Karbist välja: II generatsiooni Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art
autor: Stephan Redko

Jaapani kvaliteetoptika tootja Sigma on müügile toonud II generatsiooni 24-70mm f/2.8 DG DN Art suumobjektiivi, millest esimene tuli müüki ligi 5 aastat tagasi.

Tänase päevani on see olnud täiskaader hübriidkaamerate kasutajate seas tohutult populaarne valik – eelkõige pildikvaliteedi ja taskukohase(ma) hinnasildi tõttu.

Siiski juba 2022. aastal müügile tulnud Sony FE 24-70mm f/2.8 GM II tõstis standardsuumide lati kõrgemale kui eales varem, pakkudes kõike head, kuid praktiliselt perfektse pildikvaliteediga ja välkkiire autofookusega. Seda kõike ka üpris kerges korpuses ehk kaaluga kõigest 695 grammi.

Kas Sigma on silma peal hoidnud oma konkurentidel ja uue põlvkonna puhul teinud tähtsad uuendused, et Sony objektiividega sammu pidada? Sellele küsimusele leiame vastuse selle postituse jooksul ning samuti jagan enda ekstreemselt põnevaid arvamusi uuest objektiivist.

Loomulikult on Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art II müügil Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes ning see on saadaval nii Sony E- kui ka Panasonic L-bajonetile. Ei viitsi artiklit lugeda? Tõtta otse tellima »

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art Mark II — kõik, mida peaksid teadma

Olin vanasti arvamusel, et 24-70mm objektiivid on igavad ja ausalt öeldes natuke nagu mõttetud. Samas tuleb arvatavasti iga foto- ja videograafi teekonnal ette see hetk, kus standardsuumi ostmine on lihtsalt paratamatu.

Sa ei saa seda vältida, isegi kui Sa üritad, sest kõikide hädavajalike fookuskauguste omamine ühes objektiivis on lihtsalt nii mugav!

Ka minu fotokotti kuulub poolkaader hübriidkaamerale mõeldud 16-55mm f/2.8 objektiiv, mis pakub 35mm ekvivalendis 24-82mm vahemikku. Run-and-gun stiilis tööotste jaoks on see asendamatu toru, mis lubab mul hõlpsasti saavutada kõik vajalikud kaadrid, lainurgast kui telefoto-võteteni välja.

Iseenesest kõlab siis Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art juba päris hästi, aga mis eristab seda eelmisest põlvkonnast, millel on täpselt see sama fookuskauguste vahemik, et õigustada 160€ kõrgemat hinnasilti?

HLA (High-response Liner Actuator) teravustamismootor

Alustuseks, Sigma on välja vahetanud objektiivis peituva samm-mootori uuema lineaarse mootori vastu, mida kasutavad ka konkureerivad Sony ja Panasonic 24-70mm standardsuumid.

High-response Linear Actuator mootor suudab Sigma sõnul liikuda enam kui kolm korda kiiremini võrreldes vanema samm-mootoriga, mistõttu on märgatavat erinevust näha objektiivi teravustamiskiiruses. Selle väite panen kindlasti proovile põhjalikumas ülevaates, kuid ma ei kahtlustagi, et see 2019. aasta objektiivist on kiirem.

Samuti on lineaarne teravustamismootor iseloomult vaiksem, mis vähendab riski, et videosalvestuse ajal jääb “lindile” mõni teravustamispinin. Videograafidele jään ma teise generatsiooni mudelit soovitama puhtalt sel põhjusel.

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art disain & ehitus

Välise disaini poolest on samuti näha korralikult muudatusi II põlvkonna mudelil, sest sarnaselt Sony 24-70mm f/2.8 GM II objektiivile, leidub ka sellelt integreeritud avarõnga.

See lüke on minu poolest väga teretulnud, sest analoogfotograafia harrastajana olen harjunud, et ava kruttimine käib objektiivi pealt ning minu meelest on see ka igati mugavam viis selle seadistamiseks.

Kaameral paiknevate rullikutega ei oleks Sul õrna aimugi, mis ava Sul antud hetkes on, kui Sa oma ekraani pealt seda ei vaataks. Avarõngaga on hoopis teised lood, sest Sul kujuneb lõpuks lihasmälu, mis ava on mis positsioonil. Mõne jaoks on see pisiasi, mõne jaoks aga hädavajalik omadus, et kaader korrektsete seadistustega õigel hetkel tabada.

