Panasonic Lumix GF3 on kompaktsem ja automaatsem
autor: Lauri Veerde

Eks Panasonic vaadanud ja kadestanud Sony pisikesi ja õhukesi NEX-seeria hübriidkaameraid. Neidsamu, mida fotohuvilised endale põlevil silmil kokku ostavad, jättes tähele panemata Panasonicu GF-seeria funktsionaalsuse ja hea käsitlemismugavuse. “Aitab!” mõtles Panasonic, lubades endale, et muudab GF-seeria kaamerad sama kompaktseteks, lihtsateks ja automaatseteks nagu NEX aparaadid.

Nii ongi eile esitletud GF3 kaameralt kadunud GF1 aparaadilt tuntud programmiratas, suurem osa tagaküljel olevatest juhtnuppudest, välguking, lisatarvikute port ja stereokõlarid. Kahjuks asi veel sellega ei lõpe – kadunud on ka tagaküljel asetsenud ratas, millest oli hea muuta ava ja säriaega ning mida sai ka nupuna alla vajutada.

Kogu selle eemaldamisprotsessi tulemusena on Panasonic GF-3 kere nüüd peaaegu sama kompaktne, nagu Sony uuel NEX-C3 hübriidil. GF-3 sisse on jäetud seesama GF2 12 MP sensor, lisatud on ka G3 seest tuntud pildiprotsessor, mis teeb võimalikuks senisest kiirema autofookuse ning sarivõtte. Iseäranis palavalt peab Panasonicut kiitma selle eest, et ta integreeritud välklampi (mida Sony NEX-seerial ei ole) koos muude mõttetute rudimentidega minema ei visanud. Eks midagi peab ju alles jätma. GF4 vaja ka disainida.

Panasonic GF3 olulisemad tehnilised andmed ja tootefotod:

  • 12.1 MP CMOS sensor (sama mis GF2 hübriidil)
  • Venus Engine FHD pildiprotsessor
  • Micro Four Thirds bajonett 2x fookuskauguse kordajaga
  • Maailma väikseim sisseehitatud välklambiga hübriidkaamera; 17% kompaktsem kui GF2
  • 3.0″ puutetundlik LCD, 460 000 px
    • puudutades saab määrata automaatse teravustamise punkti, ekraanile toksates saab pildistada, sobrada menüüdes ning juhtida kaamerat taasesitusrežiimis
  • LCD otsevaade näotuvastuse, histogrammi, positsioneeritavate abijoonte ja enda jaoks kohandatava “Quick Menu” menüüga
  • Kiire autofookus
  • Täismanuaalne režiim ja poolmanuaalsed režiimid. ISO ulatus 160 – 6400
  • “Intelligent Auto” režiim valib ise pildistatavale vastava pildiprogrammi, tuvastab näod, muudab lõustad ja varjud heledamaks, teravustab kus vaja jne
    • Uus iA+ režiim lisab ekraanile “slaiderid” mille abil saab muuta heledust, tausta hägusust, tonaalsust jne
  • “Creative Control” režiim annab ligipääsu mitmetele digitaalsetele filtritele ja efektidele
  • Filmirežiim 1920 x 1080 @ 60i (sensori väljund on 30p) monoheli ja AVCHD koodek
  • SD/SDHC/SDXC mälukaardipesa
  • Uus DMW-BLE9 liitiumaku; 320 säritust ühe laadimiskorraga
  • Tuleb müügile komplektis F3.5-5.6, 14 – 42 mm OIS objektiiviga augusti lõpul. F2.5, 14 mm objektiiviga komplekti on oodata juulikuus.

Loe Panasonic GF3 esmast ülevaadet Dpreview.com veebilehel

Canonilt uus 55-250 mm objektiiv algajaile
autor: Lauri Veerde

Canon annab teada, et paiskab peagi fotopoodide lettidele uue telesuumobjektiivi EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II. Tegemist on pildistabilisaatoriga objektiiviga, mis oma optilise ja mehaanilise konstruktsiooni ja ka hinna poolest algajaile suumihuvilistele orienteeritud on. 2008 aastal valmis meisterdatud 55-250mm IS objektiivi täiustatud versioonina on uuel tulijal muudetud välist disaini. Optiline konstruktsioon on jäänud samaks. Objektiiv paisatakse turule juulikuus nii eraldiseisvalt kui ka komplektis koos hiljuti välja tulnud objektiiviga EF-S 18–55 mm f/3,5–5,6 IS II ning EOS 550D, EOS 600D või EOS 60D kerega.

