Eeltelli oma Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD
autor: Jürgen Veerme

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiv Nikonile

Kui Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajad on peagi juba kaks aastat saanud nautida nii EISA kui TIPA auhindadega pärjatud Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiivi rõõme, siis juba septembri lõpus saavad selle endale soetada ka Nikoni Z-kinnitusega hübriidkaamerate omanikud.

Kui välja arvata väiksed füüsilised erinevused kaalus ja pikkuses, siis on nii E- kui Z-kinnitusega mudelid oma ehituselt identsed. Sony kasutajate pealt on teada, et tänu oma mitmekülgsele fookuskauguse vahemikule ja valgusjõulisele maksimaalsele avale on see Tamron objektiiv eriti hinnatud reisi- ja portreefotograafide hulgas.

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD on muuhulgas varustatud VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, et pildile saaks püüda ka väga kiirelt liikuvad objektid. Samuti on objektiivi peal kasutatud uut disaini, et saavutada eriti hea kasutusmugavus ja ergonoomika.

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiv Nikonile

Nii et Nikon hübriidkaamerte kasutajatel on põhjust olla põnevil, sest Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiv saab kindlasti olema oma klassi parimate hulgas.

TAMRON Lens Utility tarkvara

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD kasutab muuhulgas ka  “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

Tamron 35-150mm Di III VXD

Lisaks saabuvale Tamron 35-150mm VXD mudelile on kohe praegu meie valikus Nikon hübriidkaameratele olemas Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD, mis on kasutajate poolt rohkelt kiidusõnu pälvinud.

 

Eeltelli enda Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 35-150mm VXD ››

 


Objektiiv hakkas huvitama, aga pole ostus veel päris kindel? Sellisel juhul tutvu lähemalt Sony versiooni kasutanute muljetega:

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Tutvu lisaks: 10 nippi Tamronilt: kuidas pildistada paremaid reisifotosid?

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi

(10)

The post Eeltelli oma Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ja Tamron 50-400mm Di III VC VXD pälvisid maineka EISA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Tamron objektiivid EISA

EISA (Expert Imaging and Sound Association) nimetas 2023. – 2024. aasta parimaks lainurk-suumobjektiiviks Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ning Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD pälvis parima telesuum-objektiivi tiitli.

Muide, see oli Tamronile juba 18. aasta järjest (!?!), kui mõni nende uuenduslikest objektiividest saab mõnes EISA kategoorias auhinnaga pärjatud.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD avaldas EISA žüriile muljet eelkõige oma universaalsusega, sest sellel on 8x suum, mis algab juba 50mm juurest ja lõppeb 400mm juures ning pakub kasutajale seetõttu tunduvalt rohkem mitmekülgusust.

See Tamroni objektiiv on ka märkimisväärselt kompaktne – pikkus vaid 183,4mm ja kaal 1155g. Vaatamata suurele suumile tagatakse kõrge pildikvaliteet kogu 50–400mm vahemikus tänu objektiivi sees olevate klaaselementide tõhusale paigutusele. 

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Loomulikult on Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD mudelil olemas teada-tuntud VC pildistabilisaator ja objektiiv teeb täielikult koostööd ka Sony kaamerasiseste funktsioonidega nagu Hybrid AF ja Eye AF

 

Telli Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD kohe ära ››

 


Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD 

Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD on suure avaga standardsuumobjektiiv, mida saab hõlpsasti kaasas kanda igapäevaseks kasutamiseks nii piltide kui ka video jäädvustamiseks.

Selles Sony hübriidkaameratele loodud Tamroni objektiivis on kasutusel VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis kasutab lineaarset fokuseerimise mehanismi. Teistest uutest Tamroni objektiividest juba tuttav VXD mootor pakub veelgi vaiksemat ja kiiremat teravustamist, mis sobib väga hästi ka videograafidele.

Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD

Kompaktne ja kerge 20-40mm f/2.8 Di III VXD pakub suurepärast kasutusmugavust ka siis kui see on kinnitatud kaamera stabilisaatoritele. See üks universaalne objektiiv ei jäta Sind ilma ühestki võttest – alates videotest rahvarohkel tänaval kuni suursuguste kaadriteni loodusest.

