Karbist välja: 360° foto- ja videokaamera Ricoh Theta V
autor: Lauri Veerde

360° fotod on sellised, mille peal hiire või näpuga lohistades saab igas suunas ringi vaadata. Umbes nagu Google Street View. Kui mõne aasta eest nõudis selliste fotode loomine kallist tehnikat, palju aega ja profitasemel oskusi (ning video oli hoopis ulme), siis nüüd piisab selleks kõigeks ühest väikesest kaamerast. Sellisest, nagu Ricoh Theta V.

Ricoh Theta V kaameral on kummalgi pool kaks kumerat kalasilmläätse ja kummagi läätse taga 12 MP lahutusvõimega pildisensor. Seega on ühes kaameras tegelikult kaks kaamerat. Pildi tegemiseks või video alustamiseks pole muud, kui vajuta kaamera peal või Theta S rakenduses olevat olevat päästikut.

Foto või video pannakse kaameras kohe automaatselt kokku ja salvestatakse 16GB suurusesse sisemällu. Või saadetakse sülearvutiga ühendatuna LIVE striimina otse YouTube või Facebook eetrisse. Theta V kaameraga 360° meedia loomine on lihtne ja jõukohane igaühele, kes oskab nutitelefoni kasutada. Kes aga fotograaafiaga rohkem sina peal on, see saab foto pildistamise juures muuta nutitelefoni kaudu põhilisi parameetreid nagu ava, säriaeg ja ISO. Video filmimisel manuaalsed seadistusvõimalused kahjuks puuduvad, kuid video ahvatleb muude hüvedega. Millised need täpsemalt on, sellest ja muudest Theta V omadustest juba allpool lähemalt.

 

Interaktiivne 360° meedia on viimastel aastatel aina populaarsemaks muutunud. Selle populaarsuse vedajaks on olnud just Ricoh, kes kõige esimesena – 2013 aasta sügisel – sellise tavatarbijale suunatud lihtsa 360° kaamera valmis meisterdas. On tähelepanuväärne, et Ricohil õnnestus kohe esimesel korral luua ideaalse disainiga toode.  Theta korpus on prismade abil konstrueeritud hästi õhukeseks (oluline, sest mida lähemal üksteisele asuvad läätsed, seda väiksemad on panoraami kokku panekul tekkivad vead). Korpus on pikliku kujuga ja seetõttu mõnus käsitleda. Väga oluline osa on ka tarkvaral – nutitelefoni rakendus on Theta oluline ja lahutamatu osa ja see toimib tõrgeteta ning intuitiivselt.

Tänasel päeval on juba saada päris mitmeid kaameraid, mis Ricoh Theta seeriale konkurentsi pakuvad. Tuntumad neist on näiteks Samsung Gear 360, LG  360 CAM, Insta 360 One ja Nikon KeyMission. Novembris on kaubandusvõrkudesse oodata GoPro 360 kaamerat nimega GoPro Fusion. Kõik need on vähemal või rohkemal määral eeskuju võtnud Theta kaameraseeriast. Ja kes algselt originaalitseb (nagu Samsung oma algse sfäärikujulise Gear 360 kaameraga), see saab lõpuks ikka aru, et Ricoh Theta kontseptsioon on see õige.

 

Musta värvi karbi sees on lisaks Theta S kaamerale olemas kasutusjuhend, venivast-pehmest neopreenmaterjalist kaitsevutlar ja Micro USB kaabel (seda on vaja kaamera laadimiseks ja vajadusel ka arvutiga ühendamiseks).

 


Pildi tegemiseks või video salvestamiseks ei ole vaja Thetat tingimata nutitelefoniga ühendada. Lihtsalt sea kaamera paika, vali külje peal oleva “Mode” nupu abil video või foto ja vajuta esiküljel olevat päästikut.

 

Kolm nuppu paremal küljel.

 

Vasakul küljel on pisike kõlar.

 

Tagaküljel on vaid mikrofon.

