Jäädvusta maailma oma vaatenurgast – valitud Nikkor objektiivi ostul Nikonilt sulle kuni 150€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

Äsja alanud Nikon suvekampaania on tänavu eriti ahvatlev, sest valitud Nikkor objektiivide ostul saada Nikoni poolt kuni 150€ tagasi. Objektiivide nimekirja leiad altpoolt.

Hüvitatava ostusumma kannab Nikon sinule saadetavale Mastercard pangakaardile, kui oled meilt soetatud objektiivi nõuetekohaselt Nikoni veebilehel registreerinud. Seda kaarti saad kasutada nagu iga tavalist pangakaarti ja kui sinna peale kantud boonusraha peaks otsa saama, võib kaardi lihtsalt ära visata.

Objektiivide nimekirjast leiame sobivad isendid nii makro- portree-, maastiku- või reisifotograafia jaoks.

Kampaanias osalevad Nikkor objektiivid Nikoni poolt hüvitatav summa
 AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR   150 €
 AF-S Nikkor 24-120mm f/4.0G ED VR   100 €
 AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-5.6G ED VR   75 €
 AF-P Nikkor 70-300mm f/4.5-6.3 G ED VR DX   75 €
 AF-S Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR   50 €
 AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR   50 €
 AF-S Nikkor 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR   50 €
 AF-S DX Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II   50 €
 AF-S Micro-Nikkor 105mm f/2.8G IF ED VR   50 €
 AF-S Micro-Nikkor 60mm f/2.8G ED   40 €
 AF-S DX Micro-Nikkor 40mm f/2.8G   30 €
 AF-S DX Micro-Nikkor 85mm f/3.5G ED VR   30 €

Nikkoni poolt valmistatud Nikkor täppisobjektiivid aitavad Sul saavutada maksimumi igas pildistamise olukorra – fotod tulevad üliteravad, erkaste värvidega ja rabava kontrastiga.

Kampaania kehtib vähemalt 18-aastastele Eesti kodanikele (eraisikutele) kuni 22. augustini 2017 ning ostu saab registreerida 15. septembrini 2017. Ettevõtte nimele ostetud tooted “raha tagasi” kampaanias osaleda ei saa.

 

Avasta maailma koos Nikkor tippklassi objektiividega ››

 

Vaata lisaks:

7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele
autor: Silver Pik

Olympuse kaamerate ja objektiivide turg on viimaste aastatega väga jõuliselt kasvanud, suuresti tänu OM-D seeria hübriidkaamerate tutvustamisele viie aasta eest. See on toonud lisaks tavatarbijatele Micro Four Thirds platvormi kaamerate kasutajate hulka ka edasijõudnud ja professionaalseid fotograafe ning ka videograafe. See omakorda on hoogu juurde andnud nii Olympuse kui Panasonicu inseneridele ning turule on toodud hulgim väärt klaasi, mida kaamerate ette panna. Igatahes, müüdud kogused on olnud korralikud ning selle põhjal oleme teinud järjekordse statistika sellest, millised objektiivid on kasutajate poolt viimase aasta kõige eelistatuimad Olympuse hübriidkaameratele. Jättes välja Panasonicu ning Leica kirjadega torud, tutvustame nüüd koheselt seitset kõige populaarsemat M. Zuiko Digital kirjadega objekiivi Olympuse hübriidkaameratele.


M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R

Soovunelm on meil ikka see, et esmane valik tehakse absoluutse kvaliteedi järgi või lähtutakse vähemalt piirkasulikkusest. Reaalsus on aga see, et hinnasilt määrab ikka esimesed valikud. See objektiiv on olnud pikalt alla 200 eurose soodushinnaga ning seetõttu domineerib ka objektiivide müügitabelit pika puuga. Egas ma nüüd sellest otseselt rääkida ei tahtnud tegelikult. Ikka objektiivist endast – tegu on ühe väga universaalse telesuumobjektiiviga, mis katab 35 mm ekvivalendina vahemiku 80–300 mm, olles samas klassis nagu soodsad 70–300 mm objektiivid peegelkaamerate ees. Põhiline on see, et suum on olemas ja pildi saab tehtud.