Tasuks märkida, et avarõnga olemasolul on Sul võimalik kaameras vabastada üks rullik ning see seadistada mõne muu parameetri jaoks, nagu nt. särivõtte kompensatsiooni jaoks.

Objektiivi ehituse poolest on lisaks avarõngale lisatud ka 2 funktsiooninuppu, millele saad seadistada enda poolt valitud funktsiooni kaamera kaudu. Lisaks leiad objektiivi pealt AF/MF lüliti, avarõnga lukustus- ja klikkimislüliti ning suumirõnga lukustuslüliti.

Kogu see Sigma objektiiv kaalub 10% vähem ning on 7% lühem võrreldes oma eelkäijaga, mis tähendab, et see pole sugugi kaugel Sony ulmeliselt kergest 24-70mm f/2.8 GM II objektiivist. Sigma kaalub 735 grammi ja Sony kaalub 695 grammi. Panasonicust rääkimata, kelle 24-70mm f/2.8 objektiiv kaalub üldse 935 grammi.

Üks omadus veel, millest võiksid olla huvitatud on Sigma objektiivi lähim teravustamiskaugus — 17 cm.

Olgugi, et see erineb oma eelkäijast vaid ühe sentimeetri võrra, siis näen siiski põhjust selle mainimiseks, sest Sony objektiivist suudab see tervelt 4 sentimeetri jagu lähemale teravustada. Panasonicust jällegi rääkimata, sest nende objektiiv teravustab alates 37 cm kauguselt.

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art – kuidas see käes tundub?

Arvestades, et tegu on “karbist välja” postitusega, siis peaks manima paar sõna ka sellest, kuidas Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art käes hoides mulle tundus ning mis muljeid see mulle üldiselt jättis.

Ausalt öeldes, kuna puutun igapäevases elus kokku väga paljude Sigma objektiividega, siis mingit special tunnet mul seda objektiivi käsitledes ei tekkinud. Ja see on pigem hea, sest see tähendab, et vaatamata selle kaalu ja suuruse langusest, ei ole konstruktsioonis tehtud kompromisse.

Sellelt objektiivilt võid oodata seda sama head Sigma kvaliteeti, millega me oleme “Art” seerias harjunud ning mida suuremas osas juba eeldame.

Suumi-, fookus- ja avarõngad keeravad kõik mõnusasti ja lülitid on soliidsed ning ohtu neid paigast seada on väga ebatõenäoline. Ühesõnaga, kõik on tip-top!

Lõpetuseks

Võttes nüüd kogu selle artikli sisu kokku, siis ütleksin, et Sigma on väga konkurentsivõimeline Sonyga (ja ilmselgelt Panasonicuga).

Kui juba esimese generatsiooni Sigma objektiiv oli rahva poolt kiidetud, siis usun, et tesie põlvkonna mudeliga jäävad nad veelgi rohkem rahule ja järgmiste aastate jooksul hakkab see ilmselt igasuguseid auhindu võitma.

SIGMA 24-70MM F2.8 DG DN II Art

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art Mark II on kindel valik nii Sony kui ka Panasonic täiskaader hübriidkaamera ette, olgu Sul kitsam eelarve või oled juba täielik foto/videoproff, kes on uue standardsuumi otsingul.

 

Telli Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art II ja vii kvaliteet järgmisele tasemele »

 


Kahtlemata on kaameravarustuse ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(15)

The post Karbist välja: II generatsiooni Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art appeared first on Photopointi ajaveeb.

OM System OM-1 ostul saad kaasa 449€ väärt kingituse
autor: Jürgen Veerme

Om System OM-1

Jätkuvalt fotograafide imestust pälviv OM System OM-1 hübriidkaamera ostul saad 30. mai – 12. juuni muuhulgas kingituseks Olympus MC-20 telekonverteri (väärtus 449€). 

Tasuta kaasa saadav Olympuse telekonverter kahekordistab objektiivi fookuskaugust ja on seetõttu ideaalne lisatarvik nendele fotografidele, kes soovivad saada lähemale sportlastele või metsloomadele ilma neid segamata.  

OM System OM-1 ise on muidugi tõeline “tööloom”, millel on kasutusel 20,4-megapiksline virnastatud (stacked) BSI Live MOS sensor, mis pakub täiendavat dünaamilist ulatust ja kahekordistab mürataluvust.

