M.Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS pakub ulmelisi telefoto kaadreid
autor: Stephan Redko

Lisaks uhiuuele Om System OM-1 Mark II hübriidkaamerale on sellega koos peagi müügile oodata ka M. Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS supertelefoto-suumobjektiivi.

Kusjuures see on juba Photopointi veebikaubamajas saadaval eeltellimiseks ning lattu peaks see eeldatavalt jõudma märtsikuu jooksul.

M.Zuiko Digital ED 150-600mm F5.0-6.3 IS avang

Mida kujutab endast M.Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS?

Tegu on kvaliteetse M.Zuiko Digital rivistuse objektiiviga, mis pakub “Micro Four Thirds” hübriidkaamera ees lausa 300-1200mm fookuskauguse vahemikku.

Lisaks saad objektiivi ja kaamera vahele keerata 2x telekonverteri, et saavutada veelgi ulmelisem 2400mm maksimaalne fookuskaugus.

Loomulikult vajab selline toru ka omajagu stabilisatsiooni ning siinkohal ei pea Sa pettuma. M.Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS pakub ainuüksi kuni 6-stopi jagu stabilisatsiooni ning lausa kuni 7-stoppi, kui keerad selle uhiuue OM system OM-1 Mark II ette.

Lüliteid leidub M. Zuiko 150-600mm objektiivi külje pealt 3 tükki:

  • AF/MF lüliti
  • IS ehk pildistabilisaatori ON/OFF lüliti
  • Fookuspiiraja lüliti (2.8m – 10m, FULL, 10m – ∞)

Lisaks on objektiivi külje peal funktsioonnupp, mida leidub enamustelt tänapäevastel telesuum-objektiividel. Nupule saad seadistada omalt poolt valitud funktsiooni, kui lähed oma hübriidkaamera sätetesse.

M.Zuiko Digital ED 150-600mm F5.0-6.3 IS

Tehniliste andmete poolest jagab M.Zuiko teleobjektiiv suurel määral omadusi Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS telesuumiga, mis vihjab kahe ettevõtte vahelisele koostööle.

Ainult, et M.Zuiko mudeli põhjaks on looumulikult Micro Four Thirds bajonett, kuid Sigma versioonil hoopis Sony E- ja Panasonic L-bajonett.

Optiline konstruktsioon koosneb 25 elemendist 15 grupis ning objektiiv kaalub pisut üle kahe kilo ehk 2065 grammi. Samuti on see tolmu- ja niiskuskindla konstruktsiooniga (IPX1) ehk iga väiksema tibutuse pärast ei pea Sa objektiivi peitu panema.

 

Eeltelli M.Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS ja ole esimeste seas »

 


PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(7)

The post M.Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS pakub ulmelisi telefoto kaadreid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Laienda vaatevälja M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II ülilainurk-objektiivi abil
autor: Stephan Redko

Koos uhiuue lipulaev Om System OM-1 Mark II hübriidkaamera ja M.Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS telesuum-objektiiviga on peagi müügile oodata ka üht pisut laiema vaateväljaga suumobjektiivi, milleks on M.Zuiko Digital 9-18mm f/4.0-5.6 II.

Tegu on II generatsiooni M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 mudeliga, millest esimene versioon tuli välja juba 14 aastat tagasi ehk aastal 2010. Nimelt, oli see Olympus Micro Four Thirds hübriidkaamera süsteemi kolmas objektiiv, mis üldse turule jõudis.

M.Zuiko Digital ED 9-18mm F4.0-5.6 II

M.Zuiko 9-18mm f/4.0-5.6 II aitab näha laiemalt

Mis teeb M.Zuiko Digital 9-18mm objektiivi nii ahvatlusväärseks on eelkõige selle miniatuurne suurus — kõigest 57x50mm, kui see on sisse tõmmatud ehk mitte kasutuses. Kuna see kaalub ka kõigest 155 grammi, siis võiks kindlasti öelda, et see on üks nendest objektiividest, mida Sa ei pane väga tähelegi.

Samuti märkimisväärne omadus on selle fookuskauguse vahemik. Nimelt, 35mm ekvivalendis saavutad sellega 18-36mm fookuskauguse, mis on üks enim populaarsem vahemik nii foto- kui videograafias.

M.Zuiko Digital ED 9-18mm F4.0-5.6 II

Laiemast otsast pakub objektiiv ülilainurk vaatevälja, mis sobib ideaalselt maastiku-, arhitektuuri- ja kinnisvarafotograafia jäädvustamiseks.

Kitsamast otsast saavutad juba standardse 35mm fookuskauguse, millega saad pildile püüda pisemaid detaile või näiteks portreesid.