Tugevad küljed
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Pildista turvalises kauguses karu või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste “suurte” objektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus oluliselt alla profitasemel optikale ning ei ole kõige valgusjõulisem, kuid selle hinna eest on siiski objektiivi rohkem kui küllaga.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R objektiiv Photopointis »


Valitud Olympuse objektiividel ning kaameratel on käimas Suvekampaania – ostes Photopointist kampaanias osaleva toote, maksab Olympus Sinule osa osturahast tagasi. Loe lähemalt kampaaniapostitusest:
Suvekampaania: valitud Olympus fototehnika ostul saad Olympuselt kuni 100€ tagasi


M.Zuiko Digital 45mm f/1.8

Selle objektiivi kohta ütleks, et oleks nagu nifty-fifty. Valgusjõuline, 45 mm fookuskaugusega ning ka soodne. Samas Olympuse hübriidkaameratel on lõikefaktor lausa 2ח ehk vaatenurk vastab ikkagi 90 mm portreeobjektiivile. Agas ega tegelikult vahet pole milline vaatenurk – perspektiiv on ikka inimsilmale omane, seega portree pildistamiseks on antud toru vaat et ideaalne. Lisaks on objektiiv kompaktne, kiire teravustamisega ning igatepidi mugavalt käsitletav. Vabalt julgen soovitada esimeseks lisaobjektiiviks kit-objektiivi kõrvale.

Tugevad küljed
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 45 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed
Ei oska nagu välja tuuagi midagi.

M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 objektiivid Photopointis »


M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro

Kolmandalt kohalt leiab Olympuse makroobjektiivi. See 60 mm objektiiv annab vähem kui 500 eurose hinnasildi eest võimaluse pildistada 1:1 ülekandega fotosid sellest mikroskoopilisest maailmast. Loomulikult sellega objektiivi kasulikud omadused ei lõppe – tänu 60 mm fookuskaugusele ning suurele f/2.8 avale asendab see toru ka portreeobjektiiv. Jah, see on võrdlemisi lähedal 50 mm fookuskaugusele, suur ava võimaldab tausta eraldamist subjektist ning…. klaas on väga terava joonisega.

Tugevad küljed
1:1 ülekandega / 1ח suurendusega terav makroobjektiiv, mida saab kasutada ka portreeobjektiivina.

Nõrgad küljed
Maksimaalse suurenduse saavutab 19 cm kaugusel, mis võib mõned putukad ära hirmutada

M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro objektiiv Photopointis »


M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro

Veel üks 40–150 mm objektiiv selles nimekirjas.  OM-D seeria kaamerate vajadusi silmas pidades loodud täitsa uus telesuumobjektiiv, mis ei jää üheski aspektis kaamerale alla. See profiklassi objektiiv katab ära fookuskaugse vahemiku 40 – 150 mm (35mm ekvivalendina 80 – 300 mm). Tänu suurele f/2.8 maksimaalsele avale, 70 cm lähimale teravustamiskaugusele ning ülikiirele autofookusele sobib see objektiiv nii portree-, spordi- ja loodusfotograafile igapäevaseks töövahendiks.

Tugevad küljed
Kiire teravustamine, mugav suumivahemik ning loomulikult PRO seeria kvaliteet ning f/2.8 läbiv maksimaalne ava. Eks see olegi mõeldud 70-200 mm objektiivi analoogiks, lihtsalt mugavama pikema vahemikuga.

Nõrgad küljed
See objektiiv on, võrreldes Olympuse hübriidkaamerate keredega, võrdlemisi suur.

 

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro objektiiv Photopointis »

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro objektiiv + MC-14 telekonverter Photopointis »


Olympus kerekork-objektiiv 9mm f/8.0 Fisheye

See võib välja näha ja toimida nagu kaitsev kerekork, kuid see kasulik vidin on tegelikult ka üliõhuke 9 mm f/8.0 kalasilmobjektiiv. Objektiivil on väikesed mõõtmed ja see on kõigest 12,8 mm pikkune, seepärast on see alati valmis kalasim-võtteid jäädvustama kui tekib sobiv pildistushetk. See võimaldab pildistada ka kuni 0,2 m läheduselt, et oleks võimalik jäädvustada erinevaid põnevaid lähivõtteid. Tänu ülikompaktsetele mõõtmetele saab seda ülejäänud aja kasutada kui kaitsvat kerekorki, säilitades seejuures kaamera kerguse.

Tugevad küljed
See on neid üks väheseid kalasilm tüüpi objektiive, mida me tegelikult ka soovitame.

Nõrgad küljed
Väga erilist optilist kvaliteeti kerekorgist loota ei tasu. Aga noh, siiski parem kui kerekorgist tehtud pinhole objektiiv.

Olympus kerekork-objektiiv 9mm f/8.0 Fisheye Photopointis »


M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II

See objektiiv on samal pulgal nagu näiteks Sigma ja Tamroni 150-600 mm objektiivid, kuna katab 35 mm ekvivalendina selle samase vahemiku. Tegu on soodsa super-telesuumobjektiiviga, mis toob kaugeima maailma kenasti käeuulatusse. Niimoodi saad selle toruga pildistada ka palju arglikemaid ning pelglikemaid linde ja loomi. Ja ühele pikale teleobjektiivile omaselt on sel väga kiire MSC teravustamissüsteem, samuti ka kvaliteetne ZERO vääristus ning korralikult terav joonis.

