Karbist välja: Canon EOS R8 täiskaader hübriidkaamera
autor: Mikk Otsar

Sellest on möödunud juba 5 aastat kui Canon tutvustas enda esimest EOS R seeria täiskaader hübriidkaamerat. Tänaseks päevaks on Canon jõudnud sellesse etappi, kus peamiselt keskendutakse just hübriidkaameratele ning nende arendamisele.

Olgugi, et Canon EOS R8 turule tulekust on möödas juba üle poole aasta, siis tegemist on niivõrd populaarse kaameraga, et otsustasime otsustasime selle karbist välja võtta ja lähemalt vaadata, mida see endast kujutab.

Canon EOS R8 kasutab sisuliselt EOS RP kere ning lisab sellele 1000€ kallima EOS R6 Mark II sensori ja autofookuse süsteemi. See aga tähendab, et uus R8 asendab tõhusalt originaalset EOS R ja isegi EOS RP kaameraid ning kujutab endast tõsist konkurenti Nikon Z5 ja Sony vanematele a7 mudelitele.

Canon EOS R8 tehniline pool

Canon EOS R8 on kompaktne täiskaader hübriidkaamera, mis on mõeldud kõigile, kes soovivad uuendada enda kaamerat näiteks EOS R ja RP pealt või mõnelt vanemalt peegelkaameralt.

2023. aasta veebruaris välja kuulutatud EOS R8 mudelist sai kõige soodsam ning kõige kergem Canoni täiskaaderkaamera, mis paikneb R6 II all ja RP vahel.

Photopointis on kaamera müügil kahe komplektina – lihtsalt kere ning kere koos uue RF 24-50mm objektiiviga.

 • 24,2-megapiksline täiskaader CMOS sensor
 • Kuni 40 kaadrit/sek sarivõte elektroonilise katikuga e-shutter (6 kaadrit/sek mehaanilisega)
 • Täislaiuses 4K video salvestus kuni 60 kaadrit/sek
 • 10-bit C-Log3 või HDR PQ profiilid
 • 10-bit HDR HEIF fotod
 • 2.36 miljoni punktiga OLED pildiotsija (0.7x suurendus)
 • Pööratav ja kallutatav LCD ekraan
 • 4 kanaliga helisalvestus eraldi soetatava XLR adapteriga

Nii nagu artikli alguses juba mainitud, siis Canoni sõnul on nii EOS R8 sensor kui ka protsessor samad, mis EOS R6 II mudelil, mis tähendab väga sarnast taset pildikvaliteedis, autofookuse jõudluses ja videokvaliteedis.

Siiski on olulisi erinevusi, mis teevad EOS R8 soodsamaks mudeliks. Näiteks ei ole R8 mehaanilist esimest katikut, mis vähendab oluliselt kaamera sarivõtte kiirust. Kahe kaamera riistvaras ja käsitsemises on märgatavaid erinevusi, kuid kiirete subjektide pildistamine on nende kahe kaaemra suurim erinevus.

24,2-megapikslisel täiskaader CMOS sensoril on Dual Pixel autofookus ja DIGIC X protsessor. Automaatse teravustamise süsteemil on Canoni uus AI-Servo objektituvastustehnoloogia, mis võimaldab sellel täpsemalt lukustada silmadele ja rohkematele loomadel.

Lisaks leiab sellelt automaatseadistuse, mis teoreetiliselt võimaldab kaameral endal määrata objekti tüübi ja kasutada parimaid võimalike seadeid nõelteravaks autofookuseks.

Uue AF jälgimise kaasamine teeb R8-st väga tugeva kaamera. See suudab leida ja lukustada erinevaid objekte, sealhulgas inimesi, linde ja loomi, ning jälgida neid kõikjal kaadris.

Need automaatse teravustamise funktsioonid seavad R8 ette kaameratest nagu Sony a7 IV ja a7C ning Nikon Z5. Niivõrd võimekas automaatse teravustamise süsteem tõstab R8 ette ka Nikoni Z6 II ja Z7 II mudelitest.

