TALVEDIIL: Tamron 28-200mm RXD objektiiv Sonyle on -120€
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-200mm RXD

Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühenduse (EISA) poolt parimaks reisi suumobjektiiviks valitud Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD on hetkel müügil talvise soodushinnaga 749€ (tavahind 869€).

Sony täiskaader hübriidkaameratele disainitud ja ehitatud 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD puhul on tegemist 2020. aasta juunis esitletud maailma esimese kõik-ühes suumobjektiiviga, millel on 28mm juures maksimaalseks avaks f/2.8. Lisaks on see universaalne, mugav ja kompaktne, mistõttu sobib see ideaalselt neile, kes soovivad pildistama minna linnadÅ¡unglisse, reisile, loodusesse või miks mitte ka spordivõistlustele. 

 

Tamronile omaselt on 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD tolmu- ja niiskuskindel ning sobitub ideaalselt piskesete Sony kaameratega, sest see on ainult 117mm pikk ja kaalub kõigest 575 grammi. Sarnaselt teistele Tamroni poolt Sony kaameratele toodetud objektiividele on ka 28-200mm Di III RXD filtrikeermeks 67mm.

Ei ole ostus veel päris kindel? Sellisel juhul tasub tutvuda pikemate eesti keelsete ülevaadetega:

Tahad enne ostu selle objektiivi headuses veenduda? Pole probleemi, sest Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD on laenutamiseks saadaval ka meie foto- ja videotehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus.

 

Telli Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD mugavalt veebist ››

 

Meil on nii eraisikutele kui ettevõttetele olemas mugavad ja paindlikud järelmaksu võimalused – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Kampaania kehtib kuni 31.01.2021.

(2)

The post TALVEDIIL: Tamron 28-200mm RXD objektiiv Sonyle on -120€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 35-150mm VC OSD on -150€ ja ostul saad tasuta kaasa UV filtri
autor: Jürgen Veerme

Tamron 35-150

Universaalne Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD objektiiv on müügil talvehinnaga 749€ (algne hind 899€). Lisaks anname ostul Sulle muuhulgas kingituseks ka Tamroni UV filtri (väärtus 49.99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse ja nii on Sinu pildid veelgi ilusamad.

Canon ja Nikon peegelkaameratele mõeldud 35-150mm VC OSD objektiivil on valgusjõuline ava (f/2.8-4.0)  ja integreeritud optiline värinastabilisaator. Objektiiv katab ära fookuskauguste vahemiku 35-150 mm, mis tähendab, et see sobib kasutamiseks väga erinevates valdkondades ja oludes.

 

Kompaktsuse poolest sobib see hästi ka igapäevaselt kaasaskantavaks objektiiviks, et jäädvustada perepilte, loodust või võtta see endaga seljakotis hoopis reisile kaasa. Fookuskauguste vahemik on  meelepärane kindlasti ka portreefotograafidele, kuna objektiiv lubab pildistada küllalt kitsastes oludes aga kasutada seda ka teletoruna.

Vaata lisaks:

Tahad enne ostu selle objektiivi headuses veenduda? Pole probleemi, sest Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD  on laenutamiseks saadaval ka meie foto- ja videotehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus.

 

Veebist tellides on transport tasuta mistahes Eestimaa otsa ››

 

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Kampaania kehtib kuni 31.01.2021.

(2)

The post Tamron 35-150mm VC OSD on -150€ ja ostul saad tasuta kaasa UV filtri appeared first on Photopointi ajaveeb.

Cinemagraphy ehk liikuvate fotode maailm on ääretult põnev
autor: Virgo Haan

Minu esimene mõttepojuke, seoses liikuvate fotodega, tekkis kui nägin Harry Potteri filmi, kus maalid seintel ja pildid ajalehes liikusid. Esialgu see ainult mõtteks jäigi, aga ühel hetkel sattusin lugema artiklit uuest põnevast fotograafi alaliigist nimega Cinemagraph (cinemagraafia), kus on ühendatud foto ja video ning pildid liiguvad nagu Harry Potteri filmis. Olgugi, et selles artiklis ei olnud seletust, kuidas neid pilte tehakse, siis tekkis mul üpris kiiresti mingi umbkaudne idee, kuidas neid võiks proovida teha.

