Tamroni 15-30mm f/2.8 G2 profiobjektiiv lihvib teravustamise kiiremaks, stabilisaatori tõhusamaks ja moonutused miinimumini
autor: Lauri Veerde

Tamron esitleb täna uut SP-seeria profiobjektiivi SP 15-30mm F2.8 Di VC USD G2. See on Canoni ja Nikoni pool- ja täiskaadersensoriga peegelkaameratele mõeldud ülilainurksuum, senise 15-30mm F2.8 objektiivi täiustatud versioon. On mõneti üllatav, et Tamron selle uue versiooniga välja tulnud on – senine 15-30mm on ju samuti üsnagi uus, fotograafide poolt hinnatud ja ülevaadetes väga häid hinnanguid saanud. Uue versiooni täiustused lubavad aga senisest veelgi paremat pilti ja toimimist. Paistab, et Tamron on selle versiooniga oma profiklassi lainurksuumi tõeliselt perfektseks lihvinud.

Uue Tamron SP 15-30mm  f/2.8 G2 täiustused (võrreldes senise versiooniga)

  • Senise ühe tavalise asfäärilise läätse asemel on objektiivi optilises konstruktsioonis kaks XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical) asfäärilist läätse, 4 tavalisemat asfäärilist läätse. Need peaksid Tamroni sõnul viima geomeetrilised moonutused miinimumini
  • Uus AX (Anti-reflection eXpand) vääristus vähendab sisepeegeldusi ja parandab valguse üle kandumist
  • Senise ühe mikroprotsessori asemel on objektiivis kasutusel kaks. Kaks mikroprotsessorit aitavad muuta autofookust kiiremaks ja värinastabilisaatorit tõhusamaks
  • Uued, 2x protsessoriga toimivad autofookuse algoritmid (täiustatud tarkvara) aitavad autofookust kiiremaks muuta
  • Integreeritud värinastabilisaator on nüüd senisest tõhusam (CIPA poolt testitud 4.5 EV astet tõhususastmega). Eelmise objektiivi kohta CIPA tõhususreitingut pole, nii et peame siin Tamroni väidet usaldama
  • Oluliselt tõhusam fluoriidvääristus esiläätsel – lihtsam puhastada
  • Sarnane disain teistele G2 objektiividele toob mugavamalt kasutatavad lülitid, ja tihedama mustri kummist katetel.

Uue 15-30mm f/2.8 üldine disain on senisega võrreldes hästi sarnane. Ka uus mudel on ilmastikukindla korpusega, objektiivi esiosas on integreeritud päikesevarjuk ja filtriteere seal puudub. Canoni bajonetiga objektiividel on tagaoasas geelfiltrite sahtel. Objektiivide mõõtmed on identsed, uus on vaid 10 grammi võrra raskem. Sarnaselt kõikidele uuematele Tamroni objektiividele on ka täna esitletav 15-30mm ühilduv Tamroni Tap-In Console dokiga, mille abil saab objektiivi tarkvara uuendada ja teravustamist igapidi tuunida.

Tamron SP 15-30mm f/2.8 G2 objektiivi Nikoni bajonetiga objektiivi lubab Tamron müügivalmis saada septembri lõpul. Canoni versioon peaks turule tulema 3 nädalat hiljem. Uue objektiivi ametlikuks soovituslikuks jaehinnaks Eestis saab olema umbes 1400€.

Uue 15-30mm objektiivi turule toomisega on kõik kolm Tamroni f/2.8 avaga SP-seeria profiobjektiivi nüüd uuendatud G2 versioonile. Standardsuum 24-70mm f/2.8, telesuum 70-200mm f/2.8 ning ülilainurksuum 15-30mm f/2.8 on saanud ühesugused lülitid, disaini, teravustamise, värinastabilisaatori ja viimase malli optilise kvaliteetsuse. Selliselt on f/2.8 valgusjõuga kaetud kogu suumivahemik 15mm lainurgast kuni 200mm fookuskauguseni.

