Olympus paiskas hiljuti turule ilmselt kõige universaalsema hübriidkaamera objektiivi, mida endale kaamera ette üldse keerata on võimalik. Ja see tubli objektiiv – Olympus M. Zuiko Digital ED 12-200mm f/3.5- 6.3, on ka Photopointis nüüd saadaval.
Olympuse uue universaalse objektiiviga ei jää pelgalt seetõttu, et kaamera ees juhtub olema vale objektiiv, ükski tähtis hetk tabatamata. Tegemist on 16.6-kordse suumiga objektiiviga, mille fookuskauguse vahemikuks on 12-200mm. See on kõige suurema suumivahemikuga objektiiv, mis hübriidkaameratele üldse kunagi tehtud on. Suur suum katab ära laia vahemiku lainurgast teleni.
Objektiivi suurim ava on f/3.5 ja väiksem f/6.3. Peale selle on Olympus M. Zuiko Digital ED 12-200mm f/3.5- 6.3 objektiivis kasutusel MSC-teravustamissüsteem, mis peaks ka nii suure suumivahemikuga objektiivi puhul tagama ideaalilähedase autofookuse nii foto- kui ka videorežiimis. Lainurkasendis on lähimaks teravustamiskauguseks vaid 10 cm ja teleasendis 50cm. Objektiivi konstruktsioonis on 16 läätseelementi 11-s grupis, sealhulgas kolm asfäärilist läätseelementi.
Mõte suure seljakoti kaasas tassimisest, mis on täis raskeid objektiive võib tunduda äärmiselt ebamugavana. Selle objektiiviga neid mõtteid mõtlema ei pea, sest objektiiv tõotab olla tõeline hunt kriimsilm oma seitsme ametiga. Peale selle on kogu objektiivi tipptehnoloogia ning klaasid ära mahutatud vaid kompaktse 10cm sisse ning objektiiv kaalub vaid 455 grammi. See teeb kaamera kaasas tassimise eriti kergeks ja mugavaks. Objektiiv on ka vastupidav ning tegudeks valmis iga ilmaga, kuna sellel on tolmuâ, pritsmeâ ja külmakindel konstruktsioon.
Põhiinfo
- 12â200 mm supersuumobjektiiv
- Katab vahemiku lainurgast teleni
- Suur 16,6× optiline suum
- ZERO vääristus
- Micro Four Thirds hübriidkaameratele
The post Nüüd saadaval: Olympus M. Zuiko Digital ED 12-200mm f/3.5-6.3 objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.
Ma läksin Prahasse Ilfordi, Kodaki ja Fujifilmi ühekordsete kaameratega ning Mamiya RZ67 keskformaat kaameraga. Ma võtsin endaga kaasa sõprade head emotsioonid ning mõtted, mida nad eelnevalt antud linnast olid mulle rääkinud. Plaan oli näha kahe nädala jooksul võimalikult palju Praha linna ning selle ümbrusest.
Päevad möödusid jalutades mööda arhitektuuri ning kunsti, mis minu silmadele oli puhas nauding. Katarina Zigura, kes on samuti filmifotograaf, näitas mulle kõiki kohti, mida pidi nägema – aitäh sulle.
Suur osa linna hoonetest oli esteetiliselt sünkroonis ning see tekitas kindla esteetika ning tunde, mis mulle väga meeldis. Väga palju oli rõhku pandud hoonete detailidele ning linnapildile ja see lõi kokkuvõttes rikkaliku atmosfääri.
Kandsin kaameraid kaasas pea iga päev ning alati oli midagi, mida jäädvustada – see lause käis eelkõige ühekordsete kaamerate kohta. Aga nüüd nüüd nende kasutamisest lähemalt.
×hekordne kaamera on minu silmis ultimate street shooter. Need on fotograafile justkui priipääse jäädvustamaks hetki, mis muidu tõmbaksid inimeste tähelepanu ning hajutaksid naturaalse õhkkonna.
Tundsin pildistades seda mitmel korral, et inimeste hoolivus või mure oli väiksem, seoses sellega mida ühekordse kaameraga jäädvustan. See andis ligipääsu ning enesekindluse saamaks häid ja huvitavaid kaadreid kiiremini ning rohkem.
Olles mõõtudelt pisike ning kaaludes vähe (130g) oli kaamerat võimalik ühes võtta pea kõikjale ning seda igapäevaselt.
