Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art — uue põlvkonna standardsuum toob meeldivad täiustused
autor: Stephan Redko

Kahtlemata ainus tõeline konkurents Sony ja Panasonic enda 24-70mm f/2.8 standardsuumidele on viimastel aastatel olnud Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN. Tegu on olnud ka äärmiselt populaarse mudeliga, peamiselt oma taskukohasema hinnasildi tõttu.

Arvestades, et nüüdseks on tegu juba ligi 5 aastat vana objektiiviga, siis selle aja jooksul on loomulikult tekkinud selles valdkonnas ka piisavalt arenguruumi, et luua uue põlvkonna mudel. Ja siin see on — Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art standard-suumobjektiiv, nii Sony E- kui ka Panasonic L-bajonetile!

II generatsiooni mudel hakkab maksma kõigest 160€ rohkem oma eelkäijast ning selle raha eest saad Sa kindlasti märkimisväärselt parema objektiivi.

SIGMA 24-70MM F2.8 DG DN II Art

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art — kas parem saab tõesti paremaks minna?

Uuendusi on selles objektiivis palju, kuid üks märkimisväärsemaid nende seas on toru sees peituv teravustamismootor, sest I generatsiooni mudel kasutas veel vanemat samm-mootor tehnoloogiat.

Õnneks on Sigma vaikselt välja vahetamas oma samm-mootoriga objektiive ning nüüd kasutab ka uue põlvkonna Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art objektiiv HLA mootorit (High-response Linear Actuator) nagu ka Sony ja Panasonicu uuemad objektiivid.

Tänu sellele näeme suurt tõusu autofookuse kiiruses ja täpsuses, kuid kindlasti ka selles kui vaikselt see objektiiv oma tööd teeb. Videograafidele on seetõttu uue põlvkonna Sigma objektiiv ilmselge valik.

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art näeb ka visuaalselt üpris teistsugune välja ning see on peamiselt uue avarõnga tõttu, mida eelkäijal ei olnud.

Nüüd saavad ka Sigma standardsuumi kasutajad närviliselt keerata objektiivi avarõngast ning tunda selle mõnusat klikatavat tagasisidet, kuid samuti on Sul võimalik avarõnga klikkimine välja lülitada selleks vastava lüliti abil.

Lülititest rääkides, siis avarõnga jaoks leiad objektiivi pealt veel lukustuslüliti, et vältida olukordi, kus Sa töö käigus ava paigast ära nihutad.

Samuti leiad objektiivi pealt AF/MF lüliti ja kaks funktsioonnuppu, millele saad seadistada enda poolt valitud funktsiooni kaamera kaudu.

SIGMA 24-70MM F2.8 DG DN II Art

Pildikvaliteedi poolest lubab Sigma paremat jõudlust võrreldes oma eelkäijaga, eelkõige just teravuse ja kontrastsuse poole pealt. See on tänu Sigma uutele ehitusmaterjalidele ja täiustatud tootmisvõimekustele, kuigi peaks mainima, et juba esimese põlvkonna mudeli pildikvaliteet oli rohkem kui piisav.

Videograafidele peaks veel meelerahu pakkuma ettevõtte lubadus, et objektiivis on äärmiselt vähe focus breathing efekti, mis võimaldab ühest punktist teise teravustamise teha loomulikumaks ja ilma drastilise vaatevälja muutmiseta.

SIGMA 24-70MM F2.8 DG DN II Art

Sigma 24-70mm f/2.8 Mark II on võrreldes eelmise mudeliga 10% kergem ja 7% väiksem, säilitades samal ajal suurepärase ehituskvaliteedi ja ilmastikukindluse, mille eest Sigma “Art” seeria objektiivid tuntud on.

Ootame seda meeleldi Photopointi esinduskauplusestesse müügile juba juunikuus ning selle hinnaks on 1379€, mis on võrreldes Sony konkureeriva objektiiviga lausa 1000€ odavam ning Panasonicu objektiivist 600€ odavam.

 

Aeg on uuenduseks — eeltelli Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art »

 


Kahtlemata on kaameravarustuse ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(12)

The post Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art — uue põlvkonna standardsuum toob meeldivad täiustused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm Fujinon XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR pakub uut kvaliteeti ja ilmastikukindlust
autor: Stephan Redko

Koos uhiuue Fujifilm X-T50 poolkaader hübriidkaameraga on ettevõtte samaaegselt müügile toomas ning “paaritanud” ka uue standard kit-objektiivi, milleks on Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR.

Uus objektiiv on võrreldes oma eelkäijaga (18-55mm f/2.8-4 R LM OIS) lühemast otsast laiem ehk 35mm ekvivalendis saavutad Sa 24mm lainurk-vaate, mis on tervelt 4mm laiem vanast mudelist.