Tamroni SP seeria teise generatsiooni profiobjektiivid. vasakult: Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD G2, Tamron SP 24-70mm F2.8 Di VC USD G2Tamron SP 70-200mm F2.8 Di VC USD G2

 

Tamron SP 15-30mm f/2.8 G2 tootefotod

 

The post Tamroni 15-30mm f/2.8 G2 profiobjektiiv lihvib teravustamise kiiremaks, stabilisaatori tõhusamaks ja moonutused miinimumini appeared first on Photopointi ajaveeb.

2018. aasta parima drooni ostul saad kingituseks lisaaku
autor: Jürgen Veerme

dji-mavic-air-tagasi-kooli-photopoint

The Technical Image Press Association (TIPA) poolt 2018. aasta parimaks drooniks nimetatud DJI Mavic Air ostul anname Sulle kingituseks lisaaku (väärtus 79.99€), et Sa ei peaks lummavate aerokaadrite filmimist lõpetama ebasobival momendil.

Mavic Air paneb nii droonihuviliste kui professionaalide südamed kiiremini põksuma, sest tegemist on ideaalse drooniga kõigile reisisellidele. Kokkuvoldituna on see sama suur kui tänapäeva nutitelefonid ning lisaks tavapärasele 4K videosalvestusele ja 12-megapikslisele sensorile suudab kaamera filmida näiteks FullHD videot kuni 120 kaadrit/sek ja salvestada lummavaid 32-megapiksliseid panoraamfotosid.

Tänu ette ja taha suunatud kahevaatelistest sensoritele, alla suunatud infrapuna sensorisüsteemidele, inertsianduritele ja APAS süsteemile suudab Mavic Air lisaks takistuste tuvastamisele ka iseseisvalt nendest mööda lennata.

Loe kindlasti “Karbist välja: DJI Mavic Air droon” ülevaadet või vaata tutvustavat videot 👇

 

Auhinnatud drooniga on lendamas käinud ka fotograaf Tarmo Haud – loe tema ülevaadet meie blogist >>

 

Lenda kõrgelt. Osta DJI Mavic Air ››

 

Pakkumine kestab Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes kuni 6. septembri 2018 südaööni DJI Mavic Air single droonidele.Photopoint on DJI ametlik partner ja maaletooja Eestis – photopoint.ee/dji ›› 

The post 2018. aasta parima drooni ostul saad kingituseks lisaaku appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax K-1 II, HD Pentax 15-30mm & HD Pentax 70-200mm “testsõidul” Hispaanias
autor: Karl Saare

Kogu lugu algas ühel ilusal päeval, kui minu Gmaili kirjakasti kukkus kiri Photopointilt, kus küsiti – kas ma uut Pentaxi täiskaader peegelkaamerat tahaksin proovida? Vastus sellele oli muidugi jah ning juudi kombel hakkasin kohe ka sinna objektiivi ette kauplema.

Long story short – Photopoint oli nii lahke ja andis kaasa mitte ühe vaid kaks objektiivi! Nii ma siis paningi paika oma reisiplaani, ostsin piletid, viskasin seljakoti selga ja viisin Pentaxi Hispaaniasse testsõidule.

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-2-photopoint

Pentax K-1 II:

  • Megapiksleid kaameral kokku 36,4, täiskaader CMOS sensor.
  • 5-suunaline keresisene stabilisaator.
  • Sensori tundlikus kuni ISO 819 200 (Eelkäijal K-1 oli see max 209 400).
  • Teravustamispunkte nagu ka eelkäijal 33, kuid see-eest on AF tunduvalt kiirem.
  • Uus Accelerator Unit kiip, mis eemaldab piltidelt liigse digimüra juba enne, kui sensorist tulev foto pildiprotsessorisse jõuab.
  • Uus Dynamic Pixel Shift Resolution režiim, mida varasemalt sai kasutada vaid statiivi pealt pildistades, kuid tänu uuele protsessorile suudab uus K-1 II sama teha ka käest pildistades.
  • Pole küll miski uudis, aga toon siiski veelkord välja, et nagu enamus (äkki isegi kõik?) pentaxeid on ka K-1 II ülimalt ilmastiku-, lolli- ja tolmukindel.
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint

MULJED

Alustame negatiivsest – pärast kümmet päeva K-1 II kaameraga pildistamist pidin minema tagasi enda Pentax K-3 II peale.  Selle lausega on negatiivsega kõik ja lähme nüüd edasi positiivse juurde: väga mugav grip, täiskaader peegelkaamera kohta on see üsna kerge, kiire, lollikindel ja täiesti kindlalt väärt enda hinda!