 

Ricoh Theta V on täiustatud versioon senisest Ricoh Theta S kaameramudelist. Uue korpus on väga sarnane senistele Theta kaameratele ja ka foto parameetrid on täpselt samad nagu Theta S kaameral. Olulised muudatused on aga toimunud video filmimise vallas. Senise tagasihoidliku 1920 x 960 px suuruse video asemel salvestab Theta V 3840 x 1920 px mõõtmetega 4K standardile vastavaid kaadreid. See tähendab, et videod on senisest detailsemad ja teravamad.

 

Theta minimalistlikul korpusel on vaid 4 juhtnuppu. Lisaks esiküljel olevale suurele päästikule on kolm pisemat nuppu paremal küljel. לlemisest saab kaamerat sisse-välja lülitada. Keskmisest saab WiFi ühendust sisse-välja lülitada. Kõige alumisest nupust saab aga valida video- ja fotorežiimi vahel.

Kui “Mode” nuppu veidi kauem all hoida, lülitub kaamera nö plug-in reiimi. Vaikimisi on Thetale paigaldatud Wireless Display Adapter pistikprogramm – selle abil saab Thetas olevaid pilte ja videoid Wireless Display Adapteriga varustatud ekraani peal vaadata.

 

Kaks mikrofoniauku kaamera peal (kummagi all on 1 mikrofon).

Theta V all on lisaks statiivikeermele (kahjuks jätkuvalt plastikust) ja Micro USB pesale ka 3.5mm audiopesa.

 

4K videot teevad ka konkureerivad kaamerad. Theta V eristub kõikidest teistest kaameratest aga audio poolest. Theta V kaameral on neli integreeritud mikrofoni, mis salvestavad ruumilist heli. Kaks mikrofoni on kaamera peal. לks ühel küljel ja teine teisel küljel. Need mikrofonid salvestavad heli erinevatest suundadest – lisaks helile endale registreeritakse ka selle salvestamise suund ja sünkroniseeritakse pärast video suunaga. Nii et kui pärast videot vaadata, muutub heli suund ja valjus vastavalt hetkel kuvatavale vaatenurgale.

Selline heli tõstab oluliselt 360° videote realistlikkust, lisades pildile juurde täisväärtusliku teise dimensiooni. Kui keegi videos räägib, saab vaataja nüüd helile reageerida ja kohe õiges suunas “vaadata” – nii nagu päris eluski.

 

Theta V (keskel) ja eraldiseisvad lisatarvikud: veekindel korpus (vasakul) ja TA-1 mikrofon (paremal).

Kel on vaja salvestada eriti kvaliteetset 360° heli, võib kaamera juurde osta TA-1 mikrofoni (ülal pildil kõige parempoolne) mis kinnitub keermega otse Theta V külge ja ühendub Theta 3,5mm pessa.

 

Thetaga pildistamisel tasub olla loov – kaamerat võib asetada igasugustesse põnevatesse kohtadesse ükskõik mismoodi. לks võimalus on näiteks nööriga riputamine. Kõige peamiseks pildistamismeetodiks on kaamerat käes hoidea ja päästikule vajutada (nii on tehtud näiteks siinsamas all olev foto). Kui pildistaja või filmija aga ennast kaadrisse ei soovi, võib ta asetada kaamera mingit sorti statiivi või üksjala peale ja ise kaamerat nutitelefoni abil ohutust kaugusest juhtida. Nii saab näiteks pildistada kinnisvara, ilma et pildistaja ise toas näha jääks. Theta jaoks sobivad kõige paremini näiteks sellised üksjalad:

 

Hawaii 3 – Spherical Image – RICOH THETA

Näidisfoto. Ricohi fotojagamise keskkonda theta360.com üles laetud  360° foto. See keskkond jätab foto vaatenurga hästi laiaks. Foto on tugevalt moonutatud aga see-eest terav.

 

Näidisfoto. Facebooki ajajoonele üles laetud 360° foto. Facebookis on vaatenurk kitsam ja foto ei ole nii moonutatud kuid kvaliteet on pisut halvem kui theta360 keskkonnas.

 

Näidisvideo. Otse Facebookist siia lehele manustatud 360° video.

