Karbist välja: Canon EOS M100 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Peegelkaamera teeb küll ilusaid pilte, aga on suur ja raske, ei mahu käekotti ja ei sobi kleidiga kokku. Lahendus on siin. Canon EOS M100 hübriidkaamera pildistab täpselt sama ilusaid pilte nagu Canoni suur peegelkaamera. Ainult et M100 pole mitte suur, raske ja kole, vaid hoopis pisike, kerge ja ilus. Tehtud lihtsaks kaasa võtmiseks ja selleks, et saaksid pildistada peegelkaamera kvaliteediga pilte ilma keerukate seadistusteta.

EOS M100 on täiustatud versioon kaks aastat tagasi müügile tulnud EOS M10 hübriidkaamerast. M10 on veel tänagi Photopointi lettidel olemas. Peaaegu poole soodsamana on see vana mudel tõeline hinnaliider, kuid teravustamiskiiruse ja sarivõtte poolest jääb see uuele M100 aparaadile kõvasti alla.

M100 salvestab ju pilte täpselt sellesama 24.2MP Dual Pixel pildisensoriga, mis on kasutusel nii EOS 80D peegelkaamera kui ka EOS M5 ja EOS M6 hübriidkaamerate sees. See tähendab samasugust pildikvaliteeti. Aga ka kiiret autofookust, sest kõik sensoril olevad pikslid suudavad ka teravustamisprotsessis osaleda. Lisaks on EOS M100 kaamera sees uusim Digic 7 pildiprotsessor, mis muudab kogu kaamera toimimise kiiremaks, tõstab sarivõttekiiruse seniselt 2.2 fps tasemelt 4 fps tasemeni ja võimaldab Full HD videot filmida lisaks 25 fps kaadrisagedusele ka 50 fps kiirusega.

Lisaks seesmisele võimekusele on see pisike kaamera läbinud ka välispidise uuenduskuuri. Võtame karbist välja ja vaatame lähemalt.

Karbis on: Canon EOS M100 hübriidkaamera, Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM objektiiv, toitekaabel, aku, laadimisadapter, kasutusjuhend ja 50GB pilveruumi Canoni Irista-nimelises pildipangas. Lisaks on komplektis ka heleroheline vutlar.

 

Canon EOS M100 hübriidkaameraid on Photopointis olemas kolmes erinevas värvitoonis. Klassikaline must, pruuni triibuga hõbedane ja peaaegu üleni valge. Siin postituses võtame karbist välja ja vaatame valget kaamerat.

 

Kõige olulisem osa EOS M100 kaamera juures on pildisensor – see rohekalt läikiv plaat objektiivi taga kaamera sees. Vaatamata kaamera pisikesele korpusele on see pildisensor täpselt sama suur, nagu Canoni suurte peegelkaamerate sees. ja nagu fotograafid teavad, siis mida suurem on pildisensor, seda kvaliteetsem on foto. Canon EOS100 pakubki peegelkaamera pildikvaliteeti väikeses korpuses, lihtsalt käsitletava nuppude ja menüüdega. Nii et ka fotograafiakaugemad tavainimesed saaksid pildistada kvaliteetseid pilte.

 

Kõik EOS M100 komplektid on varustatud 15-45mm fookuskaugusega objektiiviga. Võrreldes peegelkaameraobjektiividega on see küll pisike ja kerge, kuid niivõrd õhukese kaamera ees tundub ikka liiga pikk ja suur. Erinevalt Sonyst, Panasonicust ja Olympusest ei ole Canoni valikus veel elektroonilise suumiga õhukest standardsuumobjektiivi.  Kes soovib eriti kompaktset EOS M100 komplekti, sellel on ainus võimalus osta komplektobjektiivi kõrvale hästi õhukese, valgusjõulise f/2.0 avaga 22mm objektiivi. See, muide, pole üldse halb võimalus.

 Komplektobjektiiv on nö kokkuklapitavat tüüpi. See tähendab, et pildistamiseks tuleb objektiivi peal olevat nuppu ettepoole lükates ja samal ajal suumirõngast keerates objektiiv pildistamisasendisse seada. Enne pildistama hakata ei saa – sellest teavitab kasutajat ka kaamerat sisse lülitades ekraanile ilmuv tekst.