Selle hübriidkaamera ISO tundlikkus ulatub kuni ISO 102 400 ja kombineerituna kaheksa stopise pildistabilisaatoriga on tegemist suurepärase kaameraga kõigile öö- ja astrofotograafia austajatele. 

OM-1 mudelil on ka quad-pixel autofookussüsteem, mis toob kaasa 1053 risttüüpi faasituvastusega teravustamispunkti – need võimaldavad kaameral teravustada peaaegu terve sensori ulatuses. Elektrooniline katik suudab pildistada kuni 50 kaadrit sekundis pideva autofookusega või 120 kaadrit sekundis fikseeritud fookusega.

Kaamera IP53 klassifikatsiooni muudab selle külmumis- ja pritsmekindlaks ning see on võimeline töötama temperatuuridel kuni -10°C.

Tutvu lisaks:

 

Tee suve parim diil ja telli OM System OM-1 kohe ära ››

 


Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu spakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on OM System (vana Olympus) fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi. Kampaania kestab 30. mai – 12. juuni 2024.

(326)

The post OM System OM-1 ostul saad kaasa 449€ väärt kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid jagab näpunäited parimate suviste hetkede jäädvustamiseks
autor: Jürgen Veerme

Suvi on parim aeg elamuste jäädvustamiseks Polaroid kiirpildikaameratega – valgus, meeleolu, inimesed, hetked!

Ainulaadsetena talletatud mälestused päriselt käes hoitavate fotodena on hindamatud. Soojad tuulevaiksed hommikud, vahetud emotsioonid ning kordumatud olukorrad kogutuna albumitesse – need mälestused säilivad aastaid.

Selleks, et saaksid oma praeguse või tulevase Polaroid kaameraga parimaid tulemusi, siis on meil Sulle jagada mõned soovitused, mis võivad Sind sellel teekonnal aidata.

Esimene soovitus: hoia Polaroid filme jahedas

Polaroid filmid armastavad suve, sest pikemad päevad rohke loomuliku valgusega, päikesepaistelised pärastlõunad rannas ja suurepärased kuldsed hetked on just need, mida soovime ju hiljem fotona käes hoida.

Päikest nautides on lihtne unustada, et Polaroid i-Type või Polaroid 600 fotopaberid on kuumuse suhtes veidi tundlikumad kui meie ise. Hoides filme ja kaamerat jahedatena, siis võid olla rahulikum, et saad paremaid ja ühtlasemaid tulemusi.

Polaroid filmid

Kasutamist ootavaid Polaroidi filme on kõige parem hoida külmikus, et filmi keemia püsiks stabiilsena. Kui oled valmis filmi kasutama, siis võta see külmikust välja ja lase umbes tund aega toatemperatuurile soojeneda.

Kusjuures Polaroid filmide karbid on kujundatud meelega sellisteks, et need aitavad igat filmipakki valguse ja niiskuse kahjustuste eest kaitsta.

Seetõttu soovitame kasutamata filme hoida alati suletud karbis ning jahedas ja kuivas seni, kuni tõttad nendega pildistama. Life hack: Ärra neid siiski sügavkülma pane! Seal on nende jaoks liiga külm :) 

Teine soovitus: veel temperatuuridest

Polaroid pildid ilmutuvad kõige paremini temperatuuril 13 – 28 °C. Seega, kui Sul on plaanis veeta terve pikk päev päikese käes, siis hoia filme ja kaamerat päikese kuumuse eest seni varjus, kuni oled valmis neid kasutama.

Pildistamise järel pane fotod pildi poolega all näiteks jahedasse kotti ilmutuma – siis ei mõjuta kuumus ega päikesevalgus ilmutusprotsessi.

Kui temperatuur on üle 28 °C, siis kipuvad fotod omandama kollakat või punakat varjundit. Kui pildistad kõrgemal temperatuuril, siis vähenda kuumuse mõju, lastes fotodel areneda jahedamas keskkonnas – näiteks konditsioneeritud ruumis, isoleeritud jahedas kotis või külma joogi all.

Polaroid i-type paber

Kolmas soovitus: pane päikesevalgus enda jaoks tööle

Kasuta maksimaalselt ära „kuldset tundi“ – seda magusat aega vahetult pärast päikesetõusu ja enne päikeseloojangut. See on aeg, mil päike lisab objektidele kuldse sära ning fotod tulevad eriti värviküllased.

Kui oled pigem keskpäeval tegutseja, siis veendu, et päike oleks pildistamise ajal sinu selja taga – siis saavad pildistatavad objektid piisavalt valgustatud.

