Kui terav ta siis ikkagi on? Tamron 70-300 mm objektiivi ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde
Pentax esitleb Optio RS1500 kompaktkaamerat. Muudab disainilehtede lisamise lihtsamaks.
autor: Lauri Veerde

Pentax toob täna välja uue kompaktkaamera nimega Optio RS1500. Tegemist on täiustatud mudeliga sügisel esitletud aparaadist Optio RS1000, mille vingeimaks trumbiks on teatavasti disainilehtede asetamine läbipaistva esipaneeli alla. Sellist võimalust pakub ka uus RS1500 – seda aga oluliselt mugavamas vormis.

RS1000 kujunduse vahetamiseks tuli kuuskantvõtme abil lahti keerata läbipaistvat esipaneeli kaamera küljes hoidvad neli kruvi. Uue aparaadi juures kruvikeerajaga sehkendama ei pea. Disainilehe vahetamiseks tuleb objektiivi ümbert ära keerata seibikujuline rõngas, paber paremal asuva serva alla lükata ning objektiivirõngas taas oma kohale keerata. Pentaxi sõnul ei võta see aega enam kui 15 sekundit.

Kõik olulised pildistamiseks vajalikud parameetrid on uuel kaameral samad mis RS1000-l. 14 MP sensor, 4x suumiga objektiiv, 3.0“ LCD-ekraan, 720p videorežiim ja 9 digitaalset filtrit. Kaameraga on karbis kaasas 10 valmis trükitud ja lõigatud disainilehte ning viis eellõigatud fotopaberit, kuhu saab printida enda kujunduse. Kujundusi saab luua veebis aadressil chameleon.pentax.eu. Lisaks saab neid kaameraga kaasas oleva šablooniga välja lõigata ükskõik kust.

PRESSITEADE:

“ Minu Kameeleon, Minu OPTIO RS1500 ! ”

Unikaalse kingituse loomiseks kulub vaid 15 sekundit

HOYA CORPORATION PENTAX Imaging Systems annab teada uuest Optio RS 1500 kompaktkaamerast, mis on kohandatav. Selle versiooniga on lihtsustatud PENTAX Optio RS tootesarja innovatiivset välimuse muutmise võimalust ning loomingulisusel on vaba voli. Meelepärase pildi lisamine on äärmiselt lihtne. Lisaks on see õhuke kompaktkaamera kasutajasõbralik ning sobib kõigile.

Originaalne, nagu sinagi

Optio RS1500 kaameraga on kaasas kümme unikaalset kujundust (skinni). Kaamerat on võimalik ka ise kujundada, selleks on pakendis viis tühja valmislõigatud paberit. Oma disaini loomiseks või meelepärase valimiseks võib kasutada ka http://chameleon.pentax.eu abi. Optio RS1500 võimaldab muuta ka objektiivi ümbrisrõnga värvust: pakendis on must ja oranž. Tänu neile omadustele on tegemist kaameraga, mis sobib ideaalselt unikaalse ja omanäolise kingituse tegemiseks.

Ülikompaktne ja -lahe

Optio RS1500 muudab PENTAXi digikaamerate tootesarja täielikuks. Peen alumiiniumiga disain annab kaamerale šiki ja selge välimuse. Kaameral on 14 megapiksliga sensor, 4× lainurksuum (35 mm ekvivalendina 28-112 mm) ning 3-tolline LCD ekraan fotode mugavaks vaatamiseks.

Lisaks pakub kaamera 720p HD videosalvestust (1280 × 720 pikslit 30 fps). Videosalvestusel aitab Movie SR stabilisaator udust pilti vältida.

Optio RS1500 on varustatud näoprioriteediga programmiga, mis tuvastab kaadrist näod silmapilkselt ja täpselt. Kui näod on tuvastatud, optimeerib kaamera enne pildistamist teravuse ja särituse. Sellel kompaktkaameral on muidki praktilisi omadusi, mis muudavad fotograafi töö lihtsamaks: naeratuse tuvastus pildistab automaatselt sel hetkel, kui pildistatav naeratab; Natural Skin programm tagab loomulikud nahatoonid.

