Sony α7 seeria + Tamron 17-28mm RXD: koos on soodsam
autor: Jürgen Veerme

Sony a7 ja Tamron 17-28

וige kaamera ja sellele ideaalse objektiivi leidmine võib vahel korralikult peavalu valmistada, sest valik on lai ja eelarve seab omad piirid.

Igatahes Ibuprofeeni järele ei ole nüüdsest vaja enam tormata, sest Sinu elu lihtsustamiseks panime kokku universaalse sooduskomplekti, kuhu kuulub auhinnatud Sony α7 seeria täiskaader sensoriga hübriidkaamera ja uhiuus lainurk  Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD.

Saadaval on alljärgnevad duod soodushinnaga alates 1699€:

Kuni 31.08.2019 saad meie poolt veel kingituseks kaasa ülikiire ja mahuka Silicon Power 64GB Superior Pro U3 mälukaardi (väärtus 54.99€).

Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD on kerge ja kompaktne ning sellel on kiire f/2.8 ava kogu suumi ulatuses. Just kompaktne korpus ja f/2.8 püsiava koos hea teravuse ja kontrastsusega kogu kaadri ulatuses muudab selle objektiivi Tamroni sõnul perfektseks kaaslaseks Sony hübriidkaameraga pildistaja jaoks. 

Objektiivi minimaalseks teravustamiskauguseks (lainurk asendis) on 19 cm ja teravustamismootorina kasutatakse sarnaselt Tamroni 28-75mm objektiivile väga vaikset, kiiret ja täpset RXD AF mootorit. 

Kahtlemata on sellise komplekti ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Sa väärid parimat – osta Sony a7 III + Tamron 17-28mm f/2.8 komplekt ››

 

PS! Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››

Sony a7 III on laenutamiseks saadaval meie fototehnika rendis.

(2)

The post Sony α7 seeria + Tamron 17-28mm RXD: koos on soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Osale rahvusvahelisel fotokonkursil: International Filter Photo Contest 2019
autor: Elise Ader

Hoya kutsub üles osalema rahvusvahelisel fotokonkursil “International Filter Photo Contest 2019”. IFPC2019 eesmärgiks on autasustada neid fototöid, mis näitavad fotofiltrite loomingulist ja tõhusat kasutamist. Esimest korda toimus konkurss 2009. aastal ning nüüdseks on IFPS välja kuulutatud juba 9-ndat korda, et koguda kokku kõik kõige vingemad filtrite abilt tehtud fotod üle maailma.  

Nagu eelmistelgi aastatel, esitatud tööd vaadatakse üle nelja riigi tuntud fotograafide poolt ning Grand Prize on rahaline auhind. 2019 aasta konkursi võitjad avalikustatakse Filter Zone’i lehel järgmise aasta veebruaris ning iga-aastasel Aasia kaamera messil Jaapanis. 

Fotosid saab võistlusele esitada 16. juulist kuni 31. oktoobrini 2019. Ametlik konkursi veebileht on: https://filter-zone.com/.

 

Hoya filtrid Photopointi veebipoes>>

(3)

The post Osale rahvusvahelisel fotokonkursil: International Filter Photo Contest 2019 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: A3 mõõdus puidust pildiraamid
autor: Elise Ader

Pildiraamide kollektsioon on Photopointis suur ja lai. Seda enam on meil hea meel teatada, et nüüd on tootevalikusse lisandunud ka täpselt A3 mõõdule vastavad pildiraamid. Võibolla on ka Sinul kodus mõni tore isikliku tähtsusega poster või lapse koolis valmistatud kunstiteos, mis on tehtud A3 mõõdus paberile ning oled otsustanud selle väärikalt ära raamida ning seinale ilutsema asetada.

Interneti avarustest võib leida palju 30x40cm mõõdus raame, mida reklaamitakse A3 standardi pähe. Tegelikult on aga selline külgede suhe pisut ebatäpne. Meil pakutavad uued pildiraamid mahutavad enda sisse 29,7ח42 cm mõõdus paberi, mis vastab täpselt A3-mõõdus paberile. See on ideaalne suurus ka juhul, kui Sul on endal kodus olemas A3 printer, millega raami sisse sisu luua.

 

 

Pildiraamid kuuluvad tuntud tootja Victoria Collection’i ridadesse. Raami liistud on valmistatud täispuidust ning sellel on olemas mugavad riputusaasad, millega raam soovi korral seinale asetada. Kvaliteetsed puidust A3 pildiraamid on saadaval neljas erinevas värvitoonis: must, valge, pruun ja naturaalse puidu toon.

 

Uued A3 pildiraamid Photopointi veebipoes>>

(3)

The post Nüüd saadaval: A3 mõõdus puidust pildiraamid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Silicon Power toob turule uue võimeka micro-SD mälukaardi
autor: Elise Ader

Mälukaarte on turul meeletult ning see võib õige valimise teha eriti keeruliseks. Nendele, kes otsivad endale sobivat mälukaarti 4K Ultra HD videote jäädvustamiseks või selleks, et parandada enda Android rakenduste toimimist, võib abi olla Silicon Poweri poolt turule toodavast uuest Superior Pro microSDXC UHS-I mälukaardist. 

UHS Speed Class 3 (U3) ja UHS Video Speed Class 30 (V30) standardiga Superior Pro microSDXC UHS-I mälukaart lubab Sul jäädvustada 4K Ultra HD videosid. Selleks on kaardil lugemis- ja kirjutamiskiirus vastavalt 100 ja 80 MB/s, tagades selle, et saad tegeleda rohkem salvestamisega ja vähem mälukaarti järgi ootamisega. Uuel mälukaardil on mahtu tervelt 512GB – kõige vajaliku talletamiseks on ruumi rohkem kui küllaga.

