Kodak M35 filmikaamera viib su fotograafia juurte juurde
autor: Jürgen Veerme

Kodak M35 filmikaamera

Analoogkaameratega filmile pildistamine on ääretult populaarne, sest erinevalt digikaameratest ei ole tulemus kohe näha, vaid jäädvustuse näed ära alles siis kui fotofilm on ära ilmutatud. Kui soovid samuti sellist stiili katsetada, siis soovitame Sul endale soetada Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil oleva Kodak M35 filmikaameraSaadaval lausa 8 erinevas värvitoonis.

Olgugi, et välimuselt oleks tegu nagu ühekordse kaameraga, siis tegelikult saab Kodak M35 pildistamiseks kasutada korduvalt (loodust säästev mõtlemine). Selle kaamerakere sisse käib klassikaline 35 mm fotofilm – sobivad nii värvilised kui mustvalged ja ISO 200/400 filmid.

Kodak M35 filmikaamera

Kodak M35 filmikaamerat on lihtne ja lõbus kasutada – lihtsalt püüa pildistatav objekt kenasti kaadrisse, vajadusel lülita sisse välk ning vaata, et oleksid objektile piisavalt lähedal. Kui oled fotofilmi täis pildistanud, siis too filmirullid mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile.

 

Pildista teistmoodi ning telli endale Kodak M35 filmikaamera ›› 

(1302)

The post Kodak M35 filmikaamera viib su fotograafia juurte juurde appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need objektiivid valiti 2023.-2024. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks
autor: Jürgen Veerme

Eisa 2021

EISA (Expert Imaging and Sound Association) foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus kuulutas lisaks parimatele fotokaameratele välja ka 2023. – 2024. aasta kõige olulisemad objektiivid.


PARIM OBJEKTIIV
Sony FE 20-70mm f/4.0 G

Sony FE 20-70mm f/4.0 G

Sony FE 20-70mm f/4 G objektiiv pakub tavalisest laiemat vaatevälja säilitades samal ajal suumi ka pikemas otsas.

Lisaks tavapärasest laiemale vaateväljale on objektiiv komapaktne, vastupidav ilmastikutingimustele ning pakub läbivat f/4 ava.

Objektiivilt leiab ka eraldi avarõnga, suumi- ja teravustamisrõngad ning funtksiooninupud. Avarõngal on lukustuslüliti, mis lubab ava suurust reguleerida kaamerast. Lisaks on objektiivil nupp mis muudab avarõnga töö sujuvaks. See sobib eriti hästi videograafidele kes soovivad filmimise ajal vaikselt ava muuta.

 

Telli auhinnatud Sony FE 20-70mm f/4 G kohe ära  »

 


PARIM LAINURK-SUUMOBJEKTIIV
Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD

TAMRON 20-40MM F/2.8 DI III VXD

Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD pakub universaalset fookuskauguse vahemikku 20 mm lainurgast kuni 40 mm standardni.

See tagab väga kõrge pildikvaliteedi ja kiire f/2.8 ava kogu suumivahemikus. Optiline konstruktsioon korrigeerib ja minimeerib pildi aberratsioone, samas kui kompaktne ja kerge ehitus muudab selle objektiivi ideaalseks kasutamiseks ka videostabilisaatoritega.

See objektiiv ühildub ka “TAMRON Lens Utility” tarkvaraga, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga ja seejärel kohandada valitud seadeid ja värskendada püsivara.

 

Telli enda Sony hübriidkaamera ette Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ››

 


PARIM TIPPKLASSI STANDARD OBJEKTIIV
Sony FE 50mm f/1.4 GM

SONY FE 50MM F1.4 GM

Sony FE 50mm f/1.4 GM on ühtaegu suurepärane valik nii foto- kui ka videograafidele, pakkudes kompaktses ja kerge kaaluga korpuses suurepärast optilist disaini, mis tagab erakordselt terava pildi ning ilusa bokeh.

XA (extreme apsherical) ja ED (extra-low dispersion) elementide kombinatsioon aitab saavutada kõrge lahutusvõime kogu kaadri ulatuses. Nano AR Coating II vääristus minimeerib tõhusalt sisemisi peegeldusi.

Objektiivil on tõeliselt usaldusväärne autofookus, mis suudab uusimate Sony Alpha kaameratega sümbioosis pakkuda ülikiiret fokusseerimist ning fookuse jälgimist.

 

Telli endale võimas Sony FE 50mm f/1.4 GM objektiiv »

 


 

PARIM TELE-FIKSOBJEKTIIV
Canon RF 135mm f/1.8 L IS USM

CANON RF 135MM F1.8L IS USM

Tänu valgusjõulisele f/1.8 maksimaalsele avale ning võimekale kuni 5,5 stopisele optilisele pildistabilisaatorile, saad Canon RF 135mm f/1.8 L IS USM abil jäädvustada ülimalt teravaid, kuid samas mõnusa bokeh‘ga kaadreid.

Canoni sõnul on tegemist tugeva, vaikse ja töökindla objektiiviga, seda toetavad L-seeria ehituskvaliteet, nano USM praktiliselt hääletu teravustamismootor ja ilmastikukindlus. 

 

Telli Canon RF 135mm f/1.8 L IS USM objektiiv juba täna ära ››

 


PARIM TELESUUM-OBJEKTIIV
Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

TAMRON 50-400MM F/4.5-6.3 DI III VC VXD

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD teleobjektiivil on universaalne 8x suum, mis algab juba 50mm juurest ja lõppeb 400mm juures ning pakub kasutajale seetõttu tunduvalt rohkem mitmekülgusust.

See Tamroni objektiiv on ka märkimisväärselt kompaktne – pikkus vaid 183,4mm ja kaal 1155g. Vaatamata suurele suumile tagatakse kõrge pildikvaliteet kogu 50–400mm vahemikus tänu objektiivi sees olevate klaaselementide tõhusale paigutusele. 

