Sigma tutvustas ülivalgusjõulist 50mm f/1.2 DG DN Art fiksobjektiivi
autor: Stephan Redko

Sigma tippklassi “Art” seeriasse lisandub peagi ettevõtte teine f/1.2 avaga fiksobjektiiv, milleks on Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art.

Muidugi ootame seda rõõmuga Photopointi pealattu juba aprillikuu lõpupaiku, kuid seniks võtame vastu ka eeltellimusi veebikaubamajas.

Aplaus Sigmale, sest vaatamata nende kommet toota kõige raskemaid objektiive, siis suutsid nad seekord teha vastupidist ning valmis hoopis oma klassi kõige kergema 50mm f/1.2 fiksobjektiivi – kaal kõigest 740 grammi!

Võrdluseks, Panasonic 50mm f/1.4 PRO kaalub 955 grammi, Canon RF 50mm f/1.2L kaalub 950 grammi, Nikkor Z 50mm f/1.2 S aga hoopis 1090 grammi.

Objektiiv, mis on kõige lähedamal Sigma kaalule on Sony FE 50mm f/1.2 GM, mis kaalub 778 grammi, kuid millel on üks teine suur “aga” — see maksab tervelt 700 eurot rohkem.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Vaatamata oma kergekaalulisusele, siis Sigma 50mm f/1.2 DG DN objektiivis ei ole tehtud kompromisse ehituskvaliteedi poole pealt, mille poolest Sigma “Art” seeria eelkõige on tuntud.

See on endiselt loodud kõrgkvaliteetsetest materjalidest, mis annavad objektiivi käsitlemises premium tunde, mida see ka loomulikult on. Ja nagu “Art” seeria tavapäraks juba on saanud, siis ka sellel objektiivil on loomulikult avarõngas ning sellele vastavad “CLICK: ON/OFF” ja “LOCK” lülitid.

Teravustamiseks peitub objektiivis kaks HLA ehk “High-response Linear Actuator” mootorit, mida oleme näinud viimase paari aasta jooksul aina rohkem uutes Sigma torudes.

Olles katsetanud uusi Sigma objektiive võin ka kohe öelda, et kahtlemata töötavad uued HLA mootorid kõvasti paremini kui nende varasemad samm-mootorid, mis peitusid DG HSM seerias ehk peegelkaameratele mõeldud objektiivides.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Tagasi tulles Sigma 50mm f/1.2 ja Sony 50mm f/1.2 objektiivide võrdluseni, siis samuti tasuks veel teada, et mõlema objektiivi lähim teravustamiskaugus on 40 cm ning mõlema filtrikeermed on 72 mm.

Küll aga paistab Sony torul olevat märgatavalt rohkem focus breathing efekti, mis ei kõlba professionaalsetele videograafidele mitte kuhugi. Kahjuks see probleem ei esine vaid Sony 50mm f/1.2 mudelis, vaid ka teistes G Master fiksides.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Samas, Sony objetiivide eeliseks on võimalus kasutada uuemate Sony täiskaader hübriidkaameratega “focus breathing compensation” režiimi, mis lõikab vähesel määral kaadrisse sisse, et vaateväli püsiks teravustades muutumatuna. Seda valikut kolmanda osapoole tootjate objektiividel ei ole, kuigi Sigma 50mm f/1.2 puhul ei oleks seda niikuinii vaja.

Selle info põhjal tundub Sigma 50mm f/1.2 DG DN olevat ilmselge valik enamus foto- kui videotegijate jaoks, sest rahaline sääst on märgatav ning kvaliteet on Sigmal võrdväärne, kui mitte parem.

Muuhulgas paikneb Sigma 50mm f/1.2 DG DN objektiivi peal AF/MF lüliti ning “AFL” ehk autofookuse lukustusnupp, mida on võimalik valitud kaameramudelitel programmeerida ka muuks otstarbeks.

Eesti ilmaoludes hädavajalik tolmu- ja pritsmekindlus on samuti üks omadustest Sigma 50mm f/1.2 puhul ning lisaks on selle esiläätsel vett ja õli hülgav kate, mille koostöös saad Sa jäädvustada muretult ka kehvemates ilmaoludes.

 

Eeltelli Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art ja Sa ei kahetse seda »

 


Kahtlemata on kaameravarustuse ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(24)

The post Sigma tutvustas ülivalgusjõulist 50mm f/1.2 DG DN Art fiksobjektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.