Maastikufotograaf Andrei Reinol: kuidas ma teleobjektiiviga sügist pildistasin
autor: Andrei Reinol

Paadunud maastikufotograafina kasutan ma pea alati lainurk objektiivi – 20mm ja alla selle. Kui magusam valgus juba möödunud, siis vahetan objektiivi universaalsema suumi vastu. Juba ammu oli mul aga soov teha täielik kannapööre ning proovida pildistada maastikku teleobjektiiviga.

Photopoint pakkus lahkesti selleks võimalust kasutada Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiivi. Võtsin vastu otsuse püüda kasutada 16mm`le vastukaaluks enamjaolt just seda pikemat otsa – 600mm. No ja need on ikka kaks täiesti erinevat pilti! Läbi 600mm vaadates on kõik väiksem kui tikutopsi suurune ala kogu sinu vaateväljast.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint
Minu tavapärane maastikuvaade – 16mm

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_2
Leia see koht eelmisel pildil. 600mm!

Küll ei suutnud ma kiusatusele vastu panna ning kui oli õige valgushetk käes kasutasin siiski lainurka. Kuna ma teen pilte oludes, kus valgust vähe, siis kõik pildid on jäädvustatud statiivilt – nii lainurk kui teleobjektiiviga. Kummalgi objektiivil oli küll oma kere, aga nende vahetamine statiivil nõudnuks assistendi abi. Järgmine kord kindlasti. Kes tuleb?

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_3
Siin kasutasin ära üle järve paistva peegelsileda vee.

Tamroni SP 150-600mm G2 pikemas otsas on suurim ava 6,3, siis pannakse hämaras käest pildistades kaamera ISO võimekus proovile. Kindlasti tuleb siin abiks 4,5 stopine stabilisaator. G2 autofookus toimis ka hämarates oludes hästi – vaikne ja kiire. Looduses liikujale on ta hea kaaslane tabamaks kaugeid ja veel kaugemaid objekte. Maastiku pildistamiseks tahab see objektiiv avaraid vaateid, ikka väga avaraid. Isegi minu poolt välja valitud rabajärve vastaskallas oli 600mm peal liiga lähedal. ×•ige kompositsooni saamiseks tuli toru siiski kokkupoole tõmmata. 150-600mm vahemik andis selleks hea võimaluse. Pildistamine toimuski nii, et alles läbi pildiotsija vaadates märkasid sa tervikut, mis sensorile jäädvustus. Sest pilt, mille sa said oli puzzle või mosaiigi tükike sellest avarast vaatest, mida sa silmaga nägid.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_4
Hommikune päike värvis vastaskalda rabamännid kaunilt roosaks

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_5
Härmas männid ning aurav rabajärv kontravalguses.

לheks pildistamise kohaks valisin kõrge vaatetorni, sest sealt oli tõesti hea ka väga kaugeid punkte jäädvustada ja silmale pea märkamatu pildiks vormistada. Kindlasti on tulemuseks pildid, mis muidu oleks tegemata jäänud. Väga hästi sai välja tuua erineva kihilisuse, mis fookuskauguse tulemusena üheks saab. Pildis moodustuvad erinevad mustrid ning kujundid. Nagu näha, siis paljudel piltidel kadreerisin taeva välja, sest see ei oleks pildile midagi juurde andnud. Tüüpilisele maastiku pildistamise erinevuseks oli veel see, et ei pidanud kiilfiltreid kasutama, mis tegi asja tunduvalt lihtsamaks.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_6Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_7
Väga mõnus oli neid erinevaid kihte kompositsiooniks vormistada

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_8
Sügisvärvid andsid hea kontrasti sellele kaunile vaatele

Telemaastiku pildistamine oli põnev väljakutse ning kindlasti proovin seda ka tulevikus teha. See arendab kompositsiooni nägemist ning annab maastikule hoopis teise perspektiivi. Fookuskauguse muutus on väga värskendav kogemus ja suurim väljakutse oligi just see, et kumba objektiivi kasutada – kas lainurk või tele. On kohti, kus ühel on teise ees eeliseid – avar ja tühi maastik sobib telele ja lainurk huvitava esiplaaniga maastikule. Erinevate fookuskauguste kasutamine õigustab end kindlasti, sest pingutus saab vääriliselt tasutud ning erinev perspektiiv rikastab ka pildi portfooliot.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_10
Taaskord lõi kontravalgus meeldiva atmosfääri. 600mm`ga oli hea seda ära kasutada.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_11
Bokeh on 150-600mm G2 objektiivil ka hea. Kui taustaga veab :) 

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_12
Külm ja soe. Need erinevad kihid sobitusid eriti hästi ühte.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_9
Sügisränne. Selle pildi tabamiseks oli vaja lihtsalt õnne :)

Teleobjektiivid on küll rohkem linnu- ja loomapildistajate pärusmaa – nemad ilma selleta ei saa. Niisama looduses liikuja jaoks on aga hea võimalus see objektiiv nädalavahetuseks Photopoint fototehnika rendist proovimiseks võtta. Ning siis meeldivusel see omale päriseks soetada. Kindlasti postitan enda Facebook’i Fotolehele veel nii mõnegi pildi sellelt fotomatkalt. Nii, et hoidke silm peal!

 

Autorist:

“Andrei Reinol on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti maastikufotograaf, kelle tööd on mitmel korral võidutsenud Sony World Photography Awards fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Lisaks on Andrei fotod võite ja kõrgeid kohti noppinud ka kohalikel Eesti fotokonkursitel. Kogu Andrei portfoolio ja saavutustega saad tutvuda tema veebilehel või Facebook’i lehel. “

Veel pilte, mis Andrei poolt tehtud Tamron SP 150-600mm G2 teleobjektiiviga:

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_12
Viimased sügisvärvid

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_13
Kased ja männid segamini

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_15
Siin oleks võinud ka keegi oksa peal istuda :)

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_14
Hõbevalge. Olen alati öelnud, et valgus teeb pildi. Ja kui siia juurde veel pisut tuhksuhkrut raputada, siis ongi imeline vaatepilt jäädvustamiseks valmis.

The post Maastikufotograaf Andrei Reinol: kuidas ma teleobjektiiviga sügist pildistasin appeared first on Photopointi ajaveeb.