 

Telli Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD kohe ära ››

 


PARIM SUPERTELESUUM-OBJEKTIIV
Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG DN OS Sports

SIGMA 60-600MM F4.5-6.3 DG DN OS | SPORTS

Sony ja Panasonicu täiskaader hübriidkaameratega supertelesuumijatele loodud Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG DN OS Sports objektiivi valmistamisel võeti esmakordselt kasutusele HLA (High-response Linear Actuator) lineaarmootor, mis tagab enneolematult kiire ja täpse automaatteravustamise.

Sigma OS2 algoritmiga optiline stabilisaator tagab pildistabiliseerimist 60mm juures kuni 7 stoppi ning 600mm juures kuni 6 stoppi. Sellel on kaks stabiliseerimisrežiimi, mida saab mugavalt objektiivil asuva lüliti abil vahetada.

 

Telli Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG DN OS Sports objektiiv kohe ära »

 


PARIM MAKROOBJEKTIIV
OM System M.Zuiko Digital ED 90mm f/3.5 Macro IS Pro

OM System M.Zuiko Digital ED 90mm f/3.5 Macro IS Pro

OM System M.Zuiko Digital ED 90mm f/3.5 Macro IS Pro makroobjektiiv on varustatud ülimalt kiire ja täpse autofookusega, mille töövahemikku saad veelgi kiiremaks fookusseerimiseks Focus Limit lülitiga reguleerida.

Nii ei jää ka kõige püsimatum makroobjekt teravalt kaadrisse püüdmata. Vajadusel saad lihtsasti fookust käsitsi korrigeerida. Ühilduvate kaameratega on võimalik kasutada ka focus stacking’ut.

M.Zuiko 90mm objektiivil on ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) vääristus, kaitsmaks klaase kriimude eest ning vähendamaks sisepeegeldusi. Lisaks on sellel ilmastikukindel konstruktsioon ning fluoriidvääristus, mis ei jäta sind ka rasketes ilmastikuoludes hätta

 

Telli endale OM System M.Zuiko Digital ED 90mm f/3.5 Macro IS Pro objektiiv »

 


Kui sa ei tea, mida oma vana objektiiviga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

 

Photopoint on Eesti #1 fototehnika spetsialist ››

 

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast riigist. Juba 40+ aastat on EISA auhind üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

(68)

The post Need objektiivid valiti 2023.-2024. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need fotokaamerad valiti EISA poolt 2023-2024. aasta parimateks
autor: Jürgen Veerme

Foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus EISA kuulutas hiljuti traditsiooniliselt välja 2023. – 2024. aasta tarbeelektroonika auhinnad.

Fotograafia kategoorias sai auhinnaga pärjatud 6 fotokaamerat ja nagu viimastel aastatel kombeks, siis ei antud ka tänavu välja eraldi auhindu parimale peegel- ja hübriidkaamerale. 


Parim täiskaaderkaamera professionaalidele
Sony a7R V

Sony a7R V eisa auhinnad

Sony a7R V sees on kasutusel juba tuttav 61-megapiksline täiskaader EXMOR R CMOS sensor, aga uus AI (artificial intelligence) protsessor koos Dual Bionz XR protsessorite ja 693-punktiline AF süsteem annavad sellele enneolematu autofookuse võimekuse.

a7R V on ka väga eeskujuliku video jäädvustamise võimekusega, sest suudab salvestada kuni 8K 25p ja 4K 60p videot. 

Tutvu Sony a7R V täiskaader hübriidkaameraga lähemalt nende ülevaadete kaudu:

Soovid kaamera enne ostmist järele proovida? Pole probleem, sest a7R V on nii Tartu kui Tallinna Photopointi rendis laenutamiseks kõigile huvilistele saadaval.

 

Aeg on õige – telli endale Sony a7R V täiskaader hübriidkaamera ››

 


Parim täiskaadersensoriga kaamera
Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II sees tuksub DIGIC X protsessor, mis koos uue 24,2-megapikslise CMOS sensori ning järgmise põlvkonna Dual Pixel CMOS AF II autofookusega pakub töökindlust võrreldamatul tasemel.

Videosalvestuseks kasutab EOS R6 Mark II kogu sensori laiust ja suudab salvestada 4K 60p videot Dual Pixel CMOS AF II teravustamisega. Kõik 4K kaadrid luuakse sensori 6K väljundi ülekirjutamisega, mille tulemuseks on suurepärane pildikvaliteet.

Kõrge lahutusvõimega 3,69-miljoni punktiga elektrooniline pildiotsija pakub fotode või videote tegemisel kristallselget vaadet, kuna selle värskendussagedus on 120 Hz.

 

Aeg on edasi liikuda – telli Canon EOS R6 Mark II ››

 


Parim kaamera sisuloojatele
Sony ZV-E1

Sony ZV-E1

Sony ZV-E1 on hetkel maailma kõige kompaktsem ja kergem täiskaadersensoriga hübriidkaamera. See suudab salvestada 4K 60 kaadrit/sek 4:2:2 10 bit (no crop) ning lisatud on a7R V mudelist tuttav AI-põhinev autofookus süsteem.

Sellel professionaalidele loodud vlogkaameral on olema pööratav ning puutetundlik LCD-ekraan. Lisaks peitub selles ka 3-kapsline mikrofon, et saaksid oma sisuloomis komplekti hoida eriti minimaalsena.

Kui aga soovid viia oma heli järgmisele tasemele, siis selleks on kaamera peal Multi Interface shoe, mille abil saad ühilduvaid mikrofone kasutada juhtmevabalt!