 

Niimoodi läätse peale ei tohiks Theta V kaamerat kunagi asetada – mina seda väga õrnalt tegin ja ainult pildistamise eesmärgil. Nimelt on Theta kõige haavatavamaks osaks just see kaamera korpusest väljapoole ulatuv klaaslääts, mis korduval laua peale asetamisel lõpuks kriimuliseks muutub, valgushelke püüdma hakkab ja nii pildistatud fotod ära rikub. Kaamera tuleks alati asetada kas püsti, serva peale, või…

 

…või kaasas olevasse pehmesse kaitsevutlarisse. Tegelikult võiks läätsede katteks komplektis olla ka mingi spetsiaalne plastikust korpus, mis Theta kaamerat ja läätsi kukkumise eest kaitseks.

 

Ricoh Theta V kaameraga pildistatud fotod ja videod on midagi hoopis teistsugust, kui me harjunud oleme. See on põnev maailm, mis oma tehniliste nõudmiste tõttu on seni olnud vaid valitud profifotograafide pärusmaa. Ricoh on selle läbi spetsiaalse kaamera ja nutirakenduste kõigile kättesaadavaks muutnud.

Theta V kaameraga filmitud videoid ja pilte saab paari puutega Facebooki üles laadida. Ka YouTube kanalisse saab neid videoid interaktiivsetena laadida ja lisaks toetavad nii Facebook kui YouTube ka Live video otseülekandeid. Theta V kaameraga tehtud fotode järeltöötlusvõimalused on THETA+ rakendust kasutades väga põnevad – lisaks interaktiivsetele fotodele ja time-lapse videotele võimaldab see luua ja jagada huvitavalt projitseeritud väljalõikeid sotsiaalmeediasse ja mujale internetis. Theta võid riputada drooni alla ja filmida niimoodi 360-kraadilist aerovideot. Kui asetad ühe Theta veel drooni peale, siis saad ka drooni kaadrist ära kaotada. Ja kui sul juhtub olema mõni selline VR peakomplekt, siis saad nutitelefoni selle sisse lükata ja Ricoh Theta V abil virtuaalsesse reaalsusesse sukelduda. Tuleviku meedia on põnev ja siinsamas pisikese kaamera sees kõigile kättesaadav.

The post Karbist välja: 360° foto- ja videokaamera Ricoh Theta V appeared first on Photopointi ajaveeb.

Parim fotokaamera nutitelefoni kõrvale
autor: Lauri Veerde

Tavaliste igapäevapiltide jaoks on tänapäeva nutitelefoni fotokvaliteet enamasti piisav. Siiski leidub mitmeid olukordi, kus nutitelefoni võimekus ka tavakasutaja jaoks kehvaks jääb. Näiteks siis, kui perre sünnib uus beebi. Või kui ees ootab reis kaugele soojale maale. Või kui tekib tunne, et tahaks fotograafiaga hobi korras tegeleda. Sellistes olukordades peaks nutitelefoni kõrvale vaatama eraldiseisva fotokaamera, millega saab jäädvustada hetki nii, et need ka aastate pärast suuremal ekraanil või välja prindituna ilusad vaadata oleksid.

Kvaliteetsema fotokaamera otsinguil vaadatakse tavaliselt ikka peegelkaamera poole, sest see suur ja uhke proffide tööriist on olnud juba aastakümneid kõikide fotohuviliste ihaldusobjektiks. Viimasel ajal on aga peegelkaamera kõrvale tekkinud uus fotokaamera liik: hübriidkaamerad. Võib julgelt väita, et algajale fotohuvilisele, kes soovib nutitelefoni kõrvale eraldi fotokaamerat, on hübriidkaamera parem valik kui peegelkaamera. Seda päris mitmel põhjusel. Selles artiklis võrdleme hübriidkaamerat nutitelefoni ja peegelkaameraga. Toome välja eelised ja puudused ning lõpuks vaatame, milliseid hübriidkaameraid 2017. aastal noorele emale, reisile minejale või algajale fotohuvilisele soovitada võiks.