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-5-photopoint

 

HD Pentax D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW objektiiv

Enne, kui ma üldse edasi lähen, siis tahan öelda, et kui Sa pildistad portreefotosid, siis on see MUST HAVE objektiiv! Olles seni ise pildistanud vaid 15-30mm, 30mm ja 50mm vahemikega pidin pärast esimest klõpsu 70-200mm objektiiviga piltlikult öeldes enda alumise lõualuu põrandalt kokku korjama, sest see mis kaamerast vastu vaatas oli lihtsalt uskumatult hea.

Objektiivi tehnilisiandmeid ma eraldi siia kopeerima ei hakka, sest Photopointi veebikaubamajas on need kõigile huvilistele mugavalt ja lihtsalt leitavad (lingid saavad olema artikli lõpus). Las pildid räägivad enda eest.

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint

HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM objektiiv

Sama objektiivi andis Photopoint mulle katsetamiseks kaasa ka aasta alguses toimunud Tai reisile, kuid siis oli see ees minu Pentax K-3 II kaameral.

Kui enda eelmises blogipostituses kirjutasin, et 15-30mm oli “tõsiselt suur”, siis seda ilmselt selle pärast, et ma polnud 70-200mm poole oma pilku pööranud. Sama nagu ka eelnava objektiiviga, siis ei hakka ma copy-paste andmeid siia panama. Lisaks kopeerin siia lõigu eelmisest artiklist, sest andmed on samad ja arvamus objektiivist muutus pärast täiskaadrile ette panemist vaid positiivsemaks.

“Enne, kui laskume kasutusmugavuste või ebamugavuste juurde, siis räägime veidi faktidest. Tegemist on 2016. aasta veebruaris välja tulnud valgusjõulise (f/2.8) Pentax suumobjektiiviga, mille suumiulatus on 15-30mm ja see sobib nii poolkaader- kui täiskaader sensoriga Pentax digipeegelkaamerate ette. Diafragmalabasid on sisse pandud kokku 9 ning kogu objektiiv on ilmastikukindel (ette rutates – oli tõesti ilmastikukindel, aga sellest tuleb juttu all pool).

לks kasulik “vidin”, mis antud objektiivi väga mugavaks teeb on “Quick Shift”. Kus ja kuidas seda kasutada – juhul, kui automaatfookus jääb oma tööga jänni (objekt/subjekt ei ole eristatav, on liiga lähedal või misiganes ka see põhjus võib olla), siis on sul veel võimalus muuta fookust manuaalselt, kui AF  (autofocus) on lukus.

Objektiiv ise on üpris suur ja raske (~1kg), mis tõttu oli mul algselt ka kahtlus, kas ma viitsin seda ringi rännates koguaeg endaga kaasas tassida. Aga tulles tagasi veel korraks autofookuse juurde, siis väärib mainimist, et AF on antud objektiivil ülimalt kiire ning vaikne.”

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint

KOKKUVוTE

Lühidalt öeldes – kogu kaasa antud varustus suutis mind väga positiivselt üllatada ning tegi kõigest paari klõpsuga selgeks, kui oluline on omada erineva fookuskaugusega objektiive. Praeguseks kõik, olge mõnusad!

Tutvu lähemalt + kindel ostusoovitus:

 


Karli tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

Eriline tänu: @marintiganik
Kõik artiklis kasutatud pildid on tehtud Pentax K-1 II abil ja kasutades HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM ning HD Pentax D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW objektiivi.

 

Photopoint fototehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

The post Pentax K-1 II, HD Pentax 15-30mm & HD Pentax 70-200mm “testsõidul” Hispaanias appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kool algab – kas õpilaspileti foto on juba tehtud?
autor: Jürgen Veerme

opilaspileti-foto-photopoint

וpilaspileti foto on miski, mis jääb last esindama vähemalt aastaks ja vahel kauemakski. Seetõttu võiks see olla võimalikult elegantne, esinduslik ja just selline nagu talle meeldib.

