Kunagi ammu-ammu, kui müügile saabusid esimesed Sony NEX-seeria hübriidkaamerad, siis olid fotograafid arvamusel, et nende professionaalne amet vajub ajalukku. Sony oli turule tulnud lahendusega, mida võiks nimetada “igaüks saab hakkama” kaamerateks.
See oli hetk, kui Sony hakkas suures mahus panustama autointelligentsetesse pildistamisprogrammidesse selliselt, et ebaõnnestuda oli raske. Kvaliteet oli ülim. Senini saab öelda, et Sony on olnud oma tehnoloogiates suur innovaator ja eeskõneleja. Selle tõestuseks ka Sony a7 seeria – juba aastaid ainsad turul saadaolevad täiskaader hübriidkaamerad.
Minu kasutuses oli nädalapäevad üks värsketest lipulaevadest, ülisuure resolutsiooniga, kiire ja võimas Sony a7R III mudel koos kolme tippklassi kuuluva objektiiviga (FE 24-70mm f/2.8 GM, FE 70-200mm f/2.8 GM OSS ja Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA. ). Seda kõike Photopointi lahkusel.
Minu isiklik soov oli katsetada, kas Sony a7 võiks olla minu uus reiskaamera, kompaktne saatja välismaistel pildistamistel ning loomulikult testida Sony koostööd Profoto A1 välkudega, mis hiljuti minu “tööriistakasti” hiilisid ja mitte lihtsalt, vaid veel lihtsamalt – TTL töörežiimis.
Kokkamisel on levinud väljend, et kui omavahel segada maitsvad komponendid ega siis midagi eriti untsu minna ei saa. Teine ütlemine on, et kui ahi on hea, siis on küpsetis ka maitsev.
Kas ma sain, mis tahtsin?
Läbi mitmete pildistamiste, millest üks oli portreepildistamine sünnipäevakingituseks, tõdesin, et selles väikese korpuses on peidus metsik tööloom.
Mulle meeldib tööks tipptehnika, meeldib kui loomingu teostamiseks ei teki seadmete poolelt takistusi, meeldib kui tooteinsenerid on realiseerinud oma potentsiaali, meeldib, kui kasutajale on mõeldud.
Sony a7R III + Sony nõelteravad objektiivid + Profoto A1 välgud annavad kokku kombo, mis mulle väga meeldib – ühe väikese agaga. Kõige selle võimsuse ja toreduse juures ongi minu jaoks ainsaks miinuseks: liiga palju piksleid. a7R III sensor annab välja 42 miljonit pikslit, mille failisuuruseks on umbes 80 MB andmemahtu. Reisida sellise andmemahuga on … koormav.
Minu uueks reisikaameraks sai seetõttu Sony a7 III. Ilma R-ta. Kahekümne nelja miljoni piksliga Sony inseneride tippteos.
Renש tööde ja tegemistega saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagramâi lehel, Facebookis või veebilehel www.rene.com.ee
Uuri lisaks:
- Karbist välja: Sony a7R Mark III hübriidkaamera ››
- Fotograaf Hendrik Osula: Sony a7R III on ahvatlus ka kõige truumale abielumehele ››
- Fotograaf Magnus Heinmets: igapäevase Fujifilmâi kasutaja lembehetked Sony a7R III täiskaader hübriidkaamera seltsis››
- Maastikufotograaf Andrei Reinol: Sony a7R III täiskaader hübriidkaameraga jäisel meremaastikul ››
- Fotograaf Jake Farra: Sony a7R III ja Estonian Voices ››
TIPA 2018 auhinade jagamisel nimetati Sony a7R III parimaks kõrge lahutusvõimega täiskaader hübriidkaameraks.
The post Sony a7R III – kas on võimalik, et käes on aeg, kus saame tõdeda “liiga palju piksleid”? appeared first on Photopointi ajaveeb.