Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiivi fotod ning iseloomustus Iris Kivisalu fotoblogis
autor: Lauri Veerde

Iris Kivisalu piltidel tunduvad ka kõige igapäevasemad esemed ning vaated ilusate ja huvitavatena. Makropilte tema suurepärasess blogis väga ei kohta – neid ei pildistanud ta õnneks ka Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiiviga. Selle asemel otsis Iris jooni ja värve ning jäädvustas need maitsekalt töödeldud fotodeks.

Loe Irise arvamust Tamroni 60 mm makroobjektiivi kohta ja vaata pildistatud fotosid tema blogist

Vaata videot: Canon EOS C300 pildikvaliteet ja omadused
autor: Lauri Veerde

Jonathan Yi sai võimaluse filmida nädala jooksul Canoni poolvalmis EOS C300 profikaameraga. Tulemusena pani Yi Canonile kokku testvideo, mis lisaks kaamera heade külgede tutvustamisele teisi sama žanri testvideoid parodeerib. Raha Yi Canonilt oma video eest ei saanud sest seline huumor firmale peale ei läinud. Selles ei saa ka suurkorporatsiooni süüdistada. Mulle läheb see video aga peale küll. Lisaks professionaalsele kaameratööle kätkeb see endas palju visuaalset informatsiooni C300 pildikvaliteedi kohta ning on lõbus vaadata ka.

Pilte saad nüüd kätte ka Smartposti ja Post24 abil!
autor: Anni Proosa

Digiajastul tehakse tohututes kogustes pilte, kuid ega paberfotod ole seetõttu kuskile kadunud. Parimad ja armsamad pildid jäädvustatakse ikka paberile ka. On ju tore vaadata albumist hoolikalt välja valitud päris pilte või kinkida perele-sõpradele mälestuseks fotojäädvustusi erilistest hetkedest.

Kõige lihtsam ja mugavam on paberfotosid tellida Photoexpress tarkvara kaudu – lesi kasvõi kodus diivanil ja telli pildid internetist. Kui oled seni viinud oma fotod andmekandjal poodi või elad hoopis väikses kohas, kus Photopointi kauplusi ei ole, siis proovi kindlasti tellida oma pildid Photoexpressi abil.

Photopointil on hea meel teatada, et paberfotode tellimine on muutnud Sinu jaoks veelgi mugavamaks. Nüüd saad Photoexpressiga tellida oma pildid ka Smartposti ja Post24 pakiautomaatidesse. Seda kõike ikka selleks, et Sul oleks mugav oma fotodele järele minna. Kui soovid oma pilte kätte saada pakiautomaadist, siis vali Photoexpressis tellimust esitades kättesaamise kohaks Smartpost või Post24 ning endale sobiv automaadi asukoht. Mugavat pilditellimist!

Nikoni uus välklamp Speedlight SB-910 toob lihtsama käsitlemise ja parema kaitse ülekuumenemise vastu
autor: Lauri Veerde

Nikoni täna esitletav Speedlight SB-910 vahetab välja senise välklampide lipulaeva SB-900. Uuel tulijal on senisega võrreldes neli olulisemat erinevust: Esiteks on muudetud lihtsamaks välgu käsitlemist. Seni suumi jaoks reserveeritud nupp viib nüüd otse seadetemenüü juurde. Ka LCD-ekraanil esitatut on SB-700 välgu eeskujul lihtsamaks muudetud. Teiseks on SB-910 ülekuumenemise kaitset muudetud nii, et välklamp mitte ei lülitu ohtliku temperatuuri korral välja vaid aeglustab välgu laadimist. Kolmandaks on välklambi nupud senisest pisut suuremad ning taustvalgustusega. Neljandaks on välklambil geelfiltrite asemel kaasas kaks plastikust valmistatud ja välgupea külge kinnitatavat filtrit. Üks päeva- teine hõõglambivalguse jaoks.

Need marginaalsed täiustused ei ole ilmselt piisavalt olulised selleks, et SB-900 omanikud oma lampisid uute vastu välja vahetama peaksid. On ju uuel muutumatuks jäänud kõik vanema mudeli esmaklassilised põhiomadused: juhtarv 34 m (ISO 100 juures), 17-200 mm valgusnurk (14 mm lainurkfiltriga), kolm valgustusrežiimi (keskmestatud, standardne ja ühtlane), pesa välise vooluallika ühendamiseks, PC sünkropesa ja juhtmevaba funktsionaalsus (neli kanalit/kolm gruppi nii juhtiva- kui ka orivälguna).

