Karbist välja: DJI Osmo Action
autor: Elise Ader

Juba aastaid on seikluskaamerate turul konkurentsitult domineerinud valdavalt üks suur nimi – GoPro. Ja seda põhjusega, sest nende tooted on näidanud suuremat võimekust kui konkurentide omad. Olenemata sellest, et mõned tootjad on teinud katsetusi sama häid või paremaidki seikluskaameraid valmistada, pole see siiani hästi õnnestunud.

Nüüd aga tundub olukord muutuvat, sest turule sisenes GoPro-le üsna sarnase välimuse ja sisuga tegelane DJI Osmo Action, mis trumpab üle hiliseima GoPro väljalaske nii mõnegi olulise omaduse poolest ning näitab seejuures ka soodsamat hinda. Uued Osmo Action seikluskaamerad on ka Photopointis juba mõnda aega olemas ning täna võtame ühe sellise lumivalge karbi üheskoos lahti.

Osmo Actioni komplekt sisaldab endas kaamerat, kinnitusraami, kahte kleebitavat kinnitamisalust (üks lame ja teine kumer), pöidlakruvi USB-C laadimiskaablit, akut koos karbiga (karbis ka pesa mikroSD-kaardi hoiustamiseks) ning kasutusjuhendit.

Komplektile saab ka juurde osta erinevaid kasulikke aksessuaare, nagu näiteks ND-filtreid, veekindla ümbrise süvamere pildistamiseks, ujuva käepideme ja palju muud (tutvu siin). Muljetavaldav on aga see, et Osmo Actioni raamikinnitus sobib ka GoPro tarvikutega, mistõttu ei kujune kaamera vahetus (uute aksessuaaride soetamise vajadusest) liigselt kulukaks.

DJI Osmo Action seikluskaamera on esimene kahe ekraaniga 4K videot filmiv seikluskaamera, mis kasutab DJI poolt loodud sisseehitatud stabiliseerimistehnoloogiat. Selleks on Steadyrock stabiliseerimise režiim, mis on näidanud GoPro HyperSmooth’ist veelgi suuremat stabiilsust. 

Tavaliselt ei tule sedavõrd head asjad ilma väikeste ohverdusteta ja nii ka nüüd. Kuna Osmo Action kaamera kasutab stabiilsema pildi nimel suurema lõiketeguriga videot, siis video pilt tundub küll realistlikum (eemaldab seikluskaamerate laiale nurgale omase kalasilmaefekti) kuid selleks loovutatakse ka pisut rohkem kaadrilaiust.

Steadyrock-režiim tegeleb muuhulgas salvestatud RAW-materjali analüüsimisega ning prognoosib seeläbi kasutaja liikumisi. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega ka 4K / 60fps filmides.

Kaamera omab ootuspärast 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Suure edasiminekuna on aga Osmo Actionil ka teda GoProst eristav eesmine (mittepuutetundlik) LCD-ekraan. Eesmine ekraan teeb kadreerimise lihtsamaks ning on kindlasti oluliseks abimeheks kõikidele vloggeritele. LCD-ekraan muutub aktiivseks kaks korda järjest tagakuva puudutades või kaamera külje peal asuvat QS-nuppu natuke pikemalt all hoides. Kaamera sätteid sellelt ekraanilt muuta ei saa.

Kaamera küljes on kokku kolm tähtsat nuppu. Osmo Actioni pealmisel küljel asuvad nendest kaks: toitenupp kaamera sisse ja välja lülitamiseks ning salvestusnupp videote salvestamise alustamiseks.  

Seadme vasakul küljel asuv QS-nupp (quickswitch) võimaldab lisaks esiekraani aktiviseerimisele ka ilma menüüsse minemata valida erinevate videorežiimide ja fotorežiimi vahel. (Samas küljes asuvad ka mikroSD ja USB-laadimispesad ning välise mikrofoni sisend, millest veel juttu tuleb) 

Osmo Action on ilma täiendava veekindla korpuseta veekindel kuni 11 m sügavusel vees ja põrutuskindel kuni 1,5 m kõrguselt kukkudes. Esile tuleb tõsta aga hoopis asjaolu, et Osmo Action ei karda muuhulgas ka krõbedamat ilma. Tema temperatuuri taluvuspiiriks on -10 kraadi ning see on ka ilmselt üks võimalike põhjuseid, miks paljud võiksid GoPro Hero 7 Black’i asemel Osmo Actioni kasuks otsustada. 