 

EOS M100 kaameraga tuleb kaasa ka selline retrostiilis vutlar. Pealt heleroheline, seest sametiselt pehme. See vutlar muudab muidu üsna libeda kaamera käes püsimise mõnevõrra kindlamaks – esiküljele tekkiva vutlari ääre taha haakub sõrm päris hästi. Kas selline vutlar kaamera ka nägusamaks muudab, see on pildistaja enda maitse küsimus.

 Vutlar on päris paksu põhjaga ja üldse üsna tugevast materjalist – nii et kui kaamera alumiste nurkadega vastu maad kukkuma peaks, siis kaitseb vutlar kaamerat löögi eest päris hästi. Fotoaparaadi tagakülg jääb vutlaris avatuks. Ligipääs mälukaardipesale saab aga takistatud, nii et fotode kaamerast kätte saamiseks tuleb vutlar eemaldada või kasutada USB-pesa. Vutlari paigaldamisel tuleks olla ettevaatlik, sest kruvi, millega vutlar kaamera statiivikeermesse kinnitub, on pehmest plastikust ja kipub kuluma.

 Kaamera paremal küljel on ühenduspesad ja SD-kaardipesa. Vasakul pool on aga kõlar. Olemas on ka korralikud metalsed aasad, mille külge saab kinnitada komplektis oleva kaamerarihma.

 

Kaamera all on metallist statiivikeere ja akupesa luuk.

 
EOS M100 pisikeses korpuses on ka vastavalt pisike aku. לhe laadimiskorraga saab selle akuga teha umbes 295 pilti. Nii et pikemale reisile minnes võiks ühe LP-E12E aku juurde hankida – seda enam, et komplektis on kaasas eraldi akulaadija, mis kahe aku kasutamise eriti mugavaks teeb.

Kaamera paremal küljel on kaks eraldi luuki. לlemise all asuvad USB ja HDMI pesad. Kusjuures USB pesa pole mitte see viimastel aastatel levinud ja nutitelefonides standardiks saanud MicroUSB vaid Canoni kaamerate klassikaline MiniUSB. Alumise luugi all (mis ilmselgelt ei ole tehtud kiireks ja sagedaseks sulgemiseks-avamiseks, on SD-mälukaardipesa).

 

EOS M100 peal on välklamp, sisse-välja lülitamise nupp koos miniatuurse programmirattaga, päästik koos valikukettaga ja punase täpiga tähistatud nupp viseo salvestamise jaoks. Sealsamas välklambi ja programmiratta vahel on näha ka kaks augukest – nende taga on integreeritud stereomikrofon.

 

EOS M100 on Canoni kõige lihtsam, soodsam ja algajasõbralikum vahetatavate objektiividega fotokaamera. See lihtsuse püüe avaldub eriti selgelt programmirattas. Kui tavaliselt on programmirattale välja toodud palju erinevaid pildi- ja säriprogramme, siis siin on kolme asendiga heeblikene.

 

 

Päästikult nimetissõrme veidi vasakule tõstes saab üsna mugavalt ja kiirelt valida kolme režiimi vahel. Valikus on täisautomaatne roheline režiim, vabalt seadistatav pildistamisrežiim ja videorežiim. Ongi kõik.

 

Keskmine heebli asendi funktsiooniks (vabalt seadistatav pildistamisrežiim) on tehases seatud “Creative Assist” režiim. Selles režiimis saab pildistamisel seadistusi muuta ekraanile ilmuvate lihtsate nihikute abil. Keerukate terminite nagu “ava” ja “säriaeg” asemel saab siin muuta “heledust”, “kontrastsust” ja muid lihtsamini hoomatavaid iseloomustajaid.

 See aga ei tähenda, et EOS M100 kaameral muid pildistamisrežiime polegi. On küll – isegi täismanuaalne režiim ja kõik standardsed pildiprogrammid on olemas. Nad on ainult tavalisest enam peidus. Kui programmiratas on keskmises asendis, siis saab puuteekraanilt ülalt vasakult nurgast (või peamenüüst esimese valiku alt) kuvada ekraanile kõik erinevad pildiprogrammid. Kiirmenüüs tulevad siis heleduse ja muude pehmete väärtuste asemel nähtavale valikud, mis kõnetavad rohkem fotograafiaga kursis olevat inimest.

 
Canon EOS M100 hübriidkaamera kõiki seadistusi saab muuta nuppude abil. Tagaküljel asuv LCD-ekraan on aga puutetundlik. Ja mitte pooleldi puutetundlik (nagu Olympuse või Sony hübriididel), vaid Canonile omaselt täielikult puutetundlik. Nii et näpu abil saab nii pildistamise ajal kaamerat juhtida kui ka peamenüüd kasutada. See kõik toimib ülihästi nii et võid ühel hetkel märgata et kasutad ekraani rohkemgi kui nuppe.