 

Vii oma videote kvaliteet mitu sammu edasi ja eeltelli Sony ZV-E1 »

 


Parim APS-C ehk poolkaadersensoriga kaamera
Fujifilm X-H2

Fujifilm X-H2

Fujifilm X-H2 hübriidkaameral on 40,2-megapiksline APS-C sensor, mis teeb sellest kõige kõrgema lahutusvõimega kaamera X-seeria ajaloos. See on ka maailma esimene APS-C kaamera, mis on võimeline jäädvustama 8K 30p Apple ProResi videot kaamerasiseselt.

Olemas on 5-teljeline pildistabilisaator, mis Fujifilmi sõnul võimaldab seda kasutada käeshoituna olukordades, mis oleks varem vajanud statiivi. Elektroonilisel pildiotsijal on 5,76 miljonit pikslit, 0,8-kordne suurendus ja värskendussagedus kuni 120 kaadrit sekundis. Tagumine LCD ekraan on 1,62 miljoni punktiga ja täielikult muudetava nurgaga.

 

Vii kvaliteet uuele tasemele ja telli Fujifilm X-H2 ››

 


Parim kaamera videotööks
Panasonic Lumix S5 IIX

Panasonic Lumix S5 IIX

Panasonic Lumix S5 IIX täiskaader hübriidkaamera pakub oma hinnaklassis kõige laiaulatuslikumat valikut videofunktsioone.

on suuteline salvestama välisele USB-C pesa kaudu ühendatavale SSD kettale RAW vormingus All-Intra ning ProRes materjali. Lisaks on kaamera suuteline juhtmega ning juhtmeta IP otseülekandeks ning pakub USB thethering funktsiooni. Lisaks on Lumix S5IIX ainulaadse musta värvi disainiga.

Muuhulgas kasutab Lumix S5 IIX ka aktiivset jahutust läbi väikese ventilaatori, mis võimaldab jäädvustada videot ilma ajalise piiranguta.

 

Telli Panasonic Lumix S5 IIX endale kohe ära ››

 


PARIM OST
Canon EOS R8

Canon EOS R8

Canon EOS R8 pakub sama suurepärast pildikvaliteeti kui Canoni tipptasemel EOS R6 Mark II, kuid palju soodsama hinnaga.

See kasutab tunnustatud CMOS AF II teravustamissüsteemi, mille abil suudab hübriidkaamera tuvastada ning jälgida mitte ainult inimesi, vaid ka loomi, linde ja sõidukeid

EOS R8 mudelil on võimekus salvestada 4K kvaliteedis 60 kaadrit/sek ilma lõikefaktorita ja võimalus teha suurepäraseid ning detailirohkeid fotosid lausa 40 kaadrit sekundis (kasutades elektroonilist katikut).

Sisseehitatud Wi-Fi® ja Bluetooth® tagavad EOS R8 ühenduse nutiseadmete, Wi-Fi võrkude ja sülearvutitega. Jaga fotosid ja videoid oma jälgijate ja sõpradega ning juhi kaamerat eemalt.

 

Saada enda vana kaamera pensionile ja osta Canon EOS R8 ››

 


Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

 

Photopoint on Eesti #1 fototehnika spetsialist ››

 

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast riigist. Juba 40+ aastat on EISA auhind üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

(8)

The post Need fotokaamerad valiti EISA poolt 2023-2024. aasta parimateks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ja Tamron 50-400mm Di III VC VXD pälvisid maineka EISA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Tamron objektiivid EISA

EISA (Expert Imaging and Sound Association) nimetas 2023. – 2024. aasta parimaks lainurk-suumobjektiiviks Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ning Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD pälvis parima telesuum-objektiivi tiitli.

Muide, see oli Tamronile juba 18. aasta järjest (!?!), kui mõni nende uuenduslikest objektiividest saab mõnes EISA kategoorias auhinnaga pärjatud.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD avaldas EISA žüriile muljet eelkõige oma universaalsusega, sest sellel on 8x suum, mis algab juba 50mm juurest ja lõppeb 400mm juures ning pakub kasutajale seetõttu tunduvalt rohkem mitmekülgusust.

See Tamroni objektiiv on ka märkimisväärselt kompaktne – pikkus vaid 183,4mm ja kaal 1155g. Vaatamata suurele suumile tagatakse kõrge pildikvaliteet kogu 50–400mm vahemikus tänu objektiivi sees olevate klaaselementide tõhusale paigutusele. 

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Loomulikult on Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD mudelil olemas teada-tuntud VC pildistabilisaator ja objektiiv teeb täielikult koostööd ka Sony kaamerasiseste funktsioonidega nagu Hybrid AF ja Eye AF

 

Telli Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD kohe ära ››

 


Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD 

Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD on suure avaga standardsuumobjektiiv, mida saab hõlpsasti kaasas kanda igapäevaseks kasutamiseks nii piltide kui ka video jäädvustamiseks.

Selles Sony hübriidkaameratele loodud Tamroni objektiivis on kasutusel VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis kasutab lineaarset fokuseerimise mehanismi. Teistest uutest Tamroni objektiividest juba tuttav VXD mootor pakub veelgi vaiksemat ja kiiremat teravustamist, mis sobib väga hästi ka videograafidele.

Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD

Kompaktne ja kerge 20-40mm f/2.8 Di III VXD pakub suurepärast kasutusmugavust ka siis kui see on kinnitatud kaamera stabilisaatoritele. See üks universaalne objektiiv ei jäta Sind ilma ühestki võttest – alates videotest rahvarohkel tänaval kuni suursuguste kaadriteni loodusest.

 

Telli enda Sony hübriidkaamera ette Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ››

 


TAMRON Lens Utility tarkvara

Mõlemad TIPA auhinna saanud objektiivid kasutavad “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

 

Kogu Tamron objektiivide valik Photopointis ››

 

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast riigist. Juba 40+ aastat on EISA auhind üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

(16)

The post Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD ja Tamron 50-400mm Di III VC VXD pälvisid maineka EISA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eeltelli oma Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD
autor: Jürgen Veerme

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiv Nikonile

Kui Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajad on peagi juba kaks aastat saanud nautida nii EISA kui TIPA auhindadega pärjatud Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiivi rõõme, siis juba septembri lõpus saavad selle endale soetada ka Nikoni Z-kinnitusega hübriidkaamerate omanikud.