 

Kas nutitelefonist tõesti ei piisa?

Nutitelefoniga tehtud pilt näeb väiksel ja tihedalt piksleid täis pikitud mobiiliekraanil päris hea välja. Mobiiltelefoni ekraan võib aga olla petlik. Kui sedasama pilti vaadata näiteks suurema süle- või lauaarvuti monitoril, tabab vaatajat pettumus. Pilt pole sugugi nii terav nagu algselt tundus. Hämaramates oludes tehtud fotod on puha värvilisi täppe täis ja detailsust pole ollagi. Veel hullem on lugu siis, kui soovime oma mobiiliga tehtud piltidest teha paberfotosid. Ilusa pildi trükkimiseks on ju vaja umbes 3x suuremat faili kui ekraanil vaatamiseks…

Niisiis on mobiiliga tehtud pildid päris okeid – juhul, kui nad sinna mobiiltelefoni jäävadki. Tihti tuleb meil elus ette aga ka olulisemaid sündmusi või perioode. Uue beebi sünd ja laste kasvamine. Erinevad tähtpäevad, soojamaareisid jne. Kõikides nendes olukordades tehtud fotosid soovime me ilmselt vaadata ka 20-30 aasta pärast. Enamgi veel – selliseid pilte soovime me ju ka enda järeltulevatele põlvedele säilitada. Kas tõesti ainult mobiiliekraanil vaatamiseks?

Kes soovib nutitelefoniga natuke erilisemaid fotosid pildistada, satub kohe kitsikusse. Nutitelefoniga ju suumida ei saa. Samuti on nutitelefoniga keeruline teravat ala seada – näiteks nii et modelli nägu on terav aga taust udune. Veel on nutitelefoni keeruline statiivi peale kinnitada – näiteks selleks et hämaras ilusaid pilte pildistada. Jne.

 

Kas hübriidkaamera on parem kui peegelkaamera?

 

Nii hübriidkaameral kui peegelkamaeral on omad plussid ja miinused (kuigi tundub, et aasta-aastalt jääb hübriidkaameral miinuseid aina vähemaks). Algaja fotohuvilise jaoks, kel puudub varasem kogemus peegelkaameratega ja kes on siiamaani pildistamiseks kasutanud kompaktkaamerat või nutitelefoni, on aga hübriidkaamera parem valik kui peegelkaamera. Kaks peamist põhjust:

  • Hübriidkaamera puhul toimub kadreerimine sarnaselt nutitelefonile – LCD-ekraani abil. Pildistamine on harjumuspäraselt lihtne. Peegelkaamera peamine kadreerimisvahend on optiline pildiotsija. Kaamera tagant okulaarist sisse vaadates näeb pildistaja otse läbi objektiivi peegelduvat vaadet – mitte seda, kuidas pildistatav foto hakkab välja nägema. Sellepärast vajab peegelkaameraga pildistamine algajalt rohkem harjumist
  • Fototehnikaga igapäevaselt kokku puutudes olen tihti näinud, kuidas õhinaga ostetud uhke peegelkaamera jääb pärast esmase pildistamisvaimustuse raugemist lihtsalt kapipõhja vedelema. Sest see on liiga suur ja raske ja seda on tülikas kaasa võtta. Algtaseme hübriidkaamera on tuntavalt väiksem ja kergem kui algtaseme peegelkaamera. Lihtsam kaasas kanda.

 

Peegelkaamera pildikvaliteet pisikeses korpuses

Hübriidkaamerate pildisensor on sama suur nagu enamikus peegelkaamerates ja sellepärast on ka hübriidide pildikvaliteet sama hea. Sarnaselt peegelkaameratele saab ka hübriidkaamerate objektiive vahetada. Standardis müüakse hübriidkaameraid standardsete suumobjektiividega, kuid vastavalt pildistamissoovidele saab hübriidide ette hankida väga kvaliteetseid makro-, portree-, telesuum- või muid objektiive.