Proovides teha sama Mamiya RZ67 (2,5kg) kaameraga jäi tunne nagu oleksin biitsepsi rühmatrenni püsiklient võrreldes ühekordse kaameraga, mida kaasas kandmisel vaevu tundsin. Mõlemal on omad plussid ja miinused..
×hekordsed kaamerad on täielikult automatiseeritud ning eelnevalt juba filmiga laetud. Reaalselt, mida sa tegema pead on päästiku vajutamine ning filmi kerimine. Ava, säriaeg, fookus – mitte millegi pärast ei pea muretsema.
Hämaras pildistamiseks on enamustel kaameratel olemas ka välk, mis tuleb väga kasuks. Mänguvahenditeks on valgus ja kompositsioon – kõik muu on elimineeritud. Need faktorid teevad ühekordse kaamera väga kiiresti opereeritavaks ning lihtsasti mõistetavaks.
See loob ühekordse kaamera ideaalseks vahendiks, millega jäädvustada elulisi spontaanseid hetki õppides ühendama valgust ja kompositsiooni.
Kõik see kergus ning mobiilsus tuleneb paljuski foto kvaliteedi arvelt. Artiklis kasutatud fotod on tehtud kolme erineva ühekordse kaameraga – Kodak Fun Saver Flash 27+12 ning Fujifilm Quicksnap 400 X-TRA Flash, mis on värvilised ning Ilford XP2 400/27 must valge filmiga.
Skaneeritud on negatiivid kõige lihtsama seadistusega, mis suure tõenäosusega on kõige populaarsem digitaliseerimise lahendus nende kaamerate puhul.
×hekordsetel kaameratel on omapärane esteetika, mis on konkreetne – see kas meeldib või mitte. Jätan selle Teie otsustada. Isiklikult näen neil rakendust reisidel, filmiga harjutamisel, erinevatel üritustel ning miks mitte ka moeseeria loomisel.
Viimasena soovin puudutada sõna â ühekordne “. Hoolides keskkonnast ning prügist, mis meist maha jääb arvasin, et see on üks kõige kurvem aspekt nende kaamerate puhul.
Uurides, mis saab neist kaameratest pärast laborisse viimist sain teada, et vähemalt Euroopa Liidus on konkreetne seadus elektroonsete seadmete taaskasutamise osas. See tähendab seda, et plastikust kered tagastatakse purustamiseks ning sulatamiseks enne uuesti moduleerimist. Teine protsess päästab varuosad, millest suurem osa läheb uude kaamerasse. Selle tulemusena tekib väga vähe jäätmeid. Teadmine sellest tagab rahulikuma une.
Soovin tänada Photopointâi, et andsite mulle võimaluse jäädvustada Prahat ning minu teekonda rikkalikul viisil ning kõige eelneva eest, mis puudutab minu fotograafilist arengut!
Silveri tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagramâi lehel või veebilehel silvermikiver.com
Hakkas huvitama? Sellisel juhul:
The post ×hekordsete kaameratega jäädvustamas Praha esteetilist ilu appeared first on Photopointi ajaveeb.
Alles oli aprill, kus tõime teieni kuumad kuulujutud Panasonic DC-G90 hübriidkaamerast. Ja nüüd on see sama kaamera magusa tutvumishinnaga Photopointis täiesti saadaval! G90 on samm edasi 2016. aastal tutvustatud Panasonic G80-st. Sellel on tehtud mõned kosmeetilised parandused, mis tunduvad peamiselt inspireeritud Lumix G9-st. Lisatud on uued videofunktsioonid ning palju suurema resolutsiooniga sensor kui tema varasemal eelkäijal.
Panasonic on öelnud, et mõned kasutajad pidasid G80 liiga väikseks ja teised G9-t liiga suureks, seega ongi nad uue G90 disaininud täpselt nende kahe kaamera vahepealses mõõdus. G90-l on ka kindlam käepide, mis teeb tema käeshoidmist mugavamaks ja sellele on lisatud on ka mõned olulised juhtnupud.
LUMIX G90-l on täiesti uus madalpääsufiltrita 20-megapiksline MOS-andur. Suure jõudlusega Venus Engine’i olemasolu ja madalpääsufiltri eemaldamine parandavad üheskoos lahutusvõimet ja minimeerivad muaree-efekte. Korpuse ja objektiivi stabiliseerimise tehnoloogiaid ühendab integreeritud 5-teljeline Dual I.S 2, mille läbi saavutatakse selged ja teravad kujutised. Uus 20MP LiveMOS sensor on väga sarnane Panasonic G9 kaameraga, mille puhul võib juba öelda, et kaamera pildikvaliteet on näidanud ennast tõeliselt heast küljest.