Osmo Actionil on vastupidav kaamerakerest eemaldatav aku, mis on umbes sama suur kui GoPro-l, kuid kestab kauem (umbes 90 min 4K 30p ja Rocksteady). Akut laaditakse USB-C kaudu ligi 88 minutit ja kaamera kasutab salvestamiseks microSD-kaarte maksimaalse suurusega 256 GB.

Kaamera kasuks räägib ka kiirem kasutajaliides, mistõttu on tagumise ekraani menüüs opereerimine täpsem ja lihtsam kui GoPro kaamerates. Menüüd avades torkab kohe silma kauaoodatud HDR-video funktsioon – võimekus, mida senised seikluskaamerad veel näidanud pole.Nagu eelnevalt juba sai mainitud, asuvad kaamera vasakus küljes QS-nupu all mikroSD ja USB-laadimispesad ning välise mikrofoni ühendus (avanevad alumist nuppu all hoides ning seda kergelt suunaga alla lükates). Osmo Action on rõhutanud, et enne vee alla sukeldumist tuleb alati kontrollida, kas need pesad on korralikult lukustatud.

DJI Osmo Action kasutab 1 / 2,3″ CMOS  sensorit ning saab hästi hakkama ka nigelates ja kontrastsetes valgusoludes. Tegemist on sama sensoriga, mis leidub ka Osmo Pocketis. Video värvid on erakordselt loomutruud ning meeldivad silmale vaadata – esineb vähem värviküllastust (saturation’it) kui GoPro kaameratel.

Osmo Action pildistab 12-megapiksliseid RAW või JPEG-fotosid ning võimaldab pildistada burst-režiimil kuni 7 kaadrit sekundis.  Kaameral on muidugi veel mitmeid olulisi funktsioone ja režiime (“Face-Oriented Exposure”,”Timelapse” ja teised) ning Bluetooth, mille abil saab kaamera ühendada ka DJI Mimo nutirakendusega. Seikluskaamerale on sisseehitatud ka topeltmikrofonid ja kõlar.

 

 

Külg-külje kõrval võrlemiseks

 

  GoPro Hero7 Black Osmo Action
 

 

 

Maks. videorežiim 4K, 50p 4K UHD 60p/ FullHD 240p
Foto lahutusvõime 12 MP 12 MP
Elektrooniline stabilisaator HyperSmooth RockSteady video stabilisatsioon
Ilmastikukindlus veelkindel kuni 10m veekindel kuni 11m, külmakindel kuni -10 kraadi
Intervalomeeter (time-lapse) Jah Jah
Aegluubis video [FullHD] 1920 ח 1080 240p/200p [FullHD] 1920 ח 1080 240p/200p
Live otseülekanded Jah DJI Mimo-rakenduse kaudu
RAW-foto Jah Jah
LCD-ekraan Puutetundlik kaamera taga + seadistused kaamera ees Puutetundlik LCD-ekraan kaamera taga + LCD ekraan kaamera ees
Mikrofon Integreeritud stereomikrofon Integreeritud mikrofon
לhenduspesad USB-C, Micro HDMI USB-C
Aku Eemaldatav liitium-ioon (1220 mAh) Eemaldatav liitium-polümeer (1300 mAh)
Hind Photopointis (09.10.2019) 429€ Kampaania 329€ (tavahind 379€)

 

Kokkuvõtteks

Kahtlemata on tegu hetkel turu kahe kõige võimekama seikluskaameraga. Pingerida sõltub suuresti sellest, millist seikluskaamera omadust üks või teine kasutaja olulisemaks peab. Kuna DJI esimene katsetus kukkus välja kohe nii vägev, teeb kannatamatuks ära oodata kuhu tootja oma edasiste arendustega veel jõuda võib. Tore on muidugi näha, et GoPro endale DJI Osmo Actioni näol esimese tõsiselt võetava konkurendi on leidnud, sest teadagi tõukab see tootjad mugavustsoonist välja, et meie kasutajatena saaksime nautida üha kvaliteetsemaid ja funktsionaalsemaid kaameraid.

