Karbist välja: Nikon D780 peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

See oli enam kui 5 aastat tagasi, mil Nikon Photokina fotomessil D750 peegelkaamera välja tõi. Oli see vast aparaat – tippklassi pildikvaliteedi, ülivõimeka autofookuse, kiire sarivõtte ja väga konkurentsivõimelise videorežiimiga tööloom. Lausa ideaalne neile fotograafidele, kes põlgasid D810 peegelkaamera megapiksleid paljuks ja hinda kõrgeks. Oma põhjalikus ülevaates kirjutas Dpreview, et D750 “teeb peaaegu kõike õigesti” ja andis sellele skooriks 90 punkti. לlikõva tulemus, sest vaid kaks kaamerat (Nikon D500 ja Sony a7R IV) on läbi aegade Dpreview testides suurema skoori saanud.

Viis aastat on kaameratööstuses terve igavik. Ja olgugi et Nikon D750 on igati konkurentsivõimeline aparaat ka tänasel päeval, on selle kõrvale – ja isegi ette – salamahti hiilinud hübriidide hordid. See, kui Panasonic enda premium-wannabe Lumix S1 aparaadiga pildikvaliteedi poolest ettepoole pääsenud on, Nikonit tõenäoliselt väga ei häirigi. Aga et Sony oma soodsama a7 III hübriidiga Nikoni jalgealust õõnestab, on juba vitsaväärt ja nõuab vastulööki. Siit see löök tulebki – uue peegelkaamera näol, mis püüdleb olema niisama legendaarne, nagu tema eelkäija. Värskena Photopointi laost – Nikon D780. Võtame karbist:

Nikon D780 on justkui D750 kere, mille sisse on peidetud Nikon Z6 hübriidkaamera.

Esmajoones on D780 muidugi ikka peegelkaamera. Oma suure, mugavalt käsitsetava, juhtnuppudest nõretava korpuse, 100% vaateväljaga optilise pildiotsija ja D5 seest pärit võimeka teravustamissüsteemiga rahuldab see ka tõsisemate seeniorfotograafide vajadused.

לksainus vajutus pildiotsija okulaari juures oleval Live View nupul transformeerib selle peegelkaamera aga peaaegu nagu hübriidkaameraks. Muidugi ei muutu D780 väiksemaks, selle sisse ei ilmu elektroonilist pildiotsijat ega ette Z-bajonetti. Hübriidkaameralik on D780 juures LCD-ekraanilt pildistamise ja filmimise kogemus. See on täpselt sama, nagu Nikon Z6 hübriidkaameraga – iseäranis just autofookuse mõttes. Isegi näo- ja silmatuvastus toimib samamoodi nagu Z6 kaameral. See on oluline edasiminek eriti just Nikoni, aga ka üldse kogu peegelkaamerate arenguloos. 

Kuidas see siis võimalikuks saanud on? D780 Expeed 6 protsessor, 25 MP pildisensor kui ka Live View süsteemis kasutatav teravustamissüsteem pärinevad otse Z6 seest. Esimest korda Nikoni peegelkaamerate ajaloos kasutab D780 pildisensor lisaks kontrasttuvastusele ka 273 faasituvastusega teravustamispunkti. Seega võib D780 kaameralt oodata Z6 tasemel pildikvaliteeti ning Live View režiimis ka sarnast teravustamiskiirust. 

Enne kui kaamera päris karbist välja saab, on paras aeg on üle vaadata olulisemad tehnilised andmed. Panen võrdluseks kõrvale kõige vihasema konkurendi – paarsada eurot soodsama ja umbes sama suure lahutusvõimega täiskaadersensoriga  Sony a7 III. Lisan tabelisse ka Nikon Z6 hübriidkaamera, mille seest on pärit nii D780 pildisensor, videorežiim kui ka Live View teravustamissüsteem.