Selle võrra kaotab see mõned millimeetrid kitsamast otsast ning maksimaalne ava muutub poole stopi võrra väiksemaks. Samuti kaob objektiivi optiline stabilisaator, kuid see lüke ei ole sugugi oluline, sest Fujifilm’i uued hübriidkaamerad on kõik varustatud keresisese stabilisatsiooniga.

Fujinon XF 16-50mm f/2.8-4.8 on samuti kompaktsem ja kergem võrreldes eelmise Fuji kit-objektiiviga ning see on disainitud kõrgema optilise kvaliteediga, et paremini sobituda ettevõtte uue 40-megapikslise sensoriga.

Veel üks väga tähtis muudatus antud objektiivi ehituses on sisemine suum ehk ükski element ei ulatu suumimise käigus välja. Tänu sellele on see liigitatud nüüd ilmastikukindlaks mudeliks, et saaksid oma Fujifilm hübriidkaameraga jäädvustada ka kehvemates oludes.

Ettevõte lubab XF 16-50mm f/2.8-4.8 objektiivile kiiremat teravustamist ning paremaid makrovõtteid tänu 0,24m minimaalsele teravustamiskaugusele ja 0,3-kordsele maksimaalsele suurendusele.

Objektiiv jõuab tõenäoliselt Photopointi lattu X-T50 hübriidkaameraga samaaegselt, mis juhtub eeldatavalt juunikuus. Eeltelli see objektiiv koos uuendusliku X-T50 hübriidkaameraga või eeltelli see eraldi oma olemasolevale Fuji X-seeria hübriidkaamerale.

 

Eeltelli Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR ja ole esiemste hulgas »

 


Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(10)

The post Fujifilm Fujinon XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR pakub uut kvaliteeti ja ilmastikukindlust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm avalikustas uue disainiga X-T50 hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

Möödunud on ligi 3 aastat eelmisest X-Txx seeria kaamerast (ehk X-T30 Mark II) ning täna on see päev, kui kuulutati lõpuks välja selle järeltulija.

Saage tuttavaks Fujifilm X-T50 poolkaader hübriidkaameraga, milles on omajagu täiustusi ning disaini muudatusi — võtame need üks haaval läbi selles postituses.

Fujifilm X-T50

Täiustuste seas on ilmselt kõige tähtsamaks uudiseks X-T50 hübriidkaamera süda ehk kasutusel on 40-megapiksline Fujifilm X-Trans CMOS sensor, mille leiad ka X-T5 ning X-H2 tippmudelitest.

Tänu uuele sensorile on valguse püüdmine efektiivsem kui kunagi varem ning X-T50 minimaalne tundlikus on nüüd ISO 125. Lisaks saad elektroonilist katikut seadistada ülikiirele 1/180,000 säriajale, et ekstreemses valguses endiselt ära kasutada oma objektiivi maksimaalset ava.

Uut sensorit aitab paigal hoida Fujifilm’i 5-teljeline pildistabilisaator, mis pakub kuni 7-stopilist stabilisatsiooni Sinu kaadritele.

Fujifilm X-T50

Küsi ükskõik kellelt, kes vähegi Fujifilm’i kaameratest midagi jagab ja nad kõik ütlevad, et nende hübriidkaamerate üks suurimaid eeliseid on filmisimulatsioonid.

Nüüd on Sul võimalik neid sätestada kiiremini kui kunagi varem, sest hübriidkaamera peale on paigaldatud füüsiline filmisimulatsiooni rullik. Rulliku peal on juba eelseadistatud simulatsioonid ning ka FS1, FS2, FS3 valikud Sinu enda poolt valitud sätete jaoks.

See on selgelt üks vingemaid funktsioone, mida seni Fujifilm’i kaameratega on tutvustatud ning mul pole ühtegi kahtlust, et see paneb tulevased X-T50 kasutajad eksperimenteerima filmisimulatsioonidega kordades rohkem kui ühegi teise Fujifilm kaameraga.

Fujifilm X-T50

Oma kaadrite kuvamiseks kasutab Fujifilm X-T50 hübriidkaamera 2,36 miljoni punktiga elektroonilist pildiotsijat 0,62-kordse suurendusega.

Lisaks on kaameral kallutatav 1,62 miljoni punktiga LCD ekraan, mis ei pruugi kõigile 2024. aastal enam sobida, kuid kuna kaamera on eelkõige suunatud fotograafidele, siis kallutatav ekraan oli ilmselt õige lüke ettevõtte poolt. Pööratava ekraani leiad Fujifilm’i kaameratelt, mis on päriselt suunatud videote tegemiseks (nt. X-T5 ja X-H2).