Vaatamata Canoni mainele piirata oma soodsamate mudelite funktsioone, saab EOS R8 muljetavaldava hulga EOS R6 II videovõimalusi.

EOS R8 suudab filmida 4K videot, mis on tuletatud täislaiuses 6K jäädvustusest kuni 60 kaadrit/sek. Kaamera suudab filmida 10-bitist videot C-Log3 või HDR PQ profiiliga.

Lisaks on kaameral kõrvaklappide ja mikrofoni pesad ning nagu enamikul Canonitest on ka sellel täielikult liigendatav ekraan. Canon EOS S8 välgukingal on isegi pistikud, mis võimaldavad ühendada tarvikuid, näiteks XLR-adapterit, mis võimaldab nelja kanaliga helisavlestust.

EOS R8 kere ja disain

EOS R8 kere on sisuliselt sama EOS RP kerega, mis on fotograafide seas ennast juba tõestanud. Kuid on ka väikeseid erinevusi, näiteks ei paku R8 nii palju otseseid juhtpunkte kui Canon EOS R6 II mudelil.

Esimene asi mida märkasin on joystick puudumine kaamera tagumiselt küljelt. Samas on hea näha kahte valikuketast kaamera peal ja taga. Lisaks on kaamera käepide paraja suurusega.

Canoni sõnul on disainis arvesse võetud tolmu- ja veekindlust, kuid see ei ole suletud ega ehitatud samal tasemel kui EOS 6D II mudel. Selle asemel on kasutatud kergemat konstruktsiooni ja rohkem plastikut.

Soodsam hinnatase on kaasa toonud ka ainult ühe mälukaardipesa ja ehk enamiku fotograafide jaoks veelgi olulisem, see on paigutatud kaamera all olevasse akupesasse.

Üks olulisemaid EOS R8 puudusi võrreldes kallima R6 II mudeliga on LP-E17 aku kasutamine. See on tõenäoliselt kaamera suuruse vähendamise kui ka kulude vähendamise või toodete eristamise tagamise küsimus, kuid sellel on R8-ga pildistamisel märgatav mõju.

Suhteliselt väike 7,5 Wh LP-E17 aku tähendab, et EOS R8 ei suuda eriti pikalt ühe akuga jäädvustada ja saavutab režiimis pildistamisel vaid 150 kaadrit laadimise kohta. See suureneb energiasäästurežiimis 220 kaadrile. Õnneks leiab Photopointi veebikaubamajast kaamerale ka lisaakusid alates 22,99€.

EOS R8 mudelilt leiab samad viis pesa, mis EOS R6 II kaameralt: microHDMI, USB-C, kõrvaklappide ja mikrofoni pesad ning juhtmega kaugjuhtimispuldi pesa. Nagu R6 II kaamera puhul, töötab ka EOS R8 USB port 3.2 Gen 2 (10 Gbit/s) standardiga.

Ehkki Canon EOS R8 pole kaugeltki kõige võimekam kaamera, mida oleme viimasel ajal Canonilt näinud, siis on see eeskujulik algklassi valik.

See annab fotograafidele suurema osa kõrgema klassi EOS R6 II jõudlusest, kuid lihtsustatud kujul, muutes selle piisavalt arusaadavaks neile, kes proovivad kaasaegset täiskaaderkaamerat esimest korda. Väike kere ja kerge kaal muudavad selle käsitsemise lihtsaks ja mugavaks.

 

Vii oma fotod ja videod järgmisele tasemele – telli Canon EOS R8 »

 


Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Canoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(8)

The post Karbist välja: Canon EOS R8 täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eksklusiivne Polaroid I-2 on kvaliteetkaamera kiirpildimeistritele
autor: Jürgen Veerme

Polaroid I-2

Uhiuus tippklassi Polaroid I-2 ühendab endas traditsioonilise analoogkaamera kogemuse kaasaegse kaameratehnoloogiaga, et seada kiirfotograafias täiesti uus ja enneolematu teetähis. 