   Nikon D780  Sony a7 III Nikon Z6
 
 Sensor 25 MP  24 MP 25 MP
 ISO ulatus 100-51200
Võimendusega 50-204800
100-51200
Võimendusega 50-204800
100-51200
Võimendusega 50-204800
Värinastabilisaator Objektiividepõhine Sensoripõhine, 5 EV astet Sensoripõhine, 5 EV astet
Teravustamispunktid Optilise pildiotsijaga: 51 teravustamispunkti millest 15 risttüüpi.
Live view: 273 faasituvastusega
Live view: 639 faasituvastusega Live view: 273 faasituvastusega
Sarivõte Optilisega: 7 fps (14 bit RAW)
Live View: 12 fps (12 bit RAW)
Maksimaalselt 10 fps Maksimaalselt 12 fps
Elektrooniline pildiotsija 2.4M lahutusvõimega 3.7M lahutusvõimega
Optiline pildiotsija 100% kaadri katvust, 0,7 x suurendust
LCD ekraan 3,2″, 2 359 000 px  3″, 921 600 px 3.2″, 2 100 000 px
Videorežiim 4K 30fps 100 Mbps
Full HD 120fps 100 Mbps
4K 30fps 100 Mbps
Full HD 120fps 100 Mbps
4K 30fps 144 Mbps
Full HD 120fps 144 Mbps ilma helita
Juhtmevaba ühenduvus 802.11b/g/n + Bluetooth 4.1 802.11b/g/n + NFC + Bluetooth 802.11ac + Bluetooth
USB ühenduvus USB 3.1 USB 3.1 ja Micro USB USB 3.1
Mälukaardid Kaks SD kaardipesa, UHS II + UHS II Kaks SD kaardipesa, UHS I + UHS II לks XQD kaardipesa
Aku vastupidavus 2260 710 310
Kere hind (17.02.2020) 2349€ 1999€ 1669€

 

Karbis on: Nikon D780 peegelkaamera, 24-120mm f/4 G ED VR objektiiv koos päikesevarjukiga, USB-C kaabel, toitekaabel, akulaadija, aku, pildiotsija okulaari kattekork, kaamerarihm ja seemisnahkne kott objektiivi jaoks. 

 

D780 on korpuse poolest standardne Nikoni peegelkaamera. Tugev ilmastikukindel magneesiumsulamist korpus on ülimalt ergonoomiline ja sobitub mõnusasti pihku. Suur käepide, juhtnupud täpselt sõrmede all – olles nüüd juba aastaid hübriidkaameraga pildistanud, on just peegelkaamera ergonoomilisus see, millest ma kõige enam puudust tunnen ja mis iga D780-taolist peegelkaamerat kätte võttes jälle teravalt meelde tuleb. 

Võrreldes D750 kaameraga on D780 aparaadil aga üks üsna põhimõtteline erinevus. Nimelt ei ole uuel kaameral enam integreeritud välklampi. Nikoni sõnul muudab välklambi väljajätt peegelkaamera ilmastikukindlamaks. Paljud fototehnikast kirjutavad spetsialistid tambivad Nikonit selle sammu eest maa põhja. Mina arvan, et see, kas välklambi eemaldamine on negatiivne või positiivne ilming, sõltub juba iga fotograafi enda pildistamisharjumustest. 

 

Nikon D780 kaamerat on selle artikli kirjutamise ajal Photopointis saadaval päris erinevates komplektides. Selles artiklis pildistan komplekti, kus lisaks kaamerale on Nikon AF-S Nikkor 24-120mm f/4.0G ED VR objektiiv. Lisaks on aga olemas veel järgmised variandid: 

 

AF-S Nikkor 24-120mm f/4.0 on 2010 aastal esitletud standardsuum, valmistatud spetsiaalselt täiskaadersensoriga peegelkaamerate jaoks. Selle VR värinastabilisaator võimaldab käest pildistada tavalisest kuni 4 EV astet pikema säriajaga ja teravustamisel saab kasutada “manual focus override” funktsionaalsust, mis tähendab et pärast teravustamise lukustust saab teravustamisrõngast vajadusel keerata.

Nikkor 24-120mm f/4.0 on korralik standardsuum. Mitte tippklassi toru, kuid sellegipoolest aktsepteeritavalt kiire ja väga täpse autofookusega ning terava joonisega. Eraldi ostes Photopointis selle artikli kirjutamise hetkel maksab 1249 € – selline korraliku keskklassi objektiivi hind. 

