24.07.2012

Lõpule on jõudnud kaks viimast nädalat kestnud fotokonkurss "Külade väravad", mis kutsus eesti fotohuvilisi jagama oma pilte väravatest, ja ennekõike külaväravatest. Konkurss on toimunud kolmes vanuseklassis:
A – lapsed vanuses kuni 12 aastat
B – noored vanuses 13-19 aastat
C – üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud)

Ja siin on ka konkursi tulemused ehk võitjad igas vanusekategoorias.

Lapsed
1. Lambavärav, ka lambad vajavad väravat , Lembevere küla. Kasutaja jussake
2. Omanikuta , Lembevere küla. Kasutaja jussake
3. SüdameVära. Kasutaja AnnL

Noored

1 Lihtne taluvärav. Kasutaja Gete
2. Seto talumuuseum. Kasutaja Gete
3. Uusrikaste "värav"...:) Kasutaja MisterX 375

Üldarvestus
1. Vana-vanaema suvekodus väravast viib tee mere äärde. Kasutaja Pirko
2. Vana ununenud karjavärav. Kasutaja Freiya
3. Ajahambast puretud kloostri väravakoht Padise külas. Kasutaja marmor

Ära märgitud žürii poolt sai pilt "Ootel" kasutajalt Kayvo. Palju õnne kõigile! Juhul, kui korraldaja ei ole Sind meili teel kätte saanud võid, võis Sa ise ühendust võtta aadressil rinaldo@rahinge.ee

***

Fotokonkurss "Külade väravad"


21. ning 28. juulil avavad 30 Eesti kaunist ja tegusat küla oma väravad, et tutvustada oma tegemisi ja jagada külalistega maaelu võlusid. Tähtevere vallas asuvas Rahinge külas toimuvad Avatud külaväravatega Tartumaa külade päevad. Sellega seoses toimub fotokonkurss, mille eesmärgiks on märgata ja jäädvustada Eestimaa külade väravaid.

Värav on suletav läbipääs seinas või piirdes, mis avab või sulgeb meie ees nii erinevad maailmad. Koos korraliku tarastusega annavad need meie maakodudele heaperemeheliku ja väärika ilme. Olgu see siis kaunis dekoratiivvärav, väsinud ja elu näinud taluvärav või moodsate sulgemismeetoditega värav, aiaga või aiata värav, turnigu väraval poisiklutt või seisku väravapostil kukk.  Oluline on värav, mida pildistatakse ja mõtted, mis väravat märgates tekkisid või eriline taustalugu.

Avatud külaväravad_väike


Konkursil on oodatud osalema kõik huvilised ja konkurss toimub kolmes vanuseklassis:
A – lapsed vanuses kuni 12 aastat
B – noored vanuses 13-19 aastat
C – üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud)

Igas vanuseklassis antakse välja kolm auhinda parimatele. Pilte hindavad fotograafid Urmas Tartes ja Alari Õun ning külavanem Külli Pann ja Rinaldo Bachmann.

Üks autor võib konkursil osaleda kuni 10 fotoga, mis on tehtud Eestimaa külades. Pildi pikem külg peab olema vähemalt 2000 pikslit. Kindlasti tuleb fotole lisada ka see, millises külas on pilt tehtud ja mille poolest antud värav pildistajat köitis. Konkursile esitatud fotod võivad olla nii värvilised kui ka nostalgiliselt mustvalged. Viimane päev oma fotode esitamiseks on 15. juuli.

Võitjad kuulutatakse välja 21. juulil Rahinge järve ääres ja avaldatakse ka Snäpis. Parimad saavad premeeritud samuti Rahinge järve ääres toimuval Avatud külaväravate üritusel.

Loe lähemalt Avatud külaväravate kohta.