Milline uus Tamron fiksobjektiiv valida Sony täiskaader hübriidkaamera ette?
autor: Rivo Veber

Tamron fiksobjektiivid Soyle

2019. aasta lõpus esitletud Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD, Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD fiksobjektiivide trio on rahakotisõbralik valik neile, kes on pildistamas mõne Sony täiskaader hübriidkaameraga. Loomulikult saab neid kasutada ka Sony poolkaader (APS-C) hübriidide ees, aga sellisel juhul tuleks arvestada 1.5-kordse lõikefaktoriga (APS-C sensori ees muutub 35mm objektiiv ümardatuna 53mm-ks).

Uued 20/24/35mm fiksid võimaldavad teravustada väga lähedale, mis on mitmetes olukordades suureks boonuseks. Kahjuks puudub objektiividel legendaarne Tamroni värinastabilisaator, mis tähendab videograafi vaatenurgast seda, et rohkem rõhku tuleb panna ise kaamera stabiilsena hoidmisele. Seoses stabilisaatori puudumisega tasuks fotograafidel uduste piltide vältimiseks säriaega mitte liiga madalaks lasta.

Ei ole saladus, et Eesti ilm on sageli ettemääramatu ja seetõttu on hea teada, et objektiivid on varustatud tihendiga, mis teevad need ilmastiku- ja tolmukindlaks. Tänu esiläätsele lisatud fluorkattele on lihtne eemaldada sinna sattunud rasva, veepiisku, tolmu ja mustust.

Paberil tunduvad need Sonydele valmistatud kolm fiksobjektiivi väga sarnased, aga päriselus tähendab isegi mõne millimeetrine fookuskauguse vahe tuntavat muutust. Seetõttu vaatame lähemalt, millises situatsioonis võiks neid objektiive kasutada (näidisfotod on tehtud kasutades Sony a7R III täiskaader kaamerat).

 

Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD objektiiv Sonyle

Tamron fiksobjektiivid Soyle

Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD ülilainurk objektiiv leiab põhiliselt kasutust arhitektuuri- ja maastikufotograafias. Kuna selle objektiivi nägemisväli on väga lai, siis võid veenduda, et siseruumis pildistades sellega hätta ei jää. Sellel samal põhjusel on see fookuskaugus hea töökaaslase kinnisvarafotograafile.

Moonutuse tõttu ei ole antud objektiiv ei ole väga hea valik, kui peamiselt on plaanis pildistada lähiportreesid. Küll, aga sobib see väga hästi grupifotode (sünnipäevad, konverentsid, suguvõsa kokkutulekud jne) ja kogukeha portreede pildistamiseks.

Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD
Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD

 

Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD objektiiv Sonyle

Tamron fiksobjektiivid Soyle

Vaatlen Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD objektiivi fookuskaugust eelkõige videograafi vaatenurgast, sest leian, et fiksobjektiivina on see väga universaalne. Juhul, kui leiad, et ei ole vajadust kogu trio soetamiseks, aga mõtled, millist neist valida, siis universaalsuse suhtes videograafile on just see fookuskaugus mõistlik otsus.

Sellega saad filmitud ülevaatlikest kaadritest, kuni detailide jäädvustamiseni välja. Lisaks, kui oled gimbali kasutaja, siis eeldan, et väärtustad ka objektiivi kompaktsust ja kaalu, mis teeb stabilisaatori tasakaalustamise lihtsamaks. Fotograafidele sobiks see fookuskaugus siseürituste jäädvustamiseks, aga kindlasti saab kasutada ka tänavafotograafiaks ja maastiku-/arhitektuuri pildistamiseks.

Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD

 

Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD objektiiv Sonyle

Tamron fiksobjektiivid Soyle

Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD puhul on just see fookuskaugus on väga lähedane meie endi silmade nägemisväljale ja seetõttu sai nendest kolmest objektiivist minu lemmikuks kindlasti just see objektiiv. Tõenäoliselt eelkõige seetõttu, et moonutus sellel fookuskaugusel on väga väike – see tähendab seda, et ei pea tundma muret, et inimeste näod jäävad ebanaturaalselt suured. Muidugi on seda võimalik mingil määral järeltöötluses korrigeerida, kuid usun, et see on üks asjadest, mida peaks kontrollima juba objektiivivalikuga.