Minu esimesed Cinemagraph’id olid tiksuv kell ja voolav vihmapiisk aknal. Ma ise olin tulemusest tohutult vaimustuses ja olin kindel, et sellest saab mingi tohutu revolutsioon fotograafia maailmas – kahjuks või õnneks see nii ei läinud. Esialgu oli küll tähelepanu suur – näiteks “American Top Modeli” üks hooaeg tehti Cinemagraphidega. Kanadas loodi ka Flixel programm, mis tegi Cinemagraphide tegemise ülilihtsaks ja telefonidele tehti äppe, millega sai teha Cinemgraphe, aga üldiselt jäi see teema ikkagi tõsisemate huviliste pärusmaaks.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by V I R G O H A A N (@virgohaan)

Tänaseks päevaks on Cinemagraphid kõige enam kasutuses turunduses, kus neid kasutatakse digitaalsetel pindadel, kus soovitaks liikumisega vaataja tähelepanu tõmmata, aga kus videoklipid oleksid liiga pikad. Uuringud näitavad, et sotsiaamlmeedia kanalites ja digitaalsetel välimeedia pindadel töötavad staatilistest ja videoreklaamidest märksa paremini just need, mis kasutavad Cinemagraphe.

 

Mis asi see Cinemagraph üldse on?

Cinemagraph ehk cinemagraafia ehk liikuv foto on segu fotost ja videost, kus on ühendatud nende mõlema parimad osad. Foto võime rääkida kogu lugu ühe hetkega ja video liikuvus, mis tõmbab vaatajate tähelepanu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by V I R G O H A A N (@virgohaan)

לks oluline erinevus tavapäraste GIF’idega on see et Cinemagraphid on igaveses, nähtamatus korduses, see tähendab et vaataja ei saa aru, kus on klipi algus ja lõpp. See tekitab mõnusa meditatiivse tunde, kus ühte pilti võib justkui lõpmatuseni vaadata. Lisaks on oluline, kuid mitte kohustuslik, et tekiks mingisugune kontarst liikuva ja paigal oleva osa vahel – see tekitab teatava WOW efekti, mis on turunduses alati oluline.

 

Kuidas neid tehakse?

Võtte ajal on oluline, et kaamera oleks täiesti paigal – selleks tuleks kasutada statiivi, mis oleks katsudes 100% kindel (videostatiivid ja väga odavad mudelid selleks hästi ei sobi). Muidugi on vaja ka kaamerat, mis teeks võimalikult hea kvaliteediga videot.

Ma ise olen siiani kasutanud Sony Alpha R-seeria täiskaader hübriidkaameraid, kuid tänavusest aastast läksin üle S-seeria peale, kuna uus Sony a7S III võimaldab teha väga kvaliteetset aegluupi, mida mulle väga meeldib oma Cinemagraphides kasutada. Kaamera seadistustes tuleb tähele panna, et kõik peab olema manuaalne st kaamera ei tohi võtte ajal “oma peaga” midagi muuta või sättida.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by V I R G O H A A N (@virgohaan)

Minu lemmik objektiivideks on Sony G Master seeria objektiivid, mille valiku hulgast leiab minul kõige rohkem kasutust universaalne Sony FE 24-70mm f/2.8 GM, sest see lihtsalt sobib nii paljudeks olukordadeks. Aga kindlasti meeldivad mulle ka kõik lahtise avaga objektiivid: FE 85mm f/1.4 GMFE 135mm f/1.8 GM ja FE 24mm f/1.4 GM

Töötluseks kasutan Adobe After Effects’i, kus panen kokku nähtamatu loop-i ning liikuva ja liikumatu osa. Kui seal on kõik tehtud, siis värvida meeldib mulle Adobe Photoshopis RAW akent kasutades – lihtsamateks asjadeks kasutan ka Flixel Cinemagraph Pro programmi. Koos Flixeliga saab ka nende väga hästi toimiva “Galerii”, kust on väga mugav embed koode kasutades kuvada pilte veebi lehtedel.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by V I R G O H A A N (@virgohaan)

 

Esialgu võib tunduda, et Cinemagraph’i loomine on raske, kuid alusta millestki lihtsast ja kui oled juba vilunum ning enesekindlam, siis mine oma ideede ja teostusega järjest detailsemaks.

