Karbist välja: Canon PowerShot SX70 HS supersuum
autor: Lauri Veerde

Hübriidkaamerad pildistavad ulmelise profikvaliteediga ja nutitelefonidega on mugav igapäevapilte teha. Miks siis peaks keegi üldse tänapäeval kasutama sellist asja nagu kompaktkaamera?

Siin on üks põhjus: Canon PowerShot SX70 HS. Kuigi väljast nagu peegelkaamera, kuulub see aparaat vormiliselt siiski kompaktkaamerate hulka, sest  optilise pildiotsija asemel on siin elektrooniline ja objektiivi selle eest eemaldada ei saa. Objektiivi eemaldamiseks puudub tegelikult ka igasugune vajadus, sest selles ühes objektiivis on koos mitme objektiivi ramm. Sellega saab 21mm juures pildistada laiu maastikuvaateid või toimetada kitsas interjööris. Kui selle aga lõpuni välja suumid, siis on kaamera ees järsku 1355mm fookuskaugusega objektiiv. Ka mitme kilomeetri kaugusel oleva tõmbab sellega suurelt kaadrisse.

Mitte ainult kaugeid asju ei pea Canon SX70 HS kompaktkaameraga pildistama. Tänu võimeka objektiivi ja kiire protsessori kombinatsioonile kooslus suudab paindlikult pildistada praktiliselt kõike: portreid, makrot, maastikku, sporti… Või filmida, sest 4K videorežiim ja kiire 50 fps Full HD videosalvestus kombineerituna sellesama 21-1365mm objektiiviga annab tulemuseks kaadrid, mida juba telefoniga ei tee ja mille jaoks hübriidkaamera vajaks oioi kui kalleid objektiive.

2018. aastal avalikustas Canon ainult kaks kompaktkaamerat. Mõlemad on supersuumid. Esimene kompaktse korpuse ja 40x suumiga SX740 HS ning teine peegelkaameraliku korpuse ja 65x suumiga Canon PowerShot SX70 HS. Seda viimast esitles Canon septembri lõpul ning alles hiljuti jõudis see ka Photopointi lattu. Sealt laenasime ühte, et võtta see karbist välja ja vaadata lähemalt, milline siis on üks top-of-the-line supersuum ehk bridge-kaamera 2018. aasta lõpus.

 

Canon PowerShot SX70 HS on nelja aasta taguse PowerShot SX60 täiustatud versioon. 21-1365 mm fookuskauguste vahemikuga objektiiv on jäänud senisega võrreldes samaks, 16MP sensor on aga asendunud 20MP kiibiga ning Digic 6 pildiprotsessor on vahetunud kaks generatsiooni uuema Digic 8 vastu.

Nende kahe fundamentaalse muudatuse tulemusel on SX70 HS kaameral nüüd kvaliteetne 4K 25 fps videorežiim, kiire Full HD 50 fps salvestus, üllatavalt tõhus lock-on jälgiv teravustamine ja kuni 10 kaadrit sekundis sarivõte. Lisaks veel muid suuremaid ja väiksemaid täiustusi, mis peaksid laiendama pildistamisvõimalusi ja muutma kaamera kasutamise senisest mugavamaks.

 

Karbis on: kaamerarihm, objektiivikork, Canon SX70 HS kompaktkaamera, akulaadija, aku ja laadimiskaabel. Lisaks, nagu eelmiselt liikuvalt pildilt näha, on karbis ka kasutusjuhendid ja garantiitalongid.

 

Supersuumidel on võimas suum. See on tavaline. Asi, mis ei ole tavaline ja mida selle Canoni kompaktkaamera puhul peaks kõige enam esile tõstma, on peegelkaameralikkus. SX70 HS mitte ainult ei näe peegelkaamera moodi välja, vaid see ka toimib üllatavalt peegelkaamera sarnaselt. Võimekamalt, kui kompaktkaamerast oodata võiks.

Esimest korda võimsate SX-seeria kaamerate ajaloos kasutab see Canoni peegelkaamerate menüüd. Jälgiv teravustamine toimib üllatavalt hästi, olemas on digitaalne lood, histogramm, RAW faili salvestus, mikrofonisisend, värvustasakaalu seadistustes isegi kahveldusvõimalus… Ja objektiiv – see supervinge suumiga eriline kahur – näeb transpordiasendis välja nagu kõige tavalisem Canoni 50mm f/1.8 peegelkaameraobjektiiv. Juhmim fotohuviline ei pruugi üldse aru saadagi, misasi see siis nüüd on – kompakt või hübriid või peegel… Vahet ju polegi, peaasi et pildistada on mugav ja tulemus on ilus.