Polaroid paber

Neljas soovitus: lase Polaroid fotodel ilmutuda pimedas

Kui oled juba kunagi kiirfilme pildistanud, siis oled seda ilmselt juba varem kuulnud: varjake oma fotosid valguse eest! 

Polaroid-film on valguse suhtes tundlik isegi pärast seda, kui see on kiirpildikaamerast välja tulnud. Valgustundlike esimeste sekundite jooksul katab kaamerast väljunud pilti must kaitsesirm. Kui esimesed sekundid on möödunud, võite foto sirmi alt välja võtta.

Polaroid paber

Sinu tehtud foto on siiski veel valgustundlik, seega hoia seda kusagil pimedas ja kuivas kohas seni, kuni ilmutusprotsess läbi saab (täpne aeg on kirjas filmipakendi tagaküljel).

Suvise päikesepaiste eest kaitsmine tagab küllastunumad värvid ja teravamad detailid.

Viies soovitus: hoia ilmutuvat fotot hellalt ja ära raputa!

Ükskõik kui ergastav oli fotole püütud sündmus, palun ära raputa fotosid ilmutumise ajal. See võib ilmutusprotsessi kahjustada!

Kuues soovitus: filmidega lennukile

Varusid enne lennureisi mitu pakki Polaroid paberit? Sellisel juhul paki kaamera ja filmid käsipagasisse.

Kui jõuad turvakontrolli, siis palu, et Sinu kaamerat ja filmi kontrollitaks käsitsi – ära saada neid läbi röntgenaparaadi.

Need masinad põhjustavad filmis reaktsiooni, mis rikub värve. Röntgenaparaadist läbi käinud film muutub tihti häguseks ja roosaks. Juba tehtud fotosid  röntgenikiirgus ei mõjuta.

Polaroid paber

Seitsmes soovitus: säilita tehtud fotosid turvaliselt

Isegi pärast seda, kui fotod on ilmutunud, toimuvad pinna all keemilised reaktsioonid veel edasi. Seega on oluline, et kaitseksid oma fotosid mõnda aega valguse eest.

Et tehtud fotod säiliksid kauem, siis hoia neid esimesed 30 päeva kusagil turvalises, kuivas ja pimedas kohas. Fotokarbid või isegi vana hea kingakarp sobivad suurepäraselt.

Muide, kõigis Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas on müügil erinevad Polaroidi tarvikud nagu albumid, kus on hea tehtud väljatrükke hoiustada ja kotid, mis kaitsevad hinnalist kaamerat ning muudavad selle kaasas kandmise mugavamaks.

Polaroid paber

Kui esimesed 30 päeva on möödas, võivad Su fotod elada õnnelikult edasi fotoalbumis või isegi raamitud kujul. Kui paned fotod raamituna vaatamiseks välja, siis veendu, et fotode ees olev klaas oleks UV-kaitsega, sest muidu muudab valgus fotod aja jooksul tuhmimaks.


Ja need ongi esmased nõuanded, mida Sa võiks tead, et suvised Polaroid Now või mõne teise Polaroid kiirpildikaamerga tehtud fotod tuleksid kõige paremini välja!

 

Vaata nüüd ka Polaroidi suvist filmi- ja kaameravalikut »

 

Allikas: Polaroid

(12)

The post Polaroid jagab näpunäited parimate suviste hetkede jäädvustamiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Newell SupraCell akudega võid pildistada nii kõrbes kui ka Antarktikas
autor: Mikk Otsar

Newell SupraCell

Sony, Canon, Nikon, Fujifilm ja Panasonic kaameratele loodud Newell SupraCell akud on äärmiselt innovaatilised ja loodud kõige nõudlikumaid kasutajaid silmas pidades.

Maailmakuulsa kaubamärgi aastatepikkune kogemus on võimaldanud luua aku, mis pakub veelgi suuremat vastupidavust ja jõudlust.

Suurimaks eeliseks tavaliste asendusakude ees on selle innovaatiline NTC takisti, mis reguleerib aku elementide pinget vastavalt välistemperatuurile.

Tänu sellele on aku hinnatud töötama temperatuurivahemikus -20º kuni 90ºC. Enam ei pea muretsema aku vastupidavuse pärast külmadel öödel virmalisi pildistades või pikkadel suvistel videovõtetel.

