Kõik Photopoint fotokursus.ee online kursused on 20% soodsamad
autor: Lauri Veerde

Ilusate fotode loomiseks on vaja teadmisi nii pildistamise kui ka järeltöötluse vallast ning Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast Photopoint fotokursus.ee saad need teadmised kõige kiiremini ja mugavamalt.

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva puhul on absoluutselt kõik fotokursused, sooduskomplektid ja kinkekaardid 20% soodsamad.

Just nii – ainult 4 päeva (17.08 – 20.08) kehtib vägev allahindlus ka nendele kursustele, mis on juba soodustusega saadaval ja seega võivad erinevate kursuste soodukad küündida isegi üle -50% või -80%.

Tutvu kindlasti fotokursus.ee kõige uuemate online fotokursustega:

  • Buduaarifotograafia” see kursus annab sulle hea stardipositsiooni kaunite buduaarifotode pildistamiseks. Astu peale ja kes teab – ehk leiad peagi oma kutsumuse ja toimetad peagi iseenda fotostuudios
  • Pildistamine fotopankadele– pildipangandus ehk stock photography on tänasel päeval fotograafide seas võrdlemisi populaarne ning nüüd saad fotograaf Jaak Nilsoni abiga ka ise sellesse maailma sukelduda.
  • “Ööfotograafia” Selles mahukas ja põhjalikus kursuses saab selgeks, kuidas pildistada siis kui päike on juba looja läinud ning valgust väljas vähe. Kuidas pildistada sinise tunni ajal, millal tasub minn kaadrisse püüdma linnuteed, jahtida tähesadu või kasutada kuuvalgust maastike maalimiseks.
  • “Nutifotograafia ABC” jooksul õpetab fotograaf Jaak Nilson Sind nutitelefoniga pildistama nii, et fotod ei jääks kvaliteedilt alla suurematele kaameratele ning sa saavutaksid alati soovitud tulemuse.

Tõsta enda pildistamisoskused uuele tasemele – vali sobiv fotokursus siit ›

 

Tutvu ka meie teiste iseseisvumise aastapäeva taastamise kampaaniatega:

The post Kõik Photopoint fotokursus.ee online kursused on 20% soodsamad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony täiskaadersensoriga kaamerate müük seljatas USAs Canoni ja Nikoni
autor: Lauri Veerde

Sony on nüüd USAs number 1. Täna hommikuses pressiteates annab ettevõte teada, et värskete uuringuandmete kohaselt müüs elektroonikahiid 2018. aasta esimesel poolel täiskaadersensoriga fotokaameraid USA turul kõige rohkem. Rohkem kui Nikon ja Canon. Esikoht olla saavutatud nii müüdud kaamerate arvu kui ka müügist saadud tulu osas. Mahtude illustreerimiseks kirjutab Sony, et igast 10-st kaamerast, mis ameerikamaal viimase kuue kuu jooksul müüdi, olid 4 Sony omad.

Veelgi võimsama jõudemonstratsioonina kuulutab Sony lisaks veel, et hübriidkaamerate kategoorias on ta USAs (nii müügi kui ka käibe poolest) esikohal olnud juba viimased kuus aastat järjest.

Selline märkimisväärne tulemus pole sündinud juhuslikult. Viimastel aastatel on Sony ju peaaegu kogu oma fookuse suunanud just täiskaadersensoriga kaamerasüsteemi arendamisele. Lausa nii jäägitult, et poolkaadersensoriga kaamerate (nagu a6500 või a5100) omanikud on juba pahased, et miks uusi kaameramudeleid ja soodsamaid APS-C objektiive juurde pole tulnud. Viimase pooleteise aasta jooksul on Sony turule toonud kolm täiskaadersensoriga kaamerat kuid mitte ühtegi APS-C aparaati. Lisaks seitse FE objektiivi kuid ainult ühe E objektiiv.