🔥 Esimesed Polaroid I-2 kiirpildikaamerad on eksklusiivselt juba meile lattu jõudnud! Kui soovid, siis telli nobedalt ära! 🔥

Polaroid I-2 funktsionaalsus

I-2 on varustatud Polaroidi kõigi aegade kõige teravama objektiivi ja käsitsi seadistamise võimalustega, mis koostöös tagavad erakordse pildikvaliteedi ja annavad fotograafidele töövahendi loominguliste püüdluste teostamiseks. 

“Juba pikka aega oli meie unistuseks teha jälle üks kõrgekvaliteediline Polaroid kaamera ja anda inimestele analoogfotograafia maailmas rohkem vabadust – võimalust valida, nagu soovisid paljud kirglikud fotograafid,” ütles Polaroidi tegevjuht Oskar Smolokowski.

“I-2 väljatöötamiseks laiendasime oma insenerimeeskonda ja veetsime rohkem kui neli aastat projekteerides ja viimistledes iga selle kaamera detaili. See on kõige suutlikum kaamera, mille oleme siiani loonud ja tõeline verstapost meie teekonnal.”

 

Polaroid I-2 südameks on pidevalt automaatselt teravustav kolme läätsega objektiiv, mis on võimeline tegema teravamaid kaadreid kõigist varasematest Polaroidi integreeritud filme (integral film) kasutavatest kiirpildikaameratest.

Valgusjõuline objektiiv tagab samas suurepärase pildistatava objekti eraldamise taustast. Objektiiv disainiti koostöös Jaapani optikainseneridega, kellel on aastakümnete pikkune kogemus tähelepanuväärsete objektiivide väljatöötamisel.  

POLAROID I-2

Autofookus kasutab täiel määral objektiivi LiDAR (light detection and ranging) anduri eeliseid – tuvastades täpselt objekti kauguse ning seades fookuse automaatselt õigesse kohta. LiDAR võimaldab pikemat teravustamisulatust ning on lisaks keerulistes valgusoludes usaldusväärsem.

I-2 on esimene Polaroidi integreeritud filmikaamera, mis võimaldab pildistamisseadete käsitsi muutmist, et anda kasutajatele suurem loominguline vabadus.

Suur ja ere pildiotsija pakub traditsioonilist optilist vaatluskogemust ning kaamera seaded kuvatakse integreeritud ekraani abil. Säriaeg, avaarv ja kuus erinevat pildistamisrežiimi on valitavad otse kaamerast.  

POLAROID I-2

Polaroid I-2 on esimene kiirpildikaamera, milles saab kasutada  i-Type, Polaroid 600 ja SX-70 filme ning mille objektiivi ette saab kinnitada 49 mm keermega filtreid.  

I-2 disain on toetab täiel määral tema funktsionaalsust. Kogu kaamera ehitati lähtudes objektiivist ja kaamera käsitsi juhtimise võimalikkusest. Korpuse kvaliteetsed materjalid ja kaasaegne välimus  lasevad samas siiski eksimatult ära tunda Polaroidi. 

Polaroid I-2 on siiski loodud digitaalajastul ning sellel on Bluetooth-ühenduvus ning sellest tulenevalt püsivara juhtmevaba uuendamise võimalus ning kaamera täielikku kaugjuhtimist võimaldav nutirakendus.  

Coco Capitán, Kotori Kawashima ja Max Siedentopf olid esimesed kunstnikud, kes proovisid uut I-2 kaamerat. Polaroid tellis neilt tööd kampaania “Imperfektsionistid” jaoks, mille eesmärk on tähistada kaamera müügiletulekut ja ülistada kiirpildi fotograafiat kui loomingulist meediumit, mis on kaunilt ettearvamatu ja ebatäiuslik.

POLAROID I-2

“Mind ei huvita täiuslikkus. Kaos. Spontaansus. Juhuslikkus. Vaat seal eksisteerib reaalsus,” märgib Coco Capitán, kuulus hispaania kunstnik. “Töö I-2 ja Polaroidi filmiga on tähelepanuväärne. Loomingulise vahendina on sellel palju võimalusi, samas ei saa alati ette näha, milline foto lõpuks välja näeb. Iga kaader on ainulaadne ja protsess on sama tähendusrikas kui tulemus.”