 

Teravustamisel objektiiv ei pikene (jumal hoidku selle eest), kuid suumimisel küll. See toimib nagu õhupump, pumbates suumimise ajal õhku kaamerast objektiivi ja siis jälle tagasi. Selliseid objektiive kasutades tuleks eriti tähelepanelikult jälgida, et nii kaamera kere sisemus kui ka objektiivi sisemus oleks tolmust võimalikult vaba. 

Objektiivi külje peal on kolm lülitit. לlemine on manuaalse/autofookuse jaoks ja keskmine värinastabilisaatori sisse-välja lülitamise tarvis. Kõige alumise abil saab aga muuta värinastabilisaatori režiimi. Tavaline režiim on “NORMAL”, milles objektiiv on Nikoni sõnul võimeline stabiliseerima nii sihituid värinaid kui ka sihipärast üles-alla ja paremale-vasakule liikumist. “ACTIVE” asendisse tuleks objektiiv lülitada ainult siis, kui pildistate liikuva aluse pealt – näiteks autoaknast. 

 

Komplektis on ka vutlar objektiivi jaoks. Tugeva põhjaga, pehme seemisnahkse pealispinnaga ja sulgub kahelt poolt nööriotstest tõmmates. Kui ostad teise objektiivi juurde, siis pakub see vutlar komplektobjektiivile lisakaitset. 

 

Jep, see objektiiv on päris matsakas ja üsna kaalukas (läbimõõt 84mm, kaal 710g), kuid moodustab D780 kaameraga päris hästi tasakaalus komplekti. 

 

Võrreldes hübriidkaameraga on Nikoni peegelkaamera juures suureks plussiks F-bajonett, mis lubab ilma adapterita kasutada kümneid, tõenäoliselt isegi sadu erinevaid objektiive. Nii vanu filmile pildistavate kaamerate omi, uusi autofookusega varustatud Nikkoreid, kui ka Sigma torusid ja Tamroni objektiive. Kasutatuid või uusi… See on ülioluline asjaolu, millega uue kaamera ostmise juures kindlasti arvestama peaks. 

 

Paremal pool küljel on kaamera ühenduspesad. Võrreldes Nikon D750 kaameraga ei ole need enam luukide all, vaid paindlikumalt liikuvate kummist katete taga. See on suureks plussiks, kui kasutad L-bracketeid, videorakiseid vms, lisatarvikuid, mille puhul lai luuk igale poole ette kipub jääma. לhenduspesad on D780 kaameral natuke loogilisemalt ümber paigutatud. Micro USB pesa asemel on siin USB-C pesa, mille kaudu saab nüüd ka kaamera akut laadida. Tubli, Nikon. 

Hirmuvärinaga ootasid Nikoniga pildistajad, et kas tõepoolest kavatseb Nikon ka D780 kaamerale ainult XQD mälukaardipesa panna. וnneks siiski mitte. Vasakul küljel oleva suure luugi all on kaks SD mälukaardipesa – mõlemad ühilduvad kiire UHS-II standardiga. Jälle hästi tehtud! 

 

Kaamera juhtnuppude süsteemis on toimunud väikesed muudatused. ISO nupp on liikunud kaamera peale päästiku juurde. Live View nupp koos videorežiimi lülitiga on võtnud oma koha sisse pildiotsija kõrval. 

 

Vähe sellest, et eemaldatud on integreeritud välklamp – D780 kaamera all ei ole enam akutalla kontakte. Akutalda selle kaameraga üldse kasutada ei saagi. Kahtlemata muudab ka akutalla pesa eemaldamine peegelkaamera ilmastikukindlamaks. Paljudele fotohuvilistele valmistab selline otsus aga kindlasti pettumust. 

 

לhel korralikul kaameral on kaasas ka eraldi akulaadija. Ja kuna Nikon D780 on väga korralik, siis on see ka siin komplektis olemas. Mis sest, et kaamera toimib tegelikult ka ise akulaadijana, kui selle USB-C kaablitpidi vooluvõrku ühendad. Niimoodi saad siis vajadusel laadida täis kaks akut üheaegselt – üks laadija ja teine kaamera sees. 