Meie juurde pildistama tulles ei ole Sul vaja teada pildi mõõtmeid â€“ lihtsalt ütle, et vajad pilti õpilaspiletile ning meie oskuslikud fotograafid koos tipptasemel fototehnikaga teevad foto, mida võib julgelt näidata nii raamatukogus kui toidukaupluses. Pildistatakse mitu kaadrit, mille hulgast saab välja valida kõige meelepärasema.

וpilaspileti foto kätte mõne minutiga:

  • 4 pilti ühel paberil  – 8.99€
  • 4 pilti ühel paberil + pildifail meilile – 9.99€
  • 8 pilti kahel paberil – 11.99€
  • 8 pilti kahel paberil + pildifail meilile – 12.99€

Kui kool pakub võimalust edastada foto digitaalselt või taotled fotoga pangakaarti (ISIC/ITIC vms), siis pakume võimalust saada tehtud foto digitaalsel kujul (üks fail) e-posti aadressile.

Kellel on soov päevikut või vihikuid isikupärasemaks muuta, siis soovitame tehtud õpilaspileti pildi tellida kleebispaberile – selle teenuse hinnaks on 10.99€.

Kõik Photopointi esinduskauplused asuvad suurtes kaubanduskeskustes, kuhu on mugav tulla igal ajal nii tõuksiga, jalgsi, autoga või tasakaaluliikuriga. Lisaks on tagatud ligipääs ratastoolis olevatetele inimestele.


Leia endale lähim Photopointi esinduskauplus ja tule pildistama!

 

Just nii mugav ja soliidne dokumendifotode tegemise nurk ootab Sind Photopoinit Lõunakeskuse esinduskaupluses. Klõpsa/vajuta pildile ja vaata ringi!

Photopointi esinduskauplustes läheb ilusate dokumendifoto tegemiseks vähem kui viis minutit – seda ettevalmistusest paberfotoni. Ja soovi korral saadame ka otse meilile. #photopoint #lounakeskus # dokumendifoto #theta #ricoh #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

 

Kas tõesti ainult loetud minutitega? Panime stopperi käima, astusime kauplusesse sisse ja vaatasime kui kaua kogu dokumendifoto protseduur aega võtab:

 

Loomulikult saad Photopointis jätkuvalt teha ka kõikidele rahvusvahelistele nõuetele vastavad kvaliteetsed viisafotod. 

The post Kool algab – kas õpilaspileti foto on juba tehtud? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Canoni kõige väiksem printer Zoemini
autor: Maria Emma Rist

Canon Zoemini on taskusuurune ja kerge printer, mida on muretu kaasas kanda. Kasutusel on ZINK (zero ink) tehnoloogia – see tähendab, et paber on kaetud mikrokristallidega, mis reageerivad kuumutamisele. Zoeminist väljaprinditavad fotod on määrdumis- ja veekindlad ning rebenemisvastased. Otse telefonist, tahvelarvutist või sotsiaalmeedia kanalitest on võimalik printida välja 5ח7.6 sentimeetriseid fotosid. Fotopaberite taga on kleeps, millega on võimalik personaliseerida näiteks toaseinu, peeglit ja sülearvutit. Zoemini pakub võimalust koostada mosaiike, mis koosneb 4-9 väiksemast fotost.

Printer ühildub Bluetoothi abil Canon Mini Print rakendusega. Rakenduses on filtreid, raame ja AR-efekte, võimalik lisada ka joonistusi ning tekste. 

Põhilised kasutegurid:

  • Kompaktne, õhuke ja kerge
  • Prindib rebenemiskindlaid fotosid innovatiivse tindivaba tehnoloogiaga
  • Kleebitavad fotod
  • לhildatav Canon Mini Print rakendusega 

Karp sisaldab:

  • Canon Zoemini fotoprinterit
  • לhte pakki Canon ZINK fotopabereid (10 fotopaberit ja 1 SMART SHEET)
  • Micro USB laadimiskaablit
  • Juhend

Canon Zoemini on nüüdsest Photopointis saadaval kolmes erinevas värvitoonis: Canon Zoemini valge, Canon Zoemini roosa ja Canon Zoemini must

The post Nüüd saadaval: Canoni kõige väiksem printer Zoemini appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9