Kohvrist välja: tuliuus keskformaat hübriidkaamera Fujifilm GFX 50S
autor: Mikk Otsar

Photopointi salajane labor Tartumaal sai täna enda kätte, esimesena Eestimaa pinnal, ühe väga haruldase ja väärtusliku kaamera. Fujifilm GFX 50S on Fujifilmi poolt toodetud keskformaat hübriidkaamera. Tundub algul uskumatuna, et on olemas hübriidkaamera keskformaat suuruses sensoriga, kuid täpselt sellega ongi Fujifilm hakkama saanud. Hea uudis on ka see, et aprillikuu jooksul tuleb see sama Fujifilm GFX 50S Photopointi müügile. Tegemist pole varajase aprillinaljaga.

Fujifilm GFX 50S hübriidkaamera südameks saab uus 51,4-megapiksline “Fujifilm G Format” mõõdus keskformaat sensor, mille mõõtmeteks 43,8 ח 32,9 mm. Uue sensori tundlikkus on ISO 100–12 800 ning laiendatav kuni ISO 102 400. Hübriidkaameratele omaselt on ka GFX 50S teravustamine viidud pildisensori peale – süsteem hõlmab endas 117 kontrastituvastusega teravustamispunkti. Uute X-Pro2 / X-T2 ja teiste Fujifilm X-seeria kaamerate valguses tundub see esmapilgul suureks tagasiminekuks, kuid keskformaat kaamerad ei olegi disainitud raja ääres autospordi filmimiseks või muudeks analoogseteks rakendusteks. Sensori ees olev katik toetab säriaegu 1/4000–360 sek ning tänu elektroonilisele katikule saab minimaalse säriaja lükata lausa 1/16 000 sek juurde.

Kuid aitab hetkel tehnilisest poolest. Vaatame milline näeb välja üks keskformaat hübriidkaamera. Kaamera mis tundub esmapilgul küll suur on tegelikult, võrreldes Pentax 645Z ja teiste keskformaat kaamerate kõrval, tõeliselt kompaktne.

Kaamera saabus meile koos kahe objektiiviga turvalises kohvris, et pakkuda kaamerale tõelist kaitset. Siinkohal olekski hea rääkida selle vastupidavusest. Fujifilm GFX 50S hübriidkaamera tuleb magneesiumsulamist ilmastikukindla korpuse sees – ilmastiku- ja tolmukindel korpus kannatab kuni -10° C külma probleemideta. Mis veel – kaamera on kerge – kaaludes ainult 825 grammi koos aku ja mälukaartidega. Lisaks on Fujifilm sellele kaamerale andnud 150 000 kaadrit vastupidava katiku.

Nii ekraan(id) kui pildiotsija on uuel Fujifilmi hübriidkaameral väga muljetavaldavad – kaamera taga on 3,2-tolline puutetundlik LCD ekraan mil lausa 2,36 miljonit pildipunkti. Ekraan on kolmel suunal liigutatav ning puutetundil. Lisaks on kaamera peale pandud väiksem lisaekraan, kuhu kuvatakse kaamera põhiparameetrid. GFX 50S elektrooniline pildiotsija tuleb 3,69 miljoni punktiga OLED ekraaniga ning on kaameralt eemaldatav, võimaldades kasutada ka teisi adaptereid / lahendusi.

Kaamerat käes hoida on tõeliselt mugav. Käepide ja nupud on paigutatud täpselt sinna kuhu vaja. Nuppude ja rataste poolest on Fuji jäänud oma liistude juurde. Võimalikult palju valikuid on toodud kaamera peale. Seda just sellepärast, et ei peaks ringi otsima kaamera menüüdes.

Uue kaameraga tulid ka uued objektiivid. Millest kaks on ka meie kohvris näha. Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR normaalsuum (35 mm ekvivalendina 25-51 mm) ning Fujinon GF 120mm f/4 Macro R LM OIS WR telemakro objektiiv (35 mm ekvivalendina 95 mm; 1:0,5 ülekandega). Mis puutub objektiividesse, siis tegemist on keskmiselt suurtemate torudega. Seda just sellepärast, et tegu on jätkuvalt keskformaat kaameraga, mida igapäev ei kohta.