Pildistatud Sony A7R III kaameraga. Fotograaf: Magnus Heinmets

 

Täiskaadersensori müügiedu on vorminud ühelt poolt kolm uut kaamerat: Sony A9, Sony A7R III ja Sony A7 III. Viimane neist tuli turule käesoleva aasta kevadel ning osutus nii populaarseks, et poed osteti neist kaameratest tühjaks. Photopointis pole A7 III kaamerate saadavus siiamaani normaliseerinud, ka selle artikli kirjutamise hetkel on nii Sony A7 III kere kui ka Sony A7 III 28-70mm objektiiviga komplekt välja müüdud.

Teisalt aga harrastab Sony täiskaadersensoritega kaamerate puhul Canoni-stiilis müügistrateegiat. Nimelt ei võeta vanemaid kaameramudeleid tootmisest maha vaid neid toodetakse ja müüakse edasi – oluliselt soodsama hinnaga kui uusi aparaate. See genereerib müüki ja tõmbab Sony süsteemiga liituma hinnatundlikke fotohuvilisi – neid, kes tahaksid täiskaadersensoriga kaamerat kuid ei saa kallimat Nikoni või Canoni peegelkaamerat lubada. Näiteks on Photopointiski müügil viis aastat tagasi esitletud kõige esimene Sony hübriidide täiskaader Sony A7 – ja see maksab ainult 919€. Kolm kõige soodsamat täiskaadersensoriga fotokaamerat ongi hetkel Photopointis Sony omad. Ja kui sellised hinnad müügitulemustele ei mõju, siis öelge, mis veel mõjub.

> Vaata soodsate täiskaadersensoritega fotokaamerate pingerivi Photopointi e-kaubamajas

 

Pildistatud Sony A7R III kaamera ja 70-200mm f/2.8 GM objektiiviga. Fotograaf: Hendrik Osula. Pildistatud tugevalt vastu valgust ja RAW failis varjualad “välja tõmmatud”.

 

Sony tänane pressiteade Ameerika turu own’imisest pole mingi lokaalne edulugu. Vestlustes Sony müügiesindajatega on kõlama jäänud, et ka Euroopa viiel suurimal turul on Sony täiskaadersensoriga kaamerate müügitulemused esikohal.

Bloomberg kirjutas esmaspäeval artikli sellest, kuidas profofotograafid üha enam Sony täiskaadersensoriga hübriidkaameratele, üle kolivad. Eelkõige käib artiklis jutt pressi- ja spordifotograafidest, kellele meeldib Sony A9 hübriidkaamera vaikne toimimine ja kiirus. Just Sony A9 on see kaamera, millega Sony aasta eest profifotograafide ees ukse praokile sai ja 3,2 miljardi dollari suurusesse profifotograafiaärisse, kus seni olid ainuvalitsejatena Canon ja Nikon, kolmanda tegijana sisse trügis.

Ajal, mil Sony oma pisemate NEX ja A6000 kaameratega tavatarbijaid võrgutas, vaatasid Canon ja Nikon sellele jahmerdamisele üleolevalt. Just see profitasemele trügimine on aga nähtavasti vanad peegelkaamerameistrid olukorda ümber hindama sundinud. Nii on Nikon nüüd teada andnud, et kavatseb juba 23. augustil enda hübriidkaameraga lagedale tulla.

Praeguseks teadaoleva info alusel saab see kindlasti olema täiskaadersensoriga kaamera – võibolla isegi kaks kaamerat (üks suurema, teise väiksema lahutusvõimega sensoriga). Lisaks ka veel 58mm f/0,95 objektiiv. Kõik vihjed ja infokillud annavad alust arvata, et selle esitlusega Nikon end tagasi ei hoia ja paneb välja kõik, mis tal üldse välja panna on. Ikka selleks, et proffidele meele järele olla.

 

Pildistatud Sony A7R III kaamera ja 70-200mm f/2.8 GM objektiiviga. Fotograaf: Andrei Reinol. “7R3 abil avanes minu jaoks täiesti uus maailm. Kiire trackinguga autofookus, väga hea dünaamiline ulatus, kauakestev aku, laitmatu ISO taluvus, silent shoot – selle kaameraga läheks isegi mina kindlustundega pildistama pulma, spordivõistlust või tähistaevast”.