Pisidetailide jäädvustamisega aitab veel kaasa M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II objektiivi lähim teravustamiskaugus, milleks on kõigest 0,25 meetrit.

Suuremas osas püsib tesie põlvkonna objektiiv samasugusena nagu 2010. aastal välja tulnud eelkäija, kuid nüüd leidub objektiivi peal uus OM System bränding ning objektiivi toru ise on täielikult musta värvi.

Kui omad “Micro Four Thirds” hübriidkaamerat ning oled oodanud uuemat sorti objektiivi, millega saavutada laia nurgaga kaadreid, siis see oleks hetkel kindlasti üks parimaid variante — eriti, kui tahad kaamerakomplekti suurust hoida minimaalsena.

Uus M.Zuiko Digital 9-18mm f/4.0-5.6 II jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile veebuarikuu lõpus, kuid juba praegu saad selle meie veebikaubamajast endale eeltellida.

 

Eeltelli M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II kohe ära »

 


PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(5)

The post Laienda vaatevälja M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II ülilainurk-objektiivi abil appeared first on Photopointi ajaveeb.

Godox V1 Pro välk toob meeldivaid täiustusi
autor: Stephan Redko

2024. aasta algul teatas Godox, et müügile on tulekul “Pro” versioon populaarsele Godox V1 välklambile, mis on tänaseks päevaks saanud üheks populaarsemaks välguks Photopointi klientide seas.

Tegu ei ole isegi mitte V1 järglasega, vaid täiesti uue põlvkonna mudeliga, mis võiks paremini sobida just nõudlikumatele professionaalidele.

Ehk kui otsid oma tööotsade jaoks korralikku välklampi, mis oleks samuti ka rahakotisõbralik, siis peagi ka Photopointi müügile jõudev Godox V1 Pro võib olla Sulle ideaalne variant.

Godox V1 Pro — mis on uut?

Täiustuste seast üks kõige enam rõõmu pakkuv omadus on suurema mahutavusega 2980mAh liitiumaku, mis pakub nüüd täisvõimsusel kuni 500 lasku. Kuna aku on füüsilise suuruse poolest sama, siis saad uut akut nautida ka originaalses Godox V1 mudelis.

Godox V1 Pro akut on võimalik laadida välgu külje peal paikneva USB-C pesa kaudu või komplekti kuuluva akulaadija abil.

Pikema akukestvuse jaoks on Godox lisanud ka lisatoitepesa, mille külge saad ühendada toiteplokke nagu Godox PB960 — see konkreetne toiteplokk annab välgule juurde lausa 750 täisvõimsusel kaadrit!

Godox V1 Pro suudab “tulistada” lausa 3 korda rohkem pilte järjest võrreldes tavapärase V1 mudeliga. See tähendab, et “continuous” režiimides võid pildistada lausa 100 kaadrit järjest, kasutades samal ajal välku — ning seda veel täisvõimsusel.

Mis teeb selle välgu veel vingemaks on komplekti kuuluv SU-1 täitevalgusti, mida näeme esmakordselt Godox’i välklambis.

Nii nagu nimi vihjab, siis täitevalgusti ülesanne on täita tumedad varjud, mis esinevad paljudes välguasendites (nt. põrgatades valgust vastu lage, mis jätab inimese lõua ning silmaalused tumedaks).

SU-1 täitevalgusti käib imelihtsalt Godox V1 Pro külge ning välgukomplekti see kuigi palju suuremaks ei tee. Tasuks küll mainida, et kuigi V1 Pro välku saab seadistada automaatse režiimi peale, siis täitevalgustit pead korrigeerima manuaalselt.

Godox V1 Pro välku saad hõlpsasti vahetada manuaalse ja automaatse režiimi vahel kasutades TTL/M lülitit.

Lisaks on võimalik seda ühendada juhtmevabalt teiste Godoxi välkudega ning sellel on 10-astmeline LED-valgusti, mis aitab hämarates tingimustes Sinu kaameral teravustada.

Eelnimetatud LED-modellvalgusti, mida saad kasutada teravustamiseks.

Kokkuvõtteks, Godox V1 Pro tundub esmapilgul nagu suurepärane variant profifotograafidele või miks ka mitte hobi korras tegutsejatele, kes lihtsalt tahavad võimalikult head välku hea hinna eest.

Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja on uut Godox V1 Pro välklampi müügile oodata 2024. aasta märtsikuus.

 

Tutvu kogu Godox välklampide valikuga »

 


Muide, Godox V1 välklamp Sony ja Canon hübriidkaameratele on laenutamiseks saadaval nii Tallinna kui Tartu Photopointi fototehnika rendis.