 

DJI Osmo Action seikluskaamera Photopointi veebipoes>>

 

(0)

The post Karbist välja: DJI Osmo Action appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricohi 360-kraadi sfäärilised kaamerad sõidavad kosmosesse
autor: Elise Ader

The Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) ja Ricoh Company, Ltd. (Ricoh) andsid teada, et nad on üheskoos välja arendanud uue sfäärilise kaamera, mida saab kasutada kosmoses (väljaspool kosmoselaeva), et jäädvustada 360-kraadiseid sfäärilisi fotosid vaid ühe kaadriga.

Mis on eriti põnev – Kosmosesse minev kaamera põhineb ka Photopointis müügil oleval Ricoh Theta sfäärilisel kaameral, mis on JAXA nõuannete järgi tehtud kosmoses vastupidavaks ehk temperatuuri ja kiirgust kannatavaks. JAXA ja Ricoh rõhutavad oma teadaandes, et uus tarbekaubast välja arendatud pisike 360-kraadi kaamera on valminud täielikus koostöös vastastikuse mõistmise memorandumi alusel (Memorandum of Understanding).

Sfäärilisele kaamerale on antud kompaktne suurus ja kerge kaal ning see suudab jäädvustada 360-kraadi foto kõigest ühe kaadriga. See kõik osutub maailmamõistes väga tähtsaks, sest tänu uuele tehnoloogiale on võimalik saada kosmosest suurel hulgal uut visuaalset informatsiooni.

Mõlema koostööpartneri eesmärgid on muidugi mõista aga laiemad. JAXA tahab sama tehnoloogiat hakata kasutama kosmosealaeva külge kinnitatava ekraanikaamerana. Ricoh tahab aga oma 360-kraadiste sfääriliste kaamerate ning nendega seotud teenuste kasutamist laiendada erinevatesse tööstusharudesse. Loomulikult aitab uus kaamera oluliselt kaasa erinevate teadusuuringute ja arendustegevuste kaudu teaduse ja ühiskonna arengule.

 

Allikas: Ricohi ametlik pressiteade

 

Ricoh Theta sfäärilised kaamerad Photopointis>>

(7)

The post Ricohi 360-kraadi sfäärilised kaamerad sõidavad kosmosesse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pane kokku enda unistuste Sony fototehnika komplekt ja saad objektiividelt kuni 30% allahindlust
autor: Jürgen Veerme

Sony

Kui Sa veel ei ole Sony fototehnika peale üle liikunud, aga plaanid seda teha, siis nüüd on selle idee elluviimiseks hea hetk.

Kui ostad Sony a7 III + 24-105 Kit, Sony a7 III + 28-70 Kit, Sony a7 III (kere), Sony a7R III (kere) või Sony a9 (kere) ja kohe juurde ühe allolevas tabelis oleva objektiivi, siis saad objektiivilt 10% allahindlust. Kui ostad korraga kaks objektiivi, siis saad mõlema objektiivi pealt 20% alet ning kui ostad kolm objektiivi, siis saad objektiivid 30% soodsamalt. Allahindlus kehtib ka objektiivi soodushinnast.

KAMPAANIAS OSALEVAD OBJEKTIIVID
Sony FE 12-24mm f/4 G
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 ZA OSS
Sony FE 24-105mm f/4 G OSS
Sony Vario-Tessar T* FE 24-70mm f/4 ZA OSS
Sony Distagon T* FE 35mm f/1.4 ZA
Sony Sonnar T* FE 35mm f/2.8 ZA
Sony Planar T* FE 50mm f/1.4 ZA
Sony FE 70-200mm f/4.0 G OSS
Sony FE 70-300mm f/4.5-5.6 G OSS
Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS

Ostu vormistamine!

Kampaania mehaanikast tulenevalt tuleb seekord enda ostusoovist teada anda kirjutades info@photopoint.ee aadressile ning kirja panna kaamera ning objektiivi/objektiivide lingid/nimed. Seejärel saadab meie veebimüügispetsialist Sulle kampaaniahindadega pakkumise, mille saad meie veebikaubmajas tellimuseks vormistada.


Sa ei tea, millist uut a7- seeria täiskaadrit valida? Lauri kirjutas sisuka ülevate, kus toob välja nende kaamerate põhimõttelised erinevused, et saaksid kätte suuna, milline neist just Sulle sobiks. Lugema ››

Inbank järelmaksuga ostes saad 2 aastata lisagarantiid ehk kaamerale ja objektiivile/objektiividele rakendub tavapärase 2 aasta asemel 4 aastat garantiid. Kui selle perioodi jooksul peaks esinema tootedefekt, siis saab seadmed remonditud ja hooldatud ilma, et Sa peaks tegema suuri lisakulutus.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

 

Aeg on õige – osta Sony täiskaader hübriidkaamera ››

Kõik Sony objektiivid Photopointi veebikaubamajas ››

 

Kampaania kestab kuni 29.09.2019. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv/objektiivid osta korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega. Järelmaksu kampaania kehtib kuni 30.09.2019.

