Point TV 154. DJI Phantom 4 droon – 4 olulisemat omadust
autor: Lauri Veerde

DJI Phantom 4 on praegu droonimaailma kõige kuumem sõna. See on esimene DJI droon, mis suudab tajuda enda ees ja all olevaid takistusi ning takistustest iseseisvalt mööda lennata või kokupõrke vältimiseks nende ees peatuda.

DJI edasimüüjana on Photopoint saanud eksklusiivse võimaluse DJI Phantom 4 drooni proovile panna ja testida, kas kõik lubatud uhked funktsioonid ikka toimivad nagu välja reklaamitud. Käisime koos Photopointi enda droonieksperti Daniel Sepaga Phantom 4 drooni proovimas Tartus, lumisel Toomemäel. Allolevast videost näed, millised on Phantom 4 neli olulisemat uut omadust ja kuidas need toimivad:

 

NB: DJI Phantom 4 drooni ettetellimine algab Photopointis täna, 23. märtsil. Kõigile ettetellinutele anname kingituseks kaasa 32 GB lisamälukaardi – et kõik fotod ja 4K videod ikka ära mahuks. Vaata Phantom 4 drooni Photopointi e-poes – eeltellimise soovist anna meile teada, kirjutades aadressile info@photopoint.ee

Phantom 4 drooni eeltellimine on Photopointis alanud! Kingituseks 32 GB lisamälukaart
autor: Lauri Veerde

 

phantom-4-plus-malukaart

Head uudised. Alates tänasest, 23. märtsist saab Photopointist eeltellida DJI uusimat drooni Phantom 4. Kõik eeltellijad saavad koos drooniga kingituseks 32GB MicroSD mälukaardi. See tuleb lisaks juba komplektis olevale 16GB mälukaardile. Et kõik fotod ja 4K videod ikka kenasti ära mahuksid. Esimesi Phantom 4 droonide tarneid on oodata aprillis.

Vaata Phantom 4 drooni Photopointi e-poes – eeltellimise soovist anna meile teada, kirjutades aadressile info@photopoint.ee

Phantom 4 droon on oluline arenguhüpe edasi Phantom 3 drooniseeriast. Selle korpus on radikaalselt uuendatud, aerodünaamilisem, tugevam ja ilusam. Selle kaamera pildistab teravamat pilti ja filmib tänu uue konstruktsiooniga gimbalile stabiilsemat/sujuvamat videot. Lennuaega on rohkem ja uues sport režiimis sööstab droon edasi kiirelt ning äkiliselt kuni 72 km/h.

Kõige olulisem uus omadus DJI Phantom 4 juures on aga takistuste vältimise süsteem. Takistuste vältimise režiimi lülitatuna tunnetab Phantom 4 eesolevaid objekte ja lendab nendest kas mööda või peatub automaatselt – aidates nii ära hoida kokkupõrgetest tekkivaid drooni purunemisi. Neid juhtumeid on olnud palju, kus vastne drooniostja on esimestel lendudel oma vea tõttu drooniga millegi vastu sõitnud. Phantom 4 drooniga võid olla kindlam, et seda ei juhtu. Pead ainult tähele panema, et droon poleks tavarežiimis ega Sport režiimis vaid Obstacle Sensing System režiimis.

Phantom 4 droon sobib suurepäraselt nii tõsistele videograafidele kui ka fotograafidele. Ka nendele, kel drooniga lendamise kogemust vähe või üldse mitte.

NB: DJI Phantom 4 drooni ettetellimine algab Photopointis täna, 23. märtsil. Kõigile ettetellinutele anname kingituseks kaasa 32 GB lisamälukaardi – et kõik fotod ja 4K videod ikka ära mahuks. Vaata Phantom 4 drooni Photopointi e-poes – eeltellimise soovist anna meile teada, kirjutades aadressile info@photopoint.ee

 

Vaata Phantom 4 drooni kohta lähemalt

DJI maaletoojana on Photopoint saanud eksklusiivse võimaluse proovida ja testida DJI Phantom 4 drooni juba enam kui nädala jagu. Vaata altpoolt lähemalt, milline Phantom 4 droon on, kuidas selle uued funktsioonid toimuvad ja milline on selle fotokvaliteet:

Vaata mis on komplektis, milline droon ja selle osad välja näevad:

Vaata kuidas Phantom 4 lendab ja kuidas uued funktsioonid päris elus toimivad:

Droonifotograaf Kaupo Kalda arvamus DJI Phantom 4 droonist fotograafi vaatepunktist:

 

 

Alanud on Tamroni Reisifoto 2016 – auhinnafondis üle 2000€ väärtuses fototehnikat
autor: Jürgen Veerme

tamron-reisifoto2016-blog

Aeg on avada oma meeled ning kaamera objektiiv ja pildile püüda oma parimad reisimuljed – alanud on väärika auhinnafondiga Tamroni Reisifoto 2016 konkurss.

Reisifoto konkursile oodatakse osalema töid, mis kirjeldavad reisimist nii, nagu see sinu jaoks paistab. Olgu selleks jäädvustus mingi paiga ehedast ja puutumatust kultuurist, portreefotod huvitavatest inimestest või hingematvalt kaunid maastikud – inspiratsioon on piiritu.

Kõiki neid fotosid on konkursile võimalik esitada kuni 1. mai südaööni. Iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel aastal käidud reisil – oluline on, et need oleksid Sinu parimad tööd, mis annavad edasi reisimist nõnda, nagu Sina seda tunned.

