AMETLIK: Uued autofookusega Samyang objektiivid on tulekul
autor: Tarmo Pihelgas

Kui juba mõnda aega tagasi lekkisid väiksed infokillud Samyang uutest objektiivide tulekust, siis nüüdseks on Lõuna-Korea firma kinnitanud, et 8 uut automaat-teravustamisega objektiivi ongi lettidele saabumas.

Siiski ei ole saladuseloori tõstetud täpselt objektiivide nimistult ning seetõttu on endiselt õhus vaid oletused. Samyangi pressiteate ridade vahelt võib välja lugeda vihjeid täiskaader hübriidkaamerate kiirele arengule ning senisele kesisele objektiivide valikule antud bajonettidele. Ehk ridade vahelt võib välja lugeda, et tegemist on just Canonile ning Nikonile mõeldud objektiividega.

Kõik 8 uut objektiivi peaksid saama avalikustatud tänavuse kevade lõpuks ning seda lühikeste vahedega.

Jääme ootama, mille põnevaga lajatab Samyang järgmiseks!

Allikas: Samyang

The post AMETLIK: Uued autofookusega Samyang objektiivid on tulekul appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tuntud objektiivide tootja Samyang toob turule ülilaia objektiivi RF ning Z bajonetile
autor: Tarmo Pihelgas

Tuntud Lõuna-Korea optikatootja Samyang teatas ülilaia moonutustevaba XP 10mm F3.5 objektiivi väljatulemisest ja see saab olema esimene omataoline niivõrd laia vaatenurgaga objektiiv terves maailmas.

Pressiteate informatsiooni kohaselt on uuel optikal koguni 130 kraadine vaatenurk ja objektiivi sisse on paigutatud 18 läätse 11 eri gruppi. Need peaksid tagama kuni 50MP fotode teravuse objektiivi kõikides servades, mis teeb selle eriti ihaldusväärseks videograafidele, kes soovivad luua tipptasemel kaadreid.

Juba sellel kevadel tuleb antud objektiiv välja Canon EOS R seeriale ja hinnaks saab poelettidel olema orienteeruvalt 1099€.  Olenemata Nikoni ponnistustest videomaailmas peavad Nikon Z 6 ja Z 7 omanikud uhiuut Samyang optikajuveeli veel ootama, sest selle turule jõudmine ei ole teada.

 

Kõik Samyang objektiivid Photopointis ››

Allikas: Samyang

The post Tuntud objektiivide tootja Samyang toob turule ülilaia objektiivi RF ning Z bajonetile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh Theta Z1 viib 360-kraadiliste fotode kvaliteedi uuele tasemele
autor: Lauri Veerde

ricoh-theta-z1

Ricoh esitleb täna uut 360-kraadilist kaamerat nimega Theta Z1. Selle kaks 1″ tüüpi 20 MP lahutusvõimega pildisensorit salvestavad 6720 x 3360 px suurusi sfäärilisi panoraamfotosid ja kuni 4K lahutusvõimega 360-kraadilist videot. 3-suunaline värinastabilisaator aitab video liikumise sujuvaks muuta, säritust saab nii video- kui ka fotorežiimis muuta manuaalselt ning pilte saab salvestada nii JPG kui ka RAW formaadis. Kui kõik senised Thetad on olnud pigem algtasemel, siis Theta Z1 on parema pildikvaliteedi ja rohkemate võimalustega tõsisema fotohuvilise 360° kaamera.

Just tavalisest suuremad 1″ pildisensorid annavad Theta Z1 kaamerale eelise, sest kõik peamised konkureerivad 360-kaamerad (GoPro Fusion, Insta 360 X, Xiaomi Mi Sphere, Rylo jne) kasutavad pisikest 1/2.3″ sensoripaari. Eelis avaldub eelkõige foto pildikvaliteedis, sest kui näiteks GoPro Fusion teeb väiksema sensoriga 18 MP fotosid, siis Theta Z1 pildistab suure 1″ sensoriga 23 MP panoraame. Seega on Theta Z1 fotod igas asendis teravamad ja eriti hästi peaks kvaliteedieelis tulema esile hämaramas keskkonnas pildistamisel.