Tugevad küljed
Väga pikk suumiulatus, mis lõppeb 300 mm juures (35 mm ekvivalendina lausa 600 mm), avades sellega sinule ka kaugema maailma.

Nõrgad küljed
f/4.8-6.7 ei ole just kõige valgem objektiiv. Aga noh, hinna ja kompaktsuse nimel tuleb teatud ohverdusi teha.

M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II objektiiv Photopointis »


M.Zuiko Digital 17mm f/1.8

M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 objektiivis on kombineeritud kvaliteetne klaas ning ekstreemselt kompaktne vorm. Valgusjõuline f/1.8 ava ei ole ainult naturaalse, sujuva bokeh efekti loomiseks, vaid võimaldab ka pildistada nõrkades valgusoludes statiivi kasutamata. Lisaks, kasutades seda objektiivi uuemate Olympuse Micro Four Thirds hübriidkaameratega, saate kasutada kvaliteetset keresisest stabilisaatorit, mis viib hämaras pildistamise hoopis uuele tasemele.

Tugevad küljed
Valgusjõuline, terav ning paindlik objektiiv

Nõrgad küljed

M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 objektiivid Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele


Need olid need seitse vaprat objektiivi, mida Photopointi veebikaubamaja ning esinduskaupluste kliendid viimase aasta jooksul on kõige rohkem soetanud. Mahuliselt on Micro Four Thirds objektiivide läbimüük viimastel aastatel ikka väga jõuliselt kasvanud ning väga hea meel on näha et see platvorm on väga populaarne ning elujõuline. Teisalt, vast leidsid ka sina, Photopointi ajaveebi lugeja, endale siit mõtteid järgmise objektiivi soetamiseks Olympus OM-D või PEN seeria hübriidkaamera ette.

Tamron SP 150-600mm DI VC USD G2 võimekus loodusfotograafi Hans Markus Antsoni silmade läbi
autor: Hans Markus Antson

Olnud nädalavahetuseks (21.04 – 23.04.2017) sain Photopointist testimiseks Tamron 150-600mm G2 objektiivi. Kuna varasemalt olid tedred varjest natuke liiga kaugele jäänud, siis lisa 200mm tulid seekord ilusti kasuks. Samuti veetsid kuked rohkem aega varje lähedal, ehk see võimaldas neid ka lähemalt pildistada.


Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiiv Canonile Photopointi fototehnika rendist.

Kuna 600mm objektiiv on juba päris suure zoomiga, siis üldjuhul sellise objektiiviga enam käest ei pildista. Käsi väriseb lihtsalt ära. Siin tuli kasuks aga objektiivi stabilisaator (VC – Vibration Compensation), mis paistis oma tööga väga hästi hakkama saavat. View finderist läbi vaadates muutis see pildi stabiilsemaks, mis teeb nii pika toru juures pildistatava sihtimise lihtsamaks.

Enamus ajast veetsin küll varjes ja statiivi pealt pildistades, aga mõned õhtud väljas pilte tehes jõudsin ka VC testida – seda saab kasutada kolmele erinevale vajadusele:

  • Esimene võimalus on mõeldud kui pildistada lihtsalt käest, ehk kõige tavalisem/optimaalsem.
  • Teine võimalus on mõeldud horisontaalselt liikuva objekti pildistamiseks ja siis toimib vaid ühesuunaline stabilisatsioon.
  • Kolmas võimalus on mõeldud kiiremale ja ebakorrapärasemale liikumisele (mis on kasulik spordi jäädvustamisel).

Lisaks meeldis see, et objektiivil on lüliti, mille saab seada kolme erinevasse asendisse ja vastavalt sellele on objektiivi fokusseerimisulatus 2-10 meetrini, 10 kuni lõpmatuseni või 2m – kuni lõpmatuseni. Leian, et selle funktsiooni kasutamine on oluline, selleks, et objektiiv kulutaks vähem aega fookuse otsimiseks. Näiteks: kui tead, et pildistatav objekt jääb sinust kindlasti kaugemale kui 10 meetrit, siis tasubki kasutada 10 – lõpmatuseni fokuseerimist. Nii kulutab objektiiv vähem aga fokuseerimisele.

Veel üks uuendus, mis meeldis mulle vaat, et kõige rohkem oli toru zoomi lukustus. Minu enda Canon 100-400mm objektiivil seda ei ole ning tihti juhtub, et toru vajub pikaks välja (toru fookuskaugus muutub) ning alalõpmata tuleb objektiiv tagasi kokku lükata. Tamroni objektiivi puhul oli aga võimalik toru 150mm peal lülitiga täielikult lukustada ning teine võimalus oli kasutada fookuskauguse muutmise rõngast. Rõngast sai nihutada kahte asendisse, üks muutis fookuskauguse keeramise lihtsaks, teine tegi selle jäigaks ja lukustas ära.

