Tamron 15-30mm valiti EISA poolt parimaks suumobjektiiviks
autor: Lauri Veerde

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-12-small

Tamron 15-30mm f/2.8 VC ülilainurkobjektiiv pälvis EISA tehnikaauhindade jagamisel parima peegelkaameratele mõeldud suumobjektiivi tiitli. 2015 aasta algul turule jõudnud ja nii tavaliste fotohuviliste kui ka profifotograafide poolt palju kiidusõnu pälvinud objektiivi kiideti žürii poolt nii selle innovaatilise olemuse kui ka mitmekülgsuse poolest. See on esimene ülilainurk, milles on ühendatud valgusjõuline f/2.8 ava ning värinastabilisaator. Selle terav pildikvaliteet ja minimaalne optiline moonutus lubab pildistada ühtviisi hästi nii maastikke kui ka interiööre ja keskkonnaga portreid. Žürii sõnul on see “Suur ja raske objektiiv väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega”.

Jaapani optikatootja Tamron on EISA auhindade jagamisel tunnustust pälvinud juba 10 aastat järjest. Just eelmisel aastal tunnistati sellessamas suumobjektiivide kategoorias parimaks Tamroni eriti võimsa suumiga peegelkaameraobjektiiv 16-30mm F3.5-6.3 Di II VC PZD Macro. Pole juhus, et Tamron just suumobjektiivide kategoorias auhindu nopib – on ju ettevõte eesmärgiks seadnudki just väga kvaliteetsete suumobjektiivide valmistamise.

EISA auhinnad valib 20 euroopa riigi enam kui 50 nimeka tehnikaajakirja toimetajatest koosnev ekspertide kogu. Auhindadega tunnustatakse silmapaistvamaid tooteid, milles tipptasemel disain on ühendatud kõige arenenuma tehnoloogia ja funktsioonaalsusega.

Palun kliki video vaatamiseks siia

 

Tähista koos Photopointiga fotograafia 176. aastapäeva
autor: Jürgen Veerme

fotograafia176

Esimese teadaoleva foto lõi prantsuse leiutaja Nicéphore Niépce pimekambri meetodil aastal 1826/1827. Härra Niépce tehnikat arendas edasi prantsuse maaler Louis Jacques Mande Daguerre, kes leidis foto valmistamiseks oluliselt kiirema mooduse – dagerrotüübi.

Prantsuse Teaduste Akadeemia teatas sellest, kui esimesest kasutuskõlblikust fototehnikast 9. jaanuaril 1839. Musjöö Daguerre ei võtnud aga oma leiutisele patenti, vaid andis selle õigused Prantsuse riigile, kes 19. augustil 1839. aastal kuulutas selle “tasuta kingituseks kogu maailma rahvale”. Palju õnne meile kõigile!

Fotograafia väärika aastapäeva puhul on Photopointil kingitus kõigile fotograafiahuvilistele. Kuni pühapäevani (23. august) on Photopointis paljud fototeenused -25%.

Veerandi võrra soodsamalt saad fotograafia sünnipäeva tähistada:

Pane tähele, et fotomeenete ja suurte fotode veebilehel kuvatavad hinnad on juba soodushinnad. Paberfotode ja fotoraamatute puhul lisatakse soodustus ostukorvis. Kampaania kehtib ka Photopointi esinduskauplustes koha peal tellimusi esitades.

 

Vali sobiv fototeenus ja tähistame fotograafia sünnipäeva koos!

Graava seikluskaamera paneb sinu eest video ise kokku
autor: Oskari Värä

graava

Uusi ning innovatiivseid seikluskaameraid tuleb juba rohkem välja kui jõuaks jälgida. Seekordne toode on seikluskaamera nimega Graava, mis ise võtab videost huvitavamad kohad välja ja paneb video kokku. Seda teeb kaamera kasutades erinevate sensorite andmeid ning kasutaja poolt määratud seadistusi.

 

Graava kasutab selleks kõigeks valgussensorit, pildisensorit, mikrofone, güroskoopi ning kiirendussenorit salvestamaks ainult paremad kohad. Näiteks, kui filmija kiirendab järsult, saab kaamera sellest aru ning lisab selle koha enda poolt kokku pandavasse lõppvideosse. Lisaks saab kasutaja kanda bluetoothiga töötavat pulsimõõtjat, mis on ühenduses kaameraga. Kui pulss tõuseb, peab tarkvara seda põnevamaks momendiks ja lisab jällegi videosse.

