Nikoni uus 300 mm f/2,8 teleobjektiiv ja asfäärilise elemendiga 2× telekonverter
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Nikon esitleb täna uut teleobjektiivi ning telekonverterit.

Valgusjõuline AF-S Nikkor 300 MM F/2.8 G ED VR II vahetab välja senise telefiksi Nikkor AF-S 300mm F2,8 D IF-ED VR .

Uuendatud objektiivile on lisatud tõhus VRII värinastabilisaator. Nikoni sõnul kompenseerib see kaamera liikumist, lubades pildistada teravaid kaadreid kuni neli stoppi tavalisest pikema säriajaga.

Uus Nikkor 300 mm f/2,8 lähim teravustamiskaugus AF režiimis on 2,3 m, objektiivil on SilentWawe teravustamismootor ning kolm teravustamisrežiimi: M, M/A ja A/M

Objektiivi konstruktsioonis on 11 elementi jaotatuna 8 grupiks. Esindatud on kolm ED elementi, läätsedele on kantud Nano Crystal Coat vääristus, mis vähendab sisepeegeldusi.

Nikkor 300 mm f/2,8 kaalub 2,9 kg ja on 267,5 mm pikkune. Filtrikeermeks 52 mm. Objektiivi hinnaks saab olema 97 999.-

Koos 300 mm objektiiviga esitleb Nikon ka selle juurde ideaalselt passivat telekonverterit.

AF-S Teleconverter TC-20E III sobib nii täis- kui ka poolkaadersensoritega Nikoni digipeeglitele ning kahekordistab enese ees oleva objektiivi fookuskauguse.

See telekonverter omab esimese telekonverterina maailmas ühte asfäärilise pinnaga läätse. Konverteri konstruktsioon on Nikoni sõnul uuendatud, võimaldamaks parimat kontrastsust ning lahutusvõimet.

AF-S Teleconverter TC-20E III kaalub umbkaudu 330 g, koosneb seitsmest elemendist viies grupis ning saab maksma 8599.-

Pentax esitleb ilmastikukindlat 100 mm f/2.8 makroobjektiivi
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax`i tootevalikus on kolm makroobjektiivi. 35 mm, 50 mm ja 100 mm. Viimane neist läheb nüüdsest pensionile. Selle asemele astub täna uus makroobjektiiv smc PENTAX D FA MACRO 100mm f/2.8 WR .

Sarnaselt vanemale on ka see D FA  tüüpi - see tähendab, et see sobib kasutamiseks nii poolkaadersensoritega (APS-C) kaamerate ees kui ka 35 mm filmi kasutavate kaamerate sees.

Uue 100 mm makroobjektiivi korpus on valmistatud ülenisti alumiiniumist. Sellele on lisatud ilmastikukindlad tihendid - objektiiv kannab sinaka värvusega tähistust “WR” - justnagu K-7 digipeegliga koos müüdavad suumobjektiividki. See on päris kõva sõna. Lisaks veekindlatele tihenditele on objektiivi esilääts kaetud Pentax`i Super Protect vääristusega, mis tõrjub tolmu, vett, mustust, sõrmejälgi jne.

Pehmem sõna ei ole ka see, et uue objektiivi diafragmaava on täielikult ümar. Mitte ühelgi Pentax`i makroobjektiivil ei ole enne sellist omadust olnud. Ümar diafragmaava tähendab seda, et fookusest väljas olevas alad joonistuvad välja  huvitavalt ja pehmelt.

Pentax`i APS-C sensoriga digipeeglite ees on selle objektiivi fookuskauguse ekvivalendiks 153 mm. Optiline süsteem on päritud vanalt 100 mm makroobjektiivilt, 1:1 suurendus on saavutatav juba 13 cm kauguselt. Quick Shift süsteem võimaldab kiiret automaatselt manuaalsele teravustamisele ümberlülitumist pärast teravustamist kaamera AF süsteemi poolt.

2010 aasta fotokalendrid Photopointi digilaboris
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Paar nädalat veel, ning 2009nda aasta kalendriga pole enam suurt midagi muud peale hakata kui et viska prügikasti. Seda muidugi juhul, kui teil on poest ostetud tehasekalender. Photopointi fotokalendreid ikka niisama lihtsalt ära ei viska, sest seda on ju kaunistamas kalendriomaniku enda tähendusrikkad ja toredad fotod.

Sellise omaenda fotodega kalendri saab aga tellida ka peagi algavaks 2010 aastaks. Photopointi digilabori meenete osakonnas on ühtekokku kaheksa erineva kujunduse ning mõõtmetega kalendrit. On nii 12-lehelisi, kus lisaks fotole kolm kuud või üksainus kuu ühel lehel. On ka selliseid, kus kõik 12 kuud ühel lehel ning nende kohal kõrgumas sinu enese lisatud pilt.

Fotokalendri valmistamine ja tellimine Photopointi fotomeenete lehel on väga lihtne.

Olemasolevate kalendripõhjade seast saab valida enesele meeldivaima, seejärel tuleb oma arvutist leida kalendrile lisatavad fotod ning need kalendripõhjadele asetada. Kui tellimus kinnitatud ning selle eest internetipangas tasutud, on kalendrid juba viie tööpäeva pärast valmis.

Niiviisi enese poolt kujundatud fotokalendril on hoopis suurem tähendus kui poest ostetud kalendritel, kus figureerivad võõrad kassid, inimesed ja kauged värvilised paradiisirannad. Eks need ole ka omamoodi ilusad. Hallsinine taevas või nurgas seisev pisike jonnipundar on aga nendest visuaalsetest peibutistest määratult ilusamad. Seesuguse omase ainesega kalendrid on tähendusrikkad ka aastate pärast, mil tavaline kalender ammu tehases uueks ümber töödeldud on.

Uuri niisama või tee endale kohe kalender või kaart Photopointi fotomeenete veebilehel.

Point TV - 3. Kenko telekonverterid
autor: ardo

Point TV kolmas osa on telekonverterite päralt. Need pakuvad head ja soodsat võimalust objektiivi fookuskauguse pikendamiseks, samas on neil aga ka omad miinused.
Ardo vaatlebki telekonverterite häid ja halbu omadusi, näitab, kuidas konverterit kaamera ja objektiivi vahele kinnitada ning räägib konverteri kasutamisest erinevat tüüpi objektiividega. Kõike seda Kenko telekonverterite näitel.
Head vaatamist.

[See post to watch Flash video]

Kenko telekonverterid Photopointi veebilehel

Pentaxi tarkvarauuendus K-x digipeeglile
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax teatab, et on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma uusimale digitaalsele peegelkaamerale K-x.

Versioon 1.01 lisab aparaati uue efekti “Cross Processing” (Risttöötlus). Seda on soovi korral võimalik aktiveerida ka rohelise nupu abil. Tarkvarauuendus lubab täpsemaks muuta aku laetuse taset kuvava indikaatori poolt edastava info. Samuti parandab see ka kaamera üldist talitlust.

Lisainfo ja Pentax K-x tarkvarauuendus v1.01 Pentaxi veebilehel