Metzi uued välklambid mecablitz 50 AF-1 digital ja mecablitz 58 AF-2 digital
autor: Lauri Veerde

Saksamaa foto- ja audio-videotarvikute tootja Metz on valmis meisterdanud uued välklambid. Tegemist on seniste auhinnatud mudelite uuendatud versioonidega. mecablitz 50 AF-1 digital vahetab välja senise kesktaseme välklambi 48 AF-1 digital. mecablitz 58 AF-2 digital võtab aga koha sisse senise lipulaeva 58 AF-1 digital asemel.

50 AF-1 mudelil on oma eelkäijaga võrreldes pisut suurem juhtarv (48 vs 50). 58 AF-2 välklambil on uuendatud suumirežiimi. Mõlemale mudelile on lisatud optimeeritud lukustussüsteemiga varustatud metallist jalg. Täiustatud on välgupirni, orjasilm on võimeline töötama sõltumata kaamera master funktsioonist, lainurkhajuti suudab senise 18 mm objektiivi vaatenurga asemel valgustada 12 mm fookuskaugusega objektiivi vaatenurga laiuselt.

Metz esitleb uusi välklampe laiema avalikkuse ees Kölnis 21. kuni 26. septembrini toimuval Photokina messil. mecablitz 50 AF-1 välklambi soovituslikuks hinnaks Euroopas seab Metz 249€. mecablitz 58 AF-2 vastav näitaja on 399€.

Pressiteade

Photokina innovatsioon 2010: mecablitz 50 AF-1 digital

Menuka mudeli järeltulija

Mecablitz 50 AF-1 digital on TIPA “parim fototarvik 2008″ auhinna võitnud 48 AF-1 digital välklambi järeltulija. Lisaks eelmiselt mudelilt päritud headele omadustele on uus mudel saanud ka mitmeid edasiarendusi. Välklambi elegantsel korpusel on metallist jalg, mis tänu optimeeritud lukusüsteemile kinnitub kiirelt ja lihtsalt ühe liigutuse abil kaamera välgupessa.

Juhtarv on suurenenud – see on nüüd 50 (ISO 100 / 21° ja 105 mm fookuskauguse korral). Kõrge sooritusvõimega välgupirni on täiendavalt optimeeritud ning see on välklambi usaldusväärsust ning töökindlust märkimisväärselt suurendanud. Lisaks on uus välklamp varustatud orjasilmaga. Selle abil saab välklampi juhtida kaamera integreeritud välgu abil sõltumata kaamerapoolsest juhtimise (master) funktsioonist. Välgupeasse on integreeritud ka lainurkhajuti, mida sobib kasutada kuni 12 mm objektiivi vaatenurga valgustamiseks (35 mm kaamera ekvivalendina). Uus välklamp on sarnaselt kõigile teistele mecablitz mudelitele saadaval erinevates versioonides, mis sobivad levinud tootjate digitaalsetele kaameratele.

Mudelist sõltuvalt toetab Metz mecablitz 50 AF-1 digital erinevate kaameratootjate välgusüsteeme: Canon (E-TTL ja E-TTL II), Nikon/Fujifilm (i-TTL ja D-TTL, 3D välgurežiim), Olympus/Panasonic/Leica (four thirds TTL), Pentax (P-TTL) ja Sony (DSLR-ADI). Välklambil on uus metallist jalg (välja arvatud Sony versioon).

Arvukad kasutusvõimalused

Uue mecablitz 50 AF-1 abil on kompositsioonivõimalused praktiliselt piiramatud. See võimaldab välguvõimsuse täpset juhtimist. Mitmed võimalused peenhäälestuseks laiendavad loomingulist vabadust. Täielikult kallutatav välgupea koos reflektorkaardi ning lainurkhajutiga avab peaaegu piiramatud võimalused. Orjarežiim ning orjasilm võimaldavad kasutada uut välklampi piiranguteta kaameramudelist sõltuvalt kahes režiimis. Täiendava loomingulise valguse allikana (servo – orivälk) kasutamiseks ei pea kaamera omama juhtvälgu (master) funktsionaalsust. Vastavate mudelite kaamerapõhine traadita TTL juhtrežiim tuleb mängu orjarežiimis (slave).

Võimas ja kompaktne USB ühendusega välklamp

Kuna Metz mecablitz 50 AF-1 digital omab USB liidest, saab Internetist laetud uuendused lihtsasti paigaldada. Kuna 50 AF-1 digital juhtarv on 50, pole see mitte ainult võimas välklamp – seda saab ideaalselt kasutada ka kaudse valgusallikana. Kõigele lisaks on nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt pööratavasse välgupeasse integreeritud väljatõmmatav reflektorkaart.