(10)

The post Pane kokku enda unistuste Sony fototehnika komplekt ja saad objektiividelt kuni 30% allahindlust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Siim Kinnas: Objektiiv, mida sa ei teadnud, et sul vaja on – Tamron SP 35mm f/1.4
autor: Jürgen Veerme

Tamron SP 35mm f/1.4

Peamiselt erinevates Eesti jõusaalides ringi toimetav fitness- ja portreefotograaf Siim Kinnas sai proovida uue tippklassi Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD fiksobjektiivi võimekust.

Kokkuvõtvalt on Siimu sõnul Tamron enda SP (Super Performance) seeria objektiivide 50.-ks sünnipäevaks teinud omale igati kena kingituse. See objekti taustast välja lõikamise võime üksinda on piisav, et anda tugev soovitus selle objektiivi lisamiseks oma arsenali. Tema joonis, kontrastsus, teravus, kiirus, kergus ja koostekvaliteet teevad valiku lõpliku tegemise eriti lihtsaks. Kindel ostusoovitus!

 

Loe täispikka Tamron SP 35mm f/1.4 ülevaadet Siimu blogist ››

 

Tutvu:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(1)

The post Fotograaf Siim Kinnas: Objektiiv, mida sa ei teadnud, et sul vaja on – Tamron SP 35mm f/1.4 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Wacom toob turule uue professionaalse MobileStudio Pro graafikalaua
autor: Elise Ader

Kvaliteetsete graafikalaudade tootja Wacom andis teada, et tootja Pro-seeria täieneb uhiuue võimeka graafikalaua MobileStudio Pro 16-ga. Uus professionaalseks kasutuseks mõeldud graafikalaud tuleb turule hinnaga 3599 eurot.  

Uuel Wacomi graafikalaual on 15,8-tolline ekraan, 2.7 GHz Intel Core i7-8559U Quad-Core protsessor ja NVIDIA Quadro P1000 graafika. See kõik tuleb koos 512GB SSD-ga ja 16GB RAM-mäluga. Need näitajad omakorda tagavad, et graafikalaua ekraanil on kuvatud 4K (3840 x 2160) resolutsioon ja 85% Adobe RGB värviruumist.  

Nagu Wacomi toodete puhul ikka, on graafikalaua pind disainitud selliseks, et sellele kirjutades on tunne sama  nagu kirjutaksid paberile. Tunnetuse teeb loomulikuks ka komplektis sisalduv Wacom Pro Pen 2 – äärmiselt tundlik akuvaba puutepliiats koos 8192 surveastmega. Pro Pen 2 on muuhulgas ka kallutustundik ning eriti täpne enda positsioneerimisel ekraanil. Digipliiatsi hoiustamiseks on laua küljes olemas ka spetsiaalselt selleks mõeldud hoidik.

MobileStudio Pro 16-l on 3 Thunderbolt ühendust ning Wi-Fi ja Bluetooth 5.0 ühendused, kui soovid graafikalauaga tööd teha täiesti juhtmevabalt. Lauale on sisse ehitatud ka kaks kaamerat: 5-megapiksline esikaamera ja 8-megapiksline tagakaamera. Graafikalaud töötab iseseisvalt Windows 10-e abil ning kaabliga ühendatult koos Windows ja MacOS arvutitega.

Graafikalaual on ka palju muid olulisi omadusi, näiteks sõrmejälje sensor lukustamiseks, ExpressKeys kaugjuhtimispult, audio-ühendus, reguleeritav alus lauale sobiva kaldenurga seadmiseks, SD-kaardi lugeja eriti kiireks meedia transpordiks ja 4630 mAh liitium-polümeer aku, mis kestab aktiivsel kasutamisel väidetavalt 5.5 tundi.

 

*Kõik Wacom graafikalauad on ostukorvi pistmiseks saadaval meie veebikaubamajas.

(10)

The post Wacom toob turule uue professionaalse MobileStudio Pro graafikalaua appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9