Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on 180-kraadise vaateväljaga kalasilmobjektiiv
autor: Stephan Redko

Sigma teatas, et lisaks 500mm f/5.6 DG DN OS Sports telefiksobjektiivile on nende poolt peagi müügile oodata ka maailma esimest f/1.4 avaga täiskaader hübriidkaameratele loodud kalasilmobjektiivi Sigma 15mm f/1.4 DG DN FISHEYE Art.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on valik julgetele

Eelkõige astrofotograafidele suunatud Sigma 15mm f/1.4 ülilainurk-kalasilmobjektiiv pakub eriti kõrgkvaliteedilist jõudlust – isegi maksimaalse f/1.4 avaga jäädvustades. Erinevalt tavalistest “kalasilmadest” on see erakordselt terav kogu oma 180° vaatenurga ulatuses.

Selles peitub Sigma kõige uuem optiline disain, mis parandab märkimisväärselt kaadrites tekkivaid aberratsioone — koosnedes neljast FLD, kolmest SLD ja kahest asfäärilisest elemendist võid kindlasti loota imelist pildikvaliteeti.

Tänu kõigele sellele on antud objektiiv suurepärane valik mitte ainult astrofotograafiaks, vaid kindlasti ka päevastel ajal toimuvate tegevuste jäädvustamiseks nagu maastiku- ja arhitektuurifotograafia, kus üldjuhul võivad päikse tõttu tekkida erinevad aberratsioonid.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 15mm f/1.4 DG DN omapära tõttu ei ole võimalik esiklaasile ette keerata standardseid filtreid, millega tavaliselt ollakse harjunud.

Selleks, et Sa täitsa unarusse ei peaks jääma, siis on Sigma lisanud objektiivi bajonetipoolele geelfiltri hoidja, kuhu filtreid paigaldada. Eriti tuus on veel komplekti kuuluv objektiivikork, kus on võimalik hoiustada just kahte geeltüüpi filtrit.

Üks teine vahva omadus, mida oleme aina rohkem hakanud nägema just eelkõige Sigma tippklassi “Art” seeria objektiividel on avarõnga olemasolu. Tänu sellele on Sul võimalik kahe käega juhtida oma kaameraseadeid ehk vasaku käega ava ning paremaga nt. säriaega ja ISO.

Antud objektiivi avavahemik ulatub valgusjõulisest f/1.4 kuni f/16-ni välja. Ava saab juhtida nii avarõnga kui ka kaamera kaudu, kui sätid avarõnga “A” režiimi peale. Lisaks on võimalik avarõngast lukustada kasutades selleks vastavat lülitit.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Teravustamiseks peitub objektiivis HLA (High-response Linear Actuator) mootor, millelt võid loomulikult oodata kiiret, sujuvat ja vaikset fokusseerimist.

Objektiivi lähim teravustamiskaugus on 38,5 cm ja komplekti kuuluvad objektiivi otsakorgid, statiivikinnitus, soojendi hoidja, õlarihm ja vutlar.

Seda optilist pärli on Photopointi esinduskauplustesse oodata juba märtsikuu lõpus, kuid kiiremad saavad eeltellimuse veebikaubamajas kohe ära vormistada.

 

Eeltelli Sigma 15mm f/1.4 DG DN FISHEYE Art Sony või Panasonic ette kohe ära »

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(11)

The post Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on 180-kraadise vaateväljaga kalasilmobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on ainulaadne telefiksobjektiiv
autor: Stephan Redko

Jaapani kvaliteetoptika tootja Sigma andis teada, et peagi on müügile jõudmas ainulaadne Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports telefiksobjektiiv, millest siin postituses ka lähemalt juttu teeme.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports — omadused ja funktsioonid

Tegu on ettevõtte esimese supertelefoto-fiksobjektiiviga, mis on konkreetselt loodud just täiskaader hübriidkaamerate jaoks. Esialgu tuleb see müügile Sony E- ja Panasonic L-bajonetile, kuid võiks ka loota, et mingi hetk tehakse sellest ka Nikon Z-bajonetiga versioon.

Objektiiv tundub oma klassi kohta olevat üpris kompaktne nii disaini kui kaalu poolest. See on pikkuselt 234 mm ning kaalub kõigest 1.4 kg. Ütlen “kõigest”, sest sellist tüüpi objektiivid kipuvad üldjuhul kaaluma mitu kilo.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS kasutab teravustamiseks HLA lineaarset mootorit, mis toimib vaikselt ja kiirelt. Objektiivi pealt leiab ka kaks lülitit, mis aitavad Sul valida sobiva teravustamisviisi.

