Fotokonkursi "Sony kevadfoto" tulemused on selgunud


 Fotokonkurss "Sony kevadfoto" on läbi saanud. Viimase kahe nädala jooksul on žürii (portreefotograaf Urmas Ääro ja loodusfotograafid Toomas Ili ja Sven Žacek hoolega läbi vaadanud  kõik 1203 konkursile esitatud tööd. Rõõm on tõdeda, et seekordse konkursi tase oli üks paremaid Snäpi pildipangas toimunud fotokonkursside ajaloos. Sellest annab tunnistust juba kasvõi allolev valik fotosid. Niisiis - daamid ja härrad. Lubage kõigepealt esitleda fotokonkursi "Sony kevadfoto" esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

Renee Altrov. "Esimene soe". Fotokonkursi "Sony kevadfoto" esimene koht

001-esimenesoe

Sellisest pildist ei ole võimalik mööda vaadata. Sellel on emotsiooni, kevadist loodust, tehnilist perfektsust... Ehe näide sellest, et fotograaafi oskused on üle mistahes tehnikauuendustest. Mida ma selle all mõtlen? Aga see foto on ju nagu 3D pilt - saavutatud ilma spetsiaalsete programmide ja hirmkallite seadmeteta. Lihtsalt teadmiste varal.

Žüriiliige, portreefotograaf Urmas Ääro kirjutab võidutöö kohta nii: "Ülimalt kevadise emotsiooniga foto. Seda vaadates peaaegu tunned ka ise päikese paitust unisel põsel. Pildi teeb põnevaks väga jõuline ruumitunne mis on saavutatud väikese teravussügavuse ja hea valgusjoonise abil. Kitsas teravussügavuse ala loob sellele pildile ka tugeva "nukumajaliku" mastaabi mis samuti mulje huvitavamaks teeb."

On rõõm kuulutada Renee Altrov pildiga "Esimene soe" fotokonkursi "Sony Kevadfoto" võitjaks ning premeerida teda peaauhinnaga - Sony NEX 5n hübriidkaameraga.

Karl Adami. "Rahvaloendaja". Fotokonkursi "Sony kevadfoto" teine koht

002-loendaja

Selline on kevad... veealuses maailmas. Eesti veekogude sogane ja tume vesi muudab ilusate veealuste piltide tegemise väga keeruliseks. Seetõttu me selliseid pilte väga palju ei kohta. Karl Adami pildistatud foto juures mängib lisaks heale valgusele rolli ka veel suurepärane ajastus. "Rahvaloendaja" on mitmes mõttes täielik vastand esikohatööle. Ühes on vaikus, rahu, värvid, kevade lõhnad. Teises dünaamika, action ja tumedates värvides isoleeritud keskkond, mis vaatajale isegi õõvastavana tunduda võib. Ega te ei jätnud tähele panelmata konna pikka, väljasirutatud jalga kaadri vasakus küljes?

Karl Adamile kuulub teenitult teine koht Sony Kevadfoto konkursil ning auhind: Sony Cyber-Shot HX10V kompaktkaamera.

Janek Laanemäe. "Kevadine kimp". Fotokonkursi "Sony kevadfoto" kolmas koht

003-kimp

Janek Laanemäe foto "Kevadine kimp" paelus žüriid oma lihtsuse ning ilusa valgusega. Žüriiliige, loodusfotograaf  Toomas Ili kirjutab foto kohta nii: "Võistlustöös "Kevadine kimp" on kokku saanud suur osa väga hea lillefoto komponentidest - kaunis "modell", meeldivalt pehme valgus ning silmi paitav värvide kombinatsioon. Lisa sinna õigesti valitud fookuskaugus ja pea olematu teravusulatus foto peategelase esiletoomiseks ning ongi valmis pilt, mille üle tunneks rõõmu iga loodusfotograaf."

Janek Laanemäele kuulub teenitult kolmas koht Sony Kevadfoto konkursil ning auhind: Sony DPF-HD1000 digiraam.

Vaata žürii poolt ära märgitud pilte Photopointi ajaveebis

-------------------------------------------------------------------------

Tööde esitamise aeg Sony kevadfoto konkursile on läbi saanud.