Versioonid: Canon, Nikon/Fujifilm, Olympus/Panasonic/Leica, Pentax ja Sony

Ütlematagi on selge, et mecablitz 50 AF-1 digital on saadaval eri versioonides, mis ühilduvad levinud kaameratootjate keerukate välgurežiimidega. Tänu sellele toetab uus välklamp järgmisi režiime: Canon E-TTL ja E-TTL II, Nikon/Fujifilm iTTL/D-TTL/3D, Pentax P-TTL, Olympus/Panasonic/Leica four thirds TTL.

Made in Germany

Metz välklambid esindavad kõrget tehnoloogilist taset ning usaldusväärset kvaliteeti. Neid on toodetud Saksamaal juba üle 50 aasta. See paneb meid unikaalsesse positsiooni – Metz on ainus välklampide tootja, kelle tootearendus ning tootmine toimuvad Euroopas.

Tehnilised andmed

Võimsus
• maksimaalne juhtarv: 50 (ISO 100/21° ja 105 mm)
• hea vastupidavus: kuni 330 täisvõimsusel välgatust 2100 mAh NiMH akudest
• välgu laadimisaeg: 0,1 kuni 3,5 sekundit (vooluallikast ja välguvõimsusest sõltuvalt)
Üldised omadused
• välgupea on liigutatav vertikaalselt (-7/+90°) ja horisontaalselt (300°)
• valgustatud LCD ekraan
• automaatne reflektori asendi muutmine vahemikus 24 – 105 mm
• integreeritud lainurkhajuti kuni 12 mm objektiivi jaoks
• väljatõmmatav reflektorkaart
• modelleeriv valgus (püsiv valgus varjude kontrollimiseks)
• integreeritud AF välgumõõtmine
• välklambi valmisoleku näit ja korrektse särituse kinnitus välklambil ning kaameras
• välklambi töökauguse näit LCD ekraanil
• automaatne väljalülitus
• kiirkinnitusmutriga metalljalg (välja arvatud Sony versioon)
Tulevikuks valmis
• USB pesa kaudu uuendatav tarkvara
Kaamerapõhised välgufunktsioonid
• E-TTL ja E-TTL II (Canon)
• i-TTL, D-TTL, 3D (Nikon)
• P-TTL (Pentax)
• Four thirds TTL (Olympus, Panasonic, Leica)
• ADI (Sony)
• kaamerapõhine TTL orjarežiim
• orjasilm (servo režiim)
Üldised välgufunktsioonid
• TTL välgurežiim
• manuaalne välgurežiim, 8 võimsustaset
• HSS – sünkroniseerimine lühikeste säriaegadega
• sünkroniseerimine särituse alguse või lõpuga
• manuaalne välguvõimsuse kompensatsioon TTL või automaatrežiimis
• automaatne täitevälk
• välgu kahveldus
Vooluallikas
• 4× AA leelis- või liitiumpatareid
• 4× AA NiMH või NC laetavad akud.

Tootjapoolne soovituslik müügihind: 249 EUR.

Metz esitleb mecablitz 50 AF-1 digital ja teisi uusi tooteid Kölnis 21. kuni 26.
septembrini toimuval Photokina messil

Pressiteade

Photokina innovatsioon 2010: mecablitz 58 AF-2 digital

Tippmudeli järeltulija

Kompaktsete Metz välklampide tippmudel on saanud mitmeid optilisi ja funktsionaalsed edasiarendusi. mecablitz 58 AF-2 digital on TIPA “parim Euroopa välklamp 2007/2008″ auhinna võitnud 58 AF-1 digital välklambi järeltulija. Lisaks eelmiselt mudelilt päritud headele omadustele on uus mudel saanud mitmeid edasiarendusi. Välklambi korpusel on nüüd metallist jalg, mis tänu optimeeritud
lukusüsteemile kinnitub kiirelt ja lihtsalt ühe liigutuse abil kaamera välgupessa. Toote vastupidavust ning funktsionaalsust tõstavad ka peenemad täiendused nagu uuendatud suumirežiim ja täiustatud välgupirn. Multifunktsionaalsus on laienenud mitme uue omaduse võrra. mecablitz 58 AF-2 digital on varustatud orjasilmaga. Selle abil saab välklampi juhtida kaamera integreeritud välgu abil ning see ühildub ka kaameratega, millel puudub välgujuhtimise (master) funktsioon. Traadita režiimi töökindluse suurendamiseks on orjasilm/sensor integreeritud välklambi esiossa. Lainurkhajuti abil katab välklamp kuni 12 mm objektiivi vaatenurga (35 mm kaamera ekvivalent). Uus välklamp on sarnaselt kõigile teistele mecablitz mudelitele saadaval erinevates versioonides, mis sobivad levinud tootjate digitaalsetele kaameratele.