Üks nendest lülititest on loomulikult AF/MF, et vahetada automaatse ja manuaalse fokusseerimise vahel. Muide, kui omad Panasonic hübriidkaamerat, siis võta teadmiseks, et Sigma objektiivid (kaasarvatud 500mm f/5.6) toetavad lineaarse ja mittelineaarse fookusrõnga vahel valimist lausa kaameramenüüst.

Teiseks lülitiks on teravustamispiiraja, millega saad valida vahemiku, kuhu objektiiv võib fokusseerida. Valikusse kuuluvad 3,2-10m, 10m-∞ ja FULL.

Kõige lihtsam näide, kus selline asi kasuks võiks tulla oleks metsas linde pildistades — kui Sa ei taha, et objektiiv ekslikult teravustaks eesolevatele puuoksadele, siis oleks kasulik lasta sellel teravustada alates 10 meetri kauguselt.

SIGMA 500mm F5.6 DG DN OS | Sports

Loomulikult vajab selline supertelefoto ka omajagu stabilisatsiooni ning seda pakub Sigma OS2 algoritm kuni 5-stopi jagu.

Jälle lülititest rääkides, siis ka stabilisaatori jaoks on pühendatud eraldi lüliti, mis aitab seda kohandada vastavalt olukorrale. Üldjuhul soovitaksin kasutada OS1 režiimi, mis on sobilik enamus situatsioonide jaoks. OS2 režiim korrigeerib ainult vertikaalset liikumist.

Muude omaduste hulgas leiame Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS objektiivilt ka avarõnga ning selleks vajalikud lülitid (avarõnga lukustus, click ON/OFF). Antud objektiivi avavahemik on f/5.6 – f/32.

Objektiivi ühenduspunkt, fookusrõngas, lülitid ja muud väliühendused on kõik tolmu- ja pritsmekindla disainiga. Lisaks on objektiivi esiklaasil vett ja õlitõrjuvad vääristused.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS on juba praegu saadaval eeltellimiseks Photopointi veebikaubamajast ning esimene partii peaks müügilettideni jõudma märtsikuu lõpu poole. 

 

Eeltelli Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS | Sports, et kogeda midagi ainulaadset »

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(4)

The post Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on ainulaadne telefiksobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Säästa 200€ – eeltellides Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS koos Sony telekonverteriga
autor: Jürgen Veerme

Sony FE 300mm f/2.8 GM

Kui eeltellid uhiuue ja maailma ühe kõige võimekama objektiiviga Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS korraga ka Sony SEL-14TC 1,4x või Sony SEL20TC 2x telekonverteri, siis säästad tellimuselt 200€.

Kiire ning täpne autofookus on FE 300mm f/2.8 GM OSS valgusjõulises teleobjektiivis tagatud tänu kahele XD (eXtreme Dynamic) lineaarsele mootorile, mis võimaldavad ära kasutada ka kõige kiiremate hübriidkaamerate potentsiaali.

Sinna hulka kuulub ka Sony a9 III ehk selle objektiiviga saad vabalt pildistada 120 kaadrit/sek koos täpse autofookusega.

Sony 300mm f/2.8 GM on ehitatud magneesiumsulamist, mis pakub maksimaalset kaitset ja vastupidavust Sinu objektiivile, kuid minimaliseerib samal ajal objektiivi kaalu.

Sony FE 300mm F2.8 GM OSS

Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS küljelt leiame rohkelt lüliteid:

  • AF/MF lüliti — autofookuse ja manuaalfookuse valimiseks;
  • FULL TIME DMF ON/OFF lüliti — fookusrõnga aktiveerimiseks, et kasutada manuaalset teravustamist isegi kui kasutad autofookust;
  • FULL | ∞ – 6m lüliti — teravustamisvahemiku limiteerimiseks, et vältida eesolevatele esemetele teravustamist;
  • OSS ON/OFF lüliti — optilise pildistabilisaatori sisse ja välja lülitamiseks;
  • MODE 1, 2, 3 lüliti — erinevateks olukordadeks vajaliku stabilisatsiooni valimiseks.