 

Telli endale Polaroid I-2 ja koge enneolematut fotovõlu ››

 


Kahtlemata on sellise kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(62)

The post Eksklusiivne Polaroid I-2 on kvaliteetkaamera kiirpildimeistritele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Xiaomi Photo Printer 1S on väike mobiilne fotoprinter
autor: Jürgen Veerme

Xiaomi Photo Printer 1S

Xiaomi Photo Printer 1S on mobiilne fotoprinter, mis võimaldab nutitelefonist digipilte välja trükkida Bluetooth’i abil ka ilma interneti ühenduseta.

See minimalistliku disainiga Xiaomi fotoprinter on oma võimekuse kohta üsna kompaktsete mõõtudega (194 x 124,6 x 83,6 mm) ja kaalub kõigest 1,4 kg. Printeri eraldusvõimeks on 300 x 300 dpi ning välja trükitavate fotode suuruseks saab valida 8,6 × 10,2 cm või 10 × 14,8 cm.

 

Xiaomi Photo Printer 1S fotoprinteri välja trüki kiirus on üks leht minutis ning olemas on ka Wi-Fi ühenduvus, mis võimaldab selle connectida, mistahes nutiseadme või arvutiga. Kindlasti soovitame pärast ostu oma nutitelefoni alla laadida ka Xiaomi Mi Home rakenduse, mille abil saad fotosid otse läbi äpi printida ja teha minimaalseid tuuninguid.

Xiaomi Photo Printer 1S kasutab kahes erinevas mõõdus Xiaomi Instant Photo Paper fotopaberit – ühes pakis on 40 lehte ja tindikassett. Kohe ostes on komplektis printer, üks pakk Xiaomi Instant Photo Paper (8,6×10,2cm) paberit ja väike fotoalbum.

 

Pista Xiaomi Photo Printer 1S ostukorvi ja telli koju kätte »

 

Pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.  Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(552)

The post Xiaomi Photo Printer 1S on väike mobiilne fotoprinter appeared first on Photopointi ajaveeb.

GoPro HERO12 Black tõi endaga kaua oodatud funktsionaalsust
autor: Stephan Redko

Möödunud on juba terve aasta viimaste GoPro kaamerate välja tulemisest ehk see aeg on taaskord käes — daamid ja härrad, saage tuttavaks GoPro HERO12 Black!

See aasta jätkab ettevõte samas vaimus ning toob uue generatsiooni seikluskaamerasse kasutajate poolt pikalt oodatud funtsionaalsuse.

GoPro HERO12 Black

GoPro HERO12 Black — tõeline uuendus

Uhiuus HERO12 Black võtab endaga kaasa kõik suurepärased omadused eelnevatest HERO-seeria mudelitest ning teeb hea veelgi paremaks.

Näiteks, ettevõtte sõnul suutsid nad optimiseerida videosalvestusi nõnda, et saavutati väiksemaid faili suuruseid ilma kvaliteeti kaotamata. Lisaks näeme esimest korda GoPro seikluskaameras vertikaalset režiimi, et saaksid TikTok’i või Instagram’i sisu luua ilma croppimiseta.

Ilmselt kõige muljetavaldam uuendus GoPro HERO12 Black mudelis on selle akukestvus võrreldes oma eelkäijatega, sest uue generatsiooni seikluskaamera sai lausa 100%-lise tõusu akukestvuses.

See tähendab, et võid oodata 5.3K/60p salvestusel kuni 70-minutilist akuiga, 5.3K/30p üle 95-min ning 1080p/30p puhul lausa 155-min — ettevtte sõnul oli nendes testides aktiveeritud ka Emmy® auhinnaga pärjatud HyperSmooth 6.0 pildistabilisaator.

 

Kui soovid saavutada kõrgkvaliteedilisi videosalvestusi ilma eriliste tehniliste teadmisteta, siis HERO12 Black on Sinu jaoks suurepärane valik, sest uue mudeli puhul on kasutusel ka uhiuus kasutajaliides.

Sellelt võid oodata lihtsustatud juhtimist ehk Sul on võimalik rohkem keskenduda seiklustele ning vähem tehnilisele jamale.

