Tamroni makrofoto konkurss on läbi saanud. Viimase kahe nädala jooksul on žürii (makrofotograaf ja bioloog Urmas Tartes, makrofotograaf Jaak Põder, loodusfotograaf Tõnu Ling)  hoolega läbi vaadanud  kõik 1589 konkursile esitatud tööd. Rõõm on tõdeda, et seekordse konkursi tase oli üks paremaid Snäpis toimunud makrofotokonkursside ajaloos. 
Vaata parimate tööde esikolmikut ja žürii poolt ära märgitud töid Photopointi ajaveebist.


-----------------------------------------------------------------------------------------------    
Tööde esitamise aeg Tamroni makrofoto konkursile on läbi saanud. 

Nüüd asub tööle žürii, kelle ees on keeruline ülesanne: selgitada 1589. foto seast välja kõige parem foto ning esimese ja teise koha tööd. Žüriisse kuuluvad tunnustatud profifotograafid:

Makrofotograaf ja bioloog Urmas Tartes
Makrofotograaf Jaak Põder
Loodusfotograaf Tõnu Ling

Žürii poolt valitud esikolmiku kuulutame välja siinsamas 12. juulil.

Praegu aga: publiku lemmiku valimine. Kogu konkursi vältel on kõigil SNÄPikasutajail olnud võimalik hinnata Tamroni makrofoto konkursil osalevaid pilte. Nende hinnete alusel kokku pandud pingerea tipust leiame kolm fotot, mis pälvivadki publiku lemmiku tiitli ning saavad auhinnaks:

1. Tamroni poolt välja pandud: Maglite taskulambi, mis sobib nii enda  kui ka putukate tegemiste valgustamiseks.
2. SNÄPi poolt  5 GB kettaruumi snap.ee pildipangas. 

001-tamronpublikulemmik

Olgu veel ära märgitud, et publiku lemmiku tiitel ei mõjuta kuidagipidi nende piltide väärtust halvemuse ega paremuse suunas žürii silmis.


Tamroni makrofoto konkursi kolm publiku poolt valitud paremat tööd on:

Kõige suurem publiku lemmik: Jan Lepamaa, „Väike ja päike“001-Tamron-makrofoto-2012

Publiku lemmik 2: Raido Rinaldi, „Pärlikee“

002-Tamron-makrofoto-2012

Publiku lemmik 3: Reino Luige, „Päikseline võilill“

003-Tamron-makrofoto-2012

Võtame kõikide publiku lemmiku auhinna pälvinud piltide autoritega ühendust. Lõppotsuse teeb aga žürii 12. juulil. Jääme ootama.


-----------------------------------------------------------------------------------------------Tamron makrofoto konkurss

Tänasest kuni 30. juunini on kõigil harrastajatel ja professionaalidel taas võimalik osaleda Tamroni makrofoto konkursil. Juba kolmandat aastat järjest toimuvale fotovõistlusele oodatakse eelkõige makrofoto kategooriasse kuuluvaid pilte. Samas ei põlata ära ka väiksema kui 1:1 suurendusastmega lähikaadreid, mis pildistatud tavaobjektiivi või kompaktkaameraga.

Lähedalt pildistamine lisab fotole tubli annuse intiimsust ning pildid on huvitavad juba seetõttu, et näeme asju, mida palja silmaga ehk ei märkakski. Makrofoto konkursi võitmiseks aga ainuüksi lähedalt pildistamisest ei piisa. Konkursi žürii, eesotsas tunnustatud makrofotograafi ning bioloogi Urmas Tartesega hindab piltide juures lisaks tehnilisele tasemele ka loovust, originaalsust ning objekti tundmise oskust, ilma milleta hea makrofotograaf kuidagi hakkama ei saaks.

Tamroni makrofoto konkurss toimub Snap.ee pildipangas. Sealsamas on ka võimalus oma tööd konkursile esitada. Fotode esitamine lõpeb 30. juunil, mispeale asub töid hindama kolmeliikmeline žürii, kelle töö tulemusena selguvad kolm võidutööd:

I koht: auhinnaks 1000€ väärtuses Tamroni tooteid
II koht: auhinnaks 750€ väärtuses Tamroni tooteid
III koht: auhinnaks 500€ väärtuses Tamroni tooteid

Lisaks žürii poolt välja sõelutud esikolmikule läheb kohe – alates esimese pildi üleslaadimisest käima rebimine publiku lemmiku tiitlile. Publiku lemmiku väljaselgitamisel saavad osaleda kõik Snap.ee kasutajad. Pilte saab hinnata iga foto juures olevate kuldsete tähekeste abil. Publiku lemmikutki on ootamas mõnus üllatusauhind.

Iga osaleja võib konkursile esitada viis fotot. Fotod peavad vastama teemale ning nende pikem külg peab olema vähemalt 2000 px lai.

Fotosid saab konkursile lisada kuni 30. juuni 2012 kell 13:00. Rahva lemmik selgub 2. juulil. Žürii poolt valitud esikolmik kuulutatakse välja 12. juulil.

Lähemalt on huvitavam, suuremalt on ilusam!