See oli umbes kuu aega tagasi kui Sigma Photokina messil uue võimsa suumiga 60-600mm f/4.5-6.3 teleobjektiivi välja tõi. See suur kahur võtab üle kunagise populaarse Sigma 50-500mm EX objektiivi pärandi ja ühineb ettevõtte tooteseerias võimekate 150-600mm f/4.5-6.3 ja 120-300mm f/2.8 telesuumobjektiividega.
Sigma 60-600mm objektiiv käesoleva postituse kirjutamise hetkel Eestis veel müügile jõudnud ei ole (Photopointi võib seda siiski oodata juba lähinädalail!). Esimesed fotograaafid Euroopas on seda aga juba looduses proovida saanud ning Sigma veebilehel on nende pildistatud fotod ja esmased muljed üleval. Painava ootuse leevendamiseks vaatame üle, mida need esimesed testijad sellest Sigma uuest loodusfotokahurist siis arvavad.
Fotograaf Jack Howard pildistas uue telesuumiga linde ja kive ning laseb Sigma blogis pidurdamatut kiidulaulu. Hr Howard kirjutab, et 60-600mm objektiiv on “väga, väga muljetavaldav”. Ja jätkab, et “Objektiivi joonis on 600mm juures täisavaga superterav ja objektiivi ulatust illustreeriv suumi vahemiku võrdlus on lihtsalt jahmatavapanev. Autofookus on superkiire ja muutub teravustamiskauguse piiraja rakendumisel veel kiiremaks. Lindude pildistamisel jälgiva teravustamisega ei esinenud mingeid probleeme – isegi hämaramas valguses.”
Mitte midagi halba hr Howard 60-600mm objektiivi juures välja ei toogi. Võib-olla ehk pildi teravust iseloomustavas lõigus tuuakse välja kaadri äärealade veidi pehmem joonis võrrelduna 150-600mm objektiividega. Kaadri keskosas on pildi teravus neil kahel objektiivil aga sarnane – kogu suumivahemiku ulatuses.
Sedasama 60-600mm objektiivi proovis teinegi Sigma profifotograaf Roman Kurywczak. Oma esmases ülevaateartiklis võrdleb temagi uut 10x suumiga teleobjektiivi senise 4x suumiga Sigma 150-600mm Sports teleobjektiiviga. Väliselt on need kaks objektiivi väga sarnased – suurima erinevusena toob hr Kurywczak välja päikesevarjuki, mis 60-600mm objektiivil pole mitte metallist vaid plastikust.
Ka Roman leiab, et võrdluses Sigma 150-600mm objektiiviga on 60-600mm telesuumiga pildistatud fotode äärealad mõnevõrra pehmemad. Samas toob fotograaf välja, et 60-600mm objektiiviga pildistatud fotodel on ilusam Bokeh.
Loe ülevaateid Sigma blogist:
- Sigma 60-600mm esimesed muljed ja fotod – Jack Howard
- Sigma 60-600mm objektiivi esmased muljed – Roman Kurywczak
Sigma objektiivid Photopointis
The post Sigma 60-600mm teleobjektiivi esimesed testpildid ja muljed appeared first on Photopointi ajaveeb.
Mul oli võimalus esimest korda elus käed külge panna graafikalauale ja valisin selleks Wacom Intuos seeria mudeli – täpsemalt Intuos M Bluetooth. Esmamulje graafikalauast tekitas mulle koheselt ühe positiivse küsimuse, kas see ongi nii kerge ja õhuke?
Kui esmased tutvused ja seadistused tehtud, siis oli aeg graafikalaud panna proovile! Nagu ikka siis iga uus ese, seadeldis või vidin vajab harjutamist ning sama oli Wacom graafikalauaga.
Olgugi, et esimesed päevad minu pilditöötlus protsessis olid aeglustunud just graafikalaua õppimisele ja harjumisele, siis võin julgelt öelda et see hea tunnetus tekib juba 3-4 päeva jooksul. Kui tunnetus käes, siis edasi muutub pilditöötlus sujuvamaks ja kiiremaks.
Avastasin töö käigus, et Wacom abil on võimalik saavutada teatud elemente ja detaile kiiremini kui hiirega.
Plussid:
- Mugav ja sujuv.
- Kerge ja õhuke.
- Töö protsess liugleb kiiremini kui asi on käpas.
- Soliidne välimus.
Miinused:
- Vajab aega harjumiseks.