Tehnikahuvilistele lisame siia ka kiire ülevaate selle superkaamera tehnilistest andmetest.

51,4-megapiksline 43,8 ח 32,9 mm keskformaat sensor
0,79ח lõikefaktor võrreldes 35 mm filmiga
X Processor Pro pildiprotsessor
Sensori tundlikkus ISO 100 – 12 800 (Laiendatav ISO 102 400)
117 kontrastituvastusega teravustamispunktiga autofookus
3 kaadrit sek sarivõte
FullHD 1920 ח 1080 30p/25p/24p videosalvestus
3,2″ LCD ekraan, 2,36 miljonit pildipunkti
Elektrooniline OLED pildiotsija, 3,69 miljonit pikslit
Säriaeg 1/4000–360 sek, 1/125 sek välgusünkro
Elektrooniline katik 1/16 000–1 sek
Integreeritud WiFi ühendus
Magneesiumsulamist ilmastikukindel korpus
Kaks SDXC UHS-II U2 mälukaardipesa (kuni 256 GB kaardid)
microUSB 3.0, microHDMI, 3,5 mm mikrofoni sisend, 2,5 mm distantspäästiku pesa
NP-T125 liitiumaku, kuni 400 kaadrit
Mõõtmed 148 ח 94 ח 91 mm
Kaal 825 g (koos aku ja mälukaardiga)

Kuid mis siin ikka pikemalt rääkida. Fujifilm on hakkama saanud tõelise meistriteosega. Keskformaat hübriidkaamera on midagi tõeliselt uut kaamerate turul. Kompaktne kere ja parim võimalik pildikvaliteet on iga fotograafi unistus. Nagu ka eelpool mainitud on see sama, Fujifilm GFX 50S, õigepea Photopointi veebikaubamajas ja poodides saadaval koos kolme spetsiaalselt disainitud objektiiviga. Artikli lõpetuseks lisame veel portsu pilte sellest suurepärasest kaamerast, mis meie salajasse laborisse ilmus.

Kuumad kõlakad: Canon EOS 5D Mark IV tarkvarauuendus toob palju väiksema lõikefaktori
autor: Tõnis Sestverk

Alles hiljuti võisime lugeda, et Canon on õige pea väljaandmas enda kõige uuema täiskaadersensoriga peegelkaamerale EOS 5D Mark IV tarkvarauuenduse. Tol korral olid sahinad C-Log videoprofiili tulekust, mis paljudele filmihuvilistele meelt mööda on.

Nüüd lubavad kõige värskemad kõlakad kõvasti parandada lõikefaktorit 4K videorežiimis. Senise 1,74ח lõikefaktori asemel hakkab see olema 1,27ח. Kui see vastab tõele, siis on kasud suured, kuna kaamera kasutab palju suuremat ala kaamera sensorist.

Täpsemad oodatavad muudatused:

  • DCI 4K lahutusvõimega ja 1,27ח lõikefaktoriga 5632 ×— 2970.
  • UHD 4K lahutusvõime on samuti suurenenud 1,29ח lõikefaktoriga 5472 ×— 3078.
  • Kuvasuhtega 1:1 on siiski võimalik kasutada senist 1,74ח lõikefaktorit
  • Canon lisab täiskaadersensori 3K videosalvestuse 60p ning HDR 24p.
  • FullHD 1920 ח 1080 kvaliteediga filmides kasutab Canon sama 3K-režiimi.

Kuuldused on ka selle kohta, et kaamera tarkvara uuendamiseks tuleb sellega külastada ametlikku hoolduskeskust. Mitte tingimata, kuid iseseisvalt tarkvara uuendades võib tekkida kaamera ülekuumenemise oht. Kuid siiski ei ole kogu see info saanud kinnitust Canoni poolt, kuid loodame juba aprillikuus neid häid uudiseid kuulda.

Allikas: canonrumors.com

Photopointi veebikaubamaja jõudis maagilise tähiseni – sel puhul kogu kaubal lisaallahindlus
autor: Jürgen Veerme

2014. aastal totaalsed uuendused läbinud ning 2016. aastal Eesti kõige kasutajasõbralikumaks veebikaubamajaks valitud Photopoint.ee on jõudnud maagilise tähiseni – nüüdsest leiab sealt üle 200 000 erineva toote!?!