Nüüd asub tööle žürii, kelle ees on keeruline ülesanne: selgitada 1203. foto seast välja kõige parem foto ning esimese ja teise teha tööd. Žüriisse kuuluvad tunnustatud profifotograafid:

Loodusfotograaf Sven Žacek
Portree- ja pulmafotograaf Urmas Ääro
Loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili

Žürii poolt valitud esikolmiku kuulutame välja siinsamas 15. juunil.

Praegu aga: publiku lemmiku valimine. Kogu konkursi vältel on kõigil SNÄPikasutajail olnud võimalik hinnata Sony kevadfoto konkursil osalevaid fotosid. Nende hinnete alusel kokku pandud pingerea tipust leiame viis fotot, mis pälvivadki publiku lemmiku tiitli ning saavad Sony poolt välja pandud auhinnakotid. Olgu veel ära märgitud, et publiku lemmiku tiitel ei mõjuta kuidagipidi nende piltide väärtust halvemuse ega paremuse suunas žürii silmis.

Sony kevadfoto fotokonkursi publiku lemmikud on:

Kõige suurem publiku lemmik: "Kodukakukesed"
01-kakud
Publiku lemmik 2: "Sony kevadfoto"
02-orav
Publiku lemmik 3: "Kuldnokk kui rahvapärane kevadekuulutaja"

03-kuldnokk
Publiku lemmik 4: "Öine Tartu"
04-tartu
Publiku lemmik 5: "Jäine maakera"
05-jäine

Võtame kõikide publiku lemmiku auhinna pälvinud piltide autoritega ühendust. Lõppotsuse teeb aga žürii 15. juunil. Jääme ootama.--------------------------------------------------------

kevadfotoauhind

Igaüks näeb kevadet omamoodi. Mõne jaoks tähendab see esimesi sinililli. Mõnele miniseelikuid tänavasillutusel. Mõnele päikesesoojust. Milline on kevad sinu jaoks? Pildista oma kevadet ja osale fotokonkursil „Sony kevadfoto“.

Fotokonkursi auhinnad:

0001-konkurss

1 koht: Sony NEX-5N hübriidkaamera koos 18-55mm suumobjektiiviga
Väärtus: 699.00 €
Peegelkaamera pildikvaliteedi ja vahetatavate objektiividega hübriidkaamera
16 megapikslit CMOS sensor, 18-55mm suumobjektiiv, 3“  LCD 921 600 piksliga, ISO 200-25600 Full HD video, panoraamvõte, HDR võte  

0002-konkurss

2 koht: Sony  Cyber-Shot HX10V kompaktkaamera
Väärtus: 349.00 €
Tippklassi kompaktkaamera võimsa 16x suumobjektiiviga
14 megapikslit CMOS sensor, 16x optiline suum (35mm ekvivalendina 24-384mm), optiline pildistabilisaator 3“ LCD 921 600 piksliga , GPS, Full HD video, panoraamvõte, HDR võte

0003-konkurss

3 koht: Sony DPF-HD1000 digitaalne pildiraam
Väärtus: 229.99 €
HD lahutusvõimega digiraam fotode ja video nautimiseks
10,1" LED-taustvalgustusega LCD 1024 × 600 piksliga, mälukaardipesa, mälupulgapesa, 4 erinevat slaidiesitust, kell, kalender, taustamuusika valik

Rahva lemmik
Koos esimese pildi lisandumisega asuvad kevadfotod võistlema ka rahva lemmiku tiitli nimel. Kõik kevade- ja fotohuvilised saavad snap.ee veebilehel konkursil osalevatele fotodele hindeid panna ning nii selgub 31 mail rahva lemmik. Uhke tiitliga käib mõistagi kaasas mõnus auhind. Auhinna täpsem olemus saab avalikustatud konkursi käigus.

Fotokonkursil saavad osaleda nii harrastajad kui juba edasijõudnud fotohuvilised.
Igaüks võib esitada kolm fotot, fotod peavad vastama teemale ning nende pikem külg peab olema vähemalt 2000 px lai.
Fotosid saab konkursile lisada kuni 31. mai 2012 kell 23:59.
Rahva lemmik selgub 1 juunil.
Profifotograafidest koosneva žürii poolt valitud esikolmik kuulutatakse välja 15. juunil.

Tutvu konkursi tingimustega

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 , „Esimene soe“

Esimene soe

2 karladami, „Rahvaloendaja“

Rahvaloendaja

3 janeklaanemae, „Kevadine kimp“

Kevadine kimp