 

Uue mälukaardiga saad öelda head-aega ka vanadele aeglastele rakendustele. A1 standardiga Superior Pro microSDXC UHS-I mälukaart on optimeeritud parandama rakenduste jõudlust. Selleks on kaardil minimaalne juhuslik lugemiskiirus 1,500 IOPS, kirjutamiskiirus 500 IOPS ja pidev lineaarne lugemiskiirus vähemalt 10 MB/s, tagades Android-põhiste nutitelefonide, tahvelarvutite ja muude rakendustega töötavate mobiilseadmetega nauditavama kasutamiskogemuse.

Uus mälukaart on vee-, tolmu-, temperatuuri- ja rõntgenkiirgusekindel, seega saab seda kasutada ka kõige ekstreemsemates keskkondades. 

 

Kõik Silicon Power mälukaardid Photopointis>>

(9)

The post Silicon Power toob turule uue võimeka micro-SD mälukaardi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uue Tamron 35-150mm f/2.8-4 esmamuljed
autor: Elise Ader

לhel vihmasel ja teisel natuke päiksepaistelisemal õhtupoolikul avanes mul võimalus põgusalt katsetada uut Tamron 35-150mm universaal-suumobjektiivi, mis on muide nüüdseks saadaval ka Photopointi fotorendis. Ning nendest lühikestest jalutuskäikudest uue objektiiviga kavatsengi ma siin postituses  oma esimesi muljeid (ja töötlemata pilte) jagada.

Kuna mingil põhjusel pole hetkel mu isiklikus fotokotis enam alles ühtegi suumobjektiivi, oli sedavõrd katse põnevusaste suurem (ja ka hirm, et äkki hakkab veel meeldima ning peab endale jälle ühe toru juurde muretsema). Tegelikult olen ühe korraliku ja kompaktse suumi peale mõelnud juba pikalt, mida eelkõige väljamaareisidele endale kaasa pakkida.

Viis esimest minutit nautisingi lihtsalt seda kaua igatsetud “zoom-in-zoom-out” liigutust. Ja peab ütlema, et on ikka mõnus küll üle pika aja jalgade asemel kasutada objektiivi võimekust objektidest kaugeneda ja neile jälle välkkiirelt läheneda. Mõistagi tasub kohe ära mainida, et objektiiv on oma suuruse kohta tõsiselt kerge ning selle kaasas tarimine seetõttu äärmiselt mugav.

Kuna esimesel õhtul oli tegemist juba küllalt hilise ja sealjuures vihmase õhtutunniga (valgust vähe) pean kiitma kohe objektiivi tublidust nende oludega rinda pista. F/2.8 ava tagas kiire ja vaikse teravustamise. Kahju muidugi, et tegemist pole püsiavaga kogu suumiulatuses. Aga eks mind on portreepildistajale omaselt veel väiksemate avanumbritega ka ära hellitatud. Maastiku-, reisifoto ja igapäeva tegemiste ülesvõtmiseks on küllalt valgusjõuline f/2.8-4.0 täiesti piisav.

Pilte arvutis vaadates torkas kohe silma objektiivi ilus terav joonis ning pehme ja moonutustevaba tausta-udu. Ja muidugi ka eriti külluslikud värvid, mis on tõesti ka ilma töötluseta kaunid ja kontrastsed, silmale ilusad vaadata (värve, kontrasti jms pole fotodel krutitud).

Kuna pildistasin õhtuhämaruses enamasti suurima võimaliku avaga (f/2.8), siis ei saa mainimata jätta, et laia nurga (35mm) kasutamisel esines kohati pildi servades kerget vinjetti. Minu jaoks see eriline “turn-off” pole, kuna armastan ka ise seda töötluse abil (selle eemaldamise asemel) vahel fotodele lisada, et anda piltidele seeläbi rohkem sügavust juurde. Vinjetti eemaldamine fototöötlusprogrammis on muidugi vajadusel väga lihtne, nagu selle lisaminegi.  

Objektiiv skooris aga kindlasti kromaatilise aberratsiooni puudumises. Selle peale ütleks kohe täitsa – vau! Vastu valgust pildistades ei õnnestunud mul leida isegi tagasihoidlike kõrvalekaldeid. Laia nurgaga pildistades ei täheldanud ka seda, et objektiiv oleks mu fotod pesumasina tsentrifuugi moodi nurkadest välja väänanud. Majad jäid loomulikult sirged ja tänavapostid loomupäraselt vildakad.

Fookuskaugustelt on see väga universaalne objektiiv kõiksugustes oludes hakkama saamiseks. Objektiiv on kahtlemata ideaalne kaaslane reisimiseks, ning täpselt selleks puhuks ka mina selle endale soetaks või rendiks. Kõigest ühe objektiivi abil saab pildi peale nii kitsad tänavad kui ka kaugustes peesitavad kassivolaskid ning kõige selle juures on see matkakotti pistmiseks äärmiselt kerge.

Lõpetuseks tahaks veelkord esile tõsta objektiivi teravuse, loomuliku ja pehme bokeh’i ning ülikaunid kontrastsed värvid ka ilma pilte töötlusprogrammis kruttimata. Muidugi mõista on oma silm kuningas, nii-et kui soovid enne objektiivi soetamist ka sobivuse ise järgi proovida, tasub sammud seada Photopointi fototehnika rendi suunas ning uustulnuk enda Nikoni või Canoni peegelkaamera ette keerata.

 

Tamron 35mm-150mm Photopointis>>

(3)

The post Uue Tamron 35-150mm f/2.8-4 esmamuljed appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9