Mudelist sõltuvalt toetab Metz mecablitz 50 AF-1 digital erinevate kaameratootjate välgusüsteeme: Canon (E-TTL ja E-TTL II), Nikon/Fujifilm (i-TTL ja D-TTL, 3D välgurežiim), Olympus/Panasonic/Leica (four thirds TTL), Pentax (P-TTL) ja Sony (DSLR-ADI). Välklambil on uus metallist jalg (välja arvatud Sony versioon).

Erifunktsioonid eriliste situatsioonide jaoks

mecablitz 58 AF-2 on täiuslik lahendus mistahes fotograafilise olukorra jaoks. Innovatiivne lisareflektor tagab hea valguse portreede pildistamiseks. Mitmed võimalused peenhäälestuseks laiendavad loomingulist vabadust. Täielikult kallutatav välgupea koos reflektorkaardi ning lainurkhajutiga avab peaaegu piiramatud võimalused. Orjarežiim ning orjasilm võimaldavad kasutada uut
tippmudelit piiranguteta kaameramudelist sõltuvalt erinevates välgurežiimides. Orivälgu (servo) režiimi puhul saab kaamerat kasutada lisavalguse allikana ning see ei eelda kaameralt spetsiaalse juhtrežiimi (master) olemasolu. Kaamerast sõltuvad traadita TTL juhtimisrežiimid tulevad mängu orjarežiimis (slave). Lisaks võimaldab automaatrežiim jäädvustada ideaalse pildi ka olukordades, kus kaamera enda TTL juhtimine efektiivselt ei toimi.

Võimas ja kompaktne USB ühendusega välklamp

Kuna Metz mecablitz 58 AF-2 digital omab USB liidest, saab Internetist laetud uuendused lihtsasti paigaldada. Kuna 58 AF-2 digital juhtarv on 58, pole see mitte ainult võimas välklamp – seda saab ideaalselt kasutada ka kaudse valgusallikana. Kõigele lisaks on nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt pööratavasse välgupeasse integreeritud väljatõmmatav reflektorkaart.

Versioonid: Canon, Nikon/Fujifilm, Olympus/Panasonic/Leica, Pentax ja Sony

Ütlematagi on selge, et mecablitz 58 AF-2 digital on saadaval eri versioonides, mis ühilduvad levinud kaameratootjate keerukate välgurežiimidega. Tänu sellele toetab uus välklamp järgmisi režiime: Canon E-TTL ja E-TTL II, Nikon/Fujifilm iTTL/D-TTL/3D, Pentax P-TTL, Olympus/Panasonic/Leica four thirds TTL.

Made in Germany

Metz välklambid esindavad kõrget tehnoloogilist taset ning usaldusväärset kvaliteeti. Neid on toodetud Saksamaal juba üle 50 aasta. See paneb meid unikaalsesse positsiooni – Metz on ainus välklampide tootja, kelle tootearendus ning tootmine toimuvad Euroopas.

Tehnilised andmed

Võimsus
• maksimaalne juhtarv: 58 (ISO 100/21° ja 105 mm)
• hea vastupidavus: kuni 230 täisvõimsusel välgatust 2100 mAh NiMH akudest
• välgu laadimisaeg: 0,1 kuni 4,5 sekundit (vooluallikast ja välguvõimsusest sõltuvalt)
Üldised omadused
• välgupea on liigutatav vertikaalselt (-7/+90°) ja horisontaalselt (300°)
• valgustatud punktmaatriks ekraan
• automaatne reflektori asendi muutmine vahemikus 24 – 105 mm
• integreeritud lainurkhajuti kuni 12 mm objektiivi jaoks
• väljatõmmatav reflektorkaart
• modelleeriv valgus (püsiv valgus varjude kontrollimiseks)
• integreeritud mitme tsooniga AF välgumõõtmine
• välklambi valmisoleku näit ja korrektse särituse kinnitus välklambil ning kaameras
• välklambi töökauguse näit LCD ekraanil
• automaatne väljalülitus ning nuppude lukustamine
• kiirkinnitusmutriga metalljalg (välja arvatud Sony versioon)
Tulevikuks valmis
• USB pesa kaudu uuendatav tarkvara
Kaamerapõhised välgufunktsioonid
• E-TTL ja E-TTL II (Canon)
• i-TTL, D-TTL, 3D (Nikon)
• P-TTL (Pentax)
• Four thirds TTL (Olympus, Panasonic, Leica)
• ADI (Sony)
• kaamerapõhine TTL orjarežiim
• orjasilm (servo režiim)
Üldised välgufunktsioonid
• TTL välgurežiim
• automaatne välgurežiim 12 automaatse avaga
• manuaalne välgurežiim, 25 võimsustaset
• stroborežiim
• HSS – sünkroniseerimine lühikeste säriaegadega
• sünkroniseerimine särituse alguse või lõpuga
• manuaalne välguvõimsuse kompensatsioon TTL või automaatrežiimis
• automaatne täitevälk
• välgu kahveldus
Vooluallikas
• 4× AA leelis- või liitiumpatareid
• 4× AA NiMH või NC laetavad akud.