Juhul, kui Sul hetkel ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Eeltelli Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS ja koge enneolematut kvaliteeti »

 


Kampaania kestab 19. – 29. veebruar 2024. Soodustuse saamiseks tuleb FE 300mm f/2.8 GM OSS ja telekonverter eeltellida korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega ja mitme telekonverteri korraga ostmisel sääst ei suurene.

Photopointi veebikaubamajas rakendub allahindlus automaatselt ostukorvis, kui kampaaniatingimused on täidetud. Ei saa kasutada lisaallahindlusekampaaniate ajal.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(9)

The post Säästa 200€ – eeltellides Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS koos Sony telekonverteriga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Wacom One Touch Pen Display graafikalaud on värav digitaalse loovuse maailma
autor: Jürgen Veerme

Wacom One Touch Pen Display graafikalaud

Avasta (digi)joonistamise ja fotode töötlemise võlud koos Wacom One Touch Pen Display graafikalauaga, mis on suurepärane kombinatsioon funktsionaalsest ja mugavusest ning võimaldab Sul kogu oma loomingulise potentsiaali valla päästa.

Wacom One seeriale omaselt on ka One Touch Pen Display digilauad müügil kahes erinevas suuruses – Wacom One 12 Pen Display omab 11,6-tollist ja Wacom One 13 Pen Display mudelil on 13,3-tolline FullHD ekraan ning mõlemal on suurepärane värvide taasesitus 99% sRGB (CIE1931) katvusega.

Mainimata ei saa jätta, et nende ekraanipind on paberitaoline ehk see maksimeerib loomuliku tunnetuse minimaalse peegeldusega.

Wacom One Touch Pen Display graafikalaud

Mõlemad Wacom One Pen Display graafikalauad on loodud eelkõige loomingulistele algajatele, aga pakuvad samas muljetavaldavaid tehnilisi funktsioone. 

Komplektis on kaasas uus Wacom One Standard pliiats, mis tagab täpse kontrolli üle 4000 rõhutundlikkuse tasemega ning koos kaldetuvastuse tagab see loomuliku joonistamiskogemuse. Muuhulgas on sellel pliiatsil ka 2 programmeeritavat nuppu, praktiliselt olematu viivitus ja see ei vaja patareisid ega laadimist.

Wacom One Touch Pen Display graafikalaud

Neid Wacom graafikalaudasid saad oma Mac, PC või valitud Android-seadmega ühendada kõigest ühe kaabliga (olenevalt Sinu arvuti USB-C pordist)

Wacom ID = tasuta tarkvara tellimused

Kui oled Wacom One Touch Pen Display mõnest Photopointi esinduskauplusest ära ostnud või tellinud selle meie veebikaubamajast, siis kindlasti loo Wacom ID konto (kui sul seda varasemalt ei olnud) ja registreeri oma uus graafikalaud.

See liigutus annab sulle juurdepääsu paljudele loomingulistele ja hariduslikele tarkvaradele, mis aitavad Su oskusi laiendada ja kinnistada.

 

Õige aeg muutusteks on käes – osta Wacom One Touch Pen Display ››

 


Vaata veel:

Photopoint on Wacom ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis.

(9)

The post Wacom One Touch Pen Display graafikalaud on värav digitaalse loovuse maailma appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm X100VI on arvatavasti 2024. aasta hitt-kaamera
autor: Stephan Redko

Neli aastat tagasi ehk 2020. aastal välja tulnud Fujifilm X100V on selle aja jooksul saanud üheks maailma kõige enam populaarsemaks kompaktkaameraks.

Seda tõestab fakt, et kuni tänase päevani on seda kaamerat praktiliselt võimatu osta, sest Fujifilm ei ole suutnud nii suure nõudlusega sammu pidada. 2022. aastal pidi Fujifilm selle tellimise isegi ajutiselt kinni panema, sest ette tellimusi oli lihtsalt liiga palju.

Kes unistab siiamaani veel X100 seeria kompaktkaamera omamisest, siis meil on suur rõõm teatada, et Photopointi veebikaubamajast saad nüüd endale eeltellida kõige uuema ehk Fujifilm X100VI mudeli.