 

Telli enda Sony hübriidkaamera ette Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ››

 


TAMRON Lens Utility tarkvara

Mõlemad TIPA auhinna saanud objektiivid kasutavad “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

 

Kogu Tamron objektiivide valik Photopointis ››

 

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast riigist. Juba 40+ aastat on EISA auhind üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

(16)

The post Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ja Tamron 50-400mm Di III VC VXD pälvisid maineka EISA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Peak Design Micro Clutch on käerihm, mis pakub mugavust ja ergonoomilisust
autor: Kert Kõivik

Tõenäoliselt maailma parim fototehnika tarvikute tootja ja arendaja Peak Design on taas läbi Kickstarteri platvormi turule toonud uue käerihma Micro Clutch, mis on palju pisem variant vanemast Clutch mudelist.

Peak Design Micro Clutch eesmärk on pakkuda mugavust ja ergonoomilisust eelkõige hübriidkaamera kasutajatele, mis teadupärast on suuruselt minemas üha väiksemaks ja väiksemaks.

Peak Design Micro Clutch

Arvestades et Peak Design’i staaž heade (foto)tarvikute loomisel on olnud suurepärane, siis olin suhteliselt elevil seda ka proovima, kuna ma ise oman ka suhteliselt pisikest Canon EOS M50 hübriidkaamerat, siis tundus et tegu on ideaalse lisaga.

Peaks Design Micro Clutch – kaks varianti ja ehituskvaliteet

Micro Clutch käerihm on müügil kahes variandis: I-plaat ja L-plaat ja valik sõltub sellest, millist kaamerat Sa omad.

Kui sellel on väljaulatuv käepide (grip) nagu näiteks eelmainitud EOS M50 mudelil, siis tuleb valida L-kujuga plaat. I-plaat sobib paremini nende kaameratega, millel otsest käepidet ei ole või see on väga väike (näiteks Fujifilm X100V).

Peak Design’i sõnul saab seda ka välja arvutada, et kumba sul vaja läheb ja õnneks on nad selleks andnud ka vastava valemi.

Peak Design Micro Clutch

Plaat ise on valmistatud tugevast alumiiniumist, mida naljalt ära ei lõhu, kuid oma kogemuse põhjal ütlen, et see must värv on Peak Design’i tarvikutelt kõva kasutamisega kiire maha kuluma (aga nagu öeldakse, et kui pole kulunud, kas sa siis üldse kasutasid?).

Rihmal endal on mikrokiust pehmenduspadi, mis on käes hoides mugav ja see aitab muuhulgas vältida soonimist pikemal kasutamisel/hoidmisel. Loomulikult peab rihma pikkuse endale mugavaks timmima ja seda on ka mugav teha.

Peak Design Micro Clutch

Hästi huvitav lahendus on ka plaadi sisse magnetiga ära peidetud võti, mille saab kätte plaadi küljelt ja nii on seda mugav kogu aeg kaasas hoida juhuks kui kruvi peaks lahti tulema.

Micro Clutch komplekt ja paigaldamine

Peak Design Micro Clutch komplektis on kaasas: plaat, kruvi keeramiseks spetsiaalne võti, statiiviplaat, kahe eri pikkusega kruvi, rõngas, rõnga kummist kate ja rõnga paigaldamise tööriist. 

Peak Design Micro Clutch

Paigaldamine võtab umbes 5 minutit, kuid natuke kauem läks aega rihma õigesse suurusesse timmimine, et minu suured sõrmed sealt ikka läbi mahuks. Õnneks on Peak Design loonud ka õpetusvideo, kus räägitakse tootest lähemalt, aga näidatakse ka paigaldusprotsessi (alates 7 minutist).

Lühidalt: plaat tuleb kruvida, kas koos statiiviplaadiga või ilma, kasutades vastavas suuruses kruvi, kaamera põhja külge ning rihmakinnituse külge tuleb paigaldada rõngas, mille külge omakorda siis Micro Clutchi rihma ots. Rihma saab seejärel endale sobivaks timmida lükates rihma peal olev “naga” vastavasse auku.

Peak Design Micro Clutch

Kaasas, on nagu juba öeldud, kahes pikkuses kruvi. Pikem kruvi on juhuks, kui tekib tahe külge panna ka kaasasolev statiiviplaat.