 

Nikon D780 LCD-ekraan on D750 kaamera ekraaniga võrreldes täpselt sama suurusega (3,2″), kuid piksleid on sellel peaaegu poole rohkem. See tähendab, et ekraanilt paistev pilt on väga terav ja selge – pildistatud fotosid vaadates tundub, nagu toodaks kaamera ainult puhast kulda. Pärast suurel ekraanil selgub, et tegemist on siiski täitsa tavalise kvaliteediga piltidega :) 

Lisaks väga kenale teravale pildile on see ka puutetundlik. Korralikult puutetundlik (mitte nagu Sony’l) nii Live View režiimil kui ka optilise pildiotsijaga pildistades ja kuni kõige väiksemagi menüüseadistuseni välja. Täpselt samasugune LCD-ekraan on ka aste kallimal Nikon D850 kaameral.

Juhtnuppe jagub ka kaamera esiküljele. לhel pool bajonetti on Pv tähistusega nupp teravusulatuse eelvaate jaoks ja Fn nupp, mis on vaikimisi seatud muutma pildistatava foto äralõikefaktorit ja külgede suhet. Teisel pool bajonetti on nupud välklambi seadistuste jaoks, särikahvli seadistamiseks ja teravustamisrežiimide seadistamiseks. Tõesti suurepärane juhtnuppude kombinatsioon, tänu millele kogenud pildistaja LCD-ekraani vaatama ei peagi. 

 

Integreeritud välklampi lihtsalt ei olegi. 

Päästiku ümber on nupud täpselt nagu Nikon D850 kaameral. Särikompensatsiooni, ISO ja video salvestamise jaoks. Kui vajutad korraga alla ISO ja Delete (tagaküljel) nupu, kuvatakse sulle valik mälukaartide vormindamiseks. 

Paremal pool on särirežiimide ketas, mida saab keerata lukustusnuppu all hoides. Selle all on aga pildistamisrežiimide ketas, millel on nurga peal oma eraldiseisev lukustusnupp.

Väike LCD-ekraan kaamera peal näitab mälukaardi infot ka siis, kui kaamera on välja lülitatud. Pimedas aitab taustavalgustus seadistusi näha.

 

D780 sensor koos Nikoni hetkel kiireima Expeed 6 pildiprotsessoriga teevad võimalikuks väikse pildikvaliteedi tõusu – Kõrgeim ISO on nüüd D750 kaameraga võrreldes tõusnud 12800-lt 51200 tasemele. Lisaks on uue kaamera säriaeg optilise pildiotsijaga pildistades tõusnud senise 1/4000 pealt 1/8000 sekundini. Huvitav on ka veel see, et pikim säriaeg on fotokaameratel ikka alati olnud 30 sekundit – kes tahab katikut kauem lahti hoida, peab kasutaba Bulb režiimi. Nikon D780 pikim säriaeg on aga lausa 15 minutit!

Vasakul pildil on kaamera peamised salvestusvõimalused: 1) Optilise pildiotsijaga (seadistuste kuva ekraanil); 2) Live View režiim (kadreering LCD-ekraanil); 3) Videorežiim (16:9 kadreering LCD-ekraanil).

Paremal pildil on Nikon D780 kaamera kiirmenüü, mis avaneb, kui vajutada paremal all olevat i-nuppu. 

Videorežiim on üks D780 peegelkaamera olulisemaid trumpe. Eriti võrreldes D750 kaameraga. Uus aparaat filmib UHD 4K klippe “full pixel readout” meetodil. See tähendab, et video salvestatakse kasutades kõiki sensori piksleid 6K lahutusvõimega ja skaleeritakse siis kaamerasiseselt 4K videoks. Tulemuseks on kvaliteetne, detailne ja terav video. Full HD videoklippe suudab kaamera filmida kuni 120 fps kaadrisagedusega – hea materjal tavalisest kuni 4x aeglasema slow-motion video jaoks. 

Kõige paremat videokvaliteeti saab D780 kaamerast kätte aga välise videosalvesti abil. HDMI pesa kaudu on võimalik salvestada 10 bit videot kas N-Log pildiprofiilis või siis HLG HDR-standardis. 