Fujifilm X100VI

Fujifilm X100VI — täiuslik muutus veelgi täiuslikumaks

Uue generatsiooni X100VI kompaktkaameras peitub 40-megapiksline X-Trans CMOS 5 BSI sensor. See pärineb Fujifilm’i lipulaev hübriidkaamerast X-T5, kuid selle leiab ka videole keskendunud X-H2 mudelist.

Tänu uuele sensorile saavutad Sa mitte ainult kõrgresolutsioonilisi fotosid, aga ka videoid, mis ei ole ajalooliselt olnud X100 seeria kõige tugevaim külg — kuid mitte enam!

Fujifilm X100VI suudab salvestada kuni 6.2K 30 kaadrit/sek ning seda isegi 10-bit värvidega. Tasuks küll mainida, et sel juhul lisandub salvestusele 1.23x crop, mis võrdub 43mm fookuskaugusega (35mm ekvivalendis).

Märkimisväärne uuenduseks on ka selle kompaktkaameras peituv X-Processor 5 kiip, mis võrreldes oma eelkäijaga on kaks korda võimsam ning toob endaga kaasa AI-põhineva subjektituvastus algoritmid.

See tähendab, et Fujifilm X100VI kaameraga saad valida erinevaid režiime, mille abil suudab kaamera tuvastada ning teravustada mitte ainult inimesi ja silmi, vaid ka loomi, linde ning erinevaid sõidukeid.

Fujifilm X100VI kere püsib välimuselt enamvähem samasugusena nagu X100V. Selle küljes elav 23mm f/2 objektiiv on samuti üle toodud oma eelkäijalt, kuid see pole sugugi halb, sest tegu on suurepärase ja valgusjõulise objektiiviga.

Küll aga üks tähtis muudatus või pigem uuendus on keresisene pildistabilisaator, mida näeme esmakordselt X100 seeria kompaktkaameras.

Antud pildistabilisaator pakub kuni 6-stoppi ulatuses stabilisatsiooni, mis aitab aeglasemate säriaegadega pildistada nii, et kaader püsiks teravana ja värinavabana. 

Nii nagu üleval pool mainitud sai, siis X100VI pakub ka väga viisaka kvaliteediga videosalvestusi ehk ma usun, et pildistabilisaator tuleb kasuks ka videote puhul.

Fujifilm X100V

Fujifilm X100 seeria omapära, mida lihtsalt ei saa mainimata jätta on selle hübriidne “rangefinder” pildiotsija, mis võimaldab nii optilist kui ka elektroonilist kuvamist.

Optiline pildiotsija võimaldab kaadrit sättida naturaalse pilguga ning tänu sellele märkad tihtipeale asju, mida LCD-ekraaniga lihtsalt ei märkaks.

Alternatiivina saad kasutada elektroonilist pildiotsijat, et kuvada kaadrit täpselt sellisena nagu ta lõppude lõpuks välja tuleb. Seda veel eriti, kui kasutad kaameras peituvaid filmisimulatsioone.

Filmisimulatsioonidest rääkides, siis see on samuti üks Fujifilm kaamerate omapärasid, mis teevad kaamera kasutamise eriti lõbusaks.

X100VI kompaktkaameras peitub 14 eelseadistatud filmisimulatsiooni, mille hulgas leidub nüüd Reala ACE, Nostalgic Neg kui ka Eterna Bleach Bypass simulatsioonid.

Kui antud simulatsioonid oled ära testinud või need lihtsalt ei vasta Sinu maitsetele, siis sel juhul on Sul võimalik oma maitsete järgi seadistada enda filmisimulatsioone. Lisaks leidub igasuguseid nn. filmiretsepte suures ja laias internetis, kust saad ka kindlasti vahvaid ideid.

Üks asi on kindel — tegu on taaskord hitt-tootega Fujifilm’i poolt, mis pakub kõigi poolt armastatuid omadusi ja funktsioone, kuid ka meeldivaid täiustusi, mis teevad selle kompaktkaamera veelgi mõnusamaks.

Kui juba tiitlit lugedes karjusid “ma vajan seda”, siis klikka allolevale lingile ja vormista eeltellimus juba täna, sest on põhjust arvata, et Fujifilm X100VI vastu võib samuti tekkida meeletu nõudlus, mida on raske rahuldada.

 

Eeltelli Fujifilm X100VI juba täna ära ja ole esimeste seas, kes selle kätte saab »

 

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(14)

The post Fujifilm X100VI on arvatavasti 2024. aasta hitt-kaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9