 

Kõige laiemas 21mm asendis on objektiiv umbes 1,5 cm võrra oma pesast väljas. Kui suumiheebel põhja lükata, pikeneb objektiiv aga enam kui 6 cm oma pesast väljapoole. Päästiku ümber oleva heebli abil saab suumida kahel kiirusel – kui seda poole võrrra paremale-vasakule liigutada, toimub suumimine aeglasemalt, lõpuni liigutades on suumi käik kiirem. Objektiivi paremal küljel olevad suuminupud lubavad ainult aeglast liigutamist.

Kui võimas see suum siis on? Neli aastat tagasi proovisime Ardoga aste vanema mudeli, Canon PowerShot SX60 suumi võimsust. Kuna siin karbist välja võetava kaamera objektiiv on selle vanemaga võrreldes täpselt sama, siis on see kunagine suumi demonstratsioon ka uue kaamera puhul täiesti relevantne. Vaatame videost:

 

Kaamera peal on integreeritud välklamp, aga erinevalt aste vanemast PowerShot SX60 aparaadist pole uuel mudelil enam välgukinga (välise välklambi ühendamiseks). Ilmselt on vähe pildistajaid, kes säärase supersuumi puhul välise välklambi kasutamisest puudust tunnevad. Välgukinga on aga hea muidki asju kinnitada. Näiteks LED valgustit. Või suundmikrofoni. Välise mikrofoni pesa on ju SX70 HS kaameral olemas, kuid kuhu sa selle Rode mikri siis nüüd kinnitad?!

 

Tagaküljel on senisest igapidi võimekam elektrooniline pildiotsija, paindlikult välja keeratav ja pööratav LCD-ekraan ja üsna standardsed juhtnupud.

 

3″ diagonaaliga LCD-ekraan näitab pilti 922 000 piksli abil. See on üsna okei lahutusvõime – minimaalne, et LCD-ekraani pilt oleks enam-vähem vastuvõetavalt terav. Ekraan ei ole puutetundlik.

 

Pildiotsija on Canon SX70 HS kaamera juures üks olulisemaid trumpe. Erinevalt vanemast PowerShot SX60 kaamerast on see pildiotsija varustatud lähedussensoriga – kui okulaar silma lükata, lülitub LCD-ekraan välja ja pildiotsija automaatselt sisse. SX60 puhul tuli kasutajal see vahetus teostada manuaalselt. Lisaks on pildiotsija ekraan igapidi parem. OLED-paneelil on 2 360 000 pikslit, see paistab suurem ja viivitusevabam. Tundub kadreerimiseks parem vahend, kui soodsamate peegelkaamerate pentapeeglid oma tunneliefektiga.

 לhenduspesad on mõlemal pool kaamerat kummist katte all. Paremal pool on 3.5mm mikrofonisisend, vasakul pool aga kaugjuhtimispuldi pesa, microUSB pesa ja micro HDMI.

 

Mälukaart ja aku sisestatakse ühe ja sama luugi alla kaamera alt. Spetsiaalsema pildistamistvajaduse korral (täpsem panoraamfotograafia jms) tasub tähele panna, et SX70 HS statiivikeere ei asetse objektiivi keskteljel.

 Autofookus oli üks olulisemaid positiivseid üllatusi, mis selle kaamera juurest meelde jäi. Eriti just tracking autofookuse (võimalus teravustamispunkt “kinnitada” mingile kaadris olevale objektile nii et kaamerat liigutades (või objekti enese liikudes) see punkt kogu aeg teravana püsiks). Teravus lukustus testimise käigus ilusti erinevate kontuuride ja objektide külge ning püsis seal kaamerat liigutades üllatavalt hästi.

 PowerShot SX70 HS põhimenüü on tuttav kõigile, kel kogemust ja kokkupuuteid Canoni EOS-seeria peegel- ja hübriidkaameratega. Siin on neli peakategooriat kategoriseeritud väiksemateks vahelehtedeks. Nelja peakategooria vahel saab liiguda suuminihiku või INFO nupuga. Väiksemate vahelehtede sees aga parem-vasak nuppude või eesmise valikukettaga. Võrreldes näiteks Sony hübriidkaamera menüü kasutamisega on see siin astme võrra mugavam ja kiirem.