Kes aga soovib võtta oma GoPro’st maksimumi ning tuunida seda täielikult oma maitsete järgi, siis selleks saad sisse lülitada “Pro” režiimi, mis annab Sulle rohkem vabadust seadete sättimise üle.

GoPro HERO12 Black

Kindlasti on paljudele rõõmu pakkuv uudis, et GoPro HERO12 Black seikluskaamera sai õpuks ometi 1/4-20 kinnituse, mis teeb selle ühilduvaks standardsete statiivikeermete ja lisatarvikutega.

Rääkides tarvikutest, siis GoPro tutvustas koos uue kaameraga ka Max Lens Mod 2.0, mis annab sellele kõigi aegade laiema vaatenurga HERO-seeria kaamerate seas — kui täpne olla, siis lausa 177-kraadi (Max Lens Mod’is 155°).

GoPro HERo12 Black

Muude omaduste hulgas on GoPro HERO12 Black veekindel kuni 10 meetri sügavuseni, toetab juhtmevabu heliseadmeid tänu Bluetooth ühendusele ning võimaldab jäädvustada ka pika säritusega fotosid.


GoPro HERO12 Black Creator Edition

GoPro HERO12 Black Creator Edition on erikomplekt, kuhu lisaks pöörast pildikvaliteeti ja vastupidavust pakkuvale HERO12 Black kaamerale kuuluvad veel ka:

 • GoPro Volta akukäepide, mis pikendab kaamera aku tööiga kolmekordselt ja sellel on ka integreeritud nupud ühe käega juhtimiseks.
 • GoPro MediaMod, millel on on sisseehitatud mikrofon, 3,5 mm mikrofonisisend, HDMI väljund ja kaks cold shoe pesa lisatarvikute jaoks.
 • GoPro Light Mod, mille abil saad valgustada subjekti ühtlaselt ja pehmelt, mis tõstab videote kvaliteeti.

GoPro Hero12 Black Creator Edition

 


Uhiuue GoPro HERO12 Black ja GoPro HERO12 Black Creator Edition müük algab juba 13. septembril kell 16.00 ning selleks hetkeks on need olemas ka Photopointi esinduskauplustes. Kui soovid olla esimeste seast, siis tee veebikaubamajas eeltellimus kohe ära!

 

Eeltelli GoPro HERO12 Black ja koge enneolematut jõudlust ››

 

Photopoint on GoPro ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(64)

The post GoPro HERO12 Black tõi endaga kaua oodatud funktsionaalsust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ilford Ilfocolor VintageTone on vanaaegsete toonidega värvifotode tegemiseks
autor: Jürgen Veerme

Ilford film Ilfocolor VintageTone 400/24

Arvestades, et filmile pildistamine on ääretult populaarne, kuid nende kätte saadavus on olnud problemaatiline, siis on eriti heameel teatada, et Photopointi on müügile saabunud Ilfordi uus värvifilm Ilfocolor 400 VintageTone.

Selle klassikalise 35 mm fotofilmi tundlikuseks on ISO 400 ja rullile saab pildistada 24 kaadrit. Ilmutamiseks sobib laialdaselt levinud C-41 protsess ehk too see, mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või jagame mälupulgale/andmepilve.

Muide, selle Ilfordi negatiivfilmi eripäraks on klassikaline vintage värvigamma, mille soojad ning pehmed värvid meenutavad 1960. aastaid.

Ilford film Ilfocolor VintageTone 400/24

Kes ei teadnud, siis Ilford on pikka aega olnud tipptasemel mustvalgete fototoodete sünonüümiks – nimelt juba aastast 1879 seostatakse Ilfordi tooteid fotomaailmas usaldusväärsusega ning mitmed neist on saanud lausa ikoonilisteks.

Kui Sa ei ole veel jõudnud filmile pildistamist proovida, siis tule osta meie valikust sobiv analoogkaamera + Ilfocolor VintageTone film ning tõtta klõpsima.

 

Jäädvusta hetki teistmoodi ning telli Ilfordi fototooteid ›› 

(18)

The post Ilford Ilfocolor VintageTone on vanaaegsete toonidega värvifotode tegemiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9