Eelnevalt räägitud põhjus on ka see, mis teeb sellest suurepärase portreeobjektiivi. Põhiliselt kasutaksingi seda portreede pildistamiseks, aga see pole kindlasti ainuke kasutus selle fookuskauguse jaoks. Tegemist on väga versatiilse objektiiviga ehk lisaks portreedele sobib see ka näiteks toote-, pulma- ja ka tänavafotograafiaks. Kuna objektiiv võimaldab teravustada väga lähedale, siis on see ka hea kaaslane igale videograafile detailide filmimiseks.

Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD
Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD

 

Kokkuvõte

Loomulikult on kõik eelpool välja toodud näited kõigest minupoolne arvamus, mis eesmärgil võiks nimetatud fookuskaugusi kasutada. Kindlasti ei ole need ainukesed kasutusviisid ja neid võib vabameeli kasutada mistahes artistlike valikute realiseerimiseks. וnneks saabub õige pea antud objektiivide trio laenutamiseks ka Photopointi fototehnika renti, mis on ideaalne võimalus neid eelnevalt testida ja seejärel selle põhjal konkreetne valik teha.

Sissejuhatuses jäi tegelikult mainimata veel üks kõiki kolme objektiivi ühendav omadus. Nimelt on Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD, Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD disainitud sedasi, et neile sobituks sama suurusega filter (φ67mm) ja seetõttu puudub vajadus kulutada lisaraha erinevate filtrite ostmisele. 

Tamron
Tamron

Nii et kui oled välja vahetamas Sony hübriidkaamera ostul kaasas olnud Kit-objektiivi või otsid head lisaobjektiivi, siis soovitan kindlasti vaadata rahakotisõbaralike Tamron Sony E-mount fiksobjektiivide poole.

 

Kui fookuskauguse otsus tehtud, siis tellida saad veebikaubamajast ››

(0)

The post Milline uus Tamron fiksobjektiiv valida Sony täiskaader hübriidkaamera ette? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Panasonic Lumix hübriidkaamera ostul saad kaks funktsionaalset kingitust
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix hübriidkaamerad

Alanud on võrratu kampaania kõigi nende jaoks, kes on otsimas endale esimest hübriidkaamerat või soovivad vanakooli peegelkaameralt edasi liikuda täiskaader hübriidkaamera peale. 

Nimelt saad Panasonic Lumix DC-S1, Lumix DC-S1R, Lumix DC-GH5, Lumix DC-GH5S, Lumix DC-G9 või Lumix DC-G90 ostul meie poolt kaasa lausa kaks väga head kingitust koguväärtuses 259 eurot!

 1. Joby statiivikomplekti Gorillapod 3K Pro Kit (väärtus 159€) sobib truuks seltsiliseks nii fotograafidele, vlogijatele kui ajakirjanikele, sest seda saab kasutada nii tavalise statiivi kui käsistatiivina ka ebatasasele pinnale. 
 2. Boya mikrofon BY-BM3031 (väärtus 99,99€) on profitasemel väline mikrofon, mis pakub kvaliteetset helisalvestust igas olukorras.

 

Panasonic Lumix DC-G90

Vee- ja tolmukindla Panasonic Lumix G90 suure kiirusega automaatteravustamine võimaldab teha isegi väga kiirelt liikuvatest objektidest selgeid ja teravaid pilte.

Sellel kaameral on ka igasse asendissse väljakeeratav LCD-ekraan, nii 3,5mm mikrofoni sisend kui ka 3,5mm kõrvaklapi väljund ja 4K 30/25P video salvestamine – ühesõnaga ideaalne nii alustavale kui juba edasijõudnud foto- ja videograafile. Soodushind alates 999€.

 

Panasonic Lumix GH5 & GH5S

Panasonic Lumix GH5 puhul on tegemist väga kaks ühes foto- ja videokaameraga: 20,3-megapiksline sensor loob uskumatult kvaliteetsed pildid ning kiire teravustamine ja sarivõte annavad suure paindlikkuse igapäevases kasutuses.

