Suur reisifotokonkurss „Tamron Reisifoto“ on lõppenud ja aeg on välja kuulutada esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 700 tööd, kuhu oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisipiltidelt ootamegi.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suure auhinnafondi, mis jaguneb:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Niisiis, on lõpuks käes kauaoodatud hetk ja kuulutame välja Tamroni Reisifoto 2019 võitjad. Žürii koosseisus Ardo Kaljuvee, Alina Birjuk ja Iti-Pätrik Järve on valinud konkursi parimateks: 

I koht – “Ei ole olemas halba äri”. Autor: Peeter Paaver

Ardo Kaljuvee kommentaar: “ Väga mõtlemapanev. Kohe tulid meelde oma lapsepõlves tehtud tööd. Tõsi küll, nii nukrates toonides neist pilti pole - aga jah, väga sügav töö.

Iti-Pätrik Järve kommentaar: “ On tabatud vahva emotsioon väga huvitavas olukorras. :)

Alina Birjuki kommentaar: “ See pilt võitis mu südame! Arvestades pildil olevast inimesest ja tegevusest, tundub pilt tehtud täiesti teises kultuurist. 
Hästi tabatud lapse päris emotsioon. Tundub selline vaatepilt, mida just tihti ei kohta. Hea lihtne kompositsoon - tundub ,et jälgiti ka "Rule of thirds" reeglit. 

reis_2019

 

II koht – “Tipus”. Autor: Ivika Jäger

Ardo Kaljuvee kommentaar: “ Innustav ja inspireeriv hetk. Väga mônus emotsioon kindlasti nii pildil olijal kui pildistajal. 

Iti-Pätrik Järve kommentaar: “ Pilt, mis tekitab võimsa tunde!

Alina Birjuki kommentaar: “ See pilt tekitab hea "Ära tegime" tunde. Kus inimesed on juba tipus ja naudivad hetke, kuhu nad nii kaua liikunud olid. Pilt tundub nagu oleks tehtud pilvedes

reis_2019_2

III koht – “Paadsõit”. Autor: Karl Anders Vaikla

Ardo Kaljuvee kommentaar: “ Kalamehena olen samuti palju paadiga sõitnud ja hommikust udu nautinud. Super tonaalsuses ja emotsiooniga pilt.

Iti-Pätrik Järve kommentaar: “ Väga muinasjutuline tabamus ja põnev / omanäoline fototöötlus.

Alina Birjuki kommentaar: “ Tundub väga ilus ja maagiline reis jõel paadiga ürgses looduses. Ilusad värvid ja hästi tabatud pilt. Tahaks väga teada, kus see tehtud on ja sooviks isegi minna sinna jõele paadisõidule. 

reis_2019_3

 

Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid! Kui soovid head reisiobjektiivi, siis vali Tamron supersuum >>

Kõik II vooru pääsenud töid näeb SIIT>>


Tänavusele konkursile ootame taas osalema töid, mis kirjeldavad reisimist nii nagu see Sinu jaoks paistab. See võib olla jäädvustus mingi paiga ehedast kultuurist, portreefotod huvitavatest inimestest või hingematvalt kaunid maastikud – inspiratsioon on piiritu.

Iga osaleja saab esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel aastal käidud reisil – oluline on, et need oleksid Sinu parimad tööd ja annaksid reisimise fiilingut edasi nõnda nagu Sina seda tunned.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pannud äärmiselt ahvatleva auhinnafondi:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Lisaks ilmuvad esikolmiku tööd Eesti fotoajakirja "Positiiv" suvi/2019 numbris.

Tamron on juba 67+ aastat varustanud kõiki fotohuvilisi ja professionaale just reisile kaasa võtmiseks sobilike universaalsete suumobjektiividega. Selles valikus on muuhulgas ka maailma esimene 22.2x ultra-tele supersuum 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD.

Otsi nüüd digiarhiividest üles enda parimad reisifotod või tõtta uuele reisile neid jäädvustama - konkurss on avatud kõigile!