Kui välja arvata väiksed füüsilised erinevused kaalus ja pikkuses, siis on nii E- kui Z-kinnitusega mudelid oma ehituselt identsed. Sony kasutajate pealt on teada, et tänu oma mitmekülgsele fookuskauguse vahemikule ja valgusjõulisele maksimaalsele avale on see Tamron objektiiv eriti hinnatud reisi- ja portreefotograafide hulgas.

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD on muuhulgas varustatud VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, et pildile saaks püüda ka väga kiirelt liikuvad objektid. Samuti on objektiivi peal kasutatud uut disaini, et saavutada eriti hea kasutusmugavus ja ergonoomika.

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiv Nikonile

Nii et Nikon hübriidkaamerte kasutajatel on põhjust olla põnevil, sest Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiv saab kindlasti olema oma klassi parimate hulgas.

TAMRON Lens Utility tarkvara

Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD kasutab muuhulgas ka  “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

Tamron 35-150mm Di III VXD

Lisaks saabuvale Tamron 35-150mm VXD mudelile on kohe praegu meie valikus Nikon hübriidkaameratele olemas Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD, mis on kasutajate poolt rohkelt kiidusõnu pälvinud.

 

Eeltelli enda Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 35-150mm VXD ››

 


Objektiiv hakkas huvitama, aga pole ostus veel päris kindel? Sellisel juhul tutvu lähemalt Sony versiooni kasutanute muljetega:

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Tutvu lisaks: 10 nippi Tamronilt: kuidas pildistada paremaid reisifotosid?

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi

(10)

The post Eeltelli oma Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on lausa 300€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E1 kampaania

Ülimat sisuloomise kvaliteeti pakkuv Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas müügil lausa 300€ soodsamalt.

ZV-E1 on hetkel maailma kõige kompaktsem ja kergem täiskaader hübriidkaamera, mille sees peitub sama legendaarne 12-megapiksline CMOS Exmor R™ sensor, mis on ka hinnatud Sony a7S III ning Sony FX3 mudelite sees. Kiiremaks töötluseks on kaamera varustatud täiustatud BIONZ XR pilditöötlusprotsessoriga.

Olemas on ka AI-põhinev autofookus süsteem, mis suudab ära tuvastada inimesi, loomi, linde, putukaid, autosid, ronge ja lennukeid. See annab sulle rohkem vabadust, et keskenduda ise stseenile ja olla hiljem kindel, et vajalik sai ka fookusesse. 

S-Gamut3.Cine/S-Log3 ja S-Gamut3/S-Log3 profiilid suurendavad videopildi dünaamilist ulatust, tehes seeläbi värvide järeltöötluse lihtsamaks.

ZV-E1 hübriidkaameral on ka üljele avanev kallutatav ja pööratav 3- tolline LCD-puuteekraan ning kaamerakerel on olemas kõik vajalikud sisendid, mida üks vlogija võiks tänasel päeval üldse soovida.

Sony ZV-E1

Ei ole ostus veel päris kindel? Sellisel juhul tutvu ZV-E1 kaameraga lähemalt selle ülevaate kaudu:

Muide, kui soovid Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamerat proovida koos erinevate objektiividega, siis see on laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuse, Photopointi esinduskaupluse rendis.

Juhul, kui Sul eurosid ostuks puudu jääma, siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nime ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Vii oma videote kvaliteet mitu sammu edasi ja telli Sony ZV-E1 »

 

Soodushind kehtib 1. august – 10. september 2023. Photopoint on Sony fototehnika toodete ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(6)

The post Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on lausa 300€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Peak Design Micro Clutch on käerihm, mis pakub mugavust ja ergonoomilisust
autor: Kert Kõivik

Tõenäoliselt maailma parim fototehnika tarvikute tootja ja arendaja Peak Design on taas läbi Kickstarteri platvormi turule toonud uue käerihma Micro Clutch, mis on palju pisem variant vanemast Clutch mudelist.

Peak Design Micro Clutch eesmärk on pakkuda mugavust ja ergonoomilisust eelkõige hübriidkaamera kasutajatele, mis teadupärast on suuruselt minemas üha väiksemaks ja väiksemaks.

Peak Design Micro Clutch

Arvestades et Peak Design’i staaž heade (foto)tarvikute loomisel on olnud suurepärane, siis olin suhteliselt elevil seda ka proovima, kuna ma ise oman ka suhteliselt pisikest Canon EOS M50 hübriidkaamerat, siis tundus et tegu on ideaalse lisaga.

Peaks Design Micro Clutch – kaks varianti ja ehituskvaliteet

Micro Clutch käerihm on müügil kahes variandis: I-plaat ja L-plaat ja valik sõltub sellest, millist kaamerat Sa omad.

Kui sellel on väljaulatuv käepide (grip) nagu näiteks eelmainitud EOS M50 mudelil, siis tuleb valida L-kujuga plaat. I-plaat sobib paremini nende kaameratega, millel otsest käepidet ei ole või see on väga väike (näiteks Fujifilm X100V).

Peak Design’i sõnul saab seda ka välja arvutada, et kumba sul vaja läheb ja õnneks on nad selleks andnud ka vastava valemi.

Peak Design Micro Clutch

Plaat ise on valmistatud tugevast alumiiniumist, mida naljalt ära ei lõhu, kuid oma kogemuse põhjal ütlen, et see must värv on Peak Design’i tarvikutelt kõva kasutamisega kiire maha kuluma (aga nagu öeldakse, et kui pole kulunud, kas sa siis üldse kasutasid?).