 

Kaamera paremal pool olevat heeblit ettepoole lükates viskub ülalt välja välklamp. See on kahe vedruga ja kahe jätkega nii et vajaduse korrral saab seda näpuga ülespoole suunata- et välklambi valgus langeks pildistatavale laepeegeldusest. Teoorias on see tore võimalus, praktikas ma ei ole kahjuks kindel, kas see välklamp on piisavalt võimas et laest peegeldades pildistatavat piisavalt valgustada.

 

Oleme jõudnud kaamera tagaküljele, kus on lisaks suurele ja korralikult teravale ekraanile kolm nuppu ja standardne neljasuunaline nupukombinatsioon.

 Tavalisest eriline on siin LCD-ekraani konstruktsioon. Seda saab 180 kraadi võrra ülespoole tõsta nii et kaamera ees olija kadreeringut näeks. Selliselt liikuv ekraan tuleb kasuks muidugi selfie’de pildistamisel. Samamoodi on seda aga hea kasutada ka näiteks kõigil bloggeritel ja jutuuberitel, kes iseennast filmides videoid toodavad.

 

 

Pöidlapadjand tundub visuaalselt olema kummeeritud. Tegelikult on see aga tühipaljas plastik. Häbilugu, Canon.

 

Nupud on kompaktkaameralikult pisikesed, kuid korraliku ja hästi selge käiguga.

 

 

Canon EOS M100 on tehtud mõnusaks kaasa võtmiseks, lihtsaks pildistamiseks ja professionaalseteks tulemusteks. Kuna pildisensorid on identsed siis peaks M100 pildikvaliteet olema täpselt sama hea nagu poole kallimal ja enam kui poole suuremal EOS 80D peegelkaameral. Muidugi jääb EOS M100 selles võrdluses alla nii autofookuse kiiruses kui ka funktsioonide rohkuses. Aga kui sa raha eest pulmapidu või spordivõistlust ei jäädvusta, vaid vajad head kompaktset kaamerat igapäevaseks lihtsaks pildistamiseks – siis on EOS M100 just sinu jaoks tehtud.

Canon EOS M100 hübriidkaamerad Photopointis »

The post Karbist välja: Canon EOS M100 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ideaalne Manfrotto kinkekomplekt igale foto- või videohuvilisele
autor: Jürgen Veerme

Manfrotto-xmaskit3-statiivikomplekt-photopoint_2

Meil on rõõmusõnum kõigile neile, kes on enda foto- või videohuvilistest sõpradele otsimas taskukohast, põnevat ja funktsionaalset kingitust. Nimelt on Manfrotto tänavuseks talvehooajaks ühte ülimalt kenasse kinkekarpi kokku pannud kaks hitt-toodet: Pixi Mini statiivi ja nutitelefoni hoidiku. Komplekti soodushind vaid 24,99€ (tavahind 34,99€).

Manfrotto-xmaskit3-statiivikomplekt-photopoint_3

Manfrotto Pixi Mini koos nutitelefoni hoidikuga on truu kaaslane igale nutitelefonile ning ilma adapterita saab seda edukalt kasutada ka hübriidkaamera või väiksema peegelkaameraga. See on kerge, mugav kaasas kanda ning kompaktne. Soovid Pixi Mini statiivi kasutada mugava käepidemena videote salvestamisel? Ainult lükka jalad kokku ning sul on parem haare olemas.

Manfrotto MCLAMP nutitelefoni hoidja võimaldab telefoni vaevata igale statiivile kinnitada. Hoidikul on kaks 1/4″ keeret, millega saab telefoni statiivile kinnitada nii horisontaalselt kui vertikaalselt. Adapter sobib kasutamiseks telefonidega, mille laius on kuni 84 mm. Kui telefon on adapterisse sisestatud, hoiavad selle pehmete silikoonpadjanditega haarad seadet kindlalt kinni.

Kui tunned, et ehk jääb Sul veidi puudu oskustest, et enda nutitelefoni kaamerast parimad fotoÅ¡edöövrid välja võluda, siis heida pilk peale Photopointi fotokursus.ee “Nutifotograafia ABC” fotokursusele, mis aitab Sind kindlasti mõningate kasulike teadmiste ja nippidega.

