Sigma toob lagedale värinastabilisaatorita 17-50mm f/2.8 objektiivi Pentaxi ja Sony kaameraile
autor: Lauri Veerde

Sigma annab teada, et on peagi turule toomas uut valgusjõulist standardsuumi 17-50mm F2.8 EX DC HSM Sony ja Pentax`i kaameraile. Värinastabilisaatoriga versioonid sellest objektiivist olid Sigmal senigi olemas kõigi nelja suurema peegelkaamerameistri aparaatide jaoks. Uue suumi olulisemaks erinevuseks vanaga võrreldes ongi selle värinastabilisaatori puudumine. Pentax`i ja Sony kaamerad ju seda ei vaja, sest nendel stabiliseerib värinaid sensor.

17-50mm f/2.8 standardsuumi sees on kaks FLD elementi. Sigma sõnul toimib see tandem värvusmoonutuste vastu sama tõhusalt nagu üks kallis fluoriidelement. Konstruktsioonis on lisaks veel kaks valatud ja üks asfääriline lääts geomeetriliste moonutuste vastu võitlemiseks. Objektiivi hinna osas veel täpsemat infot ei ole – Dpreview kirjutab, et soovituslik jaehind Jaapanis on sama mis värinastabilisaatoriga versioonidel. Kõigi ootuste kohaselt see hind aga müügile jõudes väheneb.

Sigma objektiivid Photopointis

Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiivi fotod ning iseloomustus Iris Kivisalu fotoblogis
autor: Lauri Veerde

Iris Kivisalu piltidel tunduvad ka kõige igapäevasemad esemed ning vaated ilusate ja huvitavatena. Makropilte tema suurepärasess blogis väga ei kohta – neid ei pildistanud ta õnneks ka Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiiviga. Selle asemel otsis Iris jooni ja värve ning jäädvustas need maitsekalt töödeldud fotodeks.

Loe Irise arvamust Tamroni 60 mm makroobjektiivi kohta ja vaata pildistatud fotosid tema blogist

Vaata videot: Canon EOS C300 pildikvaliteet ja omadused
autor: Lauri Veerde

Jonathan Yi sai võimaluse filmida nädala jooksul Canoni poolvalmis EOS C300 profikaameraga. Tulemusena pani Yi Canonile kokku testvideo, mis lisaks kaamera heade külgede tutvustamisele teisi sama žanri testvideoid parodeerib. Raha Yi Canonilt oma video eest ei saanud sest seline huumor firmale peale ei läinud. Selles ei saa ka suurkorporatsiooni süüdistada. Mulle läheb see video aga peale küll. Lisaks professionaalsele kaameratööle kätkeb see endas palju visuaalset informatsiooni C300 pildikvaliteedi kohta ning on lõbus vaadata ka.

Pilte saad nüüd kätte ka Smartposti ja Post24 abil!
autor: Anni Proosa

Digiajastul tehakse tohututes kogustes pilte, kuid ega paberfotod ole seetõttu kuskile kadunud. Parimad ja armsamad pildid jäädvustatakse ikka paberile ka. On ju tore vaadata albumist hoolikalt välja valitud päris pilte või kinkida perele-sõpradele mälestuseks fotojäädvustusi erilistest hetkedest.

Kõige lihtsam ja mugavam on paberfotosid tellida Photoexpress tarkvara kaudu – lesi kasvõi kodus diivanil ja telli pildid internetist. Kui oled seni viinud oma fotod andmekandjal poodi või elad hoopis väikses kohas, kus Photopointi kauplusi ei ole, siis proovi kindlasti tellida oma pildid Photoexpressi abil.

Photopointil on hea meel teatada, et paberfotode tellimine on muutnud Sinu jaoks veelgi mugavamaks. Nüüd saad Photoexpressiga tellida oma pildid ka Smartposti ja Post24 pakiautomaatidesse. Seda kõike ikka selleks, et Sul oleks mugav oma fotodele järele minna. Kui soovid oma pilte kätte saada pakiautomaadist, siis vali Photoexpressis tellimust esitades kättesaamise kohaks Smartpost või Post24 ning endale sobiv automaadi asukoht. Mugavat pilditellimist!

Nikoni uus välklamp Speedlight SB-910 toob lihtsama käsitlemise ja parema kaitse ülekuumenemise vastu
autor: Lauri Veerde

Nikoni täna esitletav Speedlight SB-910 vahetab välja senise välklampide lipulaeva SB-900. Uuel tulijal on senisega võrreldes neli olulisemat erinevust: Esiteks on muudetud lihtsamaks välgu käsitlemist. Seni suumi jaoks reserveeritud nupp viib nüüd otse seadetemenüü juurde. Ka LCD-ekraanil esitatut on SB-700 välgu eeskujul lihtsamaks muudetud. Teiseks on SB-910 ülekuumenemise kaitset muudetud nii, et välklamp mitte ei lülitu ohtliku temperatuuri korral välja vaid aeglustab välgu laadimist. Kolmandaks on välklambi nupud senisest pisut suuremad ning taustvalgustusega. Neljandaks on välklambil geelfiltrite asemel kaasas kaks plastikust valmistatud ja välgupea külge kinnitatavat filtrit. Üks päeva- teine hõõglambivalguse jaoks.

Need marginaalsed täiustused ei ole ilmselt piisavalt olulised selleks, et SB-900 omanikud oma lampisid uute vastu välja vahetama peaksid. On ju uuel muutumatuks jäänud kõik vanema mudeli esmaklassilised põhiomadused: juhtarv 34 m (ISO 100 juures), 17-200 mm valgusnurk (14 mm lainurkfiltriga), kolm valgustusrežiimi (keskmestatud, standardne ja ühtlane), pesa välise vooluallika ühendamiseks, PC sünkropesa ja juhtmevaba funktsionaalsus (neli kanalit/kolm gruppi nii juhtiva- kui ka orivälguna).

Nikoni ametlik pressiteade Nikoni veebilehel