Canon on avalikustanud teise kvartali müügitulemused
autor: Oskari Värä

Canon on avalikustanud lõppenud teise kvartali majandustulemused ning need on mõneti üllatavad kuid seda vaid positiivselt. Arvestades, et kaameraturg on ikka veel taastumas eelmisel aastal Jaapanis toimunud maavärinast, on kaamerate müügi kahanemine aeglustunud. Canon müüs teise kvartali jooksul kokku 1,43 miljonit vahetatavate objektiividega kaamerat (hübriid– ja peegelkaamerad).

Canon aga toob eraldi välja just hübriidkaamerate müüki. Eriti kasvatas müüki uusim kaamera EOS M6 ning Canoni sõnul on kaamera suunatud just õigesse kohta – inimestele, kes soovivad kompaktset kaamerat suurepärase pildikvaliteediga, mis samas sobib igapäevapildistamiseks või ka algajatele fotograafidele. Igal juhul on asi läinud nii hästi, et hübriidkaameraid on müüdud 70% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Kompaktkaamerate müük on aga endiselt languses. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga langes müük 8%, mis tähendab, et müüdi 1,07 miljonit ühikut. Canoni sõnul on suur mõju sellele endiselt Jaapani maavärinal kuid samas on kompaktkaamerate müük olnud pidevas languses juba mõnda aega.

Mis aga tulevikus ennustatakse – Canoni prognooside kohaselt langeb vahetatavate objektiividega müük 7%, samas oodatakse käibe kasvu. Peegelkaamerate osas ollakse samuti positiivsed ning lubatakse uusi mudeleid edaspidi sama tempoga tutvustada. Kompaktkaamerate osas aga nii roosilised ei olda. Müügi languseks aasta jooksul ennustatakse 8%, kuid endiselt pannakse rõhku enim G-seeria kaameratele.

Allikas: Canon 

The post Canon on avalikustanud teise kvartali müügitulemused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Nikon D7500 peegelkaamera
autor: Silver Pik

Nikon D7500 peegelkaamerat tutvustasime ametlikult juba aprillikuus, kuid nüüd on kätte jõudnud aeg mil see kaamera on reaalselt ka Photopointi esinduskauplustes ning veebikaubamajas reaalselt ostmiseks saadaval. See on peegelkaamera, mis jätkab Nikoni juba tuttavad tootekontseptsiooni ning disainiloogikat, pakkudes edasiminekut eelmise põlvkonna D7200 peegelkaamera pealt (ning tubli konkurentsi teiste sama segmendi peegelkaameratele).

Mis siis D7500 õigemini on? See – Nikon D7500 – on omapärane kooslus D7200 ning D500 kaamerast, kuid ei ole üht ega teist. Kere disainilt on jäädud D7200 suunas – võrreldes eelkäijaga on uus D7500 kergem ning natuke kompaktsem. Lisaks on käepide sügavamaks tehtud ning parendatud ka ilmastikukindlust. Kaamera tagant leiab 3,2-tollise diagonaali ekraani, millele on lisandunud võimalus ekraani kallutada ning sõrmepuudutusega ekraanil kaamerat juhtida. Samuti on kaameral on muljetavaldav puhver mis mahutab 50 14-bit pakkimata RAW faili ning on võimeline niimoodi pildistama kuni 8 kaadrit/sek, pakkudes omas klassis silmapaistvat tulemust.

Südameks uuel peegelkaameral on sama 20,9-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor, mis Nikon D500 peegelkaamera sisse pandud. Koostöös EXPEED 5 pildiprotsessoriga on tulemused igati muljetavaldavad. Vähe sellest – sensori tundlikkuse ulatust suurendatud – D7500 puhul on see ISO 100–51 200 ning laiendatav madalamast otsast ISO 50 peale ja kõrgemas otsas Hi5 asendis ISO 1 640 000 juurde.  Teravustamissüsteem on sama mis Nikon D7200 sees – 51 teravustamispunkt / 15 neist rist-tüüpi ning keskpunkt valgustundlik kuni -3 EV juures.  Samuti on videosalvestus koht, kus Nikon paistab teiste sama hinnaklassi peegelkaamerate vahelt välja – 4K UHD videosalvestus ehk 3840 ח 2160 30p/25p/24p kuni 144 Mps andmetihendusega ning FullHD 1920 ח 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus kuni 48 Mbps andmetihedusega.

לhendustest veel – USB 2.0 liides, WiFi ja Bluetooth on D7500 kaameral olemas. Viimased võimaldavad kaamerat juhtmevabalt juhtida ning pilte kasvõi automaatselt nutiseadmesse kopeerida. Samas välja visatud on NFC ühendus kiireks seadmete paaritamiseks.