Nikoni ametlik pressiteade Nikoni veebilehel

Uus teenus Photopointis – videote digitaliseerimine
autor: Lauri Veerde

Kas teadsid, et sinu mälestused vanadel videokassettidel tuhmuvad iga vaatamis- ja kopeerimiskorraga? Hullem veel – ka kapis puutumatuna seistes tuhmuvad lindile jäädvustunud kaadrid ning lint ise muutub aja jooksul rabedaks. Nüüd saad oma vanad videokassetid tuua Photopointi. Konverteerime kassettidel oleva videomaterjali digitaalsesse vormingusse ning salvestame DVD peale. Nii saad oma mälestusi mugavalt vaadata, kompromissideta kopeerida ja rahuliku südamega arhiveerida.

Video digitaliseerimise hind on Photopointis DVD-põhine. Ühe DVD-plaadi hinnaks, olenemata selle peal olevast video mahust, on 9,99 €. Iga järgmine alustatud plaat maksab samuti 9,99 €. Üks DVD plaat mahutab maksimaalselt 2 tundi videomaterjali – seega kui sul on videolindil alla kahe tunni videot, maksab selle digitaliseerimine 9,99 €. Kui alla nelja tunni, siis 2 × 9,99 € jne. Hinna sees on video digitaliseerimine, plaadile kirjutamine ja DVD-plaat ilusa kujundusega karbis.

Videokasseti – olgu see siis suur VHS või pisike MiniDV (vaata alt täpsemalt) – saad tuua ükskõik millisesse Photopointi poodi. Kasseti saad koos ahjusooja DVD-plaadiga kätte samast kauplusest mitte enam kui 14 päeva pärast.

Digitaalne video parem kui analooglint või miniDV kassett, sest:

 • DVD-plaadil olevaid filme saad vaadata ükskõik millises DVD-mängijas või DVD-mängijaga arvutis kartmata, et videokvaliteet sellest halvemaks muutub.
 • DVD-plaadil olevaid filme on väga lihtne sõpradele-sugulastele saatmiseks või endale varukoopiate tegemiseks paljundada. Paljundamisel ei pea kartma videopildi kvaliteetsuse vähenemist. Kui sa ise DVD plaadist uut DVD plaati teha ei oska, siis küsi abi kelleltki tuttavalt kel arvutitega rohkem kogemusi.
 • DVD-plaadil olevad filmid saad kopeerida enda arvutisse et neid seal siis mugavalt igal ajal vaadata või miks mitte kasvõi Facebooki üles laadida ja seal oma sõpradega jagada.

Videote digitaliseerimine Photopointis. Lähemalt ja lühidalt:

 • Digitaliseeritavate videokassettide tüübid on VHS, VHS-C, Mini DV, Hi8 ja Digital 8
 • Digitaliseeritavaid videokassette saab tuua ükskõik millisesse Photopointi poodi
 • Digitaliseerimisele toodavad kassetid saab koos DVD plaatidega tagasi samast Photopointi kauplusest hiljemalt 14. päeva pärast
 • Ühele DVD-toorikule mahub 2 tundi videot
 • Ühe DVD-tooriku hinnaks on 9.99 €, iga järgmise alustatud tooriku hinnaks on samuti 9.99 €
 • DVD hind ei sõltu sellele salvestatud info mahust
 • Hinna sees on video digitaliseerimine, video plaadile kirjutamine ja DVD-plaat ilusa kujundusega karbis
 • Digitaliseeritud video salvestatakse kvaliteetsele ja vastupidavale toorikule
 • Video salvestatakse kvaliteetse  MPEG-2 25 fps 720×576 lahutusvõimega  6 Mbps andmevoona DVD-Video vormingus
 • Kliendi poolt edastatud materjal digitaliseeritakse täies ulatuses
 • Montaazhi ega pildikorrektsioone ei teostata

Videote digitaliseerimine Photopointis: Kasulik teada

 • Digitaliseeritud videot arvutis vaadates võib mõnedel juhtudel märgata anomaaliaid video päris äärealades (videopildi äär on karvane või moonutatud, triip jookseb pildi ääres vms). Need moonutused ei ole reeglina nähtavad teleriekraanilt vaadates kuna teler ei näita kunagi 100% video kaadrist.
 • Soovitame digitaliseeritud videofailid kopeerida arvutisse ja teha DVD-plaadist varukoopiaid. Nii kindlustate videote säilimise ka siis, kui algplaat kahjustatud saama peaks.
 • DVD-plaate ei tohi jätta otsese päikese kätte. Pikima eluea tagab plaatide arhiveerimine toatemperatuuril, valguse eest varjatud kohas.