Uus veebipõhine kursus juhatab fotohuvilised ööfotograafia lummavasse maailma
autor: Lauri Veerde

Eestikeelseid fotograafiaalaseid kursusi koondaval veebilehel Fotokursus.ee on ilmunud uus fotokursus nimega “Ööfotograafia. See kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad jäädvustada ilusaid pilte siis, kui päike on loojunud ja valgust on vähe.

Öistes vaadetes – olgu tähistaevas, kuuvalguses uinuv rabamaastik või tuledes linnapanoraam – on alati midagi maagilist. Fotod, mis on pildistatud pärast päikese loojumist, kannavad seda erilist tunnet suurepäraselt edasi. Selliseid fotosid on hea endal vaadata ja ka Instagramis saab nende abil followere nii et vähe pole. לks probleem siiski on – tõeliselt ilusate ööpiltide pildistamiseks on vaja teadmisi nii fotograafiast kui ka asukoha valikust, astronoomiast jne jne. Just siin tulebki fotohuvilisele appi uhiuus, täna avaldatud fotokursus “Ööfotograafia”

Ööfotograafia kursus kursus koosneb 8-st peatükist, mis on omakorda jaotatud 46-ks alapeatükiks. Lisaks tekstile on kursuses hulgaliselt näidisfotosid. Järeltöötluse peatükist leiad aga õppevideod, mille abil saad ööfotode töötluses kiirelt “rajale”. Kursuse autoriks on Photopointi enda ööfotograafia guru Silver Pik, kes on läbi viinud erinevaid koolitusi ja workshope ning oskab teemat avada süstemaatiliselt lihtsalt ja selgelt. Nii, et ka fotokaugem inimene keerulistest asjadest kohe aru saab.

Kursuse kõige olulisem osa katab ülidetailselt ära selle, kuidas öösel – tihti ka pilkases pimeduses – kaameraga pilti teha. Kuidas seada säri, ava, iso, kuidas üldse teravustada või pimedas kadreerida. Sellele lisaks on kursuses käsitletud ka teisi ööpildistamises väga olulisi teemasid. Selliseid, mida tavaliselt erinevatest veebiavaruste tutoorialidest kätte ei saa. Näiteks peatub Silver pikemalt sellel, millised kohad on öiseks pildistamiseks sobivad ja kuidas neid kohti iseseisvalt avastada. Mda üldse öösel pildistada võiks. Milline peaks olema ööpildistaja varustus. Ja nii edasi. Kui oled kursusega lõpule jõudnud, on sul garanteeritult olemas kõik öiseks pildistamiseks vajalikud baasteadmised ja enamgi veel.

Ööfotograafia kursus on www.fotokursus.ee veebilehel saadaval nii kursusena kui ka kinkekaardina. Ostes kinkekaardi, saadetakse sinu e-mailile PDF-kujuline kinkekaart, mille saad omal valikul kas välja printida või kingisaajale kohe e-postiga edasi saata.

 

Osta Ööfotograafia kursus ja tee lummavaid pilte ka öösel›

The post Uus veebipõhine kursus juhatab fotohuvilised ööfotograafia lummavasse maailma appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: GoPro Hero 6 Black seikluskaamera
autor: Lauri Veerde

Nüüd tuleb nägu porist puhtaks pühkida ja kiiver nurka visata, sest uus GoPro jõudis Photopointi. Vana seikluskaamera võid vabalt müüki panna, sest Hero 6 Black on täpselt see, mida juba mitu aastat tarvis oli. 4K video tõmbas seni kiirema laskumise peal kaadri uduseks ära, sest 24 fps kaadrisagedus lihtsalt ei ole piisav. Hero 6 filmib aga 4K videot seikluskaamerale kohase kiirusega 60 kaadrit sekundis.

Lisaks saab uue GoPro 6 kaameraga teha 240 fps full HD klippe – neid saab arvutis 10x aeglasemaks teha ilma et videopilt hakkima hakkaks ja nii saab luua sujuvaid üliaeglaseid aegluubis videoid. Oluline täiustus on toimunud videopildi stabiliseerimises. Digitaalne värinastabilisaator toimib oluliselt tõhusamalt, nii et videopilt, mis seni jäi ikka pisut võbelev, on nüüd ülisujuv. Lisaks saab stabiliseerida nüüd ka kuni 4K 30p videot ning 1080p 120fps režiimi. Veel on andmevahetus kaamera ja telefoni vahel muutunud senisest 3x kiiremaks ja videopilt on erinevate ülevaadete sõnul kvaliteetsem ehk 1 stopi võrra on dünaamilist ulatust juures.

Muud veekindlused ja GPS ühendused on ikka sama head nagu senisel Hero 5 seikluskaameral. Kuid täiustatud video funktsionaalsus on oluline samm edasi ja annab end tunda ilusama, sujuvama lõpptulemuse näol. Osta uus GoPro Hero6 Black Photopointi e-poest või tseki uut kaamerat päris poes.

