Panasonic Lumix S9 on ettevõtte kõige kompaktsem täiskaader hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

Alles eelmisel aastal laineid löönud Lumix S5 II seeria pööras paljude foto- ja videograafide pilgud just Panasonicu poole, kellest nii mõnigi liikus ka päriselt L-bajonet süsteemile just selle kaamera tõttu.

Kes seda veel teinud ei ole, siis võivad oma meelt muuta lähiajal, sest Panasonic teatas, et müügile on tulekul L-bajoneti seni kõige kompaktsem täiskaader hübriidkaamera, mis jagab nii mõndagi oma suure vennaga ehk S5 II omadustest.

Panasonic Lumix S9

Panasonic Lumix S9 — väike, aga ääretult võimas

Panasonic Lumix DC-S9 kasutab 24,2-megapikslist täiskaader CMOS sensorit, mis lubab kiiret autofookust tänu üleminekule faastuvastus autofookusele.

Sama sensorit kasutavad ka Lumix S5 II ja S5 IIx, mida on juba põhjalikult katsetatud ning mille puhul võib täieliku enesekindlusega öelda, et selle autofookus on kordades kiirem ja täpsem kui varasematel Panasonicu kaameratel.

Kuigi autofookuse teema on alles hiljuti Panasonic käppa saanud, siis keresiseste stabilisaatorite puhul on nad alati olnud liidripositsioonil ning rõõm on teatada, et ka Lumix S9 täiskaader hübriidkaameras peitub kuni 6,5-stopine stabilisaator.

Tänu sellele on Sul võimalik ilma ühegi lisavahendita (nagu statiivi või gimbali) saavutada hübriidkaameraga sujuvaid ning värinavabasid kaadreid, mida nt. sisuloojad ja run-and-gun videograafid kindlasti hindavad kaameras.

Lumix LAB nutirakendus

Koos uhiuue hübriidkaameraga tõi Panasonic välja ka uue nutitelefoni rakenduse, mis kannab nime “Lumix LAB“.

Äpp võimaldab kasutajatel hõlpsasti fotosid ja videoid oma telefoni tõmmata ning neid töödelda. Eriti lihtsaks teeb selle uus MP4 Lite režiim, mis on optimiseeritud videofaili formaat videosisu jagamiseks sotsiaalmeediasse. Samuti saad Sa rakenduse kaudu LUT faile üle viia oma telefonist otse kaamerasse.

Oma lemmik LUT faile saad Sa kaameras otse videosalvestustele peale visata, et saada aimu, milline lõplik kaader umbes välja hakkab nägema värvide ja kontrastsuse poolest. Selline funktsioon on üldjuhul saadaval olnud vaid kallimates kinokaamerates ehk kummardus Panasonicule, et nad kaasasid selle oma ühte kõige odavamasse täiskaader hübriidkaamerasse.

Boonusena, Lumix S9 hübriidkaamera peale on lisatud ka eraldi “LUT” nupp, mis aitab hõlpsasti muuta kaadril kuvatavat LUT’i või selle ära eemaldada.

Panasonic Lumix S9 salvestab kuni 6.2K resolutsioonis 30 kaadrit/sek (4:2:0 10-bit) ning valikus on ka open-gate režiim, mis salvestab video kogu sensori ulatuses ehk 3:2 kuvasuhtes.

Oma sisu kuvab see 3-tollisel, 1,84M punktisel puutetundlikul ekraanil, mis on nii pööratav kui ka kallutatav — täpselt see, mida sisuloojad vajavad ise enda filmimiseks ning mida fotograafid vajavad keerulistes nurkades pildistamiseks.

Kaamera külje pealt leiame USB-C pesa laadimise ja andmeedastuse jaoks, 3,5mm sisendi mikrofoni jaoks ning microHDMI väljundi väliste monitoride jms jaoks.

S9 kere kaalub kõigest 403 grammi ning suuruse poolest on see väiksem kui nt. populaarne Fujifilm X100VI, mis on muljetavaldav, sest Fuji kasutab väiksemat poolkaader sensorit.

Photopointi jõuab uhiuus Panasonic Lumix S9 müügile neljas erinevas värvitoonis ning esimesi eksemplare ootame meie pealattu eeldatavalt juunikuu lõpupaiku. See tõotab tulla populaarne kaamera nii et vormista eeltellimus alloleva lingi kaudu kohe ära 👇

 

Eeltelli Panasonic Lumix S9 ja vii kvaliteet täiesti uuele tasemele »

 


Kui Sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(9)

The post Panasonic Lumix S9 on ettevõtte kõige kompaktsem täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.