Pressiteade:

Pressiteade
13. juuni 2011

Canon toob turule algajate fotograafide jaoks ideaalse teleobjektiivi

Canon teatas täna oma uusima kvaliteetse telesuumobjektiivi turuletoomisest. Uus objektiiv EF-S 55–250 mm f/4–5,6 IS II on kompaktne ja taskukohane, pakkudes kõrge pildikvaliteediga võimsat telefoto jõudlust, olles seejuures sobiv just algajatele fotograafidele.

Uue objektiivi muudetav fookuskaugus pakub fotograafidele võimalusi mitmeteks erinevateks võteteks. Seetõttu sobib see hästi mistahes asjade pildistamiseks, alates portreedest kuni kaugemate võteteni, näiteks looduses, spordiüritustel või isegi maastiku iseärasusi jäädvustades, tagades seejuures detailsuse iga hetke jäädvustamisel.

Objektiiv EF-S 55–250 mm f/4–5,6 IS II saabub müügile nii eraldiseisvalt kui ka komplektis koos hiljuti välja tulnud objektiiviga EF-S 18–55 mm f/3,5–5,6 IS II ning EOS 550D, EOS 600D või EOS 60D kerega, pakkudes algajatele ühe tervikliku komplekti näol võimalust oma esimeste fotoseadmete soetamiseks.

Tippstandardite järgi kujundatud ja toodetud objektiiv EF-S 55–250 mm f/4–5,6 IS II väljendab Canoni hinnatud kujundusstiili, kus täiustatud välisdisain ja mitmed auhinnalised tehnoloogiad tagavad juhtiva pildikvaliteedi. Canoni neljaastmeline pildistabilisaator (IS) vähendab pildi hägusust hämaras ja käest pildistamisel ning eriti madala hajuvusteguriga klaas ja Canoni Super Spectra vääristused tagavad detailideni teravad, kontrastsed ja peegeldusvabad kujutised. Canoni objektiivivalikusse lisanduv uusim EF-S objektiiv sobib ideaalselt fotograafidele, kes soovivad taskukohast, mitmekülgset ja üldotstarbelist objektiivi erinevate telefoto võtete tegemiseks.

Uus objektiiv EF-S 55–250 mm f/4–5,6 IS II on saadaval alates juulist 2011.

Uus veebipõhine fotokursus juhatab sind peegelkaameraga filmima
autor: Lauri Veerde

Kõik uuemad peegelkaamerad filmivad videot. Sealjuures veel mitte mingit lihtsat videot vaid imeliselt selget, teravat ja mitmeplaanilst pilti. Sellist, mis veel mõne aasta eest oli võimalik vaid mitukümend tuhat eurot maksvate professionaalsete videokaameratega. Tundub aga, et mitte keegi ei tea päris täpselt, kuidas seda videot peaks filmima ja mis kõige hullem – mida nende filmitud failidega edasi teha. Toomas Ili teab täpselt. Fotokursus.ee uuel veebipõhisel fotokursusel “Filmime peegelkaameraga” räägib ta seda kõike ka sulle.

„Filmime peegelkaameraga“ kursus annab vastused kõige põletavamatele küsimustele, mis algajal peegelkaameraga video filmimise juures tekivad. Kuidas teravustada? Millist säriaega valida? Kuidas kaamerat paigal hoida ja kuidas sujuvalt liigutada? Misasi on koodek? Millise programmiga filmitud kaadreid töödelda? Kuidas töödeldud faile veebi üles laadimise jaoks ette valmistada? Jne.

Kaetud saab kogu protsess filmimiseks vajaliku tehnika valimisest kuni valmis filmilõigu veebi üles riputamiseni. Lisaks saad tänu kursuse autori Toomas Ili professionaalsetele kogemustele teletöös aimu sellest, kuidas video tegemine päris profitasandil käib, kuidas peaks filmimist planeerima ning mida peaks tehnika valikul silmas pidama. Selge ja kasulikest nõuannetest tulvil teksti, õppevideote ja pildide abil saavad selgeks ka kõige keerulisemad terminid ja protsessid. Kursuse läbinuna võid olla kindel, et tead, millist tehnikat filmimise jaoks kasutada, kuidas kaamera seadistada, kuidas filmida ja mida filmitud kaadritega pärast edasi teha.