Eriti võimekas on see videosalvestuses, tulistades 10-bit 4:2:2 4K otse mälukaardile ning V-Log profiili ja pakkimata HDMI väljundi võimalus on ainult jäämäe tipp selle kaamera võimalustest. Kellel sellisest videovõimekusest siiski väheks jääb, siis tasub pilk pöörata Panasonic GH5S poole, mis on spetsiaalselt loodud tippvideograafidele. GH5 soodushind alates 1399€.

 

Panasonic Lumix G9

Panasonic Lumix G9 näol on tegemist hübriidkaameraga, mis sobib ka kõige nõudlikumale fotograafile, sest selle madalpääsufiltrita 20,3 megapiksline Digital Live MOS sensor võimaldab pildistada ideid ja mõtteid kõige meeldejäävamal moel.

Olenemata, kas tatsad ringi Amazonase džunglis või Eesti rabas, vajad Sa kaamerat, mis oleks kõigekindel – õnneks Lumix G9 on ehitatud külmumis-, pritsme- ja tolmukindlaks ning suudab vastu panna väga erinevatele rasketele oludele. Nii et tegelikult on tegemist ka suurepärase reisiselliga. Soodushind alates 1099€.

 

Panasonic Lumix S1 & S1R

Panasonic Lumix S1 on 24.2 Mp sensori ja madalpääsfiltrita täiskaader hübriidkaamera, mis on ehk rohkem suunatud neile, kellele meeldib pildistamise kõrval ka tõsisemalt videoloomega tegeleda. Uuri lähemalt: “Karbist välja: Panasonic Lumix S1 hübriidkaamera“.

Panasonic Lumix S1R täiskaader hübriidkaamera 47.3 MP sensori eest on madalpääsfilter eemaldatud – suurema lahutusvõimega sensor meeldib tõsisematele fotograafidele kes pildistavad nii stuudios kui maastikul. Videot salvestab see sensor mõnevõrra tagasihoidlikumalt.


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Ole Panasonic Lumix hübriidkaamera abil valmis foto- ja videoseiklusteks ››

 

Uuri lisaks:

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Photopointi foto- ja videotehnika rendis on olemas ka väga esinduslik valik Panasonic objektiive. Vaata lähemalt ››

Kampaania kehtib kuni 31. märts 2020.

(1)

The post Valitud Panasonic Lumix hübriidkaamera ostul saad kaks funktsionaalset kingitust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Olympus OM-D E-M1 III hübriidkaamera toob suure lipulaeva võimekuse pisemas vormis
autor: Lauri Veerde

Olympus esitleb täna uut hübriidkaamerat nimega OM-D E-M1 III. Täiustatud mudelina kolme aasta tagusest OM-D E-M1 II aparaadist astub uus tulija Olympuse kaamerahierarhias otse keskklassi E-M5 Mark III ja lipulaeva E-M1X vahele, pakkudes seal konkurentsi teiste tootjate tippklassi poolkaadersensoriga hübriididele nagu näiteks Sony a6600, Fujifilm X-T3 ja Panasonic Lumix GH5

Olympus OM-D E-M1 III on oma 20.3 MP pildisensori ja 121 teravustamispunktiga autofookussüsteemi laenanud E-M1 II kaameralt. Ilmastikukindel korpuski on üsna eelkäija sarnane, välja arvatud tagaküljele lisatud joystick ja selle tõttu tehtud väiksemad juhtnuppude muudatused. Siiski-siiski – korpus pole enam lihtsalt “ilmastikukindel”, vaid on ühena vähestest vahetatavate objektiividega kaameratest testitud vastama IPX1 veekindluse standardile. Võid meelerahus vihmaga pildistada. 

Uue aparaadi olulisimaks trumbiks on uhiuus ja Olympuse sõnul seninägematult võimas TruePic IX pildiprotsessor. See üksainus kiip on Olympuse sõnul sama kiire nagu E-M1X kaameras kasutatavad kaks TruePic VIII protsessorit ja tänu sellele teeb E-M1 III ka samu trikke, nagu Olympuse suurekereline lipulaev. Esiteks teravustamine. Olgugi sama palju teravustamspunkte, on uue kaamera autofookus objektide tundmisel targem, nendele lukustumisel kiirem ja nende jälgimisel tõhusam. Kaamera Intelligent Subject Detection AF tuvastab vormelautosid, ralliautosid, mootorrattaid, lennukeid, helikoptereid, kiirronge… Olemas on ka näo- ja silmatuvastus ning isegi nn deep learning funktsionaalsus, mis peaks erinevate objektide tundmist aja jooksul paremaks muutma. 