The post Nüüd saadaval: GoPro Hero 6 Black seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Adobe tõi välja uued Photoshop Elements ning Premiere Elements rakendused
autor: Oskari Värä

Adobe on tutvustanud uusi Adobe Photoshop Elements 2018 ning Premiere Elements 2018 rakendusi. Kes ehmub, et tal on kaks programmi vahele jäänud, siis ei pea kartma – Adobe jättis numbrid 16 ning 17 ära ning tõi välja kohe 2018 versioonid sel lihtsalt põhjusel, et siis on nimi aastakäiguga sünkroonis (enam pole palju jäänud). Suurim probleem, mida Adobe üritab nüüd lahendada, on sorteerida ning luua eesmärk neile tuhandetele piltidele, mida inimesed teevad. Just põhjusel, et neid on nii palju, ei jõua enamus neist mitte kunagi mitte kuskile kellelegi vaatamiseks ning seetõttu ongi tarvis automatiseeritud rakendusi, mis selle kasutaja eest ära teeks. Lisaks piltide organiseerimisele oskab uus Elements pilte ka automaatselt töödelda ning õpetab ka kasutajat seda tegema.

Adobe Elements Organizer 2018

Elements Organizer suudab ise pilte sorteerida erinevate kriteeriumide järgi – kvaliteet, näod, erinevad subjektid jne. Samuti on kasutajal vaja teha vaid üks nupuvajutus, misjärel rakendus teeb automaatselt piltidest dünaamilise video, mida kasutaja saab muuta oma äranägemise järgi. Lisada on võimalik taustamuusikat, pildiallkirju või muuta kujundust. Samuti saab teha videosid sotsiaalmeedia jaoks, millele on võimalik lisada liikuvat või staatilist teksti.

Guided Edits, mis maakeeli tõlgituna õpetab kasutajat pilte töötlema, on saanud juurde uusi õpetusi. Need õpetavad näiteks vahetama tausta, tegema topeltsäritusi, lisama erinevaid filtreid ja palju muud. Photoshop Elements ning Premiere Elements pakuvad nüüd 67 erinevat töötlusmeetodit, mida kasutaja saab järgi teha ning seeläbi õppida, mis nupp mida muudab. Kes aga ei soovi ise pilte töödelda või seda üldse õppida, selle eest teeb rakendus vajaliku töötluse ise korraga kõikidele piltidele ära ning koheselt on värvid ning muud korrektsioonid tehtud.

Samuti on nüüdsest võimalik parandada seikluskaamerate ülilainurkobjektiivist tingitud moonutusi ning parendada värve.

Uus Elements üritab lihtsustada kasutajate jaoks ühte raskeimat probleemi – subjektide taustast välja lõikamine. Nüüd teeb rakendus seda ise automaatselt kasutaja eest. Samuti teine väga suur probleem  – kinnised silmad, on saanud suurepärase lahenduse. Grupifotodel jäävad alatihti vähemalt kellelgi silmad kinni ning selleks, et hiljem saada ideaalset pilti, kus kõigil on silmad lahti, tuleb hakata teistelt piltidelt lahtiseid silmi välja lõikama ning ühele fotole kokku koondama. See aeg on möödas ning selle teeb rakendus samuti kasutaja eest ära. Samuti on võimalik teha pildiolevate inimeste naeratust suuremaks ning vähendada silmade kissitamist.

Premiere Elements videotöötlusprogramm on samuti uuendatud. Nüüd saab väga lihtsasti videost üksikuid kaadreid välja võtta ning teha fotodeks. Enam ei pea muretsema, et videot filmides jäävad ilusad fotod tegemata. See siiski ei tähenda, et videost saab sama kvaliteediga kaadri, mis pildistatud pildist, kuid väga kiireid subjekte on tihtipeale ülimalt raske fotole saada. Sellises olukorras tulebki vastav funktsioon appi.

Samuti suudab rakendus automaatselt leida videotest huvitaivamad kohad ning panna need automaatselt kokku. Taaskord tohutu aja- ning vaevasääst ning kaunid videod sünnivad vaid ühe nupuvajutusega. Loomulikult on ka selle funktsiooni puhul võimalik kasutaja määrata enda seadistusi, mille järgi programm videod kokku paneb.

Allikas: Adobe

The post Adobe tõi välja uued Photoshop Elements ning Premiere Elements rakendused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Canon EOS M100 hübriidkaamerad
autor: Mikk Otsar

Täna saame edastada häid uudiseid kõigile Canoni ja hübriidkaamera fännidele. Nimelt on Photopointi jõudnud uusimad Canon EOS M100 hübriidkaamerad. Tegemist on Canon EOS M seeria hübriidkaamerate soodsaima mudeli EOS M10 uuendusega. Hoolimata soodsast hinnast on kaamera tehniline võimekus sarnane kallimas hinnaklassis oleva EOS M6 hübriidkaameraga.

