Suvi on jõudnud kalendri järgi ametlikult alata ja jaanipäeva pidustused on ees ootamas – enne seda tõmbame “Canon Kevadfoto 2018” konkursi otsad kokku ja teeme teatavaks tänavused võitjad.

Võistlusele esitati kokku üle 700 kevadfoto, mis žürii – fotograaf Karl Anders Vaikla, maastikufotograaf Arbo Rae ja Canoni esindaja Eestis Signe Povar – poolt said korduvalt läbi vaadatud. Võidutööde valimisel sai määravaks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Lisaks aule ja kuulsusele saavad võitjad auhinnaks Canon’i tipptasemel fototehnika, mis välja pandud Photopointi abiga:

I koha auhind: eriti võimekas hübriidkaamera Canon EOS M50 + EF-M 15-45mm IS STM, must

II koha auhind: väike ja stiilne hübriidkaamera Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, valge

III koha auhind: lihtne peegelkaamera Canon EOS 4000D + 18-55mm III Kit, must

Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kevad-suviseid hetki, sest Teie ees on võitjad:

I koht: “Kevadine udu ja rohelus koos”. Autor: Tom Žuravljov

Žüriiliikme Karl Anders Vaikla kommentaar: “Mind võlub selle pildi juures, kuidas fotograaf on tabanud väga müstilise hetke, kui udu on terve metsa enda sisse matnud. Männipuude pulksirged tüved annavad pildile kompositsioonilises võtmes palju juurde. Mujal metsas poleks udu nii hästi töötanud.  

Olen ise tahtnud iga kevad, kui udu põhiliselt tekib, taolist pilti teha, kuid pole veel õnnestunud. Sellepärast võitis see pilt ka minu südame kohe, kui ma seda nägin. Tubli saavutus ning õnnitlen fotograafi ilusa hetke tabamise eest. 

canon_2018

II koht: “Kevadine loojang.”. Autor: Ain Paloson

Žüriiliikme Arbo Rae kommentaar: “Kaunis loojanguaegne maastikupilt, kus on hästi ära tabatud konkursi teema - kevadmeeleolu. Fotograaf on olnud sobival ajal õiges kohas. 

Pildi kompositsioon algab esiplaanil olevatest noortest piimanõgestest, millelt pilk sujuvalt lookleb pildi keskel pooleldi udusse mattunud kihiliste, läbikumavate metsaviirgude juurde ning loojangupilved koondavad pilgu eredale loojangukumale. Pilti vaadates tunnen neid lõhnu ja niiskust, loodetavasti õhtul kiirelt langenud temperatuur on ka sääsed peletanud."

canon_2018_2

III koht: “Elu on mõnus”. Autor: Kristiina Tohv

Žüriiliikme Signe Povar kommentaar: “Fotot vaadates meenuvad kohe esimesed kevadhetked maal ja viljapuude õitemeri.  Meeldib, et  pilt on pisut udune, aga toob  lapsed  kenasti esile - hästi komponeeritud. Rahulik meeleolu tekitab tunde, et oleks vaja ka ise aeg korraks maha võtta.” 

canon_3

 

Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid!

Kõik II vooru pääsenud töid näeb SIIT>>

Hei-hoo kõik kevadenautlejad! Traditsiooniline kevadele pühendatud fotokonkurss on alanud! 

Suurele kevadisele fotokonkursile võib iga osaleja esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just tänavusel aasta kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu Sina seda tunnetad ja läbi kaamerasilma näed. Oodatud on nii fotograafiahuviliste kui professionaalide parimad tööd. 

Tänavuse fotokonkursi auhinnalaua on taaskord Canon koostöös Photopointiga heldelt katnud. Esikolmik saab auhindadeks:

I koha auhind: eriti võimekas hübriidkaamera Canon EOS M50 + EF-M 15-45mm IS STM, must

II koha auhind: väike ja stiilne hübriidkaamera Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, valge

III koha auhind: lihtne peegelkaamera Canon EOS 4000D + 18-55mm III Kit, must

Fotode esitamine konkursile läheb lukku 10. juunil kell 22.00. Seejärel asub žürii nende hulgast välja valima parimaid ning esikolmik kuulutatakse välja enne jaanipäeva pidustusi, 21. juunil 2018.

Otsi nüüd enda digisahtlitest välja parimad kevadehõngulised fotod või tõtta õue neid pildistama - parimad tööd esita konkursile!