LUMIX G90 pakub DFD-tehnoloogiat (240 kaadrit sekundis) kasutades suure kiirusega automaatteravustamist (0,07 sek), mis võimaldab fotograafidel teha isegi väga kiirelt liikuvatest objektidest selgeid ja teravaid pilte. Samuti räägib kaamera kasuks igasse asendissse väljakeeratav LCD-ekraan, mis on ideaalne vlogimiseks või madalalt/kõrgelt pildistamiseks ja filmimiseks.
Videote jäädvustamiseks on LUMIX G90- l piiramatu 4K võimekuse ja 30/25P salvestusajaga eelinstallitud VLOG L-funktsioon. Videograafid on ilmselt õnnelikud ka nähes, et Panasonic on lisanud uuele kaamerale 3.5mm kõrvaklappide ühenduskoha. Samuti on nad parandanud tähtsa disainivea, ehk liigutanud ülespoole välise mikri sisendi, et see ei jääks ette väljapööratavale LCD-ekraanile (mis võiks näiteks vloggeri jaoks tõeliseks turn-off’iks kujuneda). Paraku puudub kaameral endiselt USB-C pesa. Positiivse noodiga jätkates võib aga välja tuua, et kaamerasse on integreeritud ka Wifi, et juhtida kaamerat vajadusel oma nutiseadmest.
Kadreerimine peaks uue kaameraga olema kergemast kergem. Seda saab teha kas kasutades suure kiirusega OLED reaalajas pildiotsijat (0,74 suurenduse suhtarv) või käepärast 3-tollist vabalt pööratavat puutetundliku ekraani. Nagu Lumix G80 puhul, on ka G90-le sisseehitatud välklamp. ×ks asi on aga siiski ka välklambi puhul muutunud ja see on suurem sünkroniseerimiskiirus. G80 tippkiirus oli 1/160 s ja G90-l on see 1/200 s. Kaamera kasutab juba tuttavat DMW-BLC12 8.7Wh akut, mille kestuseks on hinnatud 290 pilti ühe laadimise kohta. Seda tulemust teeb märksa paremaks aga Power Save režiim, mis lubab lausa 900 pilti ühe laadimiskorra kohta.
Uus Kaamera on ka vee ja tolmukindel ehk mõeldud ka kõige äärmuslikemaks video- ja fotoseiklusteks. Kaamera on kindlasti oma disainilt ja funktsionaalsuselt ka äärmiselt sobilik kõikidele videomeistritele, näiteks youtuberitele.
The post Nüüd saadaval: Panasonic Lumix DC-G90 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
Sony fototehnika kvaliteet ja vastupidavus on teada-tuntud, kuid nüüd võid veelgi rahulikumalt hingata, sest valitud Sony kaamera või objektiivi ostul saad Sony käest taotleda üheaastase lisagarantii. See tähendab, et tootele rakendub tavapärase 2 aastase garantii asemel 3 aastat.
Kui selle perioodi jooksul peaks ostetud kaameral või objektiivil esinema tootedefekt, siis saab seade remonditud ja hooldatud ilma, et Sa peaks tegema suuri lisakulutusi.
Kampaanias osalevad kaamerad:
Kampaanias osalevad objektiivid:
Pane tähele, et pikendatud garantii saamiseks tuleb kampaanias osalev toode 60 päeva jooksul pärast ostu registreerida Sony veebilehel – kui seda ei tehta, siis kahjuks see ei rakendu. Sealt leiad ka kampaania täpsemad juhised ja tingimused.
Juhul, kui Sul on suuremateks ostudeks mõeldud summad juba ära planeeritud, siis järelmaks aitab suuri kulutusi hajutada.
Kampaania kestab kuni 31. jaanuarini 2020 ja kehtib eraisikutele.
PS! Kui Sul on plaanis Sony süsteemiga liituda mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust enda vana tehnika meile vastu anda â nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››
The post Valitud Sony kaamera või objektiivi ostul saad nüüd 1 aasta lisagarantiid appeared first on Photopointi ajaveeb.