Vaata uhiuut kursust “Filmime peegelkaameraga” lähemalt Fotokursus.ee veebilehel.

Sinise taustaga firmaportreed Photopointist
autor: Lauri Veerde

Kui sul on vaja portreed või passipilti, siis ei pea sa minema kaugemale kui lähem Photopoint. Kõikides meie poodides on olemas stuudionurgad, kus saab kiirelt ja mugavalt – muude igapäevatoimetuste kõrvalt – olulise dokumendifoto ära teha. Suurem fotostuudio on olemas Eedeni keskuse Photopointis, kus saab lisaks portreedele pildistada suuremaid perepilte ning mahukamat portreeseeriat valgel, sinisel, punaselvõi hallil taustal.

Lisaks valgele foonile on nüüd kõikides Photopointi poodides olemas ka sinist värvi taustad. Sinine foon on olnud aastakümneid soliidse firma- ehk korporatiivfoto standardiks. Sinine taustavärv ja portreteeritava nahatoon loovad silmatorkava kontrasti – selle tulemusena tõuseb pildistatav fotol esile ning jätab psühholoogide sõnul vaatajale meeldivama mulje. Firmade veebilehtedel ja trükistes paistavad sellised fotod teiste seast kindlasti paremini silma.

Kasulikud vidinad 1. Randmerihm peegelkaamerale
autor: Lauri Veerde

Kas teadsid, et Photopointis on müügil ligi 10 000 erinevat toodet. See on meeletu kogus. On paratamatu, et selles suures massis paistavad silma vaid kõige uhkemad ja popimad hitid – nendest saad hea ülevaate Photopointi ajaveebi Karbist välja rubriigis. Photopointi poodides on aga ka hingemattev hulk igasuguseid pudinaid ja vidinaid, mis mõnes situatsioonis väga vajalikuks ja isegi asendamatuks osutuda võivad. Mutrid, kaablid, rõngad, imepärased abivahendid, mille peale ei oskaks tullagi. Need vidinad ei maksa üle 50 € ning nad on tihtipeale huvitavamadki kui uhke moekaup. Nende vidinate tutvustamiseks alustame täna Photopointi ajaveebis uue rubriigiga. Nimeks “Kasulikud vidinad”. Siit ta tuleb:

Esimene kasulik vidin on siin. “BIG randmerihm profi“. See maksab 14.99 € ning on kompaktseks asenduseks peegelkaameraga kaasa tulevale pikale kaamerarihmale. Sellist randmerihma oleme harjunud tavaliselt nägema videokaameratel, sest pikk kaamerarihm on filmimisel tülikas. Tõepoolest – ka mina olen loobunud oma peegelkaamera küljes pika kaamerarihma kasutamisest sest filmides jääb see igale poole ette ning mõnel juhul muudab selle tolknemine sujuva kaadri saamise lausa võimatuks. Kui ka sind miskipärast igal pool ees tolknev kaamerarihm häirib, siis võid BIG randmerihmast endale suurepärase asendusmaterjali leida. Vaatame, kuidas see toimib:

Randmerihmal on kolm suuremat osa – padjand, kinnitusrihmad ja alus kaamera statiivikeermesse kinnitamiseks.

Randmerihma saab kasutada ükskõik millise peegelkaameraga. Suurte täiskaaderkeredega tegelikult see ilmselt väga ei sobi aga tavaliste peegelkaameratega küll.

Kaamera alla kinnitatav alus on kaamera poolsest küljest kummeeritud. Alus on nii lai ja suur seetõttu, ei oleks võimalik kaamerat koos alusega statiivile kinnitada.

Aluse kinnitamine ja eemaldamine käib lihtsalt ja ilma abivahenditeta.

Kui alus on paigas tuleb kinnitada rihm kaamerarihma aasa külge ning enda käe järgi parajaks timmida.

Ja võibki pildistama hakata.

Kui ilma pika kaamerarihmata pildistada või filmida, siis on oht, et kaamera mingil hetkel käest maha pudeneb. Photopointi järelteenindusse tuuakse pidevalt objektiive, mis on koos kaameraga – esilääts ees – maha kukkunud. Selline randmerihm muudab kaamera käes hoidmise kindlamaks kui ilma rihmata pildistamisel.

BIG randmerihm profi Photopointis: 14,99 € (234,54 kr)