Suur reisifotokonkurss „Tamron Reisifoto“ on selleks korraks lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 700 tööd, kuhu oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suure auhinnafondi – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jaguneb:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Niisiis, on lõpuks käes kauaoodatud hetk ja kuulutame välja Tamroni Reisifoto 2018 võitjad. Žürii koosseisus Martin Dremljuga, Jaak Nilson ja Rait Tuulas on valinud konkursi parimateks:

 

I koht – “Pikk teekond koju”. Autor: Vyacheslav Biryukov

Martin Dremljuga kommentaar: “Perfektselt tabatud hetk ja meeleolu.”

Autori kommentaar: “See oli paar aastat tagasi, kui soomlased tegid Haapsalus mõned episoodid filmile “Igitee“. Ma lihtsalt pildistasin Haapsalu raudteejaama ilusate fotode jaoks, sest juba pikka aega proovin teha ebatavalisi Haapsalu pilte. Raudtee Haapsalus ei tööta juba mitu aastat, aga sel ajal, millal soomlased neid episoode filmisid oli illusioon, et Haapsalusse on saabunud minevik – raudteejaam töötab ja rongid lahkuvad jaamast. See oli ebatavaline ja muidugi tahtsin selle pildile püüda.

Kasutasin Fujifilm X-M1 (muide, ostetud Photopointist ;)) ja objektiivi Fujinon XC 16-50mm.  Tõenäoliselt on see parim kinnitus, et ka tavalise kaameraga saab teha häid pilte. Ja… 2016. aastal ma sain Snäpi konkursil (Sony Talvefoto) teise koha ning seekord mõtlesin, et miks mitte ka nüüd proovida, sest see pilt sobis ideaalselt teemasse “reisimine” või “reis minevikku” ja see meeldis ka mulle ja minu sõpradele.”

tamron-reisiI

II koht –  “4°47'01.9"S 55°29'58.1"E”. Autor: Rene Türk

Jaak Nilsoni kommentaar: “Tegemist peaks olema droonifotoga. Pildi juures võlub mahedus, võttenurk ja värvide harmoonia. Samas on kõik iseenesest lihtne. Punane vihmavari (vist) annab detailina pildile erksust juurde, ehk siis selline mõnus värviline täpp. Täistabamus!”

Autori kommentaar: “Reisidel pildistamine ja laiemalt reisifoto žanr on üks minu suuri lemmikuid. Parim osa sellest on enneolematud olukorrad, mis võivad ootamatult transformeeruda tohutult fotogeenilisteks hetkedeks. Täpselt nii juhtus ka minu viimasel reisil Vaikse ookeani saartele Seišellidele. Otsustasin teha oma tütrele sünnipäevaks videotervituse ning erilisuse lisamiseks tegin seda uue reisikaamera – DJI Mavic Air drooniga.

Teistsugused perspektiivid on mind alati võlunud ning vaadates läbi droonisilma, kuidas Vaikse ookeani türkiissinised lained murduvad rannale, ning seejärel taganedes tekitavad müstilisi värviseguvorme, otsustasin teha sellest pildi. Punane vihmavari, mille all ma ise olen, ja mis sellel päeval oli vihmakaitseks, ei ole muidugi juhuslik valik (just see, et ta on punane). Fotograafina on mul alati võimalus ning ka soov lisada tervikusse midagi, mis muudab pildi isikupärasemaks ja eristuvaks. Nii ma tegin ka seekord. “

tamron-reisiII

III koht – “Have a eggcellent trip”. Autor: Marek Metslaid

Rait Tuulase kommentaar: "Minu jaoks parimad fotod on need, mis imevad su endasse nii, et fotot vaadates ei jõua mõte tööle hakata enne, kui sisse tekib tunne. See foto on ehe stiilinäide. Raske on fotot vaadates ennast mitte sinna hommikusse kujutada. Väga hea töö!"

Autori kommentaar: “Parimad pildid sünnivad tihti siis, kui sa seda ei oota. Olin enda jaoks karge rabahommiku fototripi juba lõppenuks lugenud ja asju kotti ladumas, kui traditsioonilise rabaomleti ja kohvi käigus tähed universumis joondusid ja hommikusöögist sa päeva kõige olulisem eine #foodporn #namaste” Kasutatud tehnika Nikon D750 + Samyang 35mm.

tamron-reisiIII

 

Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid! Kui soovid head reisiobjektiivi, siis vali Tamron supersuum >>

Kõik II vooru pääsenud töid näeb SIIT>>

 


Tänavusele konkursile ootame osalema töid, mis kirjeldavad reisimist nii nagu see Sinu jaoks paistab. See võib olla jäädvustus mingi paiga ehedast ja puutumatust kultuurist, portreefotod huvitavatest inimestest või hingematvalt kaunid maastikud – inspiratsioon on piiritu.

Iga osaleja saab esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel aastal käidud reisil – oluline on, et need oleksid Sinu parimad tööd ja annaksid reisimise fiilingut edasi nõnda nagu Sina seda tunned.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pannud äärmiselt ahvatleva auhinnafondi:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Tamron on juba 67+ aastat varustanud kõiki fotohuvilisi ja professionaale just reisile kaasa võtmiseks sobilike universaalsete suumobjektiividega. Selles valikus on muuhulgas ka maailma esimene 22.2x ultra-tele supersuum 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD.

Otsi nüüd digiarhiividest üles enda parimad reisifotod või tõtta uuele reisile neid jäädvustama - konkurss on avatud kõigile!