Video puhul kvaliteedieelis teiste kaameratega võrreldes nii ilmne ei ole, sest lahutusvõimes jääb Theta Z1 4K režiim konkurentide 5.7K videotele alla. Hämaramas filmitud 4K klipid peaksid Theta kaameral tänu suuremale sensorile siiski paremad olema. Video osas on hea meel näha, et ka Ricohi uuele kaamerale on nüüd lisatud stabilisaator, mis võimaldab liikuva kaamera poolt salvestatud videopilti sujuvamaks muuta. Sarnaselt Ricoh Theta V kaamerale on ka Theta Z1 võimeline salvestama 4-kanalilist ruumilist heli.

Ricoh lubab Theta Z1 kaamera turule tuua käesoleva aasta aprilllis ja on kaamera ametlikuks soovituslikuks jaehinnaks Euroopas seadnud 999€.

Ricoh Theta Z1 olulisemad omadused

  • Kaks 1″ tüüpi 20 MP pildisensorit, kaks kalasilmobjektiivi
  • Ava on kolmeastmeliselt muudetav: f/2.1, f/3.5 ja f/5.6.
  • Uued pilditöötlusalgoritmid suudavad paremini hakkama saada laia dünaamilise ulatusega – et fotodel oleks vähem alasäris ja ülepõlenud alasid
  • RAW formaadis (Adobe DNG) fotode salvestamise võimalus – sel puhul tuleb aga kaks fotot käsitsi kokku panna. Selleks lubab Ricoh valmis teha RICOH THETA Stitcher plug-in programmi Adobe Lightroom jaoks.
  • Kaameral on erinevad pildistamisrežiimid nagu HDR, Interval Composite, 19 erinevat automaatse särikahvelduse võimalust
  • Kiireim säriaeg: 1/25000 sekundit
  • 4K lahutusvõimega 360-kraadilised videod maksimaalse kaadrisagedusega 30 fps
  • Video salvestamisel saab seada ava, ISO, säriaega. Olemas on säriprogrammid Av, Tv, ISO prioriteet ja M
  • 3-teljeline stabilisaator toimib videorežiimis ja tagab sujuvama video
  • Video heli 4-kanalit ambisonics audio
  • Korpus on magneesiumsulamist ja ka statiivikeere on metallist. Statiivikeermed on nii kaamera ülaosas kui ka allosas nii et kaamerat saab kinnitada ükskõik kumba pidi
  • 0.93″ OLED ekraan + Fn nupp korpusel. Ekraan kuvab aku laetuse taset, salvestusrežiimi, järelejäänud mälukaardi mahtu, avaarvu, ISO hetkeväärtust…
  • 1″ sensoritele vaatamata on kaamera suhteliselt õhuke: 24mm
  • לhendused: WiFi + Bluetooth, USB-C pesa laadimiseks ja andmesideks
  • 19 GB sisemällu mahub umbes 2400 JPG fotot.

Ricoh Theta Z1 tootefotod

ricoh-theta-z1-photopoint_2
Eest

ricoh-theta-z1-photopoint_3

ricoh-theta-z1-photopoint_4

ricoh-theta-z1-photopoint_5
Tagant

The post Ricoh Theta Z1 viib 360-kraadiliste fotode kvaliteedi uuele tasemele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Millist GoPro HERO7 seeria kaamerat endale valida?
autor: Andres Vare

Läbi aastate on GoPro saanud sünonüümiks seikluskaamerate maailmas. Tegelikult on see ka õige, sest ilma GoPro’ta poleks actionkaamera maastik täna selline nagu see on – nemad ju selle leiutasid. Ja läbi aastate on line-up’is olnud palju erinevaid kaameraid, mis võib teha enda jaoks parima ja õige leidmise keerukaks.

Selles artiklis heidamegi pilgu hetkel müügil olevale GoPro HERO7 valikule ja vaatame, kellele üks või teine võiks sobida.

gopro-hero7-photopoint-ylevaade
Tänaseks on HERO seeria kaameraid kokku toodetud 26 erinevat mudelit ja neid on müüdud üle 30 miljoni tüki!