Tootjapoolne soovituslik müügihind: 399 EUR.

Metz esitleb mecablitz 58 AF-2 digital ja teisi uusi tooteid Kölnis 21. kuni 26.
septembrini toimuval Photokina messil.

Nikoni soodsaim digipeegel saab full HD videorežiimi, uue sensori ja nime D3100
autor: Lauri Veerde

Photokina fotomess ei ole enam kaugel. Esimesena asub suurtest tootjatest oma hambaid näitama Nikon. Firma esitleb täna uut digitaalset peegelkaamerat D3100. Tegemist on Nikoni soodsaima digipeegliga mis võtab oma koha sisse senise D3000 asemel.

Uuel tulijal on oma eelkäijaga võrreldes päris palju ja päris olulisi erinevusi. Kui D3000 aparaadil puudusid nii LCD otsevaade kui ka filmiklipi salvestamise võimalus, siis D3100 kaameral on need mõlemad olemas. 1920 x 1080 piksli suurust Full HD videoklippi saab filmida kiirustega 24 või 30 kaadrit sekundis ning pakkimiseks kasutab kaamera populaarset H.264 koodekit. D3000 10.3 MP CCD sensori asemele astub 14,2 MP CMOS sensor. See võimaldab kasutada ka senisest suuremaid ISO väärtusi – kuni ISO 12800ni välja.

18-55mm VR kitiobjektiiviga komplekti soovituslikuks hinnaks Euroopas hinnaks nimetab Nikon 599€. Turule jõudmise ajaks märgib Nikon septembrikuu lõpu.

Nikon D3100 peegelkaamera algne ülevaade Dpreview.com veebilehel
Omal vastutusel võib lugeda ka eestikeelset pressiteadet

Speedlinki uus hiir Cue on nagu Apple`i Magic Mouse – juhtmevaba ja puutetundlik
autor: Lauri Veerde

Speedlink on Gamescom arvuti- ja videomängude messil esitlemas uut hiirt nimega Cue. Sarnaselt Apple MagicMouse hiirele on ka see juhtmevaba ning puutetundliku pealispinnaga. Hiire peal ei ole mitte ühtegi nuppu ega liikuvat osa – puutetundlikule esiküljele näpuga toksates registreerib arvuti parema- ja vasaku hiireklahvivajutuse.

Lisaks sellele tavapärasele funktsioonile saab kasutaja aga näpuga hiire puutetundlikul pinnal üles-alla vedades ekraanil olevaid asju üles-alla liigutada, sõrme hiirel paremale-vasakule vedades veetakse samas suunas ka ekraanil olevat. Hiir suudab eristada ühe ja kahe näpu puudutust. Kõikide näpuliigutuste funktsioone saab hiirega kaasas oleva tarkvara abil muuta. Olulisemate tehniliste andmetena nimetab Speedlink 1000 dpi optilist sensorit ning juhtmebava töökaugust kuni 8 m.

Speedlink Cue jõuab Photopointi poodidesse oktoobrikuus hõbedases, valges, punases ja mustas värvitoonis. Hiire hinnaks saab olema 599.-  (38 €).

Karbist välja: Sony α NEX 5 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Arvatavasti maailma parim hübriidkaamera – Sony α NEX-5 – jõudis Photopointi poodidesse eelmise nädala lõpus. Tänaseks on neid esimesi, 18-55 mm objektiiviga varustatud komplekte alles vaid üks. Seesama, mida näete allolevatel karbist-välja fotodel ja mille ma peagi Photopointi poeketti tagasi paiskan. Kes selle kaamera ostmisest huvitatud on, võib siia postituse kommentaariumisse oma soovist kirjutada ning saab selle endale. Kes ees see mees.

Täna aga saabus sellestsamast α NEX-5 kaamerast Photopointi poodidesse hoopis erutavam komplekt. Selles on α NEX-5 koos uhiuue, alles mõned päevad tagasi turule tulnud värinastabilisaatoriga varustatud 18-200 suumobjektiiviga.

Astume nüüd pilvede kõrgeimast kihist veidi allapoole ja harutame karbist välja Sony α NEX-5 kaamera koos 18-55 mm suumobjektiiviga:

Karbis on: Sony α NEX-5 hübriidkaamera koos 18-55mm f/3.5-5.6 OSS suumobjektiiviga, väline välklamp, varjuk, aku koos akulaadija ja toitejuhtmega, USB-kaabel, kaamerarihm, kasutusjuhendid ja tarkvara-CD.