Godox V1 põhjalikum ülevaade: 

(10)

The post Godox V1 Pro välk toob meeldivaid täiustusi appeared first on Photopointi ajaveeb.

OM System OM-1 Mark II on uue generatsiooni lipulaev hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

OM System ehk eelnevalt tuntud kui Olympus teatas, et müügile on tulemas oodatud järeltulija nende lipulaev “Micro Four Thirds” hübriidkaamerale — OM System OM-1 Mark II.

Arvestades, et OM-1 (Gen 1) on veel väga ajakohane kaamera, olles hetkeseisuga kõigest 2 aastat vana, siis uue põlvkonna mudelilt võime oodata rohkem täiustusi ja n.ö. “lihvimist”, kui päris drastilisi muudatusi.

OM System OM-1 Mark II

Mida on täiustatud OM System OM-1 Mark II hübriidkaameras?

OM-1 Mark II kasutab riistvaraliselt sama TruePic X protsessorit nagu oma eelkäija ning kaadrisagedused nii foto- kui video poole pealt jäävad samuti samaks.

Küll aga peitub II generatsioonis rohkem RAM’i, mis parandab märkimisväärselt kaamera üldist tõhusust ning veel tähtsamalt, teravustamiskiirust ning -täpsust.

Nimelt, OM System on lubanud, et autofookuse täpsus on oluliselt paranenud — isegi kiiresti liikuvate subjektide puhul. Lisaks peitub kaameras nüüd ka “Human detection” ehk inimtuvastuse režiim.

OM System OM-1 Mark II

Üks murekoht, mille üle OM-1 hübriidkaamera kasutajad siiani kurtsid olid selle juhtrullikud, mida oli kohati raske kasutada, eriti kindaid kandes. Seda võttis OM System kuuldele ning tänu sellele on uue generatsiooni mudelil kummeeritud juhtkettad, mis on ka täiustatud taktiilse tagasisidega.

Kõige muu poolest püsib keredisain identsena, kui välja jätta ilmselge logovahetus — OM System OM-1 Mark II kannab nüüd ka päriselt “OM System” nime, mida esimese generatsiooni mudelil veel ei olnud.

OM System OM-1 Mark II

Live GND (Graduated ND) funktsioon

Lisaks tüüpilistele Live ND ja High Res Shot funktsioonidele peitub uues OM-1 Mark II hübriidkaameras maailma esimene Live GND (Graduated ND) funktsioon.

Selle abil saavad fotograafid tegutseda ilma päris filtrite kasutamiseta ning selle võrra säästa juba paarsada eurot, olenevalt filtritootjast. Lisaks saavad kasutajad reaalajas kohandada filtri stoppe ja Live GND filtritüüpi, reguleerida heledalt tumedale ülemineku asukohta ning valida pehme, keskmise ja kõva gradatsiooni vahel.

Ilmselt on see funktsioon kõige rohkem käepärast just maastikufotograafidele, kes tahavad saavutada kaadreid selge taeva ja selge maastikuga.

Eelnevalt nimetatud High Res Shot režiim on samuti saanud päris meeldiva uuenduse, sest nüüd saavad fotograafid nautida 14-bit RAW faile, mis oli originaalses OM-1 hübriidkaameral limiteeritud 12-bit failideni.

Kuigi paberil ei tundu, et 14-bit ja 12-bit vahel oleks suur vahe, siis tegelikkuses pakub 14-bit RAW fail lausa kolm korda laiemat toonivahemikku. High Res Shot pakub endiselt 80-megapiksliseid fotosid statiivi otsas ning 50-megapiksliseid fotosid kaamerat käes hoides.

Viimasena tasuks veel eraldi välja tuua OM-1 Mark II keresisese stabilisaatori, mis pakub nüüd kuni lausa 8.5-stoppi stabilisatsiooni. OM System kaameraid on juba niigi kiidetud selles valdkonnas ning usun, et selle hübriidkaamera kasutajad hakkavad seda veelgi rohkem kiitma.

OM System OM-1 Mark II

OM System OM-1 Mark II pakub enamasti samu suurepäraseid omadusi ja funktsioone, mis ka esimese põlvkonna mudel. Seal hulgas 20-megapiksline stacked sensor, 4K 60 kaadrit/sek 10-bit videosalvestused, 50 kaadrit/sek täieliku autofookusega pildistamine ja palju muud.

Kuid loomulikult lisandus ka funktsioone, mis panevad nii mõnegi ilmselt kaaluma just uhiuue mudeli soetamist — minu jaoks kõige huvitavam nende seast on kindlasti Live GND filtrirežiim.