 

Minevikus on valikus olnud väga sarnaseid kaameraid ja nimesid, mis on valiku teinud pehmelt öeldes keeruliseks, kui sa ise ei ole just väga suur fänn. Võtame näiteks Hero, Hero+, Hero+LCD saaga või selle, et Hero5 Black, Hero 6 Black ja Hero (2018) on välimuselt 100% samad.

וnneks on ka GoPro mõistnud, et valik peab olema lõpptarbijale lihtne ja selge (parim, parem ja kõige parem strateegia) ning tänu sellele on meil täna valikus Hero7 White, Hero7 Silver ja Hero7 Black – igaüks on vastavat värvi, et kaugelt oleks juba selge, millega tegu. Ja lisaks muidugi väga eriline 360 kraadi fotosid ja videoid tegev GoPro Fusion.

 

HERO7 White

1080p60 video, 10MP fotod, veekindel

gopro-hero7-photopoint-ylevaade_3

Esmapilgul võib White tunduda mannetu, kuid tegelikult on temas kõik seikluskaamerale vajalik olemas – kõrge kvaliteediga foto ja video, kerge kinnitada, vastupidav ja veekindel. Lisaks on see kõik on pakitud kompaktsesse vormi, mis teeb selle kasutamise ülilihtsaks.

Samuti on White versioonil olemas kõik nn core GoPro tunnused – häälkäsklused, 2“ puutetundlik ekraan, zoom ja erinevad režiimid. See kõik teeb ta ideaalseks kaaslaseks neile, kes soovivad jäädvustada enda reise või tegevusi, aga ei soovi liigselt jännata erinevate seadete. See sobib ka neile, kellele pole vaja 4K resolutsiooni ning GPS parameetreid, sest 1080p resolutsioon on sotsiaalmeedias jagamiseks enam kui piisav.

Samuti on GoPro Hero7 White hea tegemaks esimesi samme seikluskaamerate maailma – Hero7 valikus on ta kõige parema hinnaga ning kulutades kaamera peale vähem, siis saab selle võrra rohkem valida juurde lisatarvikuid, mille võrra saab teha mitmekülgsemaid kaadreid.

 

HERO7 Silver

4K30 video, 10MP fotod, GPS, veekindel

Hero7 White kaamerast aste kõrgemale (ka hinna poolest) asetseb GoPro Hero 7 Silver, mis omaduselt on praktiliselt identne enda odavama vennaga, kuid Silver mudeli juurde on lisatud 4K30 võimekus, mis annab oluliselt kvaliteetsema pildi.

Lisaks on sellel ka GPS, millega saad panna videole kõikvõimalikud telemeetria andmed nagu kiirus, kaugus jms. Just nende kahe asja pärast tasuks seda kaamerat vaadata inimestel, kes kasutavat kaamerat rohkem kui paaril reisil aastas – nii saad enda tegevuse kohta rohkem ülevaadet ning kõrgem resolutsioon tagab parema pildi.

gopro-hero7-photopoint-ylevaade_4
Quik mobiilirakendus laseb panna videole kiiruse, raja ja G-jõud. Quik desktop tarkvara näitab ka kõrgust, aega jm parameetreid.

 

White ja Silver erinevad välimuselt veelgi eelmise põlvkonna kaameratest ning Hero7 Blackist – neil ei saa vahetada akut, objektiivi kaitseklaasi ning samuti puudub neil ees ekraan. Miks?

See kõik on tehtud kaamera lihtsust ja vastupidavust silmas pidades. Vähem liikuvaid ja ära võetavaid osasid, mis tagavad parema kindluse (üks luuk vähem, kust vesi saab sisse tulla näiteks). Samuti olen näinud, kuidas inimene hakkas Blacki akut kajakis vahetama ja pani selle valet pidi sisse – see jäi sinna kinni nii et luuki ei saanud sulgeda ja nii tugevalt et kaamerat seal rohkem kasutada ei saanudki. Seega tagab see ka lihtsuse – vajuta nuppu ja salvesta ning ei ole vaja muule mõelda!

