Hoya Fusion Antistatic seeria filtrid toovad ilusad pildid ning viivad tolmu ja mustuse
autor: Silver Pik

Fusion-antistatic-avang

Hoya filtreid üldjuhul pikalt tutvustama ei pea. Need on korduvalt Photopointi ajaveebis teemaks olnud ning Maarjamaa poelettidel olnud pikemat aega, kui see ajaveeb eksisteerinud.  Sellegipoolest, iga kord kui Hoya toob turule uue filtriseeria või müüb kaamerafirma maha, võtame selle ajaveebi veergudel teemaks. Eelmine nädal jõudis minu lauale virn Hoya uusi Fusion Antistatic seeria filtreid ning sule pihku haaramiseks on mõjuv põhjus olemas – aeg on tutvustada uusi tooteid.

Fusion-antistatic-filtrid

Kes Hoya filtritega kursis, võib omaette mõelda – milleks uus tooteseeria. Hoya HD seeria filtrid on jätkuvalt äärmiselt kvaliteetsed ning vastupidavad. Tegelikult ei peatu tootearendus eales (teatud erandid selles on, kuid need jäävad pigem viisaastakute ajastusse) ning ikka tuleb teistest sammu eespool olla või lahendada teatud kitsaskohti, mida eelmised tooted lahendada ei ole suutnud. Jah, ka fotofiltritel võivad olla head ja halvad küljed – ei ole niisama klaas. Seetõttu on nüüd saadaval uued Fusion Antistatic seeria filtrid, millel uuendused on järgnevad:

  • Uus antistaatiline vääristus. Tänu sellele tolm ning muud väikesed osad, mis tavaolukorras ladestuks klaasile, tõrjutakse filtrist eemale. See omakorda teeb pildistamise natuke mugavamaks, samas liivatormis või järjekordse rahvaralli ajal saab fotograaf südamerahus edasi pildistada siis, kui teised paaniliselt objektiivi klaasi puhastavad.
  • Vett ja mustust hülgav. Filtriklaasi vääristus suurendab pindpinevusjõudu, mistõttu koguneb seal olev vesi kergemini tilkadesse ning voolab klaasilt ära. See omakorda teeb vihmas pildistamise natuke lihtsamaks. Lisaks ei võta filter nii kergelt sõrmejälgi ja muid plekke enam ligi ning lihtsustab ka klaasi puhastamist.
  • Veel tugevam klaas. Kui juba HD seeria filtrite kohta sai öeldud, et need peavad löökidele vastu ning pakuvad objektiivile veel paremat füüsilist kaitset, siis sama kehtib ka Antistatic Fusion filtrite kohta. Hoolikalt valitud silikaadid ning täpselt kontrollitud tootmisprotsess teeb klaasi äärmiselt vastupidavaks ning ei purune nii kergelt. Loomulikult teeb see, koostöös kvaliteetse vääristusega, klaasi kriimustuskindlamaks.
  • Õhuke raam. Selle asemel, et teha sama klaasiga kallim Slim versioon kõrva, teeb Hoya kohe alguses tippseeria filtrid õhukese raamiga. Fusion Antistatic seeria filtrite õhuke alumiiniumraam on monoliitne UV ja Protector filtritel, ringpolarisatsioonifiltril kaheosaline (klaas peab ju keerlema). Õhuke raam võimaldab filtri klaasi tuua objektiivile lähemale, mistõttu ei tekita vinjeteerumist lainurkobjektiividel ega jää objektiivi vaateväljale ette mitme filtri kasutamisel. Lisaks on selle seeria kõikidel filtritel ka eesmine keere teise kihi kasutamiseks.
  • 9-kihiline SMC vääristus. Ühel filtril peab olema korralik vääristus – selle puudumisel tekiks sisepeegeldus, valguse ülekanne väheneks ning üldkokkuvõttes rikuks foto kvaliteeti. Sarnaselt HD seeria filtritele pakuvad Fusion Antistatic filtrid üle 99% valguse ülekannet (v.a. ringpolarisatsioonifiltrid).
Fusion-antistatic-filtrid-UV Fusion-antistatic-filtrid-Protector Fusion-antistatic-filtrid-cr-pl

 

Fusion Antistatic seeria filtreid on saadaval kolmes versioonis – UV, Protector ning ringpolarisatsioon. Kui esimesed kaks on tänapäevasel digiajastul kaitsefiltri rollis, siis ringpolarisatsioonifilter jääb jätkuvalt loodus- ja maastikufotograafide fotokoti standardvarustusse. Filtreid toodetakse pea kõikides võimalikes mõõtudes, alates 37 mm diameetriga, lõpetades 105 mm filtritega.