 Video lahutusvõimed on 4K, Full HD ja HD ning kaadrisagedusteks saab PAL süsteemis valida vastavalt 25 fps ja 50 fps. Tore on näha, et lisaks mikrofonisisendile on ka kaamera tarkvara suuteline korralikult audiot salvestama – menüüst saab heli salvestamise tundlikkust muuta ka manuaalselt.

 PowerShot SX70 HS kaameral on olemas üsna paindlikult seadistatav intervalomeeter – time-lapse videote salvestamiseks. Ja lisaks ka panoraamrežiim. Pole paha.

 


Peegelkaameralik kompaktkaamera. Võimekas, nagu ainult suure korpusega supersuumid seda olla saavad. Ideaalne kaasa võtmiseks reisile, päris hea ka näiteks vloggerite fotokotti. Teeb kvaliteetset videot ja fotot igast asendist ja iga suumi pealt. Canon PowerShot SX70 HS on superkaamera neile, kes ei viitsi objektiividega jännata, kellele meeldib nii pildistada kui ka filmida ja muidugi iseäranis suumida. Ainult hämaras jätab PowerShot SX70 HS oma väikese sensori ja F3.4–6.5 objektiiviga soovida, kuid siis tuleb lihtsalt pildistada laiema avaga, välguga või statiivilt ja oodata hommikut, sest päevavalguses on SX70 HS jälle kõikide kompaktkaamerate kunn.

The post Karbist välja: Canon PowerShot SX70 HS supersuum appeared first on Photopointi ajaveeb.

Jõulukingituste transport kulleriga koju/kontorisse või pakiautomaati on meie kulul
autor: Jürgen Veerme

photopoint-transportkertu-blog

Jõuludeni on jäänud loetud nädalad ja suured kaubanduskeskused on täitumas kingitusi otsivate inimestega. Kui soovid vältida rahvamassis tunglemist ning lõputut parkimiskohtade otsimist, siis tule ostle omas tempos ja Sulle sobival ajal Photopointi e-kaubanduskeskuses.

30.11 – 02.12.2018 tellitud kaubad toimetame tasuta pakiautomaatidesse või koju/kontorisse kätte. Osta 1€ või 1000€ eest – vahet ei ole, sest Eesti sisene tasuta transport kehtib kõikidele kaupadele olenemata ostusummast.

Meie alati avatud veebikaubamaja valikus on mänguasjad igas vanuses põnnidele, tippklassi fotokaamerad ja objektiivid fotograafia huvilistele, tööriistad ja autokaubad meestele ning külluses kosmeetikat ja parfüüme naisperele. Kõik need ihaldatud kaubad saad soovikorral tellida kulleriga koju/kontorisse kätte, SmartPosti või Omniva pakiautomaati, DPD pakipoodi või Photopointi esinduskauplustesse.


Internetist kaupu koju tellides nii Sinuga ei juhtu 😉

Eriti rõõmustav on uudis, et Omniva on jõudnud juurde paigaldada uusi pakiautomaate, mis leidsid koha nii väiksemates asulates kui ka suuremates linnades.

Kellel kingituste ostuks raha napib, siis käimas on mitmed järelmaksu kampaaniad, mille raames saad kauba koheselt ära soetada, aga maksama selle eest hakkad alles poole aasta pärast või osaled auhinna loosis.

 

Meie veebikaubamajast leiad üle 340 000 kingiidee ››

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | LוPUMללK -50% | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | LEGOD

 

Kampaania kestab 30.11 – 02.12.2018. Pakkumine ei kehti fototeenustele (PhotoExpress, fotomeened, fotoraamatud jne).

The post Jõulukingituste transport kulleriga koju/kontorisse või pakiautomaati on meie kulul appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sa ei pea ootama järgmist kampaaniat, et mineviku fototehnika vahetada tuleviku vastu
autor: Jürgen Veerme

teeme-vahetust

Fototehnika maailm on pidevalt põnevas muutuses, sest nii suuremad kui väiksemad tootjad toovad turule uusi tulevikku suunatud kaamerasüsteeme. Tänu sellele aktiveeruvad ka objektiivide tootjad, sest tippklassi kaamera ees peab olema ka vastav “klaas”, mis aitab masinast välja võtta maksimumi.

Mõistame, et uue ja kvaliteetse kaamera või objektiivi soetamine on arvestatav investeering. Kui see mõte on Sul peast läbi käinud, siis pakume võimalust vana töökorras tehnika meile anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest.