 

HERO7 Black

4K60 video, 12MP fotod, HyperSmooth video stabilisatsioon, SuperPhoto režiim, Live ülekanne

gopro-hero7-photopoint-ylevaade_5

GoPro HERO7 Black on seikluskaamerate kroonjuveel, millest paremat täna ei leia! Paberil tehnilisi andmeid Hero6 Blackiga võrreldes ei tundugi midagi muutunud olevat, kuid tegelikult on hüpe edasi olnud meeletu. Seda eelkõige kasutajamugavuses, stabilisatsioonis ja kvaliteedis, mis on saavutatud tänu paremale tarkvarale ja suuremale muutmälule.

Mõistagi on Black’il olemas kõik, mis sama pesakonna Silver ja White mudelil, aga Black ei ole enam täiendus, vaid tegelane omaette liigas. Kui esimesel kahel on ka stabilisatsioon olemas, siis Blacki puhul on stabilisatsioon viidud tänu tehisintellektile nii kõrgele tasemele, et ta võib panna vabalt joonele ka spetsiaalsete kaamera stabilisaatoritega (samuti laseb ta stabiliseeritult filmida ka 4K60 resolutsioonis).

 

Lisaks automaatsed funktsioonid nagu SuperPhoto, mis vastavalt oludele kasutab HDRi ja Local Tone Mapping’ut ning manuaalsed seaded ProTune menüüst nagu RAW fotod, ISO ja säri muutmine + saad mistahes veebiplatvormidele (Facebook/Youtube) otse edastada enda seiklust erinevatele platvormidele.

Hero7 Black on inimesele, kes tahab saada alati parimat tulemust ja materjali järeltöötluseks. Palju seadeid annab võimaluse edasijõudnud kasutajal ise valida parimad variandid ning väga arenenud automaatsed režiimid lubavad kogenematumal kasutajal litsalt nuppu vajutades salvestada fotod või videod parimas kvaliteedis.

 

Kokkuvõte

Selge on see, et mida tumedama värvusega (HERO7 valikus) ja kallim kaamera, siis seda parem on ka pilt, kuid see ei tähenda, et White’i kvaliteet oleks halb. Lihtsalt tuleks enda jaoks selgeks mõelda, mille jaoks on tegelikult kaamerat vaja ja kus seda kasutama hakatakse (loomulikult seab rahakott teatud piirid).

Kui tahad võimalikult stabiilset pilti ja sulle on oluline 4K + GPS (maastikul rattasõit, lohesurf, kross, mäesuusatamine jms), siis kindlasti soovitan valida HERO7 Blacki. Kui lihtsalt reisidel käia ja soojas sinises vees pilte ning videoid teha – osta HERO7 White. Kui tahad ka 4K ja GPS’i andmeid videole, aga Sulle pole oluline hüpersujuv video ning igasugu täiendavad seaded teevad asja ainult keerulisemaks, siis on õige valik HERO7 Silver.

Olenemata mistahes kaamera kasuks lõpuks otsustad, siis ära unusta, et sellest üksi on vähe – juurde on vaja lisatarvikuid, et kätte saada maksimum.

Vaata, kuidas Eesti üks tuntumaid sisuloojaid Juhani Särglep ja HERO7 Black sõitsid ringi mööda Tallinna vanalinna.

 

Vaata ja uuri lisaks:

The post Millist GoPro HERO7 seeria kaamerat endale valida? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Martti Hallik annab aru: Kas Sony a6400 on kõige parem vloggerite kaamera?
autor: Lauri Veerde

Sony ütleb, et vlog videote tegemiseks uuest a6400 kaamerast paremat ei leia. Sonyl võib täitsa õigus olla, sest üles kaamera kohale painduvast ekraanist saab vlogger kogu aeg kadreeringut jälgida, kaameraga võib ühendada ükskõik millise Rode mikrofoni ja ülitõhus jälgiv autofookus hoiab näolapi terava ükskõik kuidas vlogger kaadris ka ei kargaks.

Kas see kõik aga reaalsuses samuti nii roosiline on? Andsime Sony a6400 hübriidkaamera Eesti ühele tuntumale YouTuberile, et ta järele prooviks ja enda arvamuse ütleks. Proovis ja ütleski. Siinsamas videos:

 

 

The post Martti Hallik annab aru: Kas Sony a6400 on kõige parem vloggerite kaamera? appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9