Lisaks teravustamisele abistab uus pildiprotsessor teistegi protsessorinõudlike toimingute juures. Näiteks saab kaameraga pildistada HighRes režiimis 50 MP suurusi fotosid ka ilma statiivita. Samuti teeb tutikas protsessor võimalikuks Live ND režiimi: ülipika säriaja jaoks pole selle režiimi olemasolul tingimata tarvis objektiivi ette ND filtrit keerata, sest kaamera teeb samast stseenist mitu kaadrit ja paneb need siis üheks ülipika säriajaga fotoks kokku.

Olympus OM-D E-M1 III värinastabilisaator on jätkuvalt sensori nihutamise teel toimiv ja 5-teljeline, selle toimimist on aga täiustatud nii, et CIPA standardsete testide kohaselt võimaldab see pildistada teravaid pilte tavalisest kuni 7,5 EV astet pikema säriajaga (E-M1 II vastav tulemus on 5,5). See on päris muljetavaldav näitaja, kuid samas ka mitte midagi erakordset, sest täpselt sama tõhus on ka OM-D E-M1X kaamera stabilisaator. Siiski tuleb nendesse suurtesse numbritesse suhtuda ettevaatlikkusega, kuna Olympuse tehniliste andmete lehel on kirjas, et 7 EV astet kehtib ainult siis, kui pildistatakse 12‑40mm f/2.8 PRO objektiiviga 40mm fookuskaugusel ja 7,5 EV astet saab kätte juhul, kui kaamera ees on 12‑100mm f/4.0 PRO objektiiv maksimaalselt välja suumituna. Milline on värinastabilisaatori tõhusus teiste objektiividega ja teistel fookuskaugustel – jumal seda teab. Kuid võime arvata, et väiksem. 

Videorežiimis on E-M1 III päris võimekas, sest filmib 4K Digital Cinema Standardis klippe kuni 24 fps 237 Mbps ja tavalist 4K videot kuni 30 fps 102 Mbps. Samuti saab kasutada Flat või OM‑Log400 pildiprofiile. Koos tõhusa värinastabilisaatoriga saab sellest kaamerast kindlasti päris häid videoid kätte. Kahjuks pole ka selle kaameraga võimalik filmida 4K videot 50 kaadrit sekundis. See-eest on Olympus aga tähelepanu pääranud kvaliteetsele audiosalvestusele – võtmenäitajateks 24‑bit ja 96 kHz. 

Aku, ühenduspesad ja mälukaardipesad (kaks kaardipesa, kuid ainult ülemine toetab kiiret UHS II standardit) on jäänud Olympus OM-D E-M1 II hübriidkaameraga identseks. לhe väikese, kuid väga olulise muudatusega. Nimelt saab USB-C pesa kaudu nüüd kaamerat kiirlaadida – aku laeb 0% tasemelt täis kahe tunniga. 

Päris hea on ka teada, et võrreldes OM-D E-M1 II kaameraga on uue E-M1 III kaamera katiku eluiga tõusnud koguni 2x ehk 400000 tasemeni. Vastupidavust on Olympus oma kaamerate juures ju alati oluliseks pidanud. 

Olympus lubab OM-D E-M1 III hübriidkaamerad kauplustes müügivalmis seada juba veebruari lõpus. Ametlikud soovituslikud jaehinnad Eestis on järgmised: 

 • Olympus OM-D E-M1 III kere: 1899 €
 • Olympus OM-D E-M1 III + 12-40mm PRO Kit: 2599 €
 • Olympus OM-D E-M1 III + 12-100mm PRO Kit: 2999 €

Koos kaameraga esitleb Olympus ka soodsamat, kompaktset ja kerget PRO seeria standardsuumi M.Zuiko Digital ED 12-45mm f/4 PRO. See saab müügil olema nii eraldi kui ka koos komplektiga ja saab maksma 699 €