Pakkumise saamiseks kirjuta aadressile vahetus@photopoint.ee ja pane kirja:

  • ees- ja perenimi;
  • telefoninumber;
  • millisele tehnikale soovid pakkumist (hea kui lisad Photopointi veebikaubamaja lingi);
  • millise tehnika soovid vahetusse anda.

Pakkumist võid küsida kõigile nendele toodetele, mille tootelehel on vastav ikoon/märgis “Küsige vahetuspakkumist” – hetkel on see küljes kõigil uutel peegel- või hübriidkaameratel ja objektiividel.

Juba praegu on mitmed elupõlised Canon, Nikon ja Pentax peegelkaamerate truud kasutajad jätnud need pühapäeva pildistamiseks või maha müünud, sest uue põlvkonna täis- ja poolkaader hübriidkaamerad on sama võimekad ent kordades kompaktsemad, mis tähendab mugavamat pildistamist. Mõned näited:

Juhul, kui pärast info saamist peaks ikkagi vahendeid puudu jääma, siis on meil nii eraisikutele kui ettevõttetele olemas mugavad ja paindlikud järelmaksu võimalused – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Saada vana tehnika pensionile ja küsi selle eest eripakkumist

The post Sa ei pea ootama järgmist kampaaniat, et mineviku fototehnika vahetada tuleviku vastu appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sul on põnevaid hämaras tehtud pilte? Esita need konkursile | Selgunud on ka žürii
autor: Jürgen Veerme

manfrotto-oofoto-2018

Aasta kõige pimedam periood ei tähenda, et pead kaamera nurka viskama ja üldse pilti teha ei saa. Saab küll ja seda tõestavad eelnevatel aastatel “Manfrotto ööfoto” konkursitele esitatud fotod, mis on isegi efektsemad kui päevavalgel tehtud tööd.

Tänavusele konkursile oodatakse taas osalema fotosid, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest… Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

Kriteeriumitele vastavust hakkab otsustama žürii koosseisus:

Manfrotto ÖÖfoto 2018” konkursile saab iga osaleja esitada kuni 3 fotot ja neid võetakse vastu kuni selle pühapäeva, 2. detsembri südaööni. Auhinnafondis on 1850€ väärtuses vabalt valitud Manfrotto tooteid Photopointi esinduskauplustest.

Haara kaamera ja tõtta pildistama või otsi enda digisahtlitest üles parimad pimedas tehtud fotod!

Psst… Ööfotograafia parimaid nippe saad õppida fotokursus.ee uuel veebikursusel “Ööfotograafia”. ×•pi siit ››

 

Vaata konkursi täpsemaid tingimusi ja esita fotod »

 

Vaata seda Point TV osa, kus Ardo jagab häid nippe ja inspiratsiooni pimedas edukalt pildistamiseks:

 

Kõik Manfrotto statiivid, kaamerkotid jms Photopointi veebikaubamajas ››

The post Sul on põnevaid hämaras tehtud pilte? Esita need konkursile | Selgunud on ka žürii appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Manfrotto Befree 2N1 – statiiv, mille jala saad monopodiks teha
autor: Lauri Veerde

Manfrotto Befree statiivide jalad saab taeva poole käänata. Nii võtavad need kotis vähem ruumi. Hiljuti meisterdas Manfrotto aga ka sellise Befree statiivi, millel saab lisaks taeva poole käänamisele ka veel ühe jala küljest päris ära keerata. Seda keeramise värki peaks fotohuviline tegema, kui tal on vaja kasutada monopodi, sest jala ja kesksamba omavahelisel ühendamisel moodustub toekas monopod.

Kirjeldatav statiiv kannab nime Manfrotto BeFree 2N1. Septembris esitletud ja nüüd juba Photopointi kauplustesse kohale jõudnud statiivi trumpomadus – et üks statiivijalg võib olla ka monopod – pole statiivimaailmas iseenesest ju midagi revolutsioonilist. Kombineerituna Manfrotto Befree seeria ülejäänud hüvedega on BeFree 2N1 aga tõenäoliselt üks paremaid monopodifunktsiooniga statiive.

Vaata alt videost, milline Manfrotto BeFree 2N1 välja näeb ja kuidas monopodi-funktsioon toimib:

 

 

The post Nüüd saadaval: Manfrotto Befree 2N1 – statiiv, mille jala saad monopodiks teha appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9