Auto Picture automaatprogramm valib 15 stseeniprogrammi hulgast sobivaima. Lisaks optimeerib see muud kaamera seadistused suurepäraste piltide tagamiseks.

9 loomingulise digitaalfiltri hulka kuuluvad ka Retro, Seepia ja Mängukaamera. Nende abil lubab Optio RS1500 muuta pilte efektsemaks ilma arvuti abita. Kaamera võimaldab rakendada ühele pildile ka mitut filtrit, andes sellega võimaluse unikaalsete efektide loomiseks.

Muud omadused:

  • Digitaalne stabilisaator kompenseerib kätevärinat pildistamisel
  • Sarivõte kiirusega 16 pilti kahe sekundi jooksul(fikseeritult 640 × 480 pikslit)
  • Automaatne jälgiv teravustamine oskab liikuvat objekti enne pildistamist fookuses hoida
  • Digitaalne Panoraam lubab luua ühe efektse panoraami kuni kolmest pildist
  • Roheline programm muudab pildistamise lihtsaks ka täieliku võhiku jaoks
  • Pildiraamide lisamine piltidele lubab kasutada pildistamisel või tehtud piltide töötlemisel dekoratiivseid pildiraame (kaamera mälus on kolm raami)
  • Piltide vaatamise, töötlemise ja haldamise tarkvara, mis ühildub Windows 7 ja Mac OS X10.6 operatsioonisüsteemidega: MediaImpression 3.0 for PENTAX (Windowsi versioon) ja MediaImpression 2.1 for PENTAX (Macintoshi versioon)

♦PENTAX, Optio ja smc PENTAX on HOYA CORPORATION kaubamärgid.
♦Windows on Microsoft Corporation registreeritud kaubamärk.
♦See toode toetab PRINT Image Matching III.
Copyright 2001 Seiko Epson Corporation. Kõik õigused kaitstud.
Print Image Matching on Seiko Epson Corporation kaubamärk.
PRINT Image Matching logo on Seiko Epson Corporation kaubamärk.
♦Mac OS on Apple Inc. registreeritud kaubamärk.
♦Kõik muud toote- ja brändinimed on nende omanike kaubamärgid.
♦ Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

Karbist välja: Manfrotto Pocket Support statiiv kompaktkaameratele
autor: Lauri Veerde

Nagu nimetusestki aru saada võib, on kompaktkaamerate üheks olulisemaks omaduseks kompaktsus. Pisikese fotoka saab libistada käekotti või taskusse ja kuni õige hetkeni sinna unustadagi. Mul endalgi on aga ette tulnud juhuseid, kus oleks olnud tarvis seda seebikarpi pika säriajaga võtte või grupipildi jaoks statiivile seada. Statiivi aga käepärast pole. Ei hakka ju kompaktkaameraga koos suurt ja rohmakat statiivi kaasas kandma. Seda juba taskusse unustada ei saa.

Manfrotto aitab hädast välja. Just mõned hetked tagasi jõudis Photopointi veebipoodi (lähipäevadel kauplustesse) kaval vidin nimega Pocket Support. See kaameratugi nagu väga statiivi mõõtu välja ei anna, ometi on tal sama põhifunktsioon, mis kolmjalalgi. Selle toe saab statiivikeerme abil kaamera külge kinnitada ning väikseid jalgu nihutades kaamerale õige kadreeringu ette anda. Jalakesi on kolm ning nende kõikide asendit saab muuta – nii on võimalik kaamerat ka pisut ebatasasema pinna peale seada. Kaameratoega on kaasas punane vutlar, lisakruvi ning abivahend kruvi keeramiseks. Vaatame lähemalt:

Manfrotto Pocket Support statiiv Photopointis: 24,99 € (391,01 kr)