Kõige enam hindan objektiivi suhtelist kergust, võrreldes sellega, et tegemist on siiski 600mm objektiiviga. Jah, toru ise on üpris pime ehk ava arv jääb 600mm juures f/6.3 juurde, aga tänu sellele on objektiiv ise väiksem ja kergem.

Minusugusele loodusfotograafile, kes käib palju looduses jalgsi/rattaga, ööbib mitmeid päevi metsas ja enamus pilte loomadest teeb metsa all ringi uidates (mitte statiivilt varjes pildistades) on kergem ja väiksem, kuigi pimedam objektiiv kindlasti mugavam ning kasutajasõbralikum.

Vaata kindlasti tedermängu kogu galeriid, kus kõik pildid on pildistatud Tamron SP 150-600mm G2 objektiiviga  ðŸ‘‡

Galerii: fotoseeria haruldastest looma- ja linnuliikidest läbi Sony RX10 III kaamerasilma
autor: Jürgen Veerme

Tuntud loodusfotograafid pildistasid Sony fotoprojektis mitmeid haruldasi või ohustatud looma- ja linnuliike nende looduslikus elukeskkonnas. 

Sony RX10 III kaameraga pildistatud fotoseerias on jäädvustatud Euroopa piison, ahm, punapea-vart, hahk, jäälind ja paljud teised ohustatud loomaliigid. Haruldaste loomade nimekirja ehk Punasesse Raamatusse kantud Euroopa piisonid olid aastakümneid tagasi väljasuremisohus – praegu arvatakse, et vabas looduses elab umbes 3200 isendit. Lisaks on piltidel jäädvustatud metskassi ehk ahmi, keda elab Euroopas vaid 2260 isendit.

Loodusfotograafidel õnnestus tabada ka haruldasi linde, nende hulgas hahk, punapea-vart, jäälind ja väiketrapp. Koostöös Euroopa Looduskaitse Assotsiatsiooniga on Sony eesmärk juhtida tähelepanu väljasuremisohus haruldastele loomadele ja linnuliikidele. Fotod tegid tuntud loodusfotograafid: britt Sam Hobson, Lassi Rautiainen Soomest, Javier Alonso Huerta Hispaaniast ja Markus P. Stähli Å veitsist.

Kõik fotod on tehtud Sony kõik-ühes supersuumkaameraga RX10 III, millel on muljetavaldav 24-600mm fookuskaugus vahemik ja vaikne katik. Need omadused võimaldasid haruldasi loomi ja linde jäädvustada neid segamata. Vaata fotogaleriid ðŸ‘‡

 

Vaata, kuidas võtta iPhone 7 kaamerast maksimum ja pildistada nagu proff
autor: Jürgen Veerme

Alates lettidele jõudmisest on Apple iPhone 7 ja iPhone 7 Plus nutitelefonide kaamerasüsteemid oma suurepärase kvaliteediga pannud ahhetama nii tippfotograafe kui tehnoloogiagurusid.

Nüüd on Apple lagedale tulnud lühivideote seeriaga, mis õpetavad kõiki huvilisi võtma iPhone 7 seeria nutitelefonide pildistamise võimekusest maksimumi. Tegemist on kestvuselt lühikeste videotega, kus vaatluse alla on võetud kõige olulisemad režiimid ja võimalused – kasulikud vaatamised kõigile iPhone 7 nutitelefoni kasutajatele.

Kokku on 16 videot, kuid toome ajaveebis välja meie meelest kõige põnevamad ja kasulikumad õpetused:

Kuidas filmimise ajal pildistada fotosid?

 

Kuidas pildistada ideaalne portreefoto?

 

Kuidas pildistada taimeriga “selfit”?

 

Kuidas eksperimenteerida erinevate võttenurkadega?

 

Kuidas pildistada “kuldse tunni” ajal?

 

Kuidas teha parimat lähivõtet?

 

Kuidas pildistada vertikaalset panoraami?

 

Mida jälgida ilma välguta pildistamisel?

 

Kuidas filmida tegevusi/actionit?

 

Kui nendest Apple poolt toodetud videotest jääb Sinu jaoks väheseks, siis Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast Photopoint fotokursus.ee saad soetada “Nutifotograafia ABC” kursuse. Sellel veebipõhisel kursusel õpid oma nutiseadme kaamerast välja võluma profitasemel fotosid – olenemata, kas tegemist Apple või Android süsteemiga. Alates 29. märtsist 2017 saavad kõik Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast nutitelefoni või tahvelarvuti ostjad “Nutifotograafia ABC” kursuse tasuta kaasa.

 

Ihaldusväärsed Apple iPhone nutitelefonid leiad kiirelt veebikaubamajast ››

 

Vaata lisaks:

1 2 3 4 5 6 7 8 9