Rihmal endal on mikrokiust pehmenduspadi, mis on käes hoides mugav ja see aitab muuhulgas vältida soonimist pikemal kasutamisel/hoidmisel. Loomulikult peab rihma pikkuse endale mugavaks timmima ja seda on ka mugav teha.

Peak Design Micro Clutch

Hästi huvitav lahendus on ka plaadi sisse magnetiga ära peidetud võti, mille saab kätte plaadi küljelt ja nii on seda mugav kogu aeg kaasas hoida juhuks kui kruvi peaks lahti tulema.

Micro Clutch komplekt ja paigaldamine

Peak Design Micro Clutch komplektis on kaasas: plaat, kruvi keeramiseks spetsiaalne võti, statiiviplaat, kahe eri pikkusega kruvi, rõngas, rõnga kummist kate ja rõnga paigaldamise tööriist. 

Peak Design Micro Clutch

Paigaldamine võtab umbes 5 minutit, kuid natuke kauem läks aega rihma õigesse suurusesse timmimine, et minu suured sõrmed sealt ikka läbi mahuks. Õnneks on Peak Design loonud ka õpetusvideo, kus räägitakse tootest lähemalt, aga näidatakse ka paigaldusprotsessi (alates 7 minutist).

Lühidalt: plaat tuleb kruvida, kas koos statiiviplaadiga või ilma, kasutades vastavas suuruses kruvi, kaamera põhja külge ning rihmakinnituse külge tuleb paigaldada rõngas, mille külge omakorda siis Micro Clutchi rihma ots. Rihma saab seejärel endale sobivaks timmida lükates rihma peal olev “naga” vastavasse auku.

Peak Design Micro Clutch

Kaasas, on nagu juba öeldud, kahes pikkuses kruvi. Pikem kruvi on juhuks, kui tekib tahe külge panna ka kaasasolev statiiviplaat.

Olgu öeldud, et tavalist Peak Designi statiiviplaati sinna panna ei saa, tuleb kasutada seda mis on karbis kaasas. Plaat on disainitud vastavaks Micro Clutchi plaadiga, mistõttu saab selle mugavalt Clutchi plaadi soonde lükata ja see on omakorda ka magnetiseeritud.

Mina kruvisin selle külge, kuna olen agar Capture Clipi kasutaja. Nii plaadil kui ka kaasasoleval statiiviplaadil on veel ka augud, kuhu panna Peak Design Anchor, et kasutada kaelarihma.

Micro Clutch’i kasutamise mugavus

Kuna ma üleliia palju sellised käerihmasid ei kasuta, siis oli tegu endale suht võõra kontseptsiooniga, mis tundus jube ebamugav ja sõrmed väsisid ära.

Samas pideval kasutamisel leidsin endale optimaalse asendi nii et oleks hea ja tegelikult on see pikema kasutamise puhul juba üpris mugav. Sealjuures loomulikult tuleb rihma pikkus endale sobivaks timmida ja seegi on selline katse-eksitus meetodil protseduur.

Optimaalne on läbi rihma panna kaks keskmist sõrme, et nimetissõrmega oleks hea päästikule vajutada ja pöidlaga sätteid timmida, aga eks igaüks leiab endale ideaalse asendi.

Kerge tagasisidena ütleks, et rihm võiks olla veel sutsu pikem, et teda veel üks või kaks sammu pikemaks teha, sest oma suurte kätega oli asendi leidmine suht keeruline. Rääkimata sellest, et minu mehekätest leidub veel suuremaid, kellel võib kasutamine veel keerulisem olla. Võimalik, et neile sobib sel juhul juba suurem Clutch mudel.

Peak Design Micro Clutch

Natuke tülikas oli tegelikult ka see, et see katab ära kaamera aku luugi (M50 puhul on samas kohas ka SD-kaardi pesa) ja plaati peab seetõttu maha keerama kui tahta akut või SD-kaarti vahetada.

Nende hübriidkaamerate puhul, millel on suurem aku maht ja kestavad kauem, siis ei pruugi see üldse suur probleem olla ja tihti seda tegema ei pea. Kuid kuna Canon EOS M50 ei kesta pikemal “kütmisel” eriti kaua, siis on läheb see plaadi maha keeramine vahepeal natuke tüütuks.

Sama võib öelda ka mälukaardi käitlemise kohta. Üldiselt olen harjunud sisu arvutisse laadimiseks kaarti välja võtma ja lugejasse torkama, aga sellele vähemalt on alternatiiv kaabli näol. Vastupidi jällegi on mugav, et tööriist on plaadis alati olemas ja pea kuskilt koti sügavusest seda välja kaevama, et kruvi pingutada või siis plaadi maha võtmiseks.

Kokkuvõtteks

Peak Design Micro Clutch rihma puhul on tegu suurpärase lisatarvikuga väiksema hübriidkaamera kasutajatele ning olenevalt kaamerast võimalik, et ka mõne “aga”-ga mugavuse mõttes.

Samas Peak Design’i ehituskvaliteedis ei ole mõtet kahelda ning seetõttu on suures plaanis tegemist ülihästi teostatud ideega.

Peak Design Micro Clutch

Nagu öeldud, kui omad suuremat hübriidi- või peegelkaamerat või hoopis käed jäävad Micro Clutchi jaoks natuke suureks, siis tuleks ilmselt vaadata Peak Designi teist käerihma nimega Clutch, mis on samuti Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil.

 


Kerdi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ja Facebooki’i lehel

Kellel sellest ülevaatest väheks jäi, siis Peak Design on avaldanud oma Youtube kanalil ka väga sisuka inglise keelse video Micro Clutch’i olemuse ja selle funktsionaalsuse/kasutamise kohta:

 

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis.

(17)

The post Peak Design Micro Clutch on käerihm, mis pakub mugavust ja ergonoomilisust appeared first on Photopointi ajaveeb.