NB! Esimesed kiiremad saavad Canon EOS M100 ostul kaasa stiilse Canon EH31-FJ vutlari.

 

Canoni uus EOS M100 laenab oma sensori populaarse Canon EOS 80D peegelkaamera seest. Tegemist on 24,2-megapikslise CMOS sensoriga, millel on olemas ka Dual Pixel AF teravustamise süsteem. Kombineerides selle DIGIC 7 pildiprotsessoriga, saab kokku väga võimeka kaamera. Tundlikkus on ISO 100–25 600 ning sensorile on mahutatud 49 faasituvastusega Dual Pixel teravustamispunkti, mis tagavad kiire ja täpse teravustamise.

Canon EOS M100 on hea kaamera ka alustavale youtube staarile. Videot salvestab kaamera FullHD 1920 ח 1080 lahutusvõimega kuni 60 kaadrit/sek. Kuid mis veel olulisem, uuel EOS M100 kaameral on 180° kallutatav puutetundlik 3-tolline ekraan. Ekraani paindlikus võimaldab filmimisel ennast täpselt kaadris hoida ja kontrollida, et kas kõik vajalik ikka videos peale jääb.

Kaamera kasutamist hõlpsustavad ka selle ühendamisvõimalused. Uuel EOS M100 hübriidkaameral on olemas WiFi, NFC ja Bluetooth ühendus, võimaldades kaamerat ka kaugjuhtida otse Canoni rakendusest. Lisaks tuleb kasutusmugavusel appi ka Canoni Creative Assist funktsioon, mis võimaldab saavutada lummavad pildid ka siis, kui sa ei ole veel fotograafias kõige tugevam.

Canon EOS M100 hübriidkaamerad Photopointis »

The post Nüüd saadaval: Canon EOS M100 hübriidkaamerad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Jäädvusta maailma terava fookusega – valitud Nikkor objektiivi ostul Nikonilt sulle kuni 150€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

nikon-talvekampaania-2017-photopoint-nikkor

Nikon peegelkaameratega pildistajatel tasub nüüd pangakaart rahakotist välja otsida, sest äsja alanud Nikon talvekampaania on tänavu eriti ahvatlev – valitud Nikkor objektiivide ostul saada Nikoni poolt kuni 150€ tagasi. Objektiivide nimekirja leiad altpoolt.

Hüvitatava ostusumma kannab Nikon sinule saadetavale Mastercard pangakaardile, kui oled meilt soetatud objektiivi nõuetekohaselt Nikoni veebilehel registreerinud. Seda kaarti saad kasutada nagu iga tavalist pangakaarti ja kui sinna peale kantud boonusraha peaks otsa saama, võib kaardi lihtsalt ära visata.

Objektiivide nimekirjast leiame sobivad isendid nii makro- portree-, maastiku- või reisifotograafia jaoks.

Kampaanias osalevad Nikkor objektiivid Nikoni poolt hüvitatav summa
 AF-S Nikkor 24mm f/1.4G ED   150 €
 AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G IF-ED VR II   150 €
 AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8G ED   100 €
 AF-S Nikkor 17-35mm f/2.8D IF ED   100 €
 AF-S DX Nikkor 17-55mm f/2.8G IF-ED   100 €
 AF-S DX Nikkor 16-80mm f/2.8-4.0E ED VR   100 €
 AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR   100 €
 AF-S Nikkor 35mm f/1.4G   100 €
 AF-S Nikkor 58mm f/1.4G   100 €
 AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED   100 €
 AF-S Nikkor 16-35mm f/4.0G ED VR   75 €
 AF-S DX Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED   75 €
AF-S DX Nikkor 10-24mm f/3.5-4.5G ED   50 €
AF-S Nikkor 50mm f/1.4G   20 €

Nikkoni poolt valmistatud Nikkor täppisobjektiivid aitavad Sul saavutada maksimumi igas pildistamise olukorra – fotod tulevad üliteravad, erkaste värvidega ja rabava kontrastiga.

Kampaania kehtib vähemalt 18-aastastele Eesti kodanikele (eraisikutele) kuni 14. jaanuarini 2018 ning ostu saab registreerida 11. veebruarini 2018. Ettevõtte nimele ostetud tooted “raha tagasi” kampaanias osaleda ei saa. Täpsem info Nikoni kampaanialehel ›

 

Avasta maailma koos Nikkor tippklassi objektiividega ››

 

Vaata lisaks:

The post Jäädvusta maailma terava fookusega – valitud Nikkor objektiivi ostul Nikonilt sulle kuni 150€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11