Fujifilm X-T50

Kuigi videote salvestamine pole tõesti selle hübriidkaamera üks põhilisi ülesandeid, siis sarnaselt Fujifilm X100VI kompaktkaamerale on ettevõtte siiski lisanud üpris soliidsed salvestusvõimekused ka X-T50 mudelile.

Fujifilm X-T50 suudab salvestada kuni 6.2K resolutsioonis 30 kaadrit/sek, mis lõikab poolkaader sensorisse veel omakorda sisse 1.23-kordselt. Alternatiivina saad kasutada 4K resolutsiooni, millega saad jäädvustada kuni 60 kaadrit/sek (1.14-kordse lisa-lõikefaktoriga).

Fujifilm X-T50

Fujifilm X-T50 tuleb Photopointi müügile kolmes erinevas värvitoonis (hõbe, must ja charcoal) ning neid vahvaid hübriidkaameraid on meie lattu ja esinduskauplustesse müügile oodata eeldatavalt juunikuus.

Kui tahad oma kaamerast midagi sarnast nagu Fujifilm X100VI, aga tahaksid säilitada objektiivide vahetamisvõimaluse ning soovid proovile panna uue filmisimulatsiooni rulliku, siis tundub, et X-T50 on mõeldud just Sulle!

Fujifilm’i hübriidkaamerate jõhkra nõudluse tõttu soovitame kõikidel huvilistel esitada soovitud mudelile eeltellimus, sest ainult nii saad Sa olla eelisjärjekorras, kui esimesed eksemplarid lattu jõuavad. Tõtta veebikaubamajja ja esita eeltellimus 👇

 

Eeltelli uuenduslik Fujifilm X-T50 hübriidkaamera kohe ära »

 


Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(29)

The post Fujifilm avalikustas uue disainiga X-T50 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Insta360 X4 salvestab 360-kraadiseid videoid hämmastava 8K kvaliteediga
autor: Stephan Redko

Seikluskaamerate maailmas aina rohkem hoogu kogumas Insta360 tõi müügile oma 4. generatsiooni Insta360 X4 lipulaev action-kaamera, mis on ettevõtte seni kõige kõrgemat pildikvaliteeti pakkuv 360-kraadine kaamera.

Insta360 X4 salvestab 360-kraadilisi fotosid muljetavaldava 72-megapiksliga ning videoid kuni lausa 8K resolutsiooniga.

Kõrgeima resolutsiooni puhul saad sisu salvestada kuni 30 kaadrit/sek, kuid kui olukord seda nõuab, siis 5.7K resolutsiooniga saad juba jäädvustada 60 kaadrit/sek ning aegluubis sisu saad filmida 4K 100 kaadrit/sek režiimis.

Lugedes selliseid ulmelisi numbreid nagu “72 megapikslit” ja “8K” võib loomulikult tekitada esmalt mõtte, kas nii kõrget kvaliteeti on kellelgi üldse vaja?

Selline mõte hüppas ka minu pähe, kuid praktikas tuleb seda tüüpi kvaliteet 360-kraadise sisu puhul vägagi kasuks, sest enamus ajast Sa ei kasuta lõplikus kaadris kogu 360-kraadist vaatevälja, vaid sätid kaadri vajaliku nurga peale — ehk lõpp-kokkuvõttes jääb 8K videost tihtipeale alles heal juhul 4K resolutsiooniga video.

Siin tuleb mängu ka üks suurimaid eeliseid, mis kaasnevad 360-kraadiste seikluskaameratega nagu Insta360 X4 — nende täielikku meelerahu pakkuv tunne, kui Sa ei suuda action’i käigus oma kaamerat õige nurga all hoida, siis järeltöötluses on Sul võimalik seda alati ümber sättida täpselt nii nagu Sa ette kujutasid.

Juhul, kui Sul ei ole mõnes olukorras vaja salvestada kogu 360-kraadist vaatevälja, siis nendeks olukordadeks saad sisse lülitada “Single Lens” režiimi, mis kasutab vaid ühte poolt kaamerast, et salvestada kuni 4K 60 kaadrit/sek resolutsioonis sisu.

Kui vajad selles režiimis eriti lainurk vaadet, siis 4K 30 kaadrit/sek režiim avardab vaatevälja juba 170-kraadini.

Mis eristab Insta360 kaameraid oma konkurentidest on nende “Invisible Selfie Stick” tehnoloogia, mille abil saad salvestada kolmanda isiku vaatest fotosid või videoid, mille järel kaamera eemaldab automaagiliselt selfie stick’i Sinu kaadrist, et jätta mulje nagu kaader on drooni või kellegi teise poolt jäädvustatud.

Samuti on suureks eeliseks Insta360 kaamerate puhul nende FlowState stabilisatsioon, mis suudab ka kõige värinarohkemad kaadrid sujuvaks teha. Veendu selles ise vaadates kaamerat tutvustavat videot!