OM System OM-5 või OM System OM-1 ostul säästad 100€ ja lisaks väärt kingitused
autor: Jürgen Veerme

OM System kampaania

Kvaliteetsed OM System OM-5 ja OM System OM-1 hübriidkaamerad on hetkel 100€ soodsamad ning muuhulgas saad veel kingituseks lisaaku ja kui registreerid ostu MyOMSYSTEM veebilehel, siis saad OM System’i poolt 5 aastaks pikendatud tootjagarantii.


OM System OM-5

OM System OM-5 puhul on tegemist ilmastikukindla ja reisisellist fotograafile suunatud hübriidkaameraga, millel on Olympus OM-D E-M5 Mark III mudelist tuttav võimekas 20,4-megapiksline Live MOS Micro Four Thirds sensor.

Juurde on pandud uus pildistabilisaator, mis pakub lausa kuni kuni 6,5-stopist kompensatsiooni ehk statiivi pole igale fototripile vaja kaasa pakkida.

OM System OM-5

OM System on lisanud uuele kaamerale peaaegu samad kellad-viled, mida tutvustati nende lipulaeval OM-1 kaameral ehk OM-5 täis Computational Photography funktsioone.

Nende hulgas 50-megapiksline kõrge eraldusvõimega võtterežiim, reaalajas neutraalhall filtri (ND) režiim, sisemise fookuse virnastamine, “Pro Capture”Starry Sky autofookus ja palju muud.

 

Telli OM System OM-5 ja pildista/filmi uue kvaliteediga ››

 


OM System OM-1

OM System OM-1 on tõeline “tööloom”, millel on kasutusel uhiuus 20,4-megapiksline virnastatud (stacked) BSI Live MOS sensor, mis pakub täiendavat dünaamilist ulatust ja kahekordistab mürataluvust.

Selle hübriidkaamera ISO tundlikkus ulatub kuni ISO 102 400 ja kombineerituna kaheksa stopise pildistabilisaatoriga on tegemist suurepärase kaameraga kõigile öö- ja astrofotograafia austajatele. 

OM System OM-1

Kaamera IP53 klassifikatsiooni muudab selle külmumis- ja pritsmekindlaks ning see on võimeline töötama temperatuuridel kuni -10°C.

Tutvu lisaks:

 

Telli omale soodushinnaga OM System OM-1 kohe ära ››

 


Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu spakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kampaania kestab 14. – 28. august 2023. Lisaagrantii saamiseks tuleb ost MYOMSYTEM süsteemis registreerida hiljemalt 8. septembri 2023 südaööks.

Photopoint on OM System (vana Olympus) fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(31)

The post OM System OM-5 või OM System OM-1 ostul säästad 100€ ja lisaks väärt kingitused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh WG-80 on veekindel kaamera, mis on mõeldud seiklusteks
autor: Mikk Otsar

Ka Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes müügil olev Ricoh WG-80 on seikluskindel kompaktkaamera, millel on ka sisseehitatud makrovalgusti, mis aitab pilte teha ka kõige ekstreemsemates tingimustes.

Ricoh WG-80 ehituskvaliteet

WG-80 peamine müügiargument on selle ülimalt vastupidav konstruktsioon. See kompaktkaamera on loodud pildistamiseks kuni 14 meetri sügavusel vee all kuni kaheks tunniks ning sellele on antud ka IPX 8 reiting.

Lisaks on kaamera põrutuskindel ja talub kukkumist kuni 1,6 meetri kõrguselt. Muretsema ei pea ka külmadel talveöödel kuna WG-80 töötab ka kuni -10 kraadise temperatuuriga.

Sellega seoses on Ricoh WG-80 ka spetsiaalne veealune pildistamisrežiim. Režiimid Underwater ja Underwater Movie on programmeeritud optimeerima värve ja kontrasti vee all jäädvustatud piltide andmete põhjal.

Ricoh ütleb, et need režiimid annavad teravaid ja elutruid pilte, suurendades punaseid toone, mis veealusel pildistamisel tavaliselt kaovad. Samal ajal väidab ettevõte, et režiimid kompenseerivad tõhusalt kontrasti kadu, mis on põhjustatud valguse hajumisest vees.

WG-80 pildikvaliteet

Ricoh WG-80 on 16-megapiksline 1/2,3-tolline tagavalgustusega CMOS sensor, mis ettevõtte sõnul tagab koos suure jõudlusega protsessoriga suurepärase jõudluse hämaras ja suudab pildistada kuni ISO 6400 tundlikkusega.

Kaameral on ka täiustatud pilditöötlusfunktsioonid, et tagada teravad ja selged pildid. Hämaras pildistamiseks on kaameral funktsioon nimega Handheld Night Snap režiim, mis jäädvustab automaatselt mitu pilti samast öisest stseenist ja loob neist ühe selge liitpildi.

WG-80 sensori ees on 5x optilise suumiga objektiiv. 28-140 mm f/3.5-f/5.5 (võrdväärne 35 mm formaadiga) objektiivil on ka makrorežiim, mis on mõeldud lähivõtete tegemiseks minimaalse teravustamiskaugusega üks sentimeeter.

Makropiltide parendamiseks on Ricoh WG-80 ka kuus erinevate funktsioonidega sisseehitatud LED valgustit. Need on paigutatud ümber objektiivi ja need tagavad objektile ereda ja ühtlase valguse. See pakub valgustuse intensiivsust, mis on peaaegu kaks korda tugevam kui varasemal mudelil.

 

Telli seikluskindel Ricoh WG-80 endale kohe ära ››

 

Kui makrofotograafia hakkas Sind huvitama, siis tõsisemalt saad sellega tutvust teha ja nippe õppida Eesti kõige suuremas fotograafia-alases õpikkonnas fotokursus.ee, mille kursuste hulgas on olemas Eesti makrofoto guru Urmas Tartese poolt koostatud “Makrofotograafia” e-kursus.