Olympus OM-D E-M1 III olulisemad tehnilised andmed

 • 20,4 MP 4/3 formaadis CMOS sensor, ISO ulatus: 200-25600 (lisavõimendusega alates ISO 64)
 • TruePic IX pildiprotsessor
 • 5-suunaline mehaaniline värinastabilisaator on CIPA standardse testi kohaselt kuni 7,5 EV astet efektiivsusega (OM-D E-M1 II kaamera stabilisaator efektiivsusastmeks oli 5,5)
 • Täpselt sama elektrooniline pildiotsija (2.36 miljonit pikslit, 1.48x suurendus) nagu eelkäijal
 • Sarivõte (mehaanilise katiku ja jälgiva autofookusega) (täissuuruses RAW+ JPG) on 18 kaadrit sekundis. Ilma jälgiva autofookuseta (täissuuruses RAW+ JPG pildistamisel) on sarivõtte kiirus 60 kaadrit sekundis
 • Kahefunktsiooniline autofookus – lisaks kontrasttuvastusega teravustamisele on pildisensoril 121 faasituvastusega teravustamispunkti
 • Korpus on valmistatud üleni magneesiumsulamist ning on külma- tolmu- ja vihmakindel
 • 3.0″ puutetundlik, keeratav ja pööratav LCD-ekraan. Ekraanil on tavalised 1 037 000 pikslit
 • Tolmueemaldussüsteem
 • Säriaegade vahemik: 60 – 1/8000 sekundit. Elektroonilise katikuga on kiireim säriaeg 1/32000 sekundit
 • Katiku eluiga: 400000 laksu. See on 2x rohkem kui EM-1 Mark II kaameral
 • Integreeritud 5GHz WiFi + Bluetooth – kiirem WiFi kui eelkäijal
 • E-M1 Mark III on esimene Olympuse kaamera, mis võimaldab teha tarkvarauuendusi nutiseadme kaudu üle WiFi
 • Digifiltrid ja loovat pildistamist abistavad režiimid
  • Starry Sky AF – võimaldab kasutada automaatset teravustamist tähistaeva pildistamisel
 • Videorežiim
  • Saab kasutada Flat või OM‑Log400 pildiprofiile
  • Digital Cinema standard 4096 x 2160 lahutusvõimega 24 kaadrit sekundis andmesagedusega 237 Mbps
  • 4K 3840 x 2160 kaadrisagedusega 25 või 30 kaadrit sekundis, andmesagedusega 102 Mbps
  • Full HD 1920 x 1080 kaadrisagedusega kuni 50 või 60 kaadrit sekundis, andmesagedusega 102 Mbps
  • Aegluubis video salvestamiseks on 1920 x 1080 120fps režiim
  • Integreeritud stereomikrofon, 3,5mm audio sisend ja väljund
 • Aku vastupidavus: kuni 420 fotot ühe laadimiskorraga. See on 20 fotot vähem, kui eelkäijal
 • Kiirlaadimine USB-C pesa kaudu (laadimisaeg 2 tundi)
 • Mõõtmed: 134 x 91 x 69 mm
 • Kaal koos aku ja mälukaardiga: 580 g.

 

(4)

The post Olympus OM-D E-M1 III hübriidkaamera toob suure lipulaeva võimekuse pisemas vormis appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikkor Z-seeria objektiivide punti lisandub kaks uut täiendust
autor: Jürgen Veerme

Nikon Z objektiivid

Nikon tutuvustas täna, 12. veebruaril 2020 kahte uut objektiivi, mis sobivad imehästi kokku Nikon Z6 täiskaader hübriidkaameraga: NIKKOR Z 20mm f/1.8 S ülilainurk ja NIKKOR Z 24-200mm f/4-6.3 VR telefoto suumobjektiiv. Mõlemad objektiivid teravustavad kiirelt, vaikselt ja sujuvalt ning on kaitseks tolmu ja niiskuse eest hästi tihendatud.

