad, siis lisa Photopointi Ajaveeb enda RSS lugejasse või hakka Photopointi fänniks Facebookis. Saad huvitavamatest uudistest teada kiirelt koos rohke info ja visuaalse materjaliga.

50 aasta raskeim üleujutus Tais lõi rivist välja Nikoni tehase
autor: Lauri Veerde

Tais on võimust võtnud senise 50 aasta raskeim üleujutus. Teadaolevalt on vett täis enam kui 200 tehast, sealhulgas Canoni printerivabrik ning Honda ja Poineeri tootmisüksused. Nagu ülalolevalt pildilt näha, ei ole vesi mööda voolanud ka Nikonist. Eile avalikustatud ametliku pressiteate kohaselt on Ayutthaya tehase esimene korrus täielikult vee all ning töö  tehases on seiskunud. Hetkel ei ole veel teada, milline on kahju ning kuidas algtaseme digipeegleid tootva tehase seiskumine mõjutab Nikoni kaamerate saadavust või hinda.

Allikas: petapixel.com; amateurphotographer.co.uk