Photopoint on Ricoh & Pentax toodete ametlik maaletooja ja pikaajaline partner Eestis.

(307)

The post Ricoh WG-80 on veekindel kaamera, mis on mõeldud seiklusteks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S5 II lööb isegi Sony sensori värisema
autor: Simo Sepp

Panasonic tuli selle aasta kevadel välja uue Lumix S5 II täiskaader hübriidkaameraga, millega astuti kandadele ka seni üsna tugevalt, vaid Canoni pärast muretsenud Sony keskmise hinnaklassi “tööloomadele”.

Veel enne kui ma Panasonic Lumix S5 II kasutajakogemust kirjeldan, siis hoiatan ära, et olen ise pikaaegne Sony kasutaja ja kõik kaamerad, mida ma viimastel aastatel olen ära proovinud, kannavad just selle Jaapani firma logosid.

Ehk annab see tõsiasi andeks mõned lapsused, mis võisin Lumixi kaameraga teha ja seletab nii mõnegi põlise lumixisti hämmingut selle kasutamisel.

Panasonic Lumix S5 II

Panasonic Lumix S5 II esmamuljed

Mul endal tekkis esimene huvi Panasonic Lumix seeria kaamerate vastu Briti fotograafi James Popsyse videoid vaadates. Kui tema on ajapikku liikunud Lumixi pealt üle Sonyle, siis mina võtsin nädalaks ette äraspidise suuna.

Olgugi, et Lumixi kaamerasüsteem on Sonyga võrreldes hoopis teine, siis põhiasjad on ikka kõik samad – sensor, päästik, ekraan, autofookus jpm on kõik olemas nii, et pildid saavad tehtud. 

Väljast on kaamera ka üsna sarnane teistele tootjatele, kuigi erisusi muidugi on. Välimuse juures hakkab ruttu silma, et selle viewfinder on tunduvalt suurem kui Sony kaameratel.

Panasonic Lumix S5 II

Esmapilgul tundub see vaadates isegi veidi koomiline, aga suurem kuju tagab ka veidike parema kasutusmugavuse, nii et kokkuvõttes on see isegi pigem hea. Kuigi mulle endale meeldib nüüdseks juba rohkem piltide tegemisel LCD-ekraani kasutada, siis väga eredates oludes pildi nägemiseks tuleb ikkagi viewfinderi teed minna.

Küll aga olid päris mitmed nupud minu jaoks mõneti harjutamatu koha peal. Päästikunupp oli ikka seal, kus ta olema peaks, aga näiteks kaamera sisse/välja lülitamiseks pidi hakkama tegema sõrmeakrobaatikat viewfinderi juures.

Samas mulle tundub, et selle nupu n-ö vales kohas paiknemisega harjub üsna ruttu ära – möödus vaid paar päeva kui ma oma Sony’l hakkasin ka seda nuppu samast kohast otsima.

Panasonic Lumix S5 II

Kuna kaamerat peab erinevatest rihmasüsteemide võimalustest hoolimata valdavalt ikka käes hoidma, siis ergonoomika on kindlasti oluline. Ja peab ütlema, et Lumix pettumust ei valmista!

Kuigi nii lihtne seda hoida pole kui näiteks Sony a7 IV, mille käepideme (gripi) osa on küllatki suur, siis näiteks Sony a7 III-st tundus see minu jaoks mugavam. Kordagi ei tekkinud hirmu, et kaamera käest maha võiks kukkuda või ebamugav oleks hoida, nii et igati viis.

Panasonic Lumix S5 II

Nagu uue ja tundmatu asjaga ikka, siis väikesi arusaamatusi ja tülisid tuli ka ikkagi ette. Küll madistasin ma nuppudega, küll erinevate funktsioonide menüüst üles leidmisega, aga üheks peamiseks tüliõunaks minu ja Lumix S5 II vahel oli selle telefoniga ühendamine.

Peale mõningast askeldamist sain Lumix Synci ja kaamera vahel asjad enam vähem jooksma ja ka pilte ning videosid ilusti originaalsuuruses üle kanda, aga vahepeal tekkis ikka probleeme, millega jooksvalt reisil olles lõpuks ei viitsinud jännata ning nii need pildid telefoni tõmbamata jäidki.

Ilmselt saab siin tuhka pähe raputada vähesele ettevalmistusele uue süsteemiga ja ajapuudusele ka kaamera kasutamise ajal. Küllap need kergelt lahendatavad probleemid olid, aga minul jäid need sellel korral siiski lahendamata.

Ega muud probleemi polnudki, kui et Instagrami story’d jäid jooksvalt tegemata (aga lõpuks oli seegi võit, kuna rohkem aega kulus reisi nautimisele ja vähem sotsiaalmeedias eputamisele).

Lumix S5 II fookus konkureerib ka fotograafia raskekaallastega

Need on tegelikult pisasjad ja piltide tegemist sisuliselt ei mõjuta. Oluline on ikka see, kuidas pildid välja tulevad ning aina enam ka see, milline on videote kvaliteet.

Moodsate hübriidkaamerate üheks suurimaks vägitükiks on vaieldamatult autofookus. Sony on oma autofookusega väga tugevat tööd teinud ja iga uue mudeliga läheb see aina paremaks. Viimati sain ma seda tõdeda Sony a7R V kaameraga Pariisis ringi liikudes (tutvu selle ülevaatega siin).

Minu kasutuskogemuse põhjal võib ka Panasonic Lumix S5 II sirge seljaga Sony’de mängumaale trügida ja olla kindel, et keegi teda sealt naljalt juba välja ei puksi. Ehk siis võitlemist endale sobiva subjekti fookusesse saamisega polnud ja sai tõesti nautida piltide tegemist.