Nikon D7500 olulisemad tehnilised andmed:

  • 21-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
  • Optilise madalpääsfiltrita sensori disain
  • EXPEED 5 pildiprotsessor
  • Sensori tundlikkus ISO 100–51 200; laiendatav ISO 50–1 640 000
  • Sarivõte 8 kaadrit/sek kuni 50 kaadrit 14-bit pakkimata RAW fail / 100 JPEG faili
  • 51 teravustamispunktiga autofookus; 15 rist-tüüpi teravustamispunkti
  • Optiline pentapeegliga pildiotsija, 100% kaadri katvust, 0,94ח suurendust
  • 3,2-tolline kallutatav puutetundlik LCD ekraan, 922 000 pildipunkti
  • Integreeritud WiFi Bluetooth ühendus
  • Kaamera juhtimine üle WiFi nutiseadmest
  • Fotode edastamine Snapbridge rakendusse Bluetooth ühendusega
  • Intervallvõtte režiim, 4K timelapse video salvestus
  • 4K UHD 3840 ח 2160 25p/24p videosalvestus 144 Mbps andmetihendusega
  • Integreeritud stereomikrofon, välise mikrofoni võimalus
  • EN-EL15a liitiumaku, kuni 950 kaadrit (CIPA)
  • Mõõtmed: 136 ח 104 ח 73 mm
  • Kaal: 640 g

Nikon D7500 peegelkaamerad Photopointi veebikaubamajas »

The post Nüüd saadaval: Nikon D7500 peegelkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

GoPro QuikStories teeb video sinu eest ise valmis
autor: Oskari Värä

GoPro Quik rakendus, millega saab kiirelt töödelda videoklippe ja neid siis muu maailmaga jagada, on juba mõnda aega väljas olnud. Uus QuikStories funktsioon aga viib asja järgmisele tasemele. Nagu me teame, on igasugused “Stories” funktsioonid, mis kujutavad endast lühikesi videoklippe, praegu igas sotsiaalmeediakanalis kuum teema ning ka GoPro on otsustanud midagi sellist teha. Pärast uuendust genereerib rakendus seikluskaameraga tehtud klipid ise automaatselt ning teeb nende jagamise nii lihtsaks kui võimalik, samas vabastades ka mälumahtu kaardilt.

QuikStories on integreeritud rakenduse viimasesse versiooni ning pärast pikka filmimispäeva see otsib ise uued klipid üles ning teeb jagamissõbraliku versiooni koos muusikaga. Siiski pole see täiesti suletud – kasutajal on võimalik hiljem muuta näiteks klippide järjekorda või taustamuusikat. Samuti on võimalik lisada ka muud meediat klippide vahele.

Samuti ei piirdu klipi jagamine vaid sotsiaalmeediaga. Kasutajal on loomulikult ka võimalus see salvestada endale, kuhu tahes ning üles laadida, kuhu aga vaja.

QuikStories rakendust tutvustav video:

 

GoPro seikluskaamerad ning tarvikud Photopointi veebikaubamajas

Allikas: GoPro

The post GoPro QuikStories teeb video sinu eest ise valmis appeared first on Photopointi ajaveeb.

Adobe kogemata lekitas arendusjärgus oleva pilvepõhise fototöötlusrakenduse
autor: Oskari Värä

Kuigi Adobe teatas juba eelmisel aastal, et neil on arenduses pilvepõhine fototöötlusprogramm koodnimetusega Project Nimbus, siis pärast seda teadaannet ei ole midagi erilist kuulda olnud.

Sel nädalal lekitas Adobe aga kogemata “pilvepõhise Lightroomi” mõningatele Creative Cloudi kasutajatele, kes kiirelt suutsid teha ka ekraanitõmmiseid enne kui Adobe rakenduse taas ära peitis. Prantslaste portaalis MacGeneration avaldatud piltidelt ning kirjeldusest on näha, et see sarnaneb Lightroom Mobile rakendusele iPadil. Lihtsamad heleduse-tumeduse, üleminekute ning värvi muutmise võimalused on olemas, samuti ka pintslid. Mis veel – töötlusprotsess ei ole destruktiivne. Rakendus on ka täielikult pilvepõhine, mis tähendab, et midagi alla laadima ei pea ning kõik sammud ka koheselt salvestatakse pilve ning alguses saab rakendusega 1TB pilveruumi.

Huvilistel siiski ei tule enam väga kaua oodata – Adobe sõnul on Nimbuse beetaversiooni oodata millalgi 2017. aasta jooksul.

Allikas: MacGeneration

The post Adobe kogemata lekitas arendusjärgus oleva pilvepõhise fototöötlusrakenduse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lekkinud on esimesed Nikon D850 tootefotod
autor: Oskari Värä

Ei läinud kaua kui pärast Nikoni teadet, et D810 peegelkaamera saab järglaseks saab D850, lekkisid internetti ka tulevase kaamera esimesed tootefotod. Esmalt nikonrumors.com veebilehel avaldatud piltidelt on näha, et võrreldes eelkäijaga on kaameralt eemaldatud integreeritud välk ning lisatud pööratav ekraan. Kuigi on väga palju fotograafe, keda integreeritud välgu puudumine rõõmustab, siis paneb see muretsema need, kes soovivad seda kasutada eemalasuvate välkude juhtimiseks. Arvatavasti on Nikon sellele mõelnud ning probleem lahendatakse kuidagi teisiti.

Tehniliste andmete kohta hetkel endiselt veel mingit ametlikku infot ei ole.

Allikas: nikonrumors.com

The post Lekkinud on esimesed Nikon D850 tootefotod appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8