Lisaks korralikele video kvaliteedinäitajatele on Nikon D780 peegelkaameral olemas palju võimalusi, mis video filmimise mugavamaks ja kiiremaks muudavad. Esiteks muidugi Z6 kaamerast pärit kiire autofookus – kiirem kui ühelgi teisel praegu turul oleval Nikoni peegelkaameral. Ja teiseks erinevad pisemad võimalused nagu peaking, zebra, timecode, valguse värelemise vähendamine jms.

Ainus asi, mida D780 kaameral videot filmides pole, on sensoripõhine värinastabilisaator, mis aitaks kaamerat käes hoides kaadrit stabiilsena paigal hoida. Samas on ju paljudel Nikoni peegelkaameraobjektiividel värinastabilisaator objektiivi sees – nende hulgas ka sellelsamal karbist välja võetaval 24-120mm objektiivil.

Tegin kiire testi ja üllatusin, sest objektiivi värinastabilisaator koostöös Nikoni elektroonilise värinastabilisaatoriga andis parema tulemuse, kui ma oodanud oleks. Ka üsna tugev tahtlik käe väristamine video filmimise ajal ei olnud D780 kaamera LCD-ekraanil praktiliselt üldse märgata. Seega tundub mulle, et niikaua kui Nikkori objektiivil on tasemel stabilisaator, pole mõtet hübriidi sensoripõhist stabilisaatorit taga nutta. 

 

Nikon D780 peegelkaamera on justkui kaks-ühes aparaat, mis ühendab ühelt poolt Nikoni peegelkaamerate eeskujuliku ergonoomilisuse, pildiotsijaga pildistamise kasutamismugavuse ja teravustamiskiiruse ning teisalt hübriidkaameraliku ekraanilt- pildistamise ja video filmimise hüved. Ainult elektroonilist pildiotsijat ei saa siin kasutada, aga vaevalt et D780 sihtrühm seda väga ihaldakski. 

Amatöörfotograafid ja tõsisemad fotohuvilised, kellel on juba olemas hea valik Nikoni peegelkaameraobjektiive või kes lihtsalt ei taha veel hübriidkaamerale üle minna, leiavad D780 kaameras endale ideaalse kaaslase. Väärilise järeltulijana tunnustatud ja armastatud D750 digipeeglile teeb ka D780 kõike õigesti ja enamgi veel. Aku kestvus, kaks SD UHS-II mälukaarti, USB-kaablist laadimine, ergonoomiline tugev korpus, palju juhtnuppe, hea pildiga puutetundlik suur nurga alla seatav LCD-ekraan, profiklassi teravustamine, suur pildiotsija, 1/8000 säriaeg, ülikvaliteetne video koos silmateravustamisega… Siin lihtsalt ei ole mitte midagi puudu. Seda muidugi juhul, kui sa ei vaja integreeritud välklampi või akutalda – sest nende kasutamise võimalus sellel peegelkaameral tõesti puudub.

Muus osas on Nikon D780 peegelkaameral olemas küll kõik, mida üks tõsine fotohuviline tõsise pildistamise ja videotöö juures vajab. See on hetkel kõike eesrindlikuma funktsionaalsusega peegelkaamera turul. Olen enam kui kindel, et D780 saab olema lähiaastate üks populaarsemaid täiskaadersensoriga peegelkaameraid. Kui mitte kõige populaarsem. 

(0)

The post Karbist välja: Nikon D780 peegelkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: Tamron 20mm, 24mm ja 35mm f/2.8 fiksobjektiivid Sony hübriidkaameratele
autor: Jürgen Veerme

Tamron fiksobjektiivid Soyle

Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajatel on põhjust rõõmustada, sest meie foto- ja videotehnika renti nii Tallinnas kui Tartus on saabunud uued Tamron 24mm f/2.8 Di III OSDTamron 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD objektiivid.

Laenutamiseks saadaval olev fiksobjektiivide trio on kõik samas suuruses ja kaalus (umbes 215g) ning kasutavad ka sama 67mm filtrikeeret. Kõigi kolme objektiividega on võimalik teravustada üsna lähedalt: minimaalsed teravustamiskaugused on 11-15cm ja nende maksimaalne suurendus on 0.5x. 