 

Pista Manfrotto statiivikomplekt XMASKIT3 ostukorvi ja üllata sõpru  ››

The post Ideaalne Manfrotto kinkekomplekt igale foto- või videohuvilisele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Panasonic Lumix kompaktse reisikaamera ostul lisaaku vaid 10€ eest
autor: Jürgen Veerme

panaonic-lumix-reisikaamerad-photopointis

Reisisellidele mõeldud Panasonic Lumix DMC-LX100, DMC-TZ100 või DMC-TZ80 kaamerate sooduskomplektide ostul on Panasonic aku DMW-BLG10E hinnaks vaid 10€. Lisaaku annab Sinu uuele kaamerale lisasärtsu ning Sinule lisaaega, et kõik vaatamisväärsused ja kaunid hetked pildile saada.


Panasonic Lumix DMC-LX100

LUMIX LX100 kompaktkaamera südames on 12,8 megapiksline Micro Four Thirds MOS sensor – täpselt sama tüüpi sensor, nagu on Panasonicu hübriidkaamerate sees.

Sellel on 7 korda suurem pindala, kui keskmise kompaktkaamera sensoril, mistõttu tuleb LX100 toime igas olukorras – vahet pole kuipalju valgust jagatud. Vaata ja loe ka “Karbist välja” artiklit/pildiseeriat siitsamast ajaveebist.


Panasonic Lumix DMC-TZ100

LUMIX TZ100 laseb igasugustes valgusoludes hõlpsalt pildistada nii arhitektuurilisi mustreid kui ka vaevu hoomatavaid värviüleminekuid.

Tänu kompaktsele suurusele saab selle mugavalt käepärasesse taskusse või kotti panna. Nii hoiad Lumix TZ100 reisides enda lähedal, et jäädvustada kiirelt kõik üksikasjad.


Panasonic Lumix DMC-TZ80

LUMIX TZ80 on täiuslik kaamera igat tüüpi reisidele kaasavõtmiseks, sest kõik funktsioonid on välja töötatud ränduri vajadustest lähtuvalt.

Pisikese kere sees peituv 24 mm Leica DC Vario-Elmari objektiiv on varustatud 30ח optilise suumiga, mis võimaldab huvipakkuvad objektid jäädvustada tõeliselt lähedalt ja seda ka hämaras. Sellele taskukaamerale ei ole probleemiks jäädvustada videot 4K kvaliteedis ning integreeritud WiFi & NFC ühenduse abil saad tehtud jäädvustused kohe nutitelefoni või tahvelarvutisse jagada.


Kui Sul hetkel jääb eurosid natuke puudu, siis pole probleemi – Photopoint järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles kevadel 2018!

 

Jäädvusta Panasonic Lumix kaamera abil enda parimad reisihetked ››

The post Valitud Panasonic Lumix kompaktse reisikaamera ostul lisaaku vaid 10€ eest appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd rentimiseks saadaval: GoPro Hero 6 seikluskaamera
autor: Lauri Veerde

Kui sul veekindlat GoPro seikluskaamerat aastas vaid paaril korral vaja läheb, siis on see uudis just sulle. Nüüdsest on Tallinna Rocca al Mare ja Tartu Kvartali Photopointi esinduskauplustes rentimiseks saadaval GoPro Hero 6 seikluskaamera. Varustatuna käepideme, kiire 32 GB mälukaardi ja praktilise vutlariga. Võta kaasa näiteks soojamaareisile või filmi mõni efektsem klipp profitasemel video sisse – ilma et peaksid sõbra käest laenatud kaamera kriimustamise pärast muret tundma või kallist kaamerat endale paari kasutuskorra jaoks päriseks ostma.

Uuri GoPro Hero 6 rendihinda Photopointi rendikeskkonna lehelt. Siitsamast alt saad aga teada, mis on komplektis ja miks Hero 6 kaamerat üldse rentima peaks.

Rendikomplektis on lisaks GoPro Hero 6 kaamerale ka esmaselt vajalikud lisatarvikud. Spetsiaalne võti kinnituskruvide jaoks, käepide, Sandisk 32GB Extreme V30 A1 mälukaart ning tugev vutlar, mille sisse asjad mahutada. Kui soovid GoPro seikluskaamerat kasutada kiivri või muu asja küljes, siis küsi rentima minnes kleebitavaid kinnitusadaptereid. Rentijatele on need saadaval kohapeal tükikaupa ja erihinnaga.