Kuna hübriidkaamerad on peegelkaameratele sarnased nii pildisensorite suuruse kui ka objektiivide vahetamisvõimaluse (ja kvaliteetsete objektiivide olemasolu) poolest, siis on ka need kaamerasüsteemid pildikvaliteedi poolest sama head.

 

 

Kas hübriidkaameraga pildistamine pole mitte liiga keeruline?

Hübriidkaameraga on lihtne pildistada. Kes veel ei tea, kuidas ja miks seada säriaega, ava ja teisi pildistamisparameetreid, see saab lülitada oma hübriidkaamera täisautomaatsesse ehk rohelisse režiimi. Selles režiimis jääb pildistaja osaks kadreerida ja päästikule vajutada – täpselt nagu nutitelefoniga. Ainult et pildid tulevad ilusamad.

Kes Photopointist hübriidkaamera ostab, saab aga kaasa veebipõhise Fotograafia algkursuse. Seal on lihtsasti lahti seletatud fotograafia põhitõed nii et kui sa ka alguses oma kaamerat ise juhtida ei oska, võid juba paari nädala pärast pildistada isegi manuaalrežiimis, nagu tõeline profifotograaf.

Hübriidkaameraga pildistamine ei ole seega mitte keeruline, vaid hoopis võimalusterohke. Automaatrežiim on alati olemas. Kui aga aga pildistaja otsustab fotograafiat tõsisemalt võtta, on kaameragi oma režiimide ja võimalustega selleks kohe valmis.

 

Nutitelefoni, hübriidkaamera ja peegelkaamera erinevused

Parema ülevaate saamiseks paneme nutitelefoni, hübriidkaamera ja peegelkaamera kõrvuti ja vaatame, kuidas need oluliste omaduste poolest erinevad. Nagu allolevast tabelist näha võib, on hübriidkaamera ja peegelkaamera päris sarnased aparaadid, erinedes üksteisest peamiselt korpuse mõõtmete ja kadreerimisvõimaluse poolest. Erinevused nutitelefonidega on muidugi suuremad ja tulevad esile igas aspektis:

 

Kompaktkaamera, hübriidkaamera ja peegelkaamera olulisemad erinevused
Nutitelefon Hübriidkaamera Peegelkaamera
Mõõtmed Nutitelefon on pisike ja see on nagunii igal pool kaasas. Hübriidkaamera on nutitelefonist suurem, kuid sama klassi peegelkaamerast pisem. Püksitaskusse hübriid ei mahu, aga käekotis või mingis tavalisemas kotis on seda päris mugav kaasas kanda. Digitaalse peegelkaamera kere on võrreldes kompakt- ja hübriidkaameratega tihti mitu korda suurem ja raskem. See tähendab, et seda on raskem endaga kõikjal kaasas kanda. Samas võivad suured mõõtmed aga hoopis positiivseks omaduseks olla. Suurt fotoaparaati saab pildistamise ajal stabiilsemalt käes hoida. Samuti on selle juhtimine suuremate nuppude tõttu lihtsam ja kiirem.
Kadreerimine Kadreerimine toimub LCD-ekraanilt. Kadreerimine toimub LCD-ekraanilt. Kallimatel/suurematel hübriididel ka elektroonilise pildiotsija abil (väike ekraan kaamera sees mida saab mida saab piiluda läbi kaamera tagaküljel asuva okulaari) Kadreerimine toimub optilise pildiotsija abil. Kaamera taga asuvast okulaarist sisse vaadates näeb läbi objektiivi peegeldatud vaadet. Kadreerida saab ka LCD-ekraani abil, kuid sellisel juhul on automaatne teravustamine aeglasem.
Objektiivide vahetamine Objektiive vahetada ei saa. Hübriidkaamerate objektiive saab vahetada. Digipeeglite objektiive saab vahetada.
Lisatarvikud Lisatarvikuid (võimsam välklamp, väline mikrofon, distantspäästik jne) reeglina lisada ei saa. Valdava enamiku hübriidkaamerate külge saab kinnitada ka erinevaid lisatarvikuid nagu välised välklambid, mikrofonid jne Peegelkaamerate külge saab kinnitada erinevaid tarvikuid nagu välklambid, stuudiovälgud, akutallad jne.
Pildisensor ja pildikvaliteet Sensor on väga pisike ning seega vähem valgustundlik kui peegel- või hübriidkaamera suurem sensor. Samuti on sensoril vähem megapiksleid. Seega on pildikvaliteet kehvem – seda eriti just hämaras pildistamisel Pildisensor on suuremate mõõtmetega ja valgustundlikum. Mõõtmetelt sama nagu peegelkaameratel. Pildikvaliteet on selle tõttu parem kui nutitelefonidel – eriti just hämaras. Pildisensor on suuremate mõõtmetega ja valgustundlikum. Pildikvaliteet on selle tõttu parem kui nutitelefonidel – eriti just hämaras.
Seadistusvõimalused Seadistusvõimalused on väga piiratud. Hübriidkaameral on erinevad pildistamisrežiimid ja palju erinevaid seadistusvõimalusi. See annab pildistajale väga suure kunstilise vabaduse. Peegelkaamera ja hübriidkaamera üldiselt seadistusvõimaluste poolest ei erine. Mõlemal on rikkalikult režiime ja võimalusi.
Video salvestamine Korralikku Full HD videot salvestavad kõik nutitelefonid. Kõikidel hübriidkaameratel on olemas video salvestamise funktsioon. tavalistel Full HD, kallimatel 4K. Video on väga ilusa ja kvaliteetse pildiga. Saab mängida fookusega nii et näiteks taust on udune ja esiplaan terav jne. Kõikidel peegelkaameratel on olemas video salvestamise funktsioon. tavalistel Full HD, kallimatel 4K. Video on väga ilusa ja kvaliteetse pildiga. Saab mängida fookusega nii et näiteks taust on udune ja esiplaan terav jne.

