Lihtne fotonipp teravate piltide saamiseks
autor: Lauri Veerde

Kõik uued fotokaamerad on tehasest tulles reeglina seadistatud sobivat teravustamispunkti automaatselt valima. Enamikel juhtudest saame me sellise seadistusega oma pildid soovitud moel teravaks – mitte aga alati. Kui fookuses olema peav ese on liiga väike või asub kaadri servas, ei suuda automaatse teravustamispunkti valik meile soovitud pilti anda. Anton näitab Fotokursus.ee blogis, kuidas kahe lihtsa nupuvajutusega kaamera teravustamine täielikult oma kontrolli alla saada.

Lore fotonippi “Kuidas oma kaamerast kavalamalt teravustada?” fotokursus.ee blogis.

Carl Zeissilt uus Distagon T* 2/25 objektiiv Canonile ja Nikonile
autor: Lauri Veerde

Carl Zeiss ei anna alla. Vaatamata turu üldisele suunitlusele meelitada odavate plastikkäkerdistega võimalikult suurt rahvamassi, meisterdab ta ikka veel oma metalse korpuse, manuaalse teravustamise ja suurepärase pildikvaliteediga optikat. Ja hea on, et ta seda teeb. Eile tutvustas Zeiss oma järgmist uut optikajuveeli. Valgusjõuline lainurkobjektiiv Distagon T* 2/25 on varustatud kahe asfäärilise läätsega ning on firma sõnul praktiliselt vaba kromaatilisest aberratsioonist. Lähima teravustamiskaugusega 25 cm tuleb see objektiiv müügile nii Nikoni kui ka Canoni kaameratele sobivana. Senine Nikoni Distagon 2.8/25 ZF.2 jääb Zeissi väitel tootmisesse, uue valgusjõulisema versiooni sisse on lisatud elektroonikat, mis edastab kaamerale infot ava asendi kohta, lubades kasutada vastavaid särirežiime. Canoni kaameraile Zeissil seni 25 mm fookuskaugusega objektiivi valikus ei olnud.

Allikas: dpreview.com; Zeissi ametlik pressiteade; Distagon T* 2/25 Zeissi veebilehel.

Leica esitleb valgusjõulist Elmarit-S 30mm f/2.8 objektiivi oma S-seeria keskformaatkaameraile
autor: Lauri Veerde

Kui sa tead midagi Leica S-seeria keskformaatkaamerasüsteemist, siis oled sa ilmselt üks kahest:  fototehnikahuviline või pururikas. Kui sa juhtumisi kumbki neist pole, siis tea et see süsteem koosneb S2 keskformaatkaamerast ning viiest objektiivist. Eile lisandus kuues – valgusjõuline, kõige laiema fookuskaugusega 30mm f/2.8 Asph lainurk. Selle relva vaatenurk on ekvivalentne 24 mm fookuskaugusega täiskaadersensoriga kaamera ees. Lähimaks teravustamiskauguseks on 50 cm. 15,6 cm pikkune ja pisut üke kilo kaaluv objektiiv saab maksma 5500 EUR.

Allikad: leicarumours.com; s-league.net

Vaata objektiivi suuremalt:

Leica 30mm f/2.8 Asph

Leica S-seeria keskformaatkaamerasüsteem

Fujifilm X100 kompaktkaamera tarkvarauuendus täiustab autofookuse tööd
autor: Lauri Veerde

Fujifilm on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma aasta eest esitletud suure sensoriga kompaktkaamerale X100. Tarkvarauuendus v1.1 täiustab aparaadi autofookuse tööd lähematele objektidele teravustamisel ning parandab mõned pisivead kaamera üldises toimimises. Tarkvarauuenduse info ja alla laetava faili leiad Fujifilmi veebilehelt.

Üleujutused Tais halvavad ka Canoni digikaamerate tootmise
autor: Lauri Veerde

Canon teatas eile ametlikult, et üleujutused Tais ei jäta mõju avaldamast ka tema digikompaktide tarnetele. Ühtegi kaameratehast Canonil küll Tais vee all ei ole, küll aga on rivist väljas mitmed kaamera osiseid tootvad tehased, millest ka Canoni digikaamerad sõltuvad. Täpsemat infot konkreetsete kaamerate kohta, mida üleujutus mõjutab, Canon ei jaganud. Teatavasti on kolme meetrise vee all Sony sensoritehas, samuti kaks Canoni printeritehast. Printeritega on firmal eriti kehva seis – äsja uhkelt avalikustatud lipulaeva Pixma Pro-1 printeri tootmine on peatatud ning selle poelettidele jõudmine on teadmata.

Allikas: amateurphotographer.co.uk