 


Virgo on tõeline cinemagraphy pioneer Eestis, kelle töid on tunnustatud ka rahvusvaheliste auhindadega. Lisaks on Virgo ka ametlik Sony fototehnika saadik Eestis ning tema tegemistega saad ennast kursis hoida tema Instagram’i kontol või virgohaan.com lehel.

(10)

The post Cinemagraphy ehk liikuvate fotode maailm on ääretult põnev appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uutesse kõrgustesse lennutava DJI Mavic Air 2 ostul saad kingituseks filtrikomplekti
autor: Jürgen Veerme

DJI Mavic Air 2

Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühenduse ehk EISA poolt 2020-2021. aasta parimaks drooniks tunnistatud DJI Mavic Air 2 ostul saad muuhulgas kingituseks ka DJI ND filtrikomplekti (väärtus 59,99€), mis võimaldab loodava materjali kvaliteedi viia järgmisele tasemele.

Hiljuti Digitest.ee veebiportaalis seda drooni testinud Rivo sõnul on muljetavaldav, et kõigest 570 grammi kaaluva Mavic Air 2 sisse on suudetud mahutada ütlemata palju uut riistavara koos intelligentse tarkvaraga. See teeb sellega lendamise ja fotode/videote loomise tõeliselt nauditavaks, mida on näha ka sellelt videolt:

 

Kompaktse drooni südameks on 48-megapiksline 1/2-tolline QuadBayeri pildisensor, mis teeb tavaliselt 12-megapiksliseid fotosid, kuid spetsiaalses Hi-Res režiimis suudab see jäädvustada 48-megapikslise eraldusvõimega fotosid. Samuti suudab droonikaamera filmida 4K 60p videot kiirusel 120Mbps, 1080p videot kiirusega 120fps või 240fps ja 8K Hyperlapse videoid.

Meil on nii eraisikutele kui ettevõttetele olemas mugavad ja paindlikud järelmaksu võimalused – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Mavic Air 2 puhul algab järelmaksu kuumakse ainult alates 28,94 eurost kuus.

 

Telli auhinnatud DJI Mavic Air 2 droon kohe ära ››

 

Vaata ka:

Kampaania kestab kuni 31.02.2021.
Photopoint on DJI ametlik ja pikajaline partner Eestis – photopoint.ee/dji ››

(4)

The post Uutesse kõrgustesse lennutava DJI Mavic Air 2 ostul saad kingituseks filtrikomplekti appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony RX10 IV supersuum-kaamera on lausa 440€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Sony DSC-RX10 IV

Mitmete oluliste fototehnika auhinadega pärjatud Sony DSC-RX10 IV supersuum-kaamera on hetkel algsest hinnast lausa 440€ soodsam ehk saad selle kätte 1559€ eest (algne hind 1999€).

Sony RX10 IV on ideaalne “on-the-go” kaamera, sest selle ette on paigaldatud tohutu, 25ח optilise suumiga Carl Zeiss objektiiv, millega mahutad kitsas toas pildile kogu pere ja pärast seda võid õue kaugustes olevaid linde jahtima minna.

Sony DSC-RX10 IV

Objektiivi taga asub 20,1 megapiksline Exmor RS™ CMOS sensor ning lisaks pildistamisele oskab RX10 IV teha 4K UHD 3840 ח 2160 lahutusvõimega videot 25 kaadrit/sek. לhesõnaga, üks kaamera kõikvõimalikeks tegevusteks!

 

Telli jõuluhinnaga Sony RX10 IV nobedalt ära ››

 

Kellel hetkel soovitud toodete ostuks peaks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis saab kasutada Inbank järelmaksu maksepuhkuse kampaania abi – saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2021. aasta kevadel (3-kuud maksepuhkust).

Soodushind kehtib kuni 03.01.2021.

(4)

The post Sony RX10 IV supersuum-kaamera on lausa 440€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.