Newell SupraCell tehnilised omadused

Aku on vastupidav ka suurele hulgale laadimistsüklitele, mis tähendab, et 2300 mAh mahutavus ei vähene ka intensiivsel kasutamisel. Te ei pea muretsema selle pärast, et pärast paarikuulist intensiivset kasutamist lüheneb aku eluiga oluliselt.

Lisaks kasutab SupraCell sari intelligentset kaitsesüsteemi, mis põhineb elektroonilisel integraallülitusel (IC). See reguleerib laadimisprotsessi, tagades samas kõrge ohutuse.

Samuti on mitmeid tehnoloogiaid, mis kaitsevad ülekuumenemise, ülelaadimise ja ülekoormuse eest. Kogu akut ümbritseb ka tulekindlast materjalist tehtud korpus.

Newellil on sadu tuhandeid rahulolevaid kliente üle maailma, kes on juba üle 12 aasta saanud nautida kvaliteetseid lisaakusid erinevates seadmetes. Neid silmas pidades on kõigi Newelli toodete hooldusgarantii pikenenud 40 kuuni.

Valides Newelli lisaakud, võid olla kindel, et need teenivad teid vähemalt 3 aastat töötades ja oma kirge ellu viies!

 

Varusta enda kaamera pikaealiste Newell SupraCell akudega ››

(345)

The post Newell SupraCell akudega võid pildistada nii kõrbes kui ka Antarktikas appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S 26mm f/8 teeb fotograafia uuesti põnevaks
autor: Stephan Redko

Koos uhiuue Lumix S9 täiskaader hübriidkaameraga tutvustas Panasonic ka uut objektiivi, mis sobiks ideaalselt selle kaamera külge, et komplimenteerida selle kompaktsust veelgi rohkem. Selleks on Lumix S 26mm f/8 Pancake (MF) fiksobjektiiv!

Olgugi, et selle objektiivi nime lugedes ei pruugi see esialgu kõlada eriti ahvatlevalt, sest sellel on fikseeritud f/8 ava, siis ilmselt ei tee see asja paremaks kui ma ütlen, et sellel puudub automaatne teravustamine.

Kuid kõike seda arvesse võttes olen ma siiski arvamusel, et tegu on ühe parima objektiiviga, mida paaritada uue Lumix S9 hübriidkaameraga. Miks?

Kui tegu oleks olnud automaatselt teravustava f/8 objektiiviga, siis sellel ei oleks olnud mingit pointi. Samuti ei oleks loogiline olnud, kui tegu oleks olnud suurema avaga objektiiviga (nt. f/2.8), mis teravustab vaid manuaalselt.

Kuid nende kahe kombo ehk fikseeritud f/8 ava ja manuaalfookus, on Panasonic loonud midagi väga põnevat ja teistsugust hetkel olemasolevatest objektiividest.

Kuna manuaalselt teravustades on suurte avadega fookuse paika saamine üpris keeruline ning ajakulukas tegevus, siis Panasonic on selle võimaluse Sinult lihtsalt ära võtnud ning objektiivile andnud fikseeritud f/8 ava.

See võimaldab Sul lihtsalt keskenduda fotograafia protsessile ning vähendada peavalu, kas kaader Sai fookusesse või mitte. Kuna tegu on ka üpris lainurkse objektiiviga, siis terava kaadri tõenäosus on veelgi suurem, kuna naturaalset compression’it on vähem kui telefoto objektiivides.

 

Nagu piltidelt näha, siis tegu on äärmiselt kompaktse pannkook-stiilis objektiiviga ning seda võiks vabalt eksitada kaamera kerekorgiga, sest Panasonic Lumix S 26mm f/8 kaalub kõigest 58 grammi ning on 18mm pikk.

Vaatamata selle suurusele lubab Panasonic objektiivile suurepärast pildikvaliteeti ning makrovõtteid tänu 0,25-meetrisele lähimale teravustamiskaugusele.

Uus objektiiv jõuab tõenäoliselt müüki Panasonic Lumix S9 hübriidkaameraga üheaegselt ehk juunikuu lõpupaiku. Esita eeltellimus alloleva lingi kaudu, et olla eelisjärjekorras kui esimesed eksemplarid Photopointi pealattu jõuavad.

 

Eeltelli Panasonic Lumix S 26mm f/8 lainurkobjektiiv kohe ära »

 

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(7)

The post Panasonic Lumix S 26mm f/8 teeb fotograafia uuesti põnevaks appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4