α NEX-5 olulisimaks erinevuseks veidi soodsama hinnaga α NEX-3 kaamerast on videoklipi pakkimismeetod. α NEX 3 aparaadiga saab filmida ainult MP4 vormingus maksimaalselt 1280 x 720p suurust videot 29.97 kaadrit sekundis. α NEX-5 kaamera filmib aga ka populaarset AVCHD vormingus videot 60 või 50 kaadrit sekundis.

Ülejäänud erinevused on pisemat laadi – α NEX-5 käepide on NEX-3ga võrreldes veidi suurem ja selle kere on valmistatud magneesiumsulamist.  α NEX-5 kaameraga on võimalik kasutada ka infrapunaühendusega kaugpäästikut.

Suured ja väga mugavalt vajutatavad nupud – ratast saab nii keerata kui ka neljasuunalise nupuna kasutada.  α NEX-5 salvestab Dolby Digital stereoheli – selleks on tal kaamera peal, sisse-väljalülitamise nupu kõrval mikrofon nii parema kui ka vasaku helikanali jaoks.

Nurga alla seatav LCD-ekraan on suur (3″) ja lahutusvõimega, mis on sarnane parimatele peegelkaameratele – ekraan mahutab 921 600 pikslit.

Ühendusi on kaks ja need on kaamera paremal pool (eestvaates).  Ülal USB port ja all HDMI.

Kummeeritud pide on α NEX-5 kaameral veidi kõrgem kui α NEX-3 kaameral.

α NEX-5 kompaktsus – peopesas.

α NEX-5 kompaktsus – võrrelduna üpris kompaktse digipeegliga K-7.

Nagu kõigil hübriidkaameratel, nii on ka Sony NEX-seeria mudelitel objektiivi eest keerates sensor kohe näha. See nõuab hoolsamat lähenemist objektiivide vahetamisel et sensorile ega kaamera sisse pääseks nii vähe tolmu kui võimalik Mul ei taha kuidagi meelest minna see, kuidas prežtiisse Poolast pärit Sony koolitusmeeskonna juht oma NEX kaamera sensorit tavalise objektiivi puhastuslapiga nühkis, öeldes, et selle puhastamine on tegelikult lihtsam kui arvatakse. Võib-olla tõesti, aga mina eelistaksin siiski õhupumpa või puhastuspulki.

GIMPi tasuta kursuse kaheksas peatükk fotokursus.ee veebilehel
autor: Lauri Veerde

Fotokursus.ee veebilehel ilmus täna fototöötlusprogrammi GIMP tasuta kursuse kaheksas osa. Kui eelmisel korral sai tutvutud fotode lõikamise ja suuruse muutmisega, siis täna võtab kursuse autor Marge Nelk ette teksti sisestamise ja esmase töötlemise ning samuti erinevad selektsioonivõimalused. Vaata lähemalt Fotokursus.ee veebilehelt.

Nikoni uued kompaktkaamerad – projektoriga ja ilma
autor: Lauri Veerde

Nikon esitleb täna kahte uuendatud kompaktkaamerat S1100pj ning S5100. Tandemi võimekamal esindajal S1100pj on välja laduda sellised trumbid nagu sisseehitatud projektor fotode näitamiseks seinal või projektorlinal, 3″ puutetundlik ekraan, 14,1 MP CCD sensor ning pisut vastupidavam aku.

S5100 juures on Nikoni sõnul eriliselt tähelepanu pööratud kaamera võimekusele pildistada hämaras nii, et fotod uduseks ei jääks. Selleks on S5100 aparaadil täiustatud optiline värinastabilisaator (kaamera tunneb automaatselt ära kui ta on kinnitatud statiivile ning lülitab siis värinastabilisaatori välja), parendatud liikumistuvastus ning uued algoritmid automaatseks välklambi juhtimiseks. Megapiksleid on S5100 kaameral 12.2 ning puutetundliku ekraani asemel on tal tavaline 2,7-tolline.

S1100pj ja S5100 kaamerail on identsed 5x suumobjektiivid (28 – 140 mm (35 mm ekvivalendina)), uus Expeed C2 pildiprotsessor, 720p HD videoklippide salvestamise võimalus ja pisut sisemälu mõne pildi jaoks. Presstieated ja fotod:

PRESSITEADE
Amsterdam, Holland, 17. august 2010
S1100pj on auhinnatud S1000pj järglane, mis oli maailma esimene sisse ehitatud projektoriga kaamera ning mis võimaldab pilte vaadata ja jagada uuel moel — ilma lisatarvikute abita või vajaduseta trügida ümber kaamera LCD-ekraani. 14 luumeni juures on projektor oma eelkäijast 40% eredam, võimaldades projekteerida pilti ka hoopis raskemates valgustingimustes, nagu näiteks valgemates ruumides või heledatel pindadel. Lisaks saab kaamera ühendada otse PC või Maciga, nii et varem salvestatud pilte ja ettekandeid saab otse läbi projektori näidata.