Olgu öeldud, et tavalist Peak Designi statiiviplaati sinna panna ei saa, tuleb kasutada seda mis on karbis kaasas. Plaat on disainitud vastavaks Micro Clutchi plaadiga, mistõttu saab selle mugavalt Clutchi plaadi soonde lükata ja see on omakorda ka magnetiseeritud.

Mina kruvisin selle külge, kuna olen agar Capture Clipi kasutaja. Nii plaadil kui ka kaasasoleval statiiviplaadil on veel ka augud, kuhu panna Peak Design Anchor, et kasutada kaelarihma.

Micro Clutch’i kasutamise mugavus

Kuna ma üleliia palju sellised käerihmasid ei kasuta, siis oli tegu endale suht võõra kontseptsiooniga, mis tundus jube ebamugav ja sõrmed väsisid ära.

Samas pideval kasutamisel leidsin endale optimaalse asendi nii et oleks hea ja tegelikult on see pikema kasutamise puhul juba üpris mugav. Sealjuures loomulikult tuleb rihma pikkus endale sobivaks timmida ja seegi on selline katse-eksitus meetodil protseduur.

Optimaalne on läbi rihma panna kaks keskmist sõrme, et nimetissõrmega oleks hea päästikule vajutada ja pöidlaga sätteid timmida, aga eks igaüks leiab endale ideaalse asendi.

Kerge tagasisidena ütleks, et rihm võiks olla veel sutsu pikem, et teda veel üks või kaks sammu pikemaks teha, sest oma suurte kätega oli asendi leidmine suht keeruline. Rääkimata sellest, et minu mehekätest leidub veel suuremaid, kellel võib kasutamine veel keerulisem olla. Võimalik, et neile sobib sel juhul juba suurem Clutch mudel.

Peak Design Micro Clutch

Natuke tülikas oli tegelikult ka see, et see katab ära kaamera aku luugi (M50 puhul on samas kohas ka SD-kaardi pesa) ja plaati peab seetõttu maha keerama kui tahta akut või SD-kaarti vahetada.

Nende hübriidkaamerate puhul, millel on suurem aku maht ja kestavad kauem, siis ei pruugi see üldse suur probleem olla ja tihti seda tegema ei pea. Kuid kuna Canon EOS M50 ei kesta pikemal “kütmisel” eriti kaua, siis on läheb see plaadi maha keeramine vahepeal natuke tüütuks.

Sama võib öelda ka mälukaardi käitlemise kohta. Üldiselt olen harjunud sisu arvutisse laadimiseks kaarti välja võtma ja lugejasse torkama, aga sellele vähemalt on alternatiiv kaabli näol. Vastupidi jällegi on mugav, et tööriist on plaadis alati olemas ja pea kuskilt koti sügavusest seda välja kaevama, et kruvi pingutada või siis plaadi maha võtmiseks.

Kokkuvõtteks

Peak Design Micro Clutch rihma puhul on tegu suurpärase lisatarvikuga väiksema hübriidkaamera kasutajatele ning olenevalt kaamerast võimalik, et ka mõne “aga”-ga mugavuse mõttes.

Samas Peak Design’i ehituskvaliteedis ei ole mõtet kahelda ning seetõttu on suures plaanis tegemist ülihästi teostatud ideega.

Peak Design Micro Clutch

Nagu öeldud, kui omad suuremat hübriidi- või peegelkaamerat või hoopis käed jäävad Micro Clutchi jaoks natuke suureks, siis tuleks ilmselt vaadata Peak Designi teist käerihma nimega Clutch, mis on samuti Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil.

 


Kerdi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ja Facebooki’i lehel

Kellel sellest ülevaatest väheks jäi, siis Peak Design on avaldanud oma Youtube kanalil ka väga sisuka inglise keelse video Micro Clutch’i olemuse ja selle funktsionaalsuse/kasutamise kohta:

 

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis.

(17)

The post Peak Design Micro Clutch on käerihm, mis pakub mugavust ja ergonoomilisust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on lausa 300€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E1 kampaania

Ülimat sisuloomise kvaliteeti pakkuv Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas müügil lausa 300€ soodsamalt.

ZV-E1 on hetkel maailma kõige kompaktsem ja kergem täiskaader hübriidkaamera, mille sees peitub sama legendaarne 12-megapiksline CMOS Exmor R™ sensor, mis on ka hinnatud Sony a7S III ning Sony FX3 mudelite sees. Kiiremaks töötluseks on kaamera varustatud täiustatud BIONZ XR pilditöötlusprotsessoriga.