 

Konkreetsed kaamerasoovitused

Parimad hübriidkaamerad 2017. aasta lõpus algajale fotohuvilisele. Hinnaklass kuni 500 eur

Parimad hübriidkaamerad 2017. aasta lõpus algajale fotohuvilisele. Hinnaklass kuni 800 eur

 

Kokkuvõtteks

Nutitelefoniga tehtud pilte on nutitelefonist hea vaadata. Kui sa neid aga aastate pärast suurelt ekraanilt vaatad või perekroonika jaoks paberile prindid, võid tabada end mõttelt: “Ehk oleks pidanud hankima päris fotokaamera”. Seda päris kaamerat ostma minnes vaata traditsiooniliste suurte peegelkaamerate kõrval ka väiksemate korpustega hübriidkaameraid.

Just algaja fotohuvilise jaoks, kes soovib saada ilusaid pilte igal pool, ilma kaamera seadetesse väga sügavalt süvenemata, on hübriidkaamera märksa parem valik kui traditsiooniline peegelkaamera.

The post Parim fotokaamera nutitelefoni kõrvale appeared first on Photopointi ajaveeb.

OSTA HÜBRIIDKAAMERA 📸
autor: Jürgen Veerme

osta-hubriidkaamera-photopointist

לldiselt arvatakse, et suurem kaamera teeb kvaliteetsemat pilti – vale puha. Tänapäeval ei ole vaja ilusate fotode jaoks alati kaasas tassida suurt peegelkaamerat, sest pisike ja kerge hübriidkaamera pildistab täpselt sama kvaliteediga kui vanakooli digipeegel. Loomulikult ei piisa pilkupüüdvate fotode pildistamiseks ainult heast kaamerast – veelgi olulisem on pildistaja ise.

Kõik Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müüdavad hübriidkaamerad on kuni 16% lisaallahinnatud + kingituseks Eesti suurima fotograafia-alase õpikeskkonna 20 fotokursusest koosnev kogupakett (väärtuses 299€). Soodustus rakendub ostukorvis ka soodushindadele.

Photopointist leiad jätkuvalt Eesti suurima ning parima hübriidkaamerate valiku ning nii meie jaekauplustes kui veebipoes on Sulle abiks professionaalsed müügispetsialistid, kes aitavad välja valida selle kõige õigema.