 

Vaba ja vallatu – NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

NIKKOR Z 20mm f/1.8 S laiendab Nikon Z-süsteemi kõrge suutlikkusega S-seeria f/1,8 objektiivide valikut. See valgusjõuline, fikseeritud fookuskaugusega ülilai 20 mm objektiiv loob lainurkfotograafiaks põneva võimaluse. Täiustatud optika, lai Z-kinnitus ja 9 ümardatud labaga f/1,8 objektiiviava annavad põnevaid tulemusi igas valguses.

Nikon Nikkor Z 20mm S

Teravus on servast servani suurepärane ja lähedalt pildistades on see erakordne tänu väikseimale teravustamiskaugusele vaid 0,2 m. ED-klaas ja Nikoni peegeldusvastane nanokristallkate vähendab varikujutist. Objektiiv on tihendatud, kaitseks tolmu ja niiskuse eest ning fluorkate tõrjub tõhusalt vett, tolmu ja mustust pildi kvaliteeti rikkumata.

 

Kõigi reiside jaoks – NIKKOR Z 24-200mm f/4-6.3 VR

NIKKOR Z 24-200mm f/4-6.3 VR lisandub Nikon Z-süsteemile täiusliku reisiobjektiivina, millega saab jäädvustada rikkalikult üksikasjalikke fotosid ja videoid. לhe kompaktsema täna saadaoleva telefoto suumobjektiivina mahub see hõlpsalt väiksemasse fotokotti. Suur Z-kinnitus võimaldab ainulaadset disaini, mis asetab suuremad objektiivielemendid taha – mis tagab suurepärase tasakaalu ja käsitsemise. Optiline konstruktsioon tagab erksavärvilised ja sügava kontrastiga teravad pildid nii lainurkkui telefoto asendis pildistades.

Nikon Nikkor Z 24-200mm VR

Filmijad saavad jäädvustada ilusat täiskaadrilist videomaterjali tänu täiustatud NIKKORi optikale, mis kasutab täielikult ära Nikon Z-seeria kaamera suurepärast pildikvaliteeti.


Nikon UK müügi planeerimise ajutine juht Robert Harmon kommenteerib: „Need uued NIKKOR objektiivid lisavad Nikon Z-süsteemile veelgi populaarseid fookuskaugusi. Pilditegijatel on nüüd veelgi enam võimalusi nii pildistades kui filmides, kitsastes oludes või looduses, vajalike loominguliste tööriistadega olukorrale reageerimiseks.”

Uus Z 20mm f/1.8 S objektiiv jõuab müügile 2020. aasta märtsikuus ning hakkab maksma 1249 eurot. Z 24-200mm f/4-6.3 VR jõuab Photopoinit aprillikuus ning müügihinnaks saab olema 999 eurot.

 

Kõik Nikkor Z-seeria objektiivid on tellimiseks veebikaubamajas ››

 

(10)

The post Nikkor Z-seeria objektiivide punti lisandub kaks uut täiendust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron fiksobjektiivid Sony hübriidkaameratele on saadaval soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Tamron fiksobjektiivid Sony hübriidkaameratele

Spetsiaalselt Sony täiskaader hübriidkaameratele valmistatud valgusjõulised Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD, Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD fiksobjektiivid on hetkel müügil soodushinnaga 399€ (tavahind 429€).

Uued fiksobjektiivid on kõik samas suuruses ja kaalus (umbes 215g) ning kasutavad ka sama 67mm filtrikeeret. Objektiividega on võimalik teravustada üsna lähedalt: minimaalsed teravustamiskaugused on 11-15cm ja nende maksimaalne suurendus on 0.5x. 

Tamron fiksobjektiivid Soyle

Uute Tamronite optilises ehituses on nii asfäärilisi kui ka madala dispersiooniga läätseelemente ning samuti omavad nad kõik BBAR-vääristust, et vähendada päikesehelkide ja varjutontide teket fotodele. Objektiivid kasutavad teravustamiseks DC-mootorit ning Tamroni sõnul on need täielikult ühilduvad Sony viimaste autofookussüsteemidega. Objektiivid on muuhulgas vääristatud tolmu- ja ilmastikukindlaks.

 

Vali sobiva fookuskaugusega Tamron ja telli ära ››

 

Vaata lisaks:

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Soodushind kehtib kuni 29.02.2020.

(11)

The post Tamron fiksobjektiivid Sony hübriidkaameratele on saadaval soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8