Vaatamata 14,1 megapiksliga andurile, lainurksele viiekordse suumiga NIKKORi objektiivile ja 7,5 cm (3,0 tollise) LCD puuteekraanile, millel on eriti suur eraldusvõime (460 kilopunkti) ning mis võimaldab intuitiivset puutega juhtimist, ei ole S1100PJ lihtsalt üks edev vidin, vaid Nikonile tüüpiliselt kõrge kvaliteediga kaamera. Selleks, et fotod oleksid alati teravad, on kaameras viis funktsiooni, mis vähendavad pildi hägusust. Samal ajal lihtsustavad mugavad režiimid (nagu kerge automaatrežiim ja nutikas portreesüsteem) pildistamist, nii et te ei pea muretsema pildistamise jaoks õige seadistuse valimise pärast, vaid saate keskenduda just selle õige pildi tegemisele.

S1100pj pakub ka valikut retušeerimisvõimalusi tõeliselt loominguline olemiseks, sealhulgas kalasilma efekti, ühevärvilisel pildil valikulist värvide esiletõstmist ja tausta pehmendamist, mis tähendab, enam ei pea te piltide redigeerimiseks minema arvuti juurde. Esitluste elavdamiseks saate kasutada sisseehitatud animatsioone, taustamuusikat või slaidide üleminekuid. Ning lõpetuseks, joonistusfunktsiooniga saate lisada piltidele käsitsi kirjutatud märkmeid ja annotatsioone, isegi sellal kui te neid seinale projitseerite.

COOLPIX S1100pj on saadaval musta ja rohelisena.

PRESSITEADE
Amsterdam, Holland, 17. august 2010 – Nikon Europe kergitas saladuskatte kahelt uuelt Nikoni COOLPIXi kollektsiooni lisanduvalt kompaktkaameralt. Duo koosneb kahest mudelist: S1100pj-st, sisseehitatud projektoriga mantlipärijast auhinnatud S1000pj-le, ja S5100-st, mitmeotstarbelisest kaamerast, mille tehnoloogia tagab suurepärased võtted ka väheses valguses.

COOLPIX S1100pj-ga annab Nikon inimestele fotode, videote ja isegi esitluste jagamiseks täiesti uued võimalused. Seda tänu sisseehitatud projektorile, mis pakub täiuslikumat pildikvaliteeti ja loob võimaluse ühenduda otse arvutiga. Seal kõrval on COOLPIX S5100, mille neli tehnoloogiat aitavad teha imekauneid öövõtteid: objektiivi nihke tüüpi VR (stabiliseerimine), kõrge tundlikkus koos madala müratasemega (kuni ISO 3200-ni), täiustatud liikumistuvastus ja uus välklambi juhtimissüsteem. Mõlemal mudelil on NIKKORI täpsed objektiivid, Nikon EXPEED C2 digitaalne pilditöötlussüsteem ning kõik muud Nikoni legendaarsed kõrgekvaliteediliste piltide tegemist võimaldavad omadused.

Mark Pekelharing, Nikon Europe B.V tarbijatoodete tootejuht: Uute COOLPIX-i kollektsiooni kuuluvate mudelite abil jõuame me veelgi rohkema arvu inimesteni, pakkudes tooteid nii nendele, kes ootavad innovaatilisust, kui ka nendele, kes otsivad kompaktset kaamerat, millega oma lemmikumaid mälestusi jäädvustada. S5100 pakub suurepärast kvaliteeti taskukohase hinnaga, S1100pj-ga jätkab Nikon innovaatiliste projektor-kaamerate vallas oma unikaalset eestvedaja rolli täitmist. Võimalus ühendada S1100pj otse PC või Maciga teeb sellest väga mitmekülgse seadme nii kodus kui töökohal kasutamiseks, kuna nüüd on fotode, ettekannete ja kõige muu jagamine lihtsam kui kunagi varem.”

Point TV – 40. MiniSD ja microSD mälukaardid
autor: Lauri Veerde

Eelmises Point TV-s sai räägitud SD mälukaartidest. SD mälukaarte kasutavad peaasjalikult fotokaamerad ja videokaamerad ja muud suuremad audio-videoseadmed. Väiksemate seadmete, nagu mobiiltelefonid ning MP3 mängijad, tarvis on aga loodud uus, senisest väiksem aga muidu samade omadustega microSD mälukaardistandard. Sellest, ning selle eellasest nimega miniSD Anton täna räägibki. Head vaatamist.