Filmimise lõpus kasutab Graava wifi ühendust video töötlemiseks ning üleslaadimiseks pilve. Jagada saab filmitud videot vastava rakenduse kaudu.

Graava seikluskaamera filmib kas FullHD lahutusvõimega 1080p videot 30 kaadrit sekundis või 720p 60 kaadrit sekundis. Pildistada on võimalik 8 megapiksliseid fotosid. Filmimisaega ühe laadimiskorraga on umbes 3 tundi, eeldusel et wifi ühendus on välja lülitatud. Veekindlus vastab IP67 standardile, mis on piisav, et kaitsta kaamerat vihma eest kuid mitte palju rohkemat.

Graava seikluskaamerat lubatakse turule 2016. aasta esimeses kvartalis.

Olympus võitis EISA auhindade jagamisel kaks auhinda
autor: Oskari Värä

olympus

EISA auhindade jagamiselt sai kaks tiitlit endale ka Olympus. Esimene tuli kategoorias Euroopa parim poolprofessionaalne vahetatavate objektiividega kaamera ning tiitli sai Olympus OM-D E-M5 II. Kaamera puhul toodi esile mitmeid külgi, mis tõid selle prestiižse tiitli. Suurepärane elektrooniline pildiotsija, puutetundlik ekraan, vaikne katik ning ülimalt efektiivne 5-teljeline pildistabilisaatori süsteem kokku teevad žürii sõnul väga tõsiseltvõetava hübriidkaamera. Ka võrreldes eelmise mudeliga suure arenguhüppe läbi teinud videofunktsiooni toodi esile kui huvipakkuvat tööriista videograafidele.

Olympus M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F2.8 PRO objektiiv sai tiitli kategoorias Euroopa parim vahetatav objektiiv hübriidkaamerale. Objektiiv, mis katab sama vahemiku nagu 80-300mm objektiiv täiskaadersensoriga kaamera ees, on samas sellise fookuskauguste vahemiku  kohta kompaktne ja kerge. Lisaks kaotab püsiava f/2.8 vajaduse omada fikseeritud fookuskaugusega objektiivi selles vahemikus ning pildi joonis on ülimalt terav. Kui sellele lisada kiire autofookus ning uus pildistabilisaatori mehhanism, on tegu universaalse, samas hea kvaliteediga objektiiviga. Spordi- ning loodusfotograafide jaoks on täidetud ka viimane tähtis kriteerium – objektiiv on ilmastikukindel.

Allikas: EISA

DJI Phantom 3 nipid #8. Tarkvara uuendamine
autor: Lauri Veerde

Et DJI Phantom 3 droon käituks täpselt nii nagu vaja, tuleb mõnikord selle tarkvara uuendada. Sellest vajadusest antakse kasutajale märku DJI Go rakenduses – nutiseadet puldiga ühendades näeb sel puhul infoekraanil punase ikooniga tähistatud kirja “Update required”. Daniel näitab, kuidas nii drooni kui ka puldi tarkvara uuendamine käib.

 

DJI Phantom 3 drooni tarkvara uuendamise sammud:

  1. Jälgi, et drooni aku oleks täis ja DJI GO rakenduses oleks teatis “Update required”
  2. Mine veebilehele www.dji.com/support , vali sealt enda droon ja lae alla tarkvarauuendus
  3. Veendu, et drooni micro SD mälukaardil ei oleks vajalikke faile ja tee mälukaardile “format”
  4. Pane seesama äsja DJI veebilehelt alla laetud tarkvarafail mälukaardile – mitte DCIM kausta vaid selle kõrvale
  5. Sisesta tarkvarauuendusega micro SD mälukaart tagasi drooni sisse ja lülita droon käima
  6. Droon installeerib tarkvarauuendust – see võtab aega umbes 10 min. Tarkvarauuendus saab installeeritud, kui esiküljel olev tuluke lõpetab punaselt-roheliselt vilkumise
  7. Alati pärast drooni tarkvara uuendamist tuleb uuendada ka puldi tarkvara. Sisesta Micro SD mälukaart kaardilugeja vahendusel puldi USB pessa, lülita pult sisse ja oota, kuni puldi siniselt põlev tuluke muutub roheliseks.

1 2 3 4 5 6 7 8 9