 

 

Hero 6 on GoPro kõige uuem ja parem seikluskaamera – müügile tulnud kõigest kuu aega tagasi. Väliselt on see aste vanema mudeliga võrreldes praktiliselt identne kuid tänu uuele GP1 protsessorile suudab teha 4K videot seikluskaamerale kohase kiirusega 60 kaadrit sekundis. Lisaks Full HD videot hästi aeglase taasesitamise jaoks koguni kuni 240 kaadrit sekundis. Väga oluline on Hero 6 värinastabilisaator, mis toimib nüüd ka 4K lahutusvõimega ning annab tulemuseks supersujuva video – nagu oleks filmimisel kasutatud professionaalset Steadicam varustust.

Nende filmitud videoklippide jagamine on uue QuickStories funktsiooni tõttu eriti lihtne. QuickStories on nutitelefonis toimivasse GoPro rakendusse lisatud lahendus. See laeb filmitud klipid automaatselt kaamerast telefoni, analüüsib neid klippe ja paneb parimatest kaadritest kokku lühikese video. Ilma, et kasutaja ise üldse sellesse protsessi sekkuma peaks. Kasutaja ülesandeks on klipid üle vaadata ja Instagrami, Facebooki või mujale sõpradele vaatamiseks jagada. Niimoodi automaatselt telefoni laetud klipid kustutatakse nädala möödudes – nii et isegi selle pärast muretsema ei pea.

 Sellise veekindla seikluskaameraga on hea soojamaareisil veealuseid imesid filmida. Samuti saab sellega salvestada efektsemaid klippe professionaalsema videotöö raames – näiteks mõnele ettevõttele promovideot filmides või mingi spetsiaalsema projekti raames.

Aktiivsema eluviisiga seiklejad, kellel sellist kaamerat alatihti tarvis on, saavad nüüd uue GoPro pildikvaliteeti ja stabilisaatorit ise järele proovida ja otsustada kas uus kaamera on ostmist väärt või ei. GoPro rentimisega on ju samamoodi, nagu Photopointi rendis ikka: kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid sellist kaamerat Photopointist endale soetada, teeme sulle uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

GoPro Hero 6 kaamera rendihindu vaata Photopointi veebilehelt ›

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega ›

 

Fototehnika rentija meelespea

  • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist www.photopoint.ee/info/rent
  • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
  • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
  • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
  • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
  • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses.
  • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy

The post Nüüd rentimiseks saadaval: GoPro Hero 6 seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Adobe uued arvutiprogrammid foto- ja videotöötluseks Photoshop Elements ja Premiere Elements
autor: Madli Allikas


Kui igakuine makse töötlusprogrammi eest on põhjus, miks sa pole endale raatsinud soetada kvaliteetseid töötlusprogramme, siis siin on lahendus. Adobe uusimad Elements-seeria tarkvaraprogrammid Photoshop Elements 2018 ja Premiere Elements 2018 saab nüüd Photopointi esinduskauplusest või veebikaubamajast endale soetada ilma kuutasuta piiramatuks ajaks.
Adobe Photoshop Elements 2018 on fototöötlustarkvara, mis teeb elu lihtsamaks mitte ainult fotograafidel vaid ka neil kes tegelevad disaini ning joonistamisega. Piltide organiseerimine ja töötlemine on muudetud lihtsamaks kui kunagi varem. Lisaks on rakenduses võimalik luua erinevaid kalendreid, fotokollaaže ja sünnipäevakaarte ning need otse kodus välja printida või sotsiaalmeedias kajastada.

Videotöötluseks on käepäraseks tehtud Adobe Premiere Elements 2018. Videote sorteerimine ja töötlemine on kordades kergem kui varem. Suurepäraselt sobilik neile, kes tegelevadki fotode- ja videotega. Rakendus toetab 4K lahutusvõimega videote eksporti ja töötlust ning pakub automatiseeritud lahendusi videote töötlemiseks. Tarkvara säästab tunde arvuti taga – nii jääbki rohkem aega kätte, et jäädvustada reaalses elus rohkem.

Adobe Elements 2018 tarkvarade kohta rohkem infot üleval meie veebikaubamajas.

The post Nüüd saadaval: Adobe uued arvutiprogrammid foto- ja videotöötluseks Photoshop Elements ja Premiere Elements appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9