Panasonic Lumix S5 II

Lisaks väga heale autofookusele meeldis mulle ka see, kuidas Lumix S5 II fookuses subjekti ekraanil kuvas – selgelt eristuva suure kollase kastiga oli pidevalt võimalik jälgida, kas fookus on ikka õiges kohas.

Eriti oluline on see videot filmides eredamates oludes, kuna väikese ekraani pealt on raske seda jälgida ja kodus võib – oi kui valus tunne olla – kui näed, et kaamera oli ise valinud mõne vale subjekti või kui sul on eelmisest korrast jäänud manuaalfookus sisse ja kõik õige pisut fookusest väljas.

Kuna ma ise kasutan oma kaameraid küllaltki palju ka vlogide filmimiseks, siis see on minu jaoks küllaltki oluline, et saaksin autofookuse võimalike murede peale mõtlemata rahulikult oma asjad kiirelt ära filmida ning edasi liikuda.

Nii filmimise kui pildistamise seisukohast on väga hea ka see, et ekraan liigub pea igas suunas, nii et vertikaalsed pildid ja iseenda filmimine tulevad mistahes nurga alt kergelt välja.

Panasonic Lumix S5 II

Üldse nägi Lumixi ekraan videosid filmides välja nagu vaade hävitaja kokpitist (vähemalt nii palju nagu ma filmides seda näinud olen), mis mulle täiega meeldis.

Sonyl on küll olemas näiteks heat map, mis näitab fookuses kohti, aga see on natuke liiga kirev minu jaoks. Nii olen ma enamasti pidanud lihtsalt lootma, et autofookus oma tööd hästi teeb (mida uuem kaamera, seda kindlam ma selles olen ka olnud).

Selline kollane kast aga on täpselt õige kogus värvi, mis aitab aktiivselt jälgida, kes ikkagi fookuses on, ilma, et ekraanil mingi valgusfoorimäng toimuks, aga väike kontrollimoment ikkagi säiliks.

Panasonic Lumix S5 II

Sobib ideaalselt nii reisijäädvustusteks kui klienditööks

Kõige olulisem asi kaamera juures on ikkagi selle loodava pildi kvaliteet ja sellega konkureerib ta julgelt Sony a7 IV ja teiste samalaadsete kaameratega.

Ainus asi, mis hetkel Lumixi kahjuks rääkis, oli selle kit-objektiiv ehk siis avaga polnud võimalik mängida nii nagu oleksin tahtnud. Kui aga Lumixile ette panna korralikud f/2.8 või suurema avaga objektiivid, siis tuleb sealt kindlalt veelgi kvaliteetsemat materjali pilte.

Panasonic Lumix S5 II

Kuna ma ise kasutasin Lumix S5 II hübriidi reisil, siis ei häirinud mind ka ainult kit-objektiivi võimekus. Enamus pilte ja videosid salvestasin ma päevasel ajal ja kaamerasisene stabilisatsioon oli ka niivõrd võimas, et isegi õhtutundidel sai muretult säriajaga kompenseerida piiratud ava võimalusi.

Hägusat tausta see küll ei tekita, aga raskel ajal abiks ikka. Liikumise pealt filmimine oli ka tänu heale stabilisatsioonile käkitegu.

Panasonic Lumix S5 II

Reisi peal on heaks uudiseks ka see, et 24,2-megapiksline sensor loob küll ülikvaliteetseid ja teravaid pilte, aga nõuab selle eest vastu küllaltki vähe mälumahtu. Täisresolutsioonis RAW pildid tulevad keskmiselt 30 MB mahu kandis.

Kui võrrelda, et Sony a7R V kõige kvaliteetsema režiimiga, kus pildid tulevad 120 MB kanti (tõsi, seal saab tükimaad väiksema mahuga pilte ka teha), siis igapäevaseks kasutamiseks sobib Lumix nagu valatult.

Võib-olla Tallinna bussijaama juures olevale mitmekümne meetri suurusele plakatile Lumix S5 II pilte pidevalt ei pane, aga ma usun, et halvad need seal ka välja ei näeks.

Kuid bussipeatustesse, trükimeediasse ja ammugi sotsiaalmeediasse pildistaks ma sekunditki kõhklemata selle sensoriga. Ja tänu väiksemale failimahule ei läheks väliste kõvaketaste ostmisega ka pankrotti.

Panasonic Lumix S5 II

Kokkuvõteks

Mõned asjad olid minu kui vaat et igipõlise Sony kasutaja jaoks harjumatud, aga usun, et mõne nädala või kuuga harjuksin enamikega neist ära. Eriti mõnus oli sellega filmida videosid, aga ka pildid tulid isegi kit-objektiivist hoolimata välja igati ilusad.

Ühestki funktsionaalsusest selle Panasonic Lumix S5 II puhul puudust ei tundnud ja kui tulla täiesti puhta lehena fotograafiasse, siis ei pea nuppe ega menüüd ka ümber õppima.

Panasonic Lumix S5 II

Üldiselt tundub aga tegemist olevat igati hea alternatiiviga Sony sama hinnaklassi täiskaader hübriidkaameratele. Eriti hästi sobib see igapäevaseks kaameraks, millega tänavapilti ja loodust, aga ka reise jäädvustada.

Käes istub see mugavalt ja kui kit-objektiivi kõrvale veel mõni prime ka võtta, siis saab sellega kindlalt ka suurepäraseid klienditöid ette võtta.

Igal juhul tasub seda katsetada kui plaan on kaamerasüsteemi vahetada, vingemate pillide peale üle minna või miks ka mitte oma fotograafi teekonda alles alustada – siin on midagi igaühele.

 


Simo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelYoutube kanalis või simosepp.com veebilehel.

 

Tutvu Panasonic Lumix S5 II täiskaader hübriidkaameraga lähemalt nende ülevaadete kaudu:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika rentiPhotopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(8)

The post Panasonic Lumix S5 II lööb isegi Sony sensori värisema appeared first on Photopointi ajaveeb.