Nikon ja Sony kaamerate omanikel on põhjust taaskord meie veebipoes ringi uudistada, sest tervelt neli uut, tuntud Lõuna-Korea optikatootja Samyang, objektiivi on Photopointis nüüd saadaval. Täpsemalt tuli müüki kaks uut objektiivi Nikon Z6/Z7-kaameratele, üks autofookusega traditsioonilisele Nikon F süsteemile ja üks Sony hübriidkaameratele.
Samyang MF 14mm f/2.8 Z on Nikoni täiskaader hübriidkaameratele mõeldud käsitsi teravustamisega ülilainurk-objektiiv, mille lähim teravustamiskaugus on vaid 28 cm ning mille puhul eeskujulik pildikvaliteet on tagatud ka lahtise avaga võtetel. Objektiiv võimaldab luua erilisi kompositsioone ja mahutada kaadrisse rohkelt detaile. See konkreetne objektiiv sobib hästi maastikufotograafiaks, arhitektuuri pildistamiseks, sündmuste jäädvustamiseks ja paljuks muuks, kus on oluline, et midagi tähtsat kaadrist välja ei jääks.
Samyang MF 85mm f/1.4 Z ja Samyang AF 85mm f/1.4 F on täiskaadrisensoriga kaameratele valmistatud portreeobjektiivid, mis võimaldavad tänu väiksele avaarvule pildistada ka nigelates valgusoludes ja muuta portreede tausta meeldivalt uduseks (bokeh).
MF 85mm f/1.4 Z on odavam, käsitsi teravustamisega fiksobjektiiv, mis on disainitud Nikoni täiskaadritele. MF versiooni Z-süsteemi kaamerate objektiivi lähim teravustamiskaugus on 1 meeter, diafragmal on 8 lamelli ning objektiivi ette saab keerata 72 mm läbimõõduga filtreid. Objektiiv on täismanuaalne, mis tähendab, et teravustamine ning säritus tuleb seada käsitsi. Seega sobib objektiiv kõigile, kellel teravustamiseks aega jagub või kes armastavad kõige (sh teravustamise) üle ise täit kontrolli omada.
AF 85mm f/1.4 F objektiiv on pisike ja kompaktne fiksobjektiiv, mida on ka varustatud kiire ja täpse autofookusega. Objektiiv on suunatud Nikon (F-mount) peegelkaamerate kasutajatele. AF versiooniga saab teravustada lähemale â 0,9 meetrini, sellel on veidi ümaram 9 lamelliga diafragma ning filtrikeerme läbimõõduks on 77 mm. Samuti toetab objektiiv automaatteravustamist ning kaamerate säriprogramme, seega on selle abilisega ka kiiremad võtted igati võimalikud.
AF 45mm f/1.8 Sony FE / E
AF 45mm f/1.8 Sony FE / E on 162 grammi kaaluv kompaktne Sony hübriidkaameratele mõeldud objektiiv. Objektiiv on eelkõige loodud Sony täiskaadrisensoriga kaameratele ning selle fookuskaugus sobib suurepäraselt väga erineva žanri fotograafide loometööks. Peale selle sobib see ka kasutamiseks APS-C mõõdus sensoritega Sony A6xxx kaamerate ees, kus 45 mm muutub ideaalselt portreefotograafiaks sobivaks objektiiviks. Täiusliku portreeobjektiivi teeb temast ka üheksa lamelliga diafragma, mille ümar ava silmale pehme ja meeldiva bokeh`i tekitab. Objektiivi kasuks räägib ka küllalt valgusjõuline olek, mis saab hakkama ka väljakutsuvates valgusoludes (maksimaalne ava on f/1.8). Lisaks sellele on tal teravustamismootor, mis on omadustelt kiire, täpne ning vaikne. Objektiiv koosneb 7 läätsest 6s grupis ning optiliste moonutuste kõrvaldamiseks ja terava kujutise saamiseks kasutatakse kahte asfäärilist ning ühte ED-klaasist (Extra-low Dispersion) läätse.
Kõik artiklis nimetatud objektiivid on ilmastikukindla konstruktsiooniga ja läätsedel on Samyangâi poolt välja töötatud UMC kate (Ultra Multi Coating), et tagada maksimaalne kontrastsus ning detailirikkus ka keerukates valgusoludes.
The post Need neli uut Samyang objektiivi on Photopointis nüüd saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.