Meelerahu pakkuvatest omadustest veel rääkides, siis Insta360 X4 seikluskaameraga tuleb standardina nüüd ka kaasa esiläätsesid kaitsvad klaasid, et vältida olukorda, kus objektiivi esiklaas saab töö käigus kahjustada.

Varasemaste Insta360 X-seeria kaameratega juhtus see nii mõnelgi kasutajal, nii et on tore näha, et sellele laialt tuntud probleemile on ka lahendus leitud.

Meeldiv täiustus, mida kindlasti iga Insta360 kasutaja veel hindab on X4 mudeli pikendatud aku iga, mis on võrreldes 3. generatsiooni X3 kaameraga lausa 67% pikem.

See tähendab, et X4 kasutab 2290mAh suurust akut, millega jäädvustad 5.7K 30 kaadrit/sek režiimis tervelt 135 minutit!

Insta360 X4 on action’iks täielikult valmis ning seetõttu on see loomulikult ka veekindel, karbist välja võttes 10 meetri sügavuseni ning eraldi müüdava Invisible Dive Case abil kuni lausa 50 meetri sügavuseni.

Lisaks on uue 2.5-tollise puutetundliku ekraani pealmiseks kihiks robustne Corning Gorilla® klaas, mis aitab suuremas osas ekraanilt eemale hoida kriimud ja mõrad.

Ole järgmiseks seikluseks valmis ja sea sammud lähimasse Photopointi esinduskauplusesse või klõpsa veebikaubamajja, et soetada uue põlvkonna Insta360 X4 seikluskaamera. 

 

Telli Insta360 X4 360-kraadine seikluskaamera Photopointist »

 

Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(48)

The post Insta360 X4 salvestab 360-kraadiseid videoid hämmastava 8K kvaliteediga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ülimahuka Peak Design Travel Duffel (65L) sisse mahutad kogu vajaliku ja rohkemgi
autor: Jürgen Veerme

Peak Design Travel Duffel 65L

Nii Eestis kui maailmas kasutajate poolt rohkelt kiidusõnu pälvinud Peak Design mitmekülgsete “Travel” seeria kottide perekonda kuulub ka ülimahukas “Duffel 65L” mudel.

Kahes erinevas värvitoonis (must ja sage) Peak Design “Travel Duffel” (65L) on kauni ent lihtsa disainiga ning see on valmistatud ilmastikukindlast taastöödeldud 400D nailonilst, mis hoiab kõik kotti pistetud esemed kaitstuna ka märgades oludes.

Nii nagu nimi reedab, siis saab selle koti “kõhtu” mahutada röögatult palju ehk lausa 65L jagu kraami, mistõttu sobib see reisile minnes äraantavaks (check-in) pagasiks.

Travel Duffel 65L kotil on eemaldatavad polsterdatud ülemised käepidemed, eemaldatav polsterdatud õlarihm, 2 sisemist võrktaskut ja 4 välist küljetaskut.  

Lisaks on sellel ka ilmastikukindel lukk, mis võimaldab aastate pikkust kiiret ligipääsu kõikidele kotis olevatele asjadele. Muide, müügil on ka väiksem Peak Design Travel Duffel 35L versioon.

Peak Design Travel Duffel 65L

Peaks Design tarvikud (cubes)

“Travel” seeria kottide eelised tulevad eriliselt esile koos spetsiaalsete Peak Design’i poolt loodud organiseerimis tarvikutele, mida nad ise “mooduliteks/kuubikuteks” nimetavad.

Neid saab kotile lisaks eraldi juurde osta ning need annavad funktsionaalsusele täiesti uue tasandi:

  • Camera Cube vultarid on mõeldud kaameravarustuse organiseerimiseks.
  • Tech Pouch on kompaktne vutlar, kuhu saab mahutada erinevad tarvikud nagu laadijad, juhtmed, mälukaardid jms.
  • Packing Cube – need erineva suuruse ja värviga vastupidavast nailonist transpordi kotid sobivad hästi just riiete pakkimiseks.
  • Shoe Pouch on tugev, ülikerge ja kena jalatsikott, mis mahutab 1–2 paari jalatseid sõltuvalt nende suurusest.

Peak Design Travel Duffel 65L

Juhul, kui kvaliteetse koti ostuks ei pruugi hetkel kõiki rahalisi vahendeid kohe jaguda, siis saab kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Kui vajad ülimahukat kotti, siis telli Peak Design Travel Duffel ››

 


Tutvu sisukate ülevaadetega:

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis. 

(229)

The post Ülimahuka Peak Design Travel Duffel (65L) sisse mahutad kogu vajaliku ja rohkemgi appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4