MicroSD kaardid Photopointis

Canon põrutas EISA auhindade jagamisel kolmikpaugu
autor: Lauri Veerde

2010-2011 aasta EISA auhinnad on välja jagatud. Peegelkaamerate seas oli sel aastal kindlasti kõige kõvemaks tegijaks Canon. Temale kuulub kolmest peegelkaameraauhinnast kaks – Canon EOS 550D pälvis kõige magusama tiitli – “Euroopa Kaamera 2010-2011″. “Euroopa Kaamera Edasijõudnutele 2010-2011″ nimetusega pärjati Canoni aasta eest esitletud EOS 7D. Kolmas peegelkaameraile reserveeritud auhind -  “Euroopa profikaamera 2010-2011″ läks Nikon D3s digipeeglile.

Lisaks peegelkaameratele leidis Canoni nimi ära märkimist ka kategoorias “Video”. Seal pani  LEGRIA HF M31 videokaamera kinni “Euroopa perevideokaamera 2010-2011″ auraha. Täpsemalt saab iga nominendi kohta lugeda allolevast pressiteatest:

Pressiteade: 16.08.2010

Canon pälvis hinnatud Euroopa Pildi- ja Helitehnika Assotsiatsiooni (EISA) 2010-2011 kolm tooteauhinda. Canon EOS 550D valiti Euroopa kaameraks, Canon EOS 7D võitis Euroopa täiustatud SLR-kaamera tiitli ning Canon LEGRIA HF M31 nimetati Euroopa perevideokaameraks.

EISA auhinnad valib 20 riigi enam kui 50 nimeka ajakirja toimetajatest koosnev ekspertide kogu. Auhindadega tunnustatakse tooteid, milles kõige arenenum tehnoloogia, funktsioonid ja disain on ühendatud eheda väärtusega.

„Püüame jätkuvalt arendada uuenduslikke tooteid, mis annavad inimestele võimaluse talletada lugusid ning jagada erilisi hetki sõprade ja sugulastega,” kommenteeris Steve Marshall, Canon Europe’i hobipildindusgrupi tooteturundusdirektor. „EISA auhinnad on tähtis esiletõstmine, mis näitab, et Canon jagab pildistamise kirge nii hobipildistajate kui ka professionaalidega.”

Digitaalne peegelkaamera Canon EOS 550D

Canon EOS 550D muudab Canoni hobipildistajate DSLR-i sarja piire, kaasates tarbijatele meelepärasesse kompaktsesse ja kergesse korpusesse tehnoloogilised lahendused ja funktsioonid, mis reeglina leiduvad vaid poolprofessionaalsetes DSLR-kaamerates. 18-megapiksline APS-C CMOS-sensor koos Canoni täiustatud DIGIC4-pildiprotsessori ja täis-HD videote salvestamise võimega annab fotohuvilistele võimaluse tõusta uutele loovuse tasanditele.

Canon EOS 550D-d kommenteeris EISA kohtunikekogu järgmiselt: „Canon EOS 550D on suurepärane algajate kaamera, mis pakub hästi disainitud ja lihtsalt kasutatavas korpuses laia funktsioonivalikut. Kaameral on täis-HD videosalvestus koos säri ja teravustamise käsitsijuhtimisega, samuti stoppkaadrirežiimid iga oskustasemega fotograafidele. Kaameral on samasugune 18 miljoni piksliga eraldusvõime kui kõrgeklassilisel EOS 7D-l ning selle pildikvaliteet on väga sarnane, samas kui kaamera hind on palju soodsam.“

Digitaalne peegelkaamera Canon EOS 7D

Aktiivse arenduse faasis pöördus Canon tagasi joonestuslaua taha ja konsulteeris fotograafidega kogu maailmast, et töötada välja EOS 7D, mis vastaks nende spetsiifilistele vajadustele. 18-megapiksline APS-C CMOS-sensoriga EOS 7D-l on ka kaks DIGIC4 protsessorit, mis teevad ta kõigis valgustingimustes kiireks ja kvaliteetseks. ISO valgustundlikkuse vahemik on laiendatav kuni 12 800 ja sarivõtterežiimis saab lisatarvikuid vajamata pildistada 8 kaadrit sekundis.

EISA kohtunikekogu hinnang Canon EOS 7D-le: „Tänu oma uutele 19 ristitüüpi automaatteravustamise punktidele, äärmiselt kõrgele ISO valgustundlikkusele ja kuni kaheksa kaadrit sekundis sarivõtterežiimile on Canon EOS 7D ainuõige valik liikumise ja spordi pildistamisel. Kaamera kasutab Canoni võimsat DIGIC4 protsessorit ja 18 miljoni piksliga APS-C CMOS-sensorit, mis kombineeritult annavad tulemuseks kvaliteetsed fotod ning täis-HD 1080p videosalvestuse. Oma keskklassi hinnast hoolimata on EOS 7D-l tugev magneesiumsulamist korpus, mis on vastupidav keskkonnatingimustele ning heleda 1-kordse suurendusega 100% pildinäidikuga.”

