Canon IXUS 210 kompaktkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel täna ilmunus ülevaates on fookuses Canoni digitaalne kompaktkaamera Digital Ixus 210 IS. Tegemist on kahtlemata ühe Canoni stiilsema kompaktkaameraga – esitletud käesoleva aasta algul peibutab see eelkõige oma puutetundliku ekraaniga. Selle diagonaaliks on 3,5″ ning see katab peaaegu kogu kaamera tagakülje. Kõik muudki tehnilised andmed on Ixus 210 kaameral igati eeskujulikud – kui millegi kallal nuriseda võib, siis oleks selleks ehk PASM säriprogrammide puudumine. Enamik selle kaamera ostnutest aga kindlasti neist puudust ei tunne.

Kuidas Canon Ixus 210 pildistab, kuidas näevad välja selle menüüd ja puutetundlik navigeerimine ning lõppeks – kuidas näeb välja kaamera ise – seda saab vaadata ja lugeda video- ja pildimaterjaliga palistatud ülevaatest Digitesti veebilehel.

SD Association täpsustab SD-kaartide esitlusvõimet uute tähistustega
autor: Lauri Veerde

SD mälukaardi standardite väljatöötamisega tegelev ühendus “SD Association” tutvustab uusi sümboleid, mis peaksid mälukaardi valimise tarbija jaoks lihtsamaks muutma. Tähistuste nimed on “UHS-I” (Ultra High Speed) ning  “UHS-I Class 1“. Esimene omistatakse sellistele SDHC ja SDXC mälukaartidele, mille maksimaalne andmeedastuskiirus küündib  104 MB/s-ni. UHS-I Class 1 on juba samm edasi. See ilmutab end sellistel SDHC UHS-I ja SDXC UHS-I mälukaartidel, mis on optimeeritud andmaks parimaid tulemusi video filmimisel.

SD mälukaarte võib jagada nii kiiruse kui ka mälumahu alusel. Mälumahu alusel jagatakse SD kaardid kolmeks:

  1. SD – kuni 4 GB
  2. SDHC – kuni 32 GB
  3. SDXC – kuni 2 TB

Kiiruse alusel jagatakse SD kaardid minimaalse kirjutamiskiiruse järgi neljaks:

  1. Klass 2 – min 2 MB/s
  2. Klass 4 – min 4 MB/s
  3. Klass 6 – min 6 MB/s
  4. Klass 10 – min 10 MB/s

Nüüd lisandunb ülemisele neljale siis veel üks kiiruseaste. See aga ei kirjelda minimaalset, vaid maksimaalset kirjutamiskiirust:

  • UHS-I Class 1 -  kuni 104 MB/s

SD Association ametlik pressiteade

Point TV – 32. Kata Bumblebee Pro Light 220 fotokott
autor: Lauri Veerde

Nädal aega tagasi näitas Ardo Kata uue Bumblebee seeria fotokottide lipulaeva – selleks oli imekerge Ultra Light 222. Tänases Point TV-s võtame vaatluse alla Bumblebee-pere järgmise esindaja – Kata Bumblebee Pro Light 220. See on eelmisest enam kui tuhande krooni võrra odavam, ilma alumiiniumist raamita ning veidi traditsioonilisematest materjalidest valmistatud kott. Kui Ultra Light 222-l oli varustuselahter kaheks jaotatud, siis Pro Light on professionaalile sobivalt täisvereline ühe lahtriga fotokott.

Head vaatamist.



Kata Bumblebee Pro Light 220 fotokott Photopointis

Canon PowerShot SX210 IS ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel on ilmunud ülevaade Canoni kompaktsest supersuumkaamerast PowerShot SX210 IS. Koos G11 ning S90 aparaatidega kuulub see Canoni kompaktkaamerate triumviraati. Seda eelkõige tänu oma võimsale 14x suumiga ja värinastabilisaatoriga varustatud objektiivile ja PASM säritusvõimalustele. Mis selles kaameras head ja mis halba on, sellest on võimalik lugeda mõnusa fotomaterjaliga vürtsitatud ülevaatest Digitesti veebilehel.

GIMPi tasuta kursuse neljas peatükk fotokursus.ee veebilehel
autor: Lauri Veerde

Kuu aega tagasi alustas Fotokursus.ee veebilehel ilmumist tasuta kursus, mille fookuses on maailma parim vabavaraline fototöötlusprogramm nimega GIMP. Avapäeval nägid ilmavalgust kaks esimest peatükki, kaks nädalat tagasi lisandus sellele kolmas.  Täna said need lisa neljanda näol.

GIMPi kursuse neljas peatükk kannab nime “Layers/Channels/Paths aken”. Selles käsitleb kursuse autor Marge Nelk lähemalt GIMPi kõige olulisemat koondakent ning selle erinevaid osi. Marge vaatleb pildikihtide sektsiooni ning seletab lahti erinevad pildikihtide kuvamismeetodid (layer modes). Tutvust tehakse veel kanalite, vektorjoonte, pintslite, mustrite ja gradientide dialoogakendega.

Vaata lähemalt Fotokursus.ee veebilehelt.