Uute Tamronite optilises ehituses on nii asfäärilisi kui ka madala dispersiooniga läätseelemente ning samuti omavad nad kõik BBAR-vääristust, et vähendada päikesehelkide ja varjutontide teket fotodele. Objektiivid kasutavad teravustamiseks DC-mootorit ning Tamroni sõnul on need täielikult ühilduvad Sony viimaste autofookussüsteemidega. Objektiivid on muuhulgas vääristatud tolmu- ja ilmastikukindlaks.

Kui otsustad pärast rentimist Tamron 20/24/35mm objektiivi enda fotokotti soetada, siis saad uue renditasu võrra soodsamalt (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

Vaata lisaks:

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Tamron 20/24/35mm f/2.8 objektiiv Sonyle päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(7)

The post Rentimiseks saadaval: Tamron 20mm, 24mm ja 35mm f/2.8 fiksobjektiivid Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony World Photography Awards 2020 Eesti rahvusliku fotoauhinna võitja on selgunud
autor: Elise Ader


© Kristiina Tammik, Eesti, National Award 2020 auhinna võitja, Sony World Photography Awards 2020

World Photography Organisation ja Sony kuulutasid välja fotokonkursi Sony World Photography Awards 2020 Eesti rahvusliku fotoauhinna võitja, kelleks on Kristiina Tammik. Võidutöö, mis osales avatud kategoorias, kannab nime The Look/Kontakt. Oma töö kohta ütleb fotokunstnik järgmist: „Võitsin pildiga, mis kuulub minu esimesse isikliku fotoprojekti Töökoerad tööd tehes. לhtlasi oli tegemist ka minu esimese osalemisega rahvusvahelisel konkursil  â€“ tundub, et peaks seda rohkem tegema.“

Oma edu konkursil põhjendab fotograaf sellega, et on suutnud ühendada oma kaks tõelist kirge – koerad ja fotograafia: „Olen (tõu)koertega tegelenud süvitsi juba üle 15 aasta ning fotograafiaga alustades oli loomulik, et ühendan enda kaks hobi. Nüüdseks on fotograafiast minu jaoks välja kasvanud väga suur kirg ja hobi, mis aitab mul end maandada. Jumaldan töötamist koos koertega, sest just koerad on need loomad, keda pole hetkel veel suutnud robotid asendada. Koera suur töötahe, kontakt omanikuga ja tema võrratud meeled on imekspandavad. Koer annab endast alati maksimumi. Maailmas on ca 400 erinevat tõugu, mis igaüks on aretatud mingi teatud töö tegemise jaoks. Kuna tänases linnastunud ühiskonnas on enamus tõuge jäänud sisuliselt „töötuks“, siis loogiline on, et need muidu aktiivsed ja töötahet täis koerad on destruktiivsed. וnnelik koer on see, kes saab teha enda loomupärast tööd – karjakoer soovib karja ajada, jahikoer soovib jahimehega jahil käia jne. Minu seeria eesmärk ongi tunnustada erinevaid tõugusid ja koeri ning muidugi nende omanikke või koerajuhte, kes lasevad ka täna teha koertel neid töid, milleks nad algupäraselt aretatud olid.“

Rahvusliku kategooria võitmise eest saab Tammik auhinnaks tipptasemel Sony A7 III hübriidkaamera ja 28-70mm objektiivi. Naine ütleb, et selline fotovarustus sobib ideaalselt tema suunaga tegelejatele. Eriti kasulik on looma silma reaalajas track’imise võimalus (Animal Eye AF), kuna ta tavaliselt pildistabki just vabas õhus liikuvat looma.

Sony World Photography Awards 2020 fotokonkursile esitati üle 345 000 töö ja neist 190 000 osalesid just avatud kategoorias, mille seast National Award võitjad välja valitigi. See on ühtlasi kõige suurem number konkursil osalejaid, mis seni nähtud.  

National Awards on programm, mis on käivitatud selleks, et toetada kohalikke fotograafide kogukondasid 63 erinevas riigis üle terve maailma. לhtlasi pakub see võitjatele ka võimaluse esitleda oma tööd globaalsele publikule kuulsal World Photography Awards 2020 näitusel Londonis Somerset House’is 17. aprillist kuni 4. maini 2020.