Olemas on ka AI-põhinev autofookus süsteem, mis suudab ära tuvastada inimesi, loomi, linde, putukaid, autosid, ronge ja lennukeid. See annab sulle rohkem vabadust, et keskenduda ise stseenile ja olla hiljem kindel, et vajalik sai ka fookusesse. 

S-Gamut3.Cine/S-Log3 ja S-Gamut3/S-Log3 profiilid suurendavad videopildi dünaamilist ulatust, tehes seeläbi värvide järeltöötluse lihtsamaks.

ZV-E1 hübriidkaameral on ka üljele avanev kallutatav ja pööratav 3- tolline LCD-puuteekraan ning kaamerakerel on olemas kõik vajalikud sisendid, mida üks vlogija võiks tänasel päeval üldse soovida.

Sony ZV-E1

Ei ole ostus veel päris kindel? Sellisel juhul tutvu ZV-E1 kaameraga lähemalt selle ülevaate kaudu:

Muide, kui soovid Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamerat proovida koos erinevate objektiividega, siis see on laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuse, Photopointi esinduskaupluse rendis.

Juhul, kui Sul eurosid ostuks puudu jääma, siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nime ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Vii oma videote kvaliteet mitu sammu edasi ja telli Sony ZV-E1 »

 

Soodushind kehtib 1. august – 10. september 2023. Photopoint on Sony fototehnika toodete ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(6)

The post Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on lausa 300€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

OM System OM-5 või OM System OM-1 ostul säästad 100€ ja lisaks väärt kingitused
autor: Jürgen Veerme

OM System kampaania

Kvaliteetsed OM System OM-5 ja OM System OM-1 hübriidkaamerad on hetkel 100€ soodsamad ning muuhulgas saad veel kingituseks lisaaku ja kui registreerid ostu MyOMSYSTEM veebilehel, siis saad OM System’i poolt 5 aastaks pikendatud tootjagarantii.


OM System OM-5

OM System OM-5 puhul on tegemist ilmastikukindla ja reisisellist fotograafile suunatud hübriidkaameraga, millel on Olympus OM-D E-M5 Mark III mudelist tuttav võimekas 20,4-megapiksline Live MOS Micro Four Thirds sensor.

Juurde on pandud uus pildistabilisaator, mis pakub lausa kuni kuni 6,5-stopist kompensatsiooni ehk statiivi pole igale fototripile vaja kaasa pakkida.

OM System OM-5

OM System on lisanud uuele kaamerale peaaegu samad kellad-viled, mida tutvustati nende lipulaeval OM-1 kaameral ehk OM-5 täis Computational Photography funktsioone.

Nende hulgas 50-megapiksline kõrge eraldusvõimega võtterežiim, reaalajas neutraalhall filtri (ND) režiim, sisemise fookuse virnastamine, “Pro Capture”Starry Sky autofookus ja palju muud.

 

Telli OM System OM-5 ja pildista/filmi uue kvaliteediga ››

 


OM System OM-1

OM System OM-1 on tõeline “tööloom”, millel on kasutusel uhiuus 20,4-megapiksline virnastatud (stacked) BSI Live MOS sensor, mis pakub täiendavat dünaamilist ulatust ja kahekordistab mürataluvust.

Selle hübriidkaamera ISO tundlikkus ulatub kuni ISO 102 400 ja kombineerituna kaheksa stopise pildistabilisaatoriga on tegemist suurepärase kaameraga kõigile öö- ja astrofotograafia austajatele. 

OM System OM-1

Kaamera IP53 klassifikatsiooni muudab selle külmumis- ja pritsmekindlaks ning see on võimeline töötama temperatuuridel kuni -10°C.

Tutvu lisaks:

 

Telli omale soodushinnaga OM System OM-1 kohe ära ››

 


Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu spakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kampaania kestab 14. – 28. august 2023. Lisaagrantii saamiseks tuleb ost MYOMSYTEM süsteemis registreerida hiljemalt 8. septembri 2023 südaööks.

Photopoint on OM System (vana Olympus) fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(31)

The post OM System OM-5 või OM System OM-1 ostul säästad 100€ ja lisaks väärt kingitused appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12