Sellise vägeva tähiseni jõudmist tähistame suure lisaallahindlus kampaaniaga, kus kogu veebikaubamaja kaup on nädala lõpuni kuni 20% soodsam (ka soodushindadest).

Meie püsiklientidele ei tule ilmselt uudiseks, et Eesti üheks suurimaks veebikaubamajaks kasvanud Photopointi veebipood ei ole tänasel päeval üksnes fotokaamerate ja arvutite päralt. לle 200 000 toote hulgas on meil ju ka mänguasju, tuntud brändide originaalparfüüme, aiakaupasid, aiatööriistu, aiatehnikat, mööblit ja palju muud põnevat.

Loomulikult kehtivad jätkuvalt kõigile meie veebikaubamaja klientidele järgmised hüved: ✅ tasuta transport alates 49€ ostust koju kätte või pakiautomaati ✅ tasuta transport Photopointi esinduskauplustesse olnemata ostusummast âœ… 14- päevane tagastusõigus âœ… soodsad järelmaksu võimalused

לhesõnaga, kui vajad mistahes foto,- digi,- kodu,- või nutitehnikat, siis kiika www.photopoint.ee ja vali endale sobivaim.

 

Vali vajalik välja ja tee oma ostud Photopointi veebikaubamajas ›

 

Photopointi veebikaubamaja hetke populaarsemad kategooriad:

PARFללMID | KOSMEETIKA | AUTOKAUBAD | AIATÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 AIAKAUBAD | SPORDIKELLAD | KODU & AED | AIATEHNIKA | SEKSUAALTERVIS

 

Kampaania kestab 2. aprilli südaööni ning kampaania ajal ei kasutada teisi sooduskoode.

Varsti saab teenuseid osta otse läbi Instagrami
autor: Oskari Värä

Instagram on olnud pikalt üks fotograafide lemmikuid sotsiaalmeediakanaleid ning nüüd tekib taas uus võimalus läbi Instagrami oma tööd rahaks teha. Kui varasemalt polnud era- ning ärikontodel mitte mingit vahet, siis toodi sisse võimalus lisada eraldi väli, et potentsiaalsed kliendid saaksid ühendust võtta. Nüüd aga on Instagram viimas asja veelgi kaugemale ning kliendid saavad ettevõttetega leppida kliendikohtumisi kokku otse rakendusest.

Instagrami ärijuht James Quarles ütles Bloombergile antud intervjuus, et uuendust on oodata juba paari kuu jooksul. Jutu käigus toodi välja, et Instagrami ettevõttekontot kasutab praegu ca 8 miljonit firmat ning 80% kasutajatest jälgib vähemalt ühte ettevõtet. Kui uuendus on välja toodud, hakatakse tõenäoliselt ka lisama erinevaid funktsioone näiteks hinnangute näol.

Loomulikult pole uuendus kasulik vaid fotograafidele. Kindlasti hakkame nägema erinevate ettevõtete loovaid lähenemisi vastavale funktsioonile ning miks mitte broneerida ka näiteks juuksuriaeg läbi Instagrami.

Allikas: Bloomberg

Veebiavarustesse on paisatud sirvimiseks 437 numbrit ajakirjast “Nõukogude foto”
autor: Oskari Värä

Netiavarustesse on paisatud tõeline pärl – perioodika Советское фото (Nõukogude foto) on täies hiilguses digitaliseeritud ning kõikidele uudistamiseks üles riputatud. Archive.org lehel on 437 ajakirja numbrit, mis on avaldatud vahemikus 1926 – 1991, mõningate pausidega.

Kes oskab lugeda vene keelt, saab kindlasti palju huvitavat teavet, kuidas varasemal ajal fotosid tehti. Kes aga ei oska, siis selle jaoks on palju huvitavaid fotosid alustades portreedest ning tänavafotograafiast ning lõpetades fotoajakirjanduse ja loomulikult sõjaga.

Kellele huvi pakub, see saab sirvida kõiki 437 väljaannet Archive.org veebilehel.

Allikas: archive.org

1 2 3 4