Photopointi fototehnika rendis nüüd Tamroni objektiivid Canoni ja Nikoni peegelkaameraile
autor: Lauri Veerde

Photopointil on suurepärane uudis kõigile, kes pildistavad Canoni või Nikoni peegelkaameratega. Nüüdsest on võimalik meie fototehnika rendist laenutada lisaks kõigele muule ka Tamroni objektiive. Proovijaid ootavad viis Tamroni ihaldatumat objektiivi:

Kõigist neist on rendikapis olemas nii Canoni kui ka Nikoni bajonetiga versioon. Objektiivid on saadaval Tallinna rendikeskuses Photopointi esinduskaupluses aadressil Pärnu mnt 139. Tule ning proovi ise oma silma ja sensoriga järele, kui head need Tamroni objektiivid siis ikkagi on.

Photopointi fototehnika rendis on lisaks nendele uutele Tamroni objektiividele saadaval ka päris lai valik Pentax objektiive ning kaameraid. Samuti saab sealtsamast rentida ka esmaseid lisatarvikuid nagu Pentax välklambidManfrotto statiivid, mälukaardid jne. Kõiki neid tooteid saab vaadata veebilehel photopoint.ee/rent, kus alates tänasest ka iga artikli saadavus kuvatud on.

Milline objektiiv neist viiest Sind kõige enam huvitaks?

Dpreview ülevaade Pentax K-r peegelkaamerast: „Tasemel aparaat, aga mitte nii hea diil nagu K-x„
autor: Photopoint

Millist peegelkaamerat valida oma esimeseks? Nikon D3100, Sony a33, Canon 500D või hoopis Pentax K-r? Dpreview võtab oma viimases ülevaates fookusesse Pentax K-r aparaadi. See asetseb oma hinnaklassilt ja funktsionaalsuselt aste kõrgemal kui Pentaxi soodsaim K-x digipeegel. Viimane tegi oma konkurentidele pika puuga ning oli seetõttu kindel valik. Sellest kõrgemal tasemel aga asjad nii lihtsaks ei kujune.

Dpreview nimetab K-r kaamerat väga võimekaks aparaadiks mis Pentaxile omaselt väga hea hinna ja omaduste suhtega on. Autofookuspunktid pildiotsijas, hea lahutusvõimega LCD, kiire sarivõte, digimürast puhtad pildid ka kõrgetel ISO-väärtustel – need kõik teevad K-r kaamera suurepäraseks digipeegliks. Häda on aga selles, et teiste firmade samas hinnaklassis pakutavad kaamerad on samuti suurepärased.

Kui hea täpselt K-r on ja miks just see aparaat võrdluses konkurentidega sobida võiks – seda saad lugeda ülevaatest Dpreview veebilehel.

Millist peegelkaamerat valida oma esimeseks? Nikon D3100, Sony a55, Canon 550D või hoopis Pentax K-r? Dpreview võtab oma viimases ülevaates fookusesse Pentax K-r aparaadi. See asetseb oma hinnaklassilt ja funktsionaalsuselt aste kõrgemal kui Pentaxi soodsaim K-x digipeegel. Viimane tegi oma konkurentidele pika puuga ning oli seetõttu kindel valik. Sellest kõrgemal tasemel aga asjad nii lihtsaks ei kujune.

Dpreview nimetab K-r kaamerat väga võimekaks aparaadiks mis Pentaxile omaselt väga hea hinna ja omaduste suhtega on. Autofookuspunktid pildiotsijas, hea lahutusvõimega LCD, kiire sarivõte, digimürast puhtad pildid ka kõrgetel ISO-väärtustel – need kõik teevad K-r kaamera suurepäraseks digipeegliks. Häda on aga selles, et teiste firmade samas hinnaklassis pakutavad kaamerad on samuti suurepärased.

Kui hea täpselt K-r on ja miks just see aparaat võrdluses konkurentidega sobida võiks – seda saad lugeda ülevaatest Dpreview veebilehel.