- Puutepliiats/joonestuspastakas vajaks paremat kohta, kuhu seda töö lõpetades asetada (“pastakas” ei taha püsida hästi kumeral kohal graafikalaual).
Kokkuvõtteks võin öelda, et Wacom Intuos graafikalaud sobib suurepäraselt kõigile, kes vähegi tegelevad graafilise disainiga või loovad muud moodi digitaalsel vahendusel kunsti. Uurisin selle graafikalaua kohta lähemalt ning paljud hindavad seda enda hinnaklassi parimaks graafikalauaks.
Hendri kosmiliste fotomanipulatsioonidega saad tutvuda tema Instagram’i lehel ››
Uuri lisaks:
- Graafikalaud â kas sul on seda arvutihiire kõrvale vaja? ››
- Wacom Intuos M â taskukohane ent kvaliteetne graafikalaud joonistamiseks või fototöötluseks ››
- Karbist välja: Wacom Intuos M graafikalaud ››
- Millist Wacomi graafikalauda valida? ››
- Graafikalaud fototöötlejale või joonistajale: Wacom Intuos Pro L 2017 ››
The post Minu esmakordne kogemus Wacom Intuos graafikalauaga appeared first on Photopointi ajaveeb.
Kinofilmidel nähtav kaadrite stabiilsus on saavutatud kasutades erinevaid slidereid ning stabilisaatoreid, mille hinnad ulatuvad meeletutesse kõrgustesse. Viimasel ajal on aga üha kiiremini arenenud kaamerate käsigimbalid ning nii on need saanud peaaegu iga vabakutselise videograafi lahutamatuks kaaslaseks.
Olen varasemalt kokku puutunud DJI Ronin MX-iga, mis oli pikka aega ainukene võimalus stabiilse liikuva pildi loomiseks. Olenemata selle väga ebamugavast kasutamisest võtsid ikka ta suure kohvriga pulma kaasa ning pigistasid silma kinni nii mõnegi raskuse ees. Kui aga avanes võimalus proovida uut FeiyuTechi käsigimbalit, haarasin koheselt härjal sarvist!
Kuna Photopoint on FeiyuTech ametlik partner Eestis, siis proovisin just selle firma uusimat mudelit – FeiyuTech AK2000. Meie koostöö algas kohe positiivselt, sest kaamera paigaldamine stabilisaatorile käis väga kiiresti ning samuti ei valmistanud peavalu kaamera tasakaalustamine. Kaamera kiire paigaldus on väga oluline aspekt just pulmavideograafi puhul, kes peab valmis olema igaks erinevaks situatsiooniks ning kiirelt kohanema erinevate oludega.
Nii AK2000 kui AK4000 on FeiyuTechi eelnevast generatsioonist oluliselt raskemad, kuid kaalutõusuga on juurde toonud mitu väga head komponenti, millest esimene on erinevateks otstarveteks seadistatav rullik ning teiseks puutetundlik displei.
Tundub, et massiivsus ning veidikene raskem kaal on mõjutanud ka stabilisaatori stabiilsust, sest kasutades käsigimbalit ning joostes filmitava objekti kõrval ei pea kasutama ka järeltöötluses stabilisaatorit, mis hoiab oluliselt kokku järeltöötluse aega â teisalt näitab see ka seda, kui palju on nähtud vaeva hea toote loomiseks.
Fuji kasutajana tundsin, vaid puudust võimaluse üle ühendada stabilisaator kaameraga ning kasutada stabilisaatoril olevat rullikut fookus-kauguse määramiseks. Kui aga oled Canon/Sony/Panasonic kasutaja, siis ei pea selle probleemi pärast muretsema!
Kokkuvõttes on FeiyuTech AK2000 videostabilisaatori puhul tegemist ideaalse kaaslasega vabakutselisele videograafile, kelle spetsialiteediks on pulmavideod või kes reisib videotöö tõttu palju. FeiyuTech on mõelnud ka erinevate kaamera-lisade lisamise peale (monitor, mikrofon) kuid käsigimbali kompaktsuse tõttu võib olla antud lisade kasutamine ebamugav. Seetõttu ei asenda kindlasti käsigimbal veel kohmakalt suurt Roninit.
The post FeiyuTech AK2000 – haara kätte ja hakka filmima sujuvat videot appeared first on Photopointi ajaveeb.