Juhul, kui uue kaamera eest täissummat rahakotist kohe välja käia ei ole võimalik, siis Photopointi järelmaksu abiga saad objektiivi kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles uuel aastal.

Kui hübriidkaamera ost tekitab ikkagi kõhkluseid, siis loe lisaks meie ajaveebi pealiku Lauri poolt kirjutatud kahte sisukat ülevaadet:

 

Soodne hübriidkaamera ja ilusad pildid on vaid kliki kaugusel ››

 

SONY HלBRIIDKAAMERAD | OLYMPUS HלBRIIDKAAMERAD | FUJIFILM HלBRIIDKAAMERAD | CANON HלBRIIDKAAMERAD | PANASONIC HלBRIIDKAAMERAD

 

Kampaania kestab kuni 01.10.2017.

The post OSTA HלBRIIDKAAMERA 📸 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Eneride akulaadija Multi Charger – üksainus laadija kõikide akude jaoks
autor: Jürgen Veerme

eneride-akulaadija-photopoint-digitest

Photopointi ajaveebi peatoimetaja Lauri võttis kodumaises foto- ja digitehnika ülevaadete veebiportaalis Digitest.ee vaatluse alla Eneride Multi Charger universaallaadija.

Tegemist on imelise tehnikavidinaga, mille abil saab täis laadida praktiliselt ükskõik millise väiksema elektroonikaseadme aku. Näiteks nii tavalised ümarad pulgad kui ka lamedad, fotokate sisse käivad spetsiaalakud. Tänu komplektis olevale auto sigaretisüütaja pistikule saab laadimisi toimetada ka autos.

 

Loe täispikka Eneride Multi Charger akulaadija ülevaadet Digitest.ee lehel ››

 

Vaata videost: akude laadimine Eneride Multi Charger akulaadijaga

 

Vaata kogu universaallaadijate valikut meie veebikaubamajast >>

The post Digitest.ee: Eneride akulaadija Multi Charger – üksainus laadija kõikide akude jaoks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Metsakutsu proovis järele: 70-200mm teleobjektiiv koos Sony hübriidkaameraga on elu
autor: Metsakutsu

Ma ei ole fotograaf. Sa lugesid just selle arvustuse kõige olulisemat rida. Ma teen niisama enda lõbuks pilte ja kõik, mida ma tean ja oskan, on aja jooksul lihtsalt kogemusega tulnud. Tänaval kasvanud noh. Sama on ka selle suure Sony kahuriga. Kindlasti on sellel featuure, mida ma ei kasutanud ja, mille kohta oleks arvustuse lugejal tore teada saada, aga siin artiklis on kirjeldatud amatööri kokkupuudet. Nüüd, kus selle osaga arvustusest on klaar, hüppame aga pea ees sisse.

Sony FE 70-200mm f4.0 G OSS objektiiv

Ma olen seda teleobjektiivi liikumist pikalt nillinud. Liikumist nagu movementi. Tundub tänavafotograafias hetkel ikka väga kuum moevool ja Instagramis tugevalt laineidlööv nähtus. Aina rohkem ja rohkem noori innovatiivseid fotograafe kasutab teleobjektiivi olukordades, kus normaalne, mõistuse juures piltnik seda võibolla ei teeks. Noortel on lihtsalt nii pohhui, mida need fotograafia reeglistikud ja raamistikud ette näevad. Võibolla tundud set‘il natuke opakas, kui teed 200mm pilti olukorras, kus normaalne inimene keeraks 55mm toru ette, aga õhtuks (ehk siis päeva lõpuks), keda see kotib, kui pärast tulemust Instagrami üles laadides on piltidel 1k+ laiki ja followere kukub peale nagu oleksid just oma lapse sündimisest reality show teinud. Liiga tõsiselt ei tasu seda muidugi võtta, mis ma siin just rääkisin, aga pisikene tõetera on nendes sotsiaalmeedia reaktsioonides vahel ikka sees ka.