 

Canoni vastusammudest täiskaadersensoriga hübriidkaamera osas pole eriti palju kuulda olnud. Mõnede allikate sõnul ei tule Canonilt septembris peale mõne objektiivi midagi erilisemat. Teiste allikate sõnul on aga ka Canon kavandamas oma hübriidkaameraesitlust, mis peaks aset leidma Nikonist veidi hiljem, septembri algul.

Kas Canoni ja Sony vastusammud Sony ilusat esitlust kõigutada suudavad – seda saame järgmise aasta jooksul näha. Ega Sonygi loorberitele puhkama ei jää: ettevõtte esindajad on juba asja kommenteerides öelnud, et järgmised täiskaadri-imed on neil juba varrukast võta.

Allikad: Sony, PhotopointBloomberg, NikonMirrorlesrumors, Canonrumors

The post Sony täiskaadersensoriga kaamerate müük seljatas USAs Canoni ja Nikoni appeared first on Photopointi ajaveeb.

GoPro Hero seikluskaameraga saad iseseisvuse taastamise päeva puhul sinimustvalge kingituse
autor: Lauri Veerde

GoPro hero kaamera lisatarvikute seas on olemas nii sinine, must kui ka valge kaitseümbris. Perfektne kombinatsioon eeloleva taasiseseisvuse aastapäeva tähistamiseks, kas pole? Kindlasti on! Ja nii tähistabki GoPro iseseisvuse taastamise päeva koos meiega, andes kõigile, kes ajavahemikus 17-20 august Photopointist GoPro HERO kaamera soetavad, need kolm kaitseümbrist kingituseks kaasa.

See kingitus ühtib juba käimasoleva GoPro Hero kampaaniaga, mille raames saab selle seikluskaameraga kaasa veel ka lisaaku. Seega saab selle kaamera ostul kuni 20. augustini kaasa koguni neli praktilist lisatarvikut:

  1. GoPro lisaaku (väärtus 29,99€)
  2. GoPro kaitseümbris + randmepael, sinine (väärtus 19,99€)
  3. GoPro kaitseümbris + randmepael, must (väärtus 19,99€)
  4. GoPro kaitseümbris + randmepael, valge (väärtus 19,99€).

Kvaliteetsest silikoonist ümbristega muudad enda uue kaaslase isikupärasemaks, mugavamalt käes püsivaks ning ehk kaitseb see kaamera korpust ka kriimustuste ja löökide eest. Lisaks on kaitseümbrisel ka reguleeritav pael, mille abil saad hoida kaamerat ümber randme, kaela või kinnitada enda asjade külge.

Nagu iga kaamera puhul, nii on lisaaku ülioluliseks abimeheks ka seikluskaamera puhul. Karge külmaga suusamäel videofilmi vändates saab pisike aku kiirelt tühjaks – lisaaku olemasolul pole muud kui vaheta vana energiaplaat uue vastu välja ja võtted võivad jätkuda.

Kellele on GoPro Hero seikluskaamera mõeldud? Põhimõtteliselt kõigile, kes soovivad lihtsalt ja kiirelt enda tegevusi jäädvustada ning suured 4K failid ning ProTune järeltöötlus ei oma tähtsust. Selle 10 MP pildisensor teeb väga kvaliteetset 1440p ja 1080p videot nii Sinu kõige ekstreemsematest seiklustest kui ka igapäevastest toimingutest. Puutetundliku ekraani abil saad kiirelt vahetada erinevaid režiime ning veekindla disaini abil läheb see sinna, kuhu Sinu nutitelefon elas minna ei julge.

Juhul, kui Sul kohe kaamera jaoks rahalisi vahendeid napib, siis Inbank järelmaksu kampaania abil saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles talvel.

 

Salvesta ja jaga enda lugusid GoPro HERO kaamera abil ››

The post GoPro Hero seikluskaameraga saad iseseisvuse taastamise päeva puhul sinimustvalge kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need fotoobjektiivid valiti 2018. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks
autor: Lauri Veerde

Lisaks kaameratele kuulutas Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (EISA) täna välja ka 2018. aasta parimad objektiivid. Auhindu jagus siin ainult suurematele tootjatele – Canon, Nikon ja Sigma said tabelisse igaüks ühe objektiivimudeliga. Sony ja Tamron mõlemad kahega.