Kõiki fotokonkursile esitatud töid hindab professionaalidest koosnev žürii, kes lähtub parimate tööde valmisel foto originaalsusest ja huvitavast lahendusest, tehnilisest teostusest, hetke tabamise õnnest ning vastavusest teemale.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pannud äärmiselt ahvatleva auhinnafondi:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Esikolmik kuulutatakse välja 13. mail 2016. Miks on auhinnafondis just Tamroni fototehnika? Aga seetõttu, et Tamron on spetsialiseerunud just reisile kaasa võtmiseks sobilike suumobjektiivide valmistamisele. Tema valikus on muuhulgas ka maailma võimsaima suumiga peegelkaameraobjektiiv Tamron 16-300mm VC PZD.

Seega, kui Sul on reisipildid arvutis või mälukaardil, siis vali välja need kõige paremad ning esita konkursile juba täna.

 

Esita oma parimad reisifotod konkursile – www.snap.ee ›

Veebi lekkisid esimesed fotod Olympus PEN E-PL8 hübriidkaamerast
autor: Lauri Veerde

Olympus-E-PL8-camera-1ii

Alles võtsime siinsamas blogis karbist välja Olympuse verivärske PEN-F hübriidkaamera. Juba on aga veebiruumi valla pääsenud mitteametlikud fotod Olympuse veel ametlikult välja kuulutamata hübriidkaamerast Olympus E-PL8. See on Olympuse kõige soodsama PEN Light seeria kõige uuem mudel – seniste OLympus E-PL6 ja E-PL7 täiustatud versioon. Millised need täiustused täpsemalt on, pole veel hetkel isegi kuulujuttude tasandil keegi välja pakkuda söandanud. Kaamera väliskuju on aga muutunud senisega võrreldes pisut retrolikumaks, nuppe-kettaid paistab aga olevat sama palju nagu seni.

Uue Olympuse algtaseme hübriidkaamera tulek peaks iseäranis rõõmustama neid, kes soovivad endale soodsama hinnaga head hübriidkaamerat. Nimelt on E-PL8 kaamerast aste vanema mudeli Olympus E-PL7 hind langenud Photopointis senise 499€ pealt 429€ peale. Ja kõige soodsamalt on veel saadaval viimased mudelid veel üks aste vanemast E-PL6 hübriidkaamerast (Komplekt pisikese EZ objektiivi ja WiFi mälukaardiga).

Allikas: Photorumors.com

Olympus-E-PL8-camera-3

Olympus-E-PL8-camera-2

Olympus-E-PL8-camera-1

Need on Sony Talvefoto 2016 võidutööd
autor: Jürgen Veerme

Eestis ainulaadne talvele pühendatud fotokonkurss Sony Talvefoto 2016 on selleks korraks lõppenud.

Snäpi pildipangas toimunud konkursile laekus kokku üle 1100 foto, mis on auväärt žüriil – makrofotograaf Urmas Tartes, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning profifotograaf Kylli Sparre – nüüdseks mitmeid kordi läbi vaadatud ja arutatud ning selgunud on esikolmik.

Sony premeerib koostöös Photopointiga fotokonkursi esikolmikut tipptasemel Sony hübriidkaameratega:

I koha auhind: Sony a6000 + 16-50mm + 55-210mm Kit, must

II koha auhind: Sony a5100 + 16-50mm Kit, must

III koha auhind: Sony a5000 + 16-50mm Kit, must

Daamid ja härrad, ilma pikema jututa, lubage esitleda fotokonkursi “Sony Talvefoto 2016” esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

 

I koht: “Eesti (põhu)lipud lumisel põllul.” Autor: Mati Leet

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „Looduse pakutud valguse ja varjude mäng on autori poolt kenasti vormistatud kaadriks, millesuguseid just tihti ei näe! Kusjuures, see foto sobiks hästi pildi- või mälumänguküsimuseks. Pealkirja lugemata võtab hetkeks mõtlema küll. Äge tabamus!”

Eesti (põhu)lipud lumisel põllul

 

II koht: “Long way home.” Autor: Vyacheslav Biryukov 

Žürii liikme Kylli Sparre kommentaar: „Väga ilus ja omanäoline talvepilt. Tonaalsus moodustab koos minimalistliku lähenemisega hästi toimiva terviku. Tundub ühekorraga ääretu ja lustlik, sõltuvalt vaataja enda häälestatusest. Kahtlemata üks minu lemmikuid selle aasta võistluselt.”

long way home

 

III koht: “Suur Munamägi talvisel varahommikul.” Autor: Tiit Grihin

Žürii liikme Urmas Tartese kommentaar: „Hea on vaadata fotosid, kus tuttav objekt on esitatud uuest vaatenurgast. Kui uudse lähenemisega kaasneb ka tõeliselt võluv meeleolu, siis on retsept tähelepanu pälvimiseks valmis. On näha, et see pilt on hoolega läbi mõeldud. Helge meeleoluga esitatud märgiline maastik, kus tavaline saab ühtäkki eriliseks.”

Suur Munamägi talvisel varahommikul

 

 

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIIT

Aitäh kõigile hobi- ja profifotograafidele, kes oma mälukaartidelt ja kaustades leidsid üles talvemeeleoluga pilte ning need konkursile esitasid!

1 2 3 4 5 6 7 8 9