(15)

The post Sony World Photography Awards 2020 Eesti rahvusliku fotoauhinna võitja on selgunud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon toob turule soodsa RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM objektiivi oma täiskaader hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

Canon RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM objektiiv

Kuigi Canon on oma RF-objektiivide tootmisel kaldunud seni pigem professionaalsete ning seejuures kulukamate objektiivide poole, siis leidub ka paar erandit. Eelmise nädala lõpus andis tootja teada, et on valmis saanud 24-105mm F4-7.1 IS STM suumobjektiivi oma täiskaader hübriidkaameratele, mis tuleb turule soodsa jaehinnaga 549 eurot. Objektiiv jõuab müügile ka komplektobjektiivina koos EOS R ja EOS RP hübriidkaameratega. 

Canon RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM objektiiv

Uus objektiiv on mugavalt kompaktne:  88,8 mm pikk ning kaalub 395 grammi, olles ideaalne kaaslane näiteks väikeste mõõtmetega EOS RP hübriidkaamerale. Objektiivil on sisseehitatud viie stopiga optiline pildistabilisaator ning astmeline STM-teravustamismootor, mis võimaldab vaikset ja sujuvat autofookust nii pildistamisel kui ka filmimisel.

Nagu ka teistel RF-objektiividel, on uuel tulijal olemas juhtrõngas, mille abil saab kiiresti muuta säritust. RF 24-105mm minimaalne teravustamiskaugus laias olekus on 0,2m ning teleasendis 0,34 m. Objektiivi optilises ehituses on 11 läätselementi, mis asetsevad 13-s grupis ning selle diafragma on 7-labaline.

 

Allikas: Canon

 

Eeltelli Canon RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM objektiiv veebipoest »

(4)

The post Canon toob turule soodsa RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM objektiivi oma täiskaader hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Manfrotto Chicago fotoseljakotid
autor: Elise Ader

Photopointi on äsja müügile saabunud uued Manfrotto Chicago fotoseljakotid, mis on oma disainilt mugavad ja funktsionaalsed. Mõlemalt seljakotilt saab eemaldada nii kaamera- kui ka sülearvutitasku, mis võimaldab fotokotti pidevalt vastavalt vajadustele ümber kohandada.

Väiksem Chicago 30 mahutab enda sisse täiskaader hübriidkaamera koos oma standardobjektiiviga ning sellele lisaks kuni kolm objektiivi. Chicago 50 võimaldab sinna pista hübriidkaamera asemel ka peegelkaamera. Väiksema koti sülervutitasku mahutab ära kuni 14-tollise arvuti. Suurem fotokott võimaldab see-eest hoiustada ka 15-tollist sülearvutit. Lisaks on suurema kotiga kaasas ka väikeste tarvikute ja kaablite organiseerimiseks mõeldud paun.

  

Turvalisuse tagamiseks on kaamerakotid varustatud Manfrotto Slim-Tech Protection System tehnoloogiaga, mille puhul kasutatakse kottide valmistamisel kõrgekvaliteetseid materjale ning uusimaid tehnoloogiaid – mis on üheaegselt vastupidavad, tugevad ja  kaalult kerged. Materjal lubab kotti mahutada rohkem tehnikat, säilitades selle juures hoiustamise turvalisuse ja kasutamismugavuse.

  

Statiivi saab mõlema seljakoti külge kinnitada kolmel viisil. Lisaks on kotil mugavad küljetaskud, kuhu saab näiteks veepudeli paigutada. Pealmine vahe on mõeldud isiklike esemete hoiustamiseks. Koti seljal on olemas ka spetsiaalne aas, mille abil saab seljakoti hõlpsasti reisikohvri sanga külge kinnitada. Pealmine riie on veekindel ning kõige ekstreemsemateks ilmastikuoludeks on kottidel kaasas ka spetsiaalne vihmakate. 


Manfrotto kaamerakott Chicago 30 Photopointi veebipoes » 

Manfrotto kaamerakott Chicago 50 Photopointi veebipoes » 

(5)

The post Nüüd saadaval: Manfrotto Chicago fotoseljakotid appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12