Otsustasin oma Sony α7 II aparaadile Photopointi fototehnika rendist külge laenutada valgusjõulise f4 klassikalise 70-200mm telesuumobjektiivi. Integreeritud OSS stabilisaator and shit ka küljes. Tegemist siis teleobjega, mis on mõeldud Sony α ja NEX pool- ja täiskaader hübriidkaameratele. Hinnaks mõnusad 1755€. Hind on selline tore asi, mida ei tasu asju laenutades kordagi unustada. Mul oli kunagi üks sõber, kes lubas alati oma puldiautoga mängida ja oma jalgrattaga sõita, aga täpselt sellel hetkel, kui sõrmedega ratta lenksu puutusin, vuristas ette ratta hinna, päritolu ja julgustuseks lõppu “sina vastutad!”.

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_2

Hind hinnaks, aga päris naljakas on ikka nii pisikene aparaat koos sellise vihmaveerenniga. Umbes sama totakas vaatepilt nagu Nicki Minaj ja Shaquille O’neal kõrvuti sama foto peal. Totakas nägi välja küll, aga samas andis juurde ka mingit ürgset jõudu. Muutis mind kuidagi tugevamaks. Käisin isegi rohkem jooksmas sellel nädalal. Vaatasin kõiki möödujaid Metsatölli Markuse pilguga.

לrgsest jõust laetuna sättisin ennast kohe võimalikult ebamugavasse olukorda ja võtsin teleobje kaasa pildistamisele, kus tavaliselt oleksin kaasa pakkinud midagi 24-70mm või 35mm kanti. Esimese 15 minutiga sain aru, et telesuumobjektiiv miksitud hübriidkaameraga on elu. Mul ei ole mingit põhjendust sellele. Tunne oli hea, pildid tulid pullid, modell oli rahul. Kas sul on midagi veel siin elus vaja? No okei, Lamborghini ustega Tesla oleks ka mõnus, aga saad aru küll, mida ma mõtlen. See virvendus, see võbelus, mis mul tekkis peale teleobjektiiviga shooti oma pilte üle vaadates, see on midagi, mida ma varem pole tundnud. Kohati oli tunne nagu fotod poleks minu tehtud (heas mõttes), nagu jälgiksin enda tegevust kõrvalt. Ilm oli pilvine ja hämar, situatsioon ise suhteliselt vaba ja pildid sündisid liikumise pealt, ilma poseerimata. Objektiiv sai kõigega kenasti hakkama.

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_3

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_4

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_5

Põhiasi, mida ma ammu teleobjektiiviga teha olen tahtnud, on üks korralik auto pilt. Selle eesmärgiga objektiivi ka rentisin ja seda püstitatud ülesannet ma suuremalt jaolt ka lahendama asusin. Tulemus oli täpselt see, mida ma ootasin. Minu auto piltidelt oli siiamaani puudu see päris auto pildi tunne ja 70-200mm tõi minu jaoks selle.

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_6

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_7

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_8

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_9

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_10

Objektiiv on loomulikult suhteliselt raske. Tegemist on ikka pro tööriistaga. לks asi, mida tahaksin kunagi tulevikus kindlasti veel proovida, on liikuvaid objekte (loe: koeri) jäädvustada. Kokkuvõttes võin öelda, et telesuumobjektiivi kasutamine hübriidkaameraga pettumust ei valmistanud, pigem vastupidi. Tuleb tasapisi raha kõrvale sättima hakata, et endale koju arsenali üks korralik laevakorsten lisada.

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_11

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_12

Sony-FE-70-200mm-f4-G-OSS-objektiiv-photopoint-metsakutsu_13

 

Artikkel ilmus algselt online ajakirjas Life X Hooligan Hamlet, kus luubi all on muusika Eestist ja välismaalt, sneaker kultuur, streetwear ja tänavakunst. Ole nende tegemistega kursis ka Facebook’is ja Instagram’is.

 

Uuri kindlasti lisaks Sony kampaaniate kohta:

The post Metsakutsu proovis järele: 70-200mm teleobjektiiv koos Sony hübriidkaameraga on elu appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9