לllatajaid tabelis pole – kõik 7 objektiivi on tuntud tegijate olulised objektiivid. Sony lainurkobjektiivi kõrval oleks kindlasti väärinud ära märkimist ka Fujifilmi poolt kesksuvel avalikustatud XF 8-16mm f/2.8 lainurksuum. Oma koht oleks (näiteks fotoinnovatsiooni kategoorias) olnud ka mõnel Venus laowa huvitavatest objektiividest. Siin all on reas kõik 7 objektiivi, mis sel aastal EISA poolt parimaks tunnistati:

EISA poolt 2018-2019 aastal parimaks valitud fotoobjektiivid

Parim profiobjektiiv

Nikon AF-S Nikkor 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR

Parim hübriidkaamerate standardsuumobjektiiv

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD

Parim hübriidkaamerate teleobjektiiv

Sony 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS

Parim hübriidkaamerate lainurkobjektiiv

Sony FE 16-35mm f/2.8 GM

Parim peegelkaamerate suumobjektiiv

Sigma 14-24mm f/2.8 DG HSM Art

 

Parim peegelkaamerate telesuumobjektiiv

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

Parim peegelkaamerate fiksobjektiiv

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

Allikas: EISA

The post Need fotoobjektiivid valiti 2018. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamroni 28-75mm ja 70-210mm objektiivid pälvisid EISA auhindade jagamisel kaksikvõidu
autor: Lauri Veerde

Seekordsel EISA tehnikaauhindade jagamisel pälvis Jaapani optikatootja Tamron kaks kõrget tunnustust. “Parima toote” tiitel anti kahele objektiivile: hübriidkaamerate standardsuumobjektiivide kategoorias oli parim Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD ja peegelkaameratele mõeldud telesuumide seas tuli esikohale Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD. EISA auhindade jagamisel on Tamronit nüüd tunnustatud 13nel järjestikusel aastal.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD standardsuumobjektiiv on valmistatud Sony täiskaadersensoriga hübriidkaameratele. Sellistele nagu näiteks Sony a7 II, Sony A7 III, Sony A7R III või Sony A9. EISA žürii iseloomustab seda, kui “kompaktset ja kerget objektiivi, mis sobib suurepäraselt Sony A7 tooteseeriaga”. Veel öeldakse, et “selle optika on piisavalt kvaliteetne, hakkama saamaks ka suure lahutusvõimega sensorite ees. Suur ava muudab ilusa taustabokeh loomise lihtsaks, kiire ja vaikne autofookusmootor on suuteline ka liikuvad objektid teravana hoidma. See on objektiiv, ms pakub väga head esitlusvõimet ülimalt konkurentsivõimelise hinnaga.”

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD on mõeldud kasutamiseks Canoni ja Nikoni peegelkaameratega ja sobib nii pool- kui ka täiskaadersensori ette. EISA žürii sõnul lummas neid fakt, et see objektiiv pakub “kõrgekvaliteedilist optikat, läbivat f/4 ava, kiiret ja vaikset autofookust ning optilist stabilisaatorit – vaid murdosa hinna eest võrreldes ekvivalentsete objektiividega kaameratootjatelt. See objektiiv, “kirjutab EISA, “pildistab muljetavaldavalt terava joonisega, minimaalsete moonutustega ja meeldiva ususe taustaga fotosid. Suhteliselt kerge ja ilmastikukindel korpus peaks meeldima eelkõige fotograaafidele kes pildistavad välitingimustes. Pildikvaliteedi, vastupidavuse ja kasutamismugavuse paeluv tasakaal muudab selle superheaks objektiiviks kõigile fotoentusiastidele.”

EISA (European Imaging and Sound Association) auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja rohkem kui 50-ne juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25. riigist. EISA auhind on üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Vaata lähemalt: www.eisa.eu

The post Tamroni 28-75mm ja 70-210mm objektiivid pälvisid EISA auhindade jagamisel kaksikvõidu appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9