LEGRIA HF M31

LEGRIA HF M31 kuulub LEGRA HF M-seeriasse, mis ühendab Canoni esmaklassilise tehnoloogia täiustatud funktsioonide ja äärmiselt intuitiivse puutetundliku vedelkristallekraaniga, tänu millele on seadme juhtimine lihtsam. Lihtsalt kasutatav ja mugavalt käes istuv kaamera sobib suurepäraselt kasutajatele, kes eelistavad täis-HD videot kompaktses korpuses. LEGRIA HF M-seerial on 3,3-megapiksline täis-HD CMOS-sensor, 18-kordne täiustatud suum, Canoni HD-videoobjektiiv ja DIGIC DV III töötlustehnoloogia. LEGRIA HF M31-l on kahetine välkmälu, mis ühendab endas 32 GB sisemälu ja SDHC-mälukaardi pesa.

Canoni LEGRIA HF M31 kaamerat kommenteerides sõnas EISA kohtunikekogu: „Ideaalne videokaamera kogu perele, mida suudab kasutada igaüks, täiskasvanust lapseni. Tilluke Canon LEGRIA HF M31 on seda tänu oma suurepärasele puutetundlikule ekraanile ja vähestele nuppudele. Kuid ärge laske esmamuljel end petta: hoolimata kompaktsest suurusest on tegemist täisfunktsionaalse HD-videokaameraga, millel on kiire automaatteravustamine ja mikrofoniliides. Optiline pildistabilisaator tõstab ootamatult head kasutusmugavust veelgi, nagu ka võimalus salvestada 32 GB välkmälule või välisele SD-kaardile.”

Tamroni uus 70-300 mm suumobjektiiv pälvis EISA auhinna
autor: Lauri Veerde

Pole nädalatki möödas sellest, kui Tamron oma uue 70-300 mm telesuumi Nikoni kaamera jaoks täielikult valminuks kuulutas. See, peagi ka Canoni ja Sony bajonettide jaoks valmiv objektiiv on Tamroni sõnul üks esmaklassilisemaid objektiive firma portfoolios ja suumobjektiivide seas üldse. Seda seisukohta kinnitab ka EISA eile välja kuulutatud otsus: nimetada Tamroni SP70-300mm F4-5.6 Di VC USD 2010 aasta parimaks suumobjektiiviks.

Žürii otsuse kohaselt olid Tamron 70-300 mm F4-5.6 juures otsustavateks aspektideks eelkõige kompaktsus ning väga hea pildikvaliteet. Samuti märgiti ära ära ülimalt vaikne autofookusmootor ning suurepärane värinastabilisaator.

Tamroni sõnul saab see, firma 60nda sünnipäeva auks pühendatud objektiiv olema kõigist hetkel turul olevatest sarnase fookuskauguste vahemikuga telesuumidest kõige parema kontrastsuse ja lahutusvõimega. Nikoni versiooni on Photopointi poodidesse oodata augusti lõpus – septembri alguses. Maksma saab see ligikaudu 7000.-. Canoni ja Sony objektiivide valmisoleku aega Tamron veel ametlikult teada andnud ei ole.

EISA (ingl. k. European Imaging and Sound Association) auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja rohkem kui 50-ne juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud ligi 20-st erinevast Euroopa riigist. EISA auhind on üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Tamroni ametlik pressiteade

Canon EOS 550D peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Täna ilmus Digitesti veebilehel põhjalik, 8-leheline ülevaade Canoni hetkel uusimast digitaalsest peegelkaamerast Canon EOS 550D. Ülevaate autor Toomas Ili vaatleb aparaati seest ja väljast, võrdleb konkurentidega, ning teeb sellega loomulikult ka pilti ja videot. Esindatud on test- ja näidisfotod ning näidisvideod.

550D kaamera ülevaade alustab uut etappi Digitesti veebilehe arenguloos. Lisaks senisele on nüüdsest kavas üle vaadata kõik uued, turule tulevad digipeeglid ja hübriidkaamerad. Samuti profitasemel kompaktkaamerad ning võimekamad supersuumkaamerad. Lisaks sellele veel hetkel turul olevad uuemad hübriidid ja digipeeglid. Viimasesse gruppi kuulub ka tänane Canon 550D ülevaade. Täies hiilguses saab seda vaadata Digitesti veebilehel.