Hea fotokaamera ei pea olema suur. Selle ilmekaks tõestuseks on uhiuus, äsja Photopointi müügile jõudnud Sony HX99 kompaktkaamera. Selle metalne korpus on nii pisike, et mahub ka kitsamate teksapükste taskusse. Kompaktsusele vaatamata on kaameral aga võimsa 30x suumiga objektiiv, elektrooniline pildiotsija, integreeritud välklamp ja nurga alla seatav puutetundlik LCD-ekraan. Selline pisike aparaat, mis pildistab laiu vaateid ja suudab binoklina kaugeid asju suurelt pildile püüda, on eriti hea näiteks kaasa võtta reisile.
Sony HX99 on tegelikult täiustatud versioon senistest Sony HX90 ja Sony HX90v aparaatidest. Võrreldes viimastega on uus mudel saanud kiirema Bionz X pildiprotsessori – tänu sellele teevad mõlemad aparaadid nüüd 4K videot. Sony profikaameratest on uus HX99 üle võtnud tõhusa silmatuvastuse funktsiooni – kaamera analüüsib pidevalt pildistavat stseeni ja kui leiab seal inimese silmad, siis teravustab koheselt nendele – nii saab lihtsama vaevaga pildistada teravamaid portreid, beebifotosid ja grupipilte. Tõsisematele fotohuvilistele meeldib, et HX99 on esimene Sony HX-seeria aparaat, millega saab pildistada RAW troorfaili.
Sony HX99 olulisemad tehnilised andmed:
- 1/2.3â tüüpi BSI-CMOS pildisensor, 18,2 MP
- ISO: 100-12800
- Stabilisaator: Optiline SteadyShot
- Fookuskaugus: 24-720mm
- Suumivahemik: 28x
- Ava: f3.5 â 6.4
- Ekraan: 3â puutetundlik LCD-ekraan, 921 600 pikslit, 180 kraadi kaamera kohale pööratav
- OLED pildiotsija, 0.2 tüüpi, 638 400 pikslit, 0.5x suurendus (50mm fookuskaugusega teravustatud lõpmatusse)
- Sarivõte: 10 kaadrit sekundis
- Video: 4K maksimaalselt 25fps, 100 Mbps; FullHD maksimaalselt 50 fps, 25 Mbps
- ×hendused: MicroUSB, WiFi, NFC, Micro HDMI, Bluetooth 4.1
- GPS: ei
- Salvestusmeedia: Micro SD mälukaardid
-
Sony DSC-HX99 kompaktkaamera Photopointis
The post Nüüd saadaval: võimsa suumiga kompaktkaamera Sony HX99 appeared first on Photopointi ajaveeb.
Tartus, Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluse fototehnika rendis on laenutamiseks saadaval Feiyutech AK2000 videostabilisaator, mille külge saad kinnitada kuni 2,8 kg raskuse kaamera.
Uus AK2000 stabilisaator on A1000 seeria omadega võrreldes läbinud olulise täiustuskuuri. Senisest suuremad mootorid suudavad gimbali peal asetsevat kaamerat paremini stabiliseerida ning uued tarkvaraalgoritmid võitlevad mikro- ja makrovärinate vastu. Kõige selle tulemusel saad filmida ülisujuva video ka siis, kui kiires olukorras gimbali ideaalseks stabiliseerimiseks aega napib.
Feiyutech AK2000 telg on nüüd sarnaselt DJI Ronin S stabilisaatorile 45-kraadise nurga all, et see ei varjaks kaamera LCD-ekraani ning käepidemele on integreeritud puuteekraan, millelt saab valida kaamera seadistusi ja programmeerida stabilisaatori gimbali liikumist. Lisaks puuteekraanile on stabilisaatori käepidemel 7 nuppu, joystick ja suur ratas. Kui vanemate mudelite puhul toimis gimbali pea liigutamine joysticki abil, siis nüüd saab seda liikumist soovi korral ka ratta abil juhtida. Märksa sujuvamalt ja täpsemalt.
Nii et kui vajad videotöödeks ideaalset stabilisaatorit, siis tule rendi AK2000 meie juurest â nädal laenutust maksab ainult 30€ ning kui see Sulle sobib, siis teeme ostul toote hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).
Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »
Osta FeiyuTech AK2000 endale päriseks »
Fototehnika rentija meelespea:
- Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
- renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
- makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
- tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
- fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
- fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
- Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus â Kvartali keskuses ja Tallinnas â Rocca al Mare keskuses.
- kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.
The post Nüüd on Tartus rentimiseks saadaval FeiyuTech AK2000 kaamera stabilisaator appeared first on Photopointi ajaveeb.