Uue mudeli leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast, kust on võimalik juba praegu see endale eeltellida. Photopointi esinduskauplustesse on OM System OM-1 Mark II müügile oodata märtsikuu jooksul!

 

Eeltelli OM System OM-1 Mark II ja ole valmis »

 


PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(8)

The post OM System OM-1 Mark II on uue generatsiooni lipulaev hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Insta360 Ace Pro on seikluskaamera, mis salvestab kuni 8K videoid
autor: Stephan Redko

2023. aasta lõpus tutvustatud Insta360 Ace Pro on müügile jõudnud ka Photopointi ning on põhjust arvata, et sellest saab selle aasta üks ihaldusväärseim seikluskaameraid.

Mida see endast kujutab ning mis eristab seda konkureerivatest GoPro ning DJI mudelitest? Tule vaata lähemalt siinsamas blogis ja saad teada 👇

Insta360 Ace Pro — kaamera igaks seikluseks

Insta360 Ace seeria lipulaev ehk Ace Pro on loodud koostöös kurikuulsa Leica’ga, kes on tuntud oma tipptasemel ning omakorda tipphinnaga kaamerate ja objektiivide poolest.

Nende koostööna asetseb kaamera ees 16mm f/2.6 ekvivalentne Leica SUMMARIT objektiiv, millest võid kindlasti oodata optiliselt suurepäraseid tulemusi tänu Leica pikaajalisele kogemusele ning ekspertiisile optilises disainis.

Objektiivi taga ehk Insta360 Ace Pro südameks on 1/1.3-tolline, 48-megapiksline sensor, mis võimaldab videosalvestusi kuni lausa 8K 24 kaadrit/sek! Loomulikult saad ära kasutada ka madalamaid resolutsioone, mis võimaldavad kõrgemaid kaadrisagedusi nagu näiteks 4K 120 kaadrit/sek.

Kõiki neid salvestusi aitab sujuvana hoida FlowState stabilisaator, millele võid loota ka kõige värinarohkemates olukordades. Veendu selles ise, vaadates allolevat GIF näidet:

Insta360 Ace Pro

Omadus, mis on seni olnud omapärane vaid Insta360 kaamerates nagu GO 3 on puutetundlik ning kallutatav ekraan, mis aitab Sul igas olukorras näha seda, mida Sa reaalselt salvestad.

Puutetundlikku ekraani saad kallutada vaid mõnest kraadist kuni kasvõi 180-kraadini välja, mida saad ära kasutada nt. iseenda filmimise eesmärgil.

Insta360 Ace Pro

Insta360 Ace Pro kasutab vahetatavat 1650mAh akut, mille puhul lubab ettevõte 100 minutilist tööaega. Antud aeg oli saavutatud laborikeskkonnas temperatuuril 25°C, AI Highlights Assistant välja lülitatud, salvestades 4K 30 kaadrit/sek Active HDR-videot.

Lisaks võimaldab Pro mudel PD kiirlaadimist ehk kui kasutad 30W vooluadapterit, siis laed aku nullist 80%-ni kõigest 22 minutiga. Seega püsid rohkem action’is ning veedad vähem aega oodates, et akud täis laeksid.

Ning loomulikult ei oleks see mingi seikluskaamera ilma veekindluseta ja seetõttu lubab seda Insta360 Ace Pro kuni 10-meetri sügavuseni ilma lisakorpuseta. Lisaks lubab Insta360 sellele kaamerale külmumiskindlust kuni -20°C, mis on suurepärane uudis neile, kes tegelevad talvesportidega!

Insta360 Ace Pro

Kõige muu hulgas pakub Insta360 Ace Pro esmakordselt ühilduvust Garmin ja Apple nutikelladega, et kuvada videosalvestuses oma kiirust, pulssi jms.

Lisaks peitub kaameras eriline AI kiip, mis aitab võtta pildikvaliteedist maksimumi ning aitab luua maagilisi kaadreid nagu näiteks nähtamatu selfie stick efekt.

Kuigi seikluskaamerate maailm on olnud üsna igav ning mitte nii innovatiivne kui võiks olla, siis ettevõtted nagu Insta360 on seda muutmas.

Kui tahad kogeda seikluskaamerast ennenägematu videokvaliteeti ning täielikku loomingulist vabadust, siis suundu alloleva lingi kaudu Photopointi veebikaubamajja ja telli uhiuus mudel ära.

 

Jäädvusta seiklusi nutikamalt ja telli Insta360 Ace Pro »

 

Juhul, kui Insta360 kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(19)

The post Insta